Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bernadeta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.05.2008
Do AnetyA

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernadeta » 04.05.2008 18:43

hej :D mam wybieram się w tym roku do Marusici do apartamentu bozo ale ja nie o tym.Chciałam zapytać jak w omisy wygląda sprawa bankomatów ,czy warto brać z polski wymienione kuny czy wypłacać na miejscu w bankomacie
bernadeta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernadeta » 04.05.2008 18:45

i jeszcze jedno jak jest z marketami w omiszu?
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 04.05.2008 19:41

Do Omisu jedź na lody, do restauracji, po pamiątki, owoce itp. Zaś na większe zakupy jedź do supermarketu w Makarskiej.
Bankomaty są i tu i tu tzn w Omisie i Makarskiej (ale nie ma w Marusici)
bernadeta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernadeta » 05.05.2008 21:42

dzięki donia :) powiedzcie mi czy lepiej brać z kraju kuny czy lepiej w bankomacie wypłacać na miejscu?jak to wygląda w praktyce i wiecie soś może więcej o apartamencie bozo w marusici właściciel peter gamza czy n
bernadeta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernadeta » 20.05.2008 22:13

anetko a nie napotkałaś gdzieś po drodze w marusici ulicy put borka?ciekawa jestem również ile metrów do morza miałaś ...pozdrawiam
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 24.05.2008 15:39

Powiem szczerze,że na ulice nie zwracałam uwagi,a właściwie to była tam tylko jedna,jeśli chodzi o nasz wjazd do wioski,my byliśmy poniżej drogi,całkiem niedaleko był inny zjazd czy wjazd no i wioska rozbudowuje się coraz bardziej powyżej drogi, więc w tej kwestii nie pomogę za bardzo.Do morza mieliśmy naprawdę niedaleko, jakieś 80m tyle że w pionie :D , ale to kwestia przyzwyczajenia.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
złotówki euro czy kuny - co brać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.07.2008 19:24

bernadeta napisał(a):dzięki donia :) powiedzcie mi czy lepiej brać z kraju kuny czy lepiej w bankomacie wypłacać na miejscu?jak to wygląda w praktyce i wiecie soś może więcej o apartamencie bozo w marusici właściciel peter gamza czy n

Witam,
bez problemu wymienisz złotówki na kuny, a przy wymianie zł na euro a później na kuny tracisz... w najmniejszej mieścince, gdzie jest jakiś bank da się wymienić złotówki... oczywiście na drogę, na paliwko i autostrady oraz by zapłacić za pobyt trzeba mieć euro. Warto płacić na miejscu w kunach bo z euro nie wydają całej reszty, więc tracisz, dodatkowo łatwiej kupować mając kuny. Dzielisz kwotę na połowę i wiesz ok ile za co???
Do sklepu najlepiej niech chodzi jakiś brunet. W markecie wkładasz do koszyka co potrzebujesz i przy kasie ani słowa! Kasjerka powie kwotę do zapłaty a jak nie zrozumiesz to wystarczy spojrzeć ile kasa naliczyła i dać odpowiednią kwotę. Wtedy wydadzą Ci co do lipy (mniejsze od kuny). Jak zauważą, że turysta to grosików z reszty możesz nie dostać. Nie majątek, ale sam to zaobserwowałem, gdy chodziłem rano po chlebek :wink:
Pozdrawiam, w tym roku na Marusici
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Marusici - strome zjazdy - różne drogi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.07.2008 19:54

AnetaA napisał(a):Powiem szczerze,że na ulice nie zwracałam uwagi,a właściwie to była tam tylko jedna,jeśli chodzi o nasz wjazd do wioski,my byliśmy poniżej drogi,całkiem niedaleko był inny zjazd czy wjazd no i wioska rozbudowuje się coraz bardziej powyżej drogi, więc w tej kwestii nie pomogę za bardzo.Do morza mieliśmy naprawdę niedaleko, jakieś 80m tyle że w pionie :D , ale to kwestia przyzwyczajenia.


Witam Pani Aneto,
Piękna opowieść z wakacji, moja dziewczyna, gdy to czytała była zachwycona ;) . . . ja też pod wrażeniem tych wycieczek fakultatywnych.
Mam pytanie o zjazd. W tym roku chcemy zatrzymać się w domku Państwa Lizatovic. Już byłem w Marusici i zawsze schodziłem drogą - patrząc od Omisia - za sklepem obok domu Zovko i Irena. Trudno stamtąd wyjechać. Jest tam nieprzyjemny jeden ostry stromy zakręt. Patrząc ma mapkę na stronie marusici.com widzę drogę po lewej od domu Irena (w kierunku na Omis). Jest dłuższa i jakby łagodniejszy zjazd. Czy nią jeździliście?
Z góry dziękuję i Pozdrawiam.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 13.07.2008 19:19

Witam,jak patrzę na tę mapkę to wydaje mi się,że my korzystaliśmy z tej drogi między ap. Zovko i Kuzmanic,tę drogę widać na zdjęciach, dla mnie była okropna, ale na szczęście korzystaliśmy tylko z tego kawałka widocznego na zdjęciu,ulica szła dalej w dół i skręcała w lewo,nie wiem czy z jakąś inną się łączy,pozdrawiam

ps.jazda po tych drogach to kwestia przyzwyczajenia,jak mawia mój mąż
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.07.2008 21:28

Dziękuję za wiadomość,
czyli Wasz domek był obok bardziej luksusowego, żółtego domku Baric z dużymi tarasami i droga to jedna prosta w dół lub w górę ;) Ja do Lizatovic muszę zjechać obok Zovko - jak widać na mapce zakręty nieciekawe i tak też jest bo schodziłem tamtędy już. . zostawie autko przed sklepem i wybadam czy da radę pierwszym zjazdem od domku Irena, tnz od Omisia zjechać jeszcze przed sklepem, bo mapka pokazuje że jest tam ścieżka . . . sprawdzimy za kilka dni :D
Pozdrawiam
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 14.01.2014 16:40

Witam,
przeczytałam relację z Marusici, wiem że było to "wieki" temu ale może jakies namiary na kwaterę się jeszcze zachowały?? Może też jakieś inne sprawdzone w okolicy??ile za apartament płaciliście??ceny w necie na okolicę są mało zachęcające, a z doświadczenia wiem że na miejscu okazuje się że mnóstwo tańszych i nieraz "lepszych" kwater stoi pustych, ale w tych okolicach byliśmy tylko przejazdem i troche boję się jechać w ciemno, więc szukam przez cro.plę

z góry ślicznie dziękuję za każdą odpowiedź

pozdrawiam Joanna
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
denek22
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) denek22 » 19.01.2014 11:26

Witam
Byłem w Marusici 3 lata temu i w tym roku wybieram się ponownie. W tym roku jadę końcem czerwca przed sezonem do nowo wybudowanego apartamentu Andrea. Marusici to mała wioska, jeśli ktoś lubi spokój to polecam, niestety nie ma lodziarni ( moje dzieci były trochę zawiedzione)
denek22
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) denek22 » 30.01.2014 12:07

Witam
Ja też jadę do Andrea, apartament A4+4 od 23.06, może się spotkamy. Szukam towarzystwa do zabawy dla moich dzieci
agatkaR
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) agatkaR » 01.04.2014 08:05

denek22 napisał(a):Witam
Ja też jadę do Andrea, apartament A4+4 od 23.06, może się spotkamy. Szukam towarzystwa do zabawy dla moich dzieci


Witajcie,

Po raz pierwszy występuję na tym forum. Właśnie jestem na etapie mailowej rozmowy z właścicielem apartamentu Andrea. Chcemy się tam wybrać od 28 czerwca z synem 7 letnim. Czy ktoś z Państwa wpłacał już zaliczkę i robił rezerwację?
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Marusici 2007 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone