Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici - pierwszy raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 11.02.2010 13:18

Fajna relacja :)
siedzę w pracy i czytam wszystko co się da o Marusici, bo wybieram się tam w sierpniu.
Mam przy okazji kilka pytań na które nie znalazłem konkretnych odpowiedzi w tematach już istniejących.

Wiem ze jest tam sklep i jedna lub dwie (wg róznych źrodeł) konoby.
Czy ten sklep jest dobrze zaopatrzony? Czy może zwykły wioskowy z chlebem,piwem i masłem?
Co można zjeść w restauracjach? Dwa dania na krzyż,czy może większy wybór?- mnie owoce morza zbytnio nie pociągają(tradycyjnie wolę mięso)ale kumpel lubi eksperymenty kulinarne i się dopytuje :)
W ogrodzie jest murowany grill z którego będziemy pewnie często korzystać wieczorami. Czy w miejscowym sklepie kupię jakieś mięso na grilla i węgiel? Czy może będę musiał jechać po to do Omisu?

I ostatnie pytanie- czy widział ktoś w Marusici do wypożyczenia jakąś łódkę, ponton lub rower wodny? Bo zastanawiam się czy nie wziąśc swego pontonu,ale jeśli byłby na miejscu to nie ma sensu ciągnąć z PL.

z góry dzięki za odpowiedź
pozdrawiam
grzesiek
kato
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 29.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kato » 11.02.2010 13:40

Sklep, to zwykły wiejski sklepik. Są podstawowe artykuły. Wędliny widziałem, mięsa nie, ale nie rozglądałem się.
Węgla do grilla też nie zauważyłem.
Knajpa jest jedna. Tuż przy sklepie. Madame Ana krzywiła się trochę, gdy pytałem ja o jakość jedzenia.
Wypożyczalni nie widziałem.
Dla mnie Marusici to fantastyczna dziura zabita dechami.
Maciejka
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 25.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciejka » 14.02.2010 16:22

Sklepik, jest dość mały, ale upchany po brzegi, spożywka, art. przemysłowe, chemia, alkohol itd. Myślę, że odwiedzisz go, ale czy będziesz w nim robił zakupy...???. Najczęściej kupowaliśmy w nim pyszne pieczywo. Targałam z naszego kraju pampersy dla dziecka, monte, jajka, w tym sklepie takie rzeczy były, ale nie wiem po ile. Gdy pewnego dnia potrzebowałam kawałek mięska na zupę dla dziecka poszłam tam ale pani zaoferowała mi jakieś coś, zamrożone, podobne do udka kurczaka...nie kupiłam. Jeździliśmy robić zakupy do najbliższej miejscowości czyli Mimic, jest tam mały market z wszystkim, lub do Omisza.
Co do knajpki, w pierwszym dniu skorzystaliśmy... pierwszy i ostatni raz. Dla mnie niezbyt zadowalająco, dość drogo.
Ale sama miejscowość, cudowna... :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2010 16:39

GrzesiekBstok napisał(a):Fajna relacja :)
siedzę w pracy i czytam wszystko co się da o Marusici, bo wybieram się tam w sierpniu.
Mam przy okazji kilka pytań na które nie znalazłem konkretnych odpowiedzi w tematach już istniejących.

Wiem ze jest tam sklep i jedna lub dwie (wg róznych źrodeł) konoby.
Czy ten sklep jest dobrze zaopatrzony? Czy może zwykły wioskowy z chlebem,piwem i masłem?


Zaopatrzenie słabe podstawowe produkty - na większe zakupy trzeba jechać do Omisa albo w inne miejsce

GrzesiekBstok napisał(a):Co można zjeść w restauracjach? Dwa dania na krzyż,czy może większy wybór?- mnie owoce morza zbytnio nie pociągają(tradycyjnie wolę mięso)ale kumpel lubi eksperymenty kulinarne i się dopytuje :)

Restauracja nie ma żadnej konkurencji w związku z tym i z jakością żarcia i z cenami nieciekawie niestety, trzeba się ruszyć żeby dobrze zjeść

GrzesiekBstok napisał(a):W ogrodzie jest murowany grill z którego będziemy pewnie często korzystać wieczorami. Czy w miejscowym sklepie kupię jakieś mięso na grilla i węgiel? Czy może będę musiał jechać po to do Omisu?

Nie kupisz mięsa (albo kupisz jakiś ochłap) trzeba jechać do Omisa.

GrzesiekBstok napisał(a):I ostatnie pytanie- czy widział ktoś w Marusici do wypożyczenia jakąś łódkę, ponton lub rower wodny? Bo zastanawiam się czy nie wziąśc swego pontonu,ale jeśli byłby na miejscu to nie ma sensu ciągnąć z PL.

Nic takiego nie widziałem z resztą to wieś więc raczej nie ma.
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 15.02.2010 00:37

Dzięki za odpowiedzi :)
gloriosa1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 11.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gloriosa1 » 07.07.2010 16:42

witam te wszystkie wypowiedzi z pewnością dużo pomogą chociaż po części wiadomo na co się nastawić i czego można się spodziewać.Gorąco pozdrawiam :D
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 19.11.2010 12:04

marekgosia napisał(a):Witam!
To mój pierwszy raz na forum...
Byliśmy z mężem i synkiem w Marusici w 2008r. w apartamencie Ruzica - ze sklepem na górze... Było ok, miła gospodyni, przystępne ceny i dobrze wyposażona kuchnia. Do morza może i niedaleko ale droga (zwłaszcza powrotna) męcząca - cały czas od górę... Ale widoki rekompensowały trud wspinaczki...
W przyszłym roku wybieramy się również do Marusici, tym razem ze znajomymi. Mam prośbę - jeżeli ktoś ma namiary na willę Irena - byłabym wdzięczna.


Czy z apartamentów Ruzica jest jakaś droga od razu na plażę czy trzeba się przespacerować wzdłuż Jadranki i dopiero betonową drogą między domami? Czy masz jakiś bezpośredni kontakt do aparatmentów Ruzica?
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 20.11.2010 11:48

malwii napisał(a):Czy z apartamentów Ruzica jest jakaś droga od razu na plażę czy trzeba się przespacerować wzdłuż Jadranki i dopiero betonową drogą między domami? Czy masz jakiś bezpośredni kontakt do aparatmentów Ruzica?


http://www.marusici.com/uk_houses.html
Na tej stronce masz mapkę, na której możesz zobaczyć jak usytuowana jest willa Ruzica.
Drogi dojazdowej do plaży to ja tam raczej nie widziałam. Wille poniżej Jadranki mają zejścia do plaży schodkami. Ale za to widoki są tam przepiękne.

Pozdrav
black491
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) black491 » 20.11.2010 16:00

Dzięki
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Marusici - pierwszy raz w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone