Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 27.02.2008 21:32

W zasadzie tak, ale dla mnie najgorsze jest to, że wokół sanktuarium są miejsca, gdzie można sie modlić i do tego są przeznaczone, ale kompletnie nie ma warunków-wszędzie łażą turyści, wściubiają nosy gdzie tylko się da, no bo przecież wszystko trzeba zobaczyć i obfotografować.Zero intymności,ciszy, spokoju...
WiolaW
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 29.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiolaW » 03.03.2008 19:13

Witam wszystkich, od kilku dni czytam to forum a to mój pierwszy post. Bardzo podobała mi się Twoja relacja z wakacji a zdjęcia są śliczne (jak większość tu na forum). W tym roku zdecydowaliśmy, że wreszcie zaryzykujemy i pojedziemy do Chorwacji. ze wygledu na to, ze dzieciaki mamy w wiek 5 i 8, a tu widze takze corki w podobnym wieku, mialabym prosbe o adres kwatery gdzie byliscie lub moze masz adres na inna. Chcemy wyjechac po 20 czerwca, ale termin moze byc przesuniety.

Moj adres wioletta2525 mapa interia.pl
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.03.2008 20:59

WiolaW napisał(a):W tym roku zdecydowaliśmy, że wreszcie zaryzykujemy i pojedziemy do Chorwacji.


Nie ma tu żadnego ryzyka :!:
Do Chorwacji niech rodzinka pomyka :lol:
WiolaW
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 29.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiolaW » 04.03.2008 10:14

Janusz Bajcer napisał(a):Nie ma tu żadnego ryzyka :!:
Do Chorwacji niech rodzinka pomyka :lol:


Już się nie pamięta jak sie jechało pierwszy raz :wink:

Obawy mamy takie, że pierwszy raz tak daleko i to sami. A na dodatek nasz języ angielski - to nawet szkoda pisać. Jednak po przeczytaniu kilku relacji z podróży, stwierdzam, że większość wyjeżdżając pierwszy raz miało podobne obawy, ale wszyscy przyjechali zadowoleni. Więc my też napewno dołączymy do nich :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.03.2008 10:33

Pamiętam, że jak jechałem pierwszy raz , to żadnych obaw nie było :lol:
No może miałem trochę lepiej, bo jechaliśmy w trzy samochody.
Języka angielskiego nie znał nikt z dorosłych (jak chodziliśmy do szkoły uczono przymusowo rosyjskiego) a synowie angielski znali wtedy jeszcze bardzo słabo.
Na cro.pl jest kalendarz wyjazdowy - może znajdziecie kogoś kto jedzie w podobnym terminie i pojedziecie razem. :lol:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 04.03.2008 11:25

Wiola, zero obaw :D
Angielskiego nawet nie będziecie musieli używać. Jak my pojechaliśmy pierwszy raz to się dogadywaliśmy wyłącznie po słowiańsku, chociaż to był nasz pierwszy kontakt z chorwackim. No może byłem już osłuchany z czeskim i słowackim no i pamiętaliśmy trochę rosyjski ze szkoły. Po angielsku nie bąknęliśmy ani słowa :lol:
WiolaW
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 29.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiolaW » 04.03.2008 13:22

Dobrze, że człowiek trafił na to forum, po takich postach to od razu bużka się uśmiech.Mam już mapę Chorwacji, przewodnik (chociaż tu na forum jest więcej informacji) i teraz czytam i wertuję to forum. Zdecydowałam sie już na środkową Dalmacje.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 04.03.2008 15:29

Wiolu, żadnych obaw będzie cudownie.Jak jechaliśmy pierwszy raz to dziewczynki miały odpowiednio 3 i 7 lat i jechaliśmy sami i również mieliśmy jakieś tam obawy, co okazało się zupełnie niepotrzebne.Znamy języki (niem i ang) ale i to praktycznie okazało sie zbędne tam na miejscu jedynie do korespondencji.Marusici polecam na spokojny "stromy" wypoczynek,namiary podeślę wieczorkiem,poszperam również za adresami z poprzednich lat :D


właśnie wysłałam wiadomość,mam nadzieję,że dotarła
antyma
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 07.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) antyma » 27.03.2008 22:07

AnetaA napisał(a):Skończyłam na widokach z okna, ale żeby pokazać uroki tego miejsca wracam do zejścia na plażę i samej plaży, która o każdej porze dnia wyglądała przecudnie,za każdym razem inaczej i ślicznie.Gdyby dało się wytrzymać na górze to i pewnie nie schodziłabym na dół ,siedziałabym i podziwiała...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i gdzieś tam pomiędzy drzewami ukryta jest nasza ścieżynka...

Obrazek

i pierwsza odważna - wraca na górę...

Obrazek

Niedługo i my zebraliśmy graty z plaży, w tył na lewo i pod górę.Nasze małe dziecko oczywiście biegło, starsza wcale jej nie ustępowała, ociec z wielką torbą jeszcze je poganiał i ja-matka na szarym końcu udająca zachwyt nad widoczkami i skrycie marząca o tej ławeczce, co to była jeszcze troszkę wyżej,dotarłam w końcu, przysiadłam co by oddech wyrównać i opanować drżenie nóg.Niewiele to jednak dało klapnęłam na naszą sofkę, że aż miło-myślałam,że wybuchnę, czułam każdą komórkę mojego ciała,chyba wszyscy w okolicy słyszeli bicie mojego serducha i pewna byłam,że krew mi zaraz pójdzie uszami,puls chyba ze 150,no ale przeszło,pocieszałam się,że to tylko tak za pierwszym razem, bo przecież ociężała ani na ciele ani na umyśle nie jestem, choć do tego drugiego to niektórzy mają wątpliwości :wink: Wszystko złożyłam na karby drogowego zmęczenia i widokowych emocji.Jeszcze tylko posiadówka na balkonie z buteleczką i tak minął pierwszy dzień...


Witam, mogę prosić o namiary na taki fajny apartament adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pozdrawiam
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 30.03.2008 18:48

nasz apartament i wiele innych znajdziesz na tej stronce www.marusici.com , pozdrawiam
antyma
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 07.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) antyma » 30.03.2008 19:59

AnetaA napisał(a):nasz apartament i wiele innych znajdziesz na tej stronce www.marusici.com , pozdrawiam



A możesz napisać jak nazywa się Wasz domek ?
pozdrawiam
antyma
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 07.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) antyma » 31.03.2008 16:02

AnetaA napisał(a):Jak obiecałam tak też i napiszę kilka słów o naszej wyprawie.
13 sierpnia poniedziałek 8.25 rozpoczynamy kolejną podróż do Chorwacji,po miesięcznym pobycie nad Bałtykiem zatęskniliśmy wszyscy do croupałów i kamieni i zakrętasów na drodze i muszelek i winka i rakiji i .... Wszyscy zwarci i gotowi, samochód wypakowany do granic możliwości (jest chyba z gumy albo to może mój mąż jest cudotwórcą?) i oczywiście oklejony.Cropeelka pięknie się prezentuje.

Obrazek

8.25 ruszamy sprzed garażu na Wrocław,mając nadzieję,że obejdzie się bez korków, no ale to przecież trzynasty, nie wierzę w takie rzeczy, ale jakieś dwa dni przed wyjazdem ogarnął mnie jakiś taki dziwny niepokój... że wręcz przeszło mi przez myśl - nie jedziemy.Dlatego przed drogą samochód był dwukrotnie szczegółowo przejrzany przez dwóch niezależnych mechaników, wszystkie części idrobiazgi jak żarówki czy kamizelki uzupełnione itp itd. No i niestety już w Rawiczu niespodzianka-koreczek, na szczęście nieduży jakieś pół godzinki.Wrocław za to całkiem spokojnie,wolniutko ale raczej bez korków.Na następny natknęliśmy się chyba gdzieś przed Bardem, ale mogę się mylić, w każdym bądź razie ruch wahadłowy i trochę stania, co niektórzy niecierpliwi ruszali w pole (dosłownie) i chyba jakoś to objeżdżali, my grzecznie staliśmy...
Na granicy szybciutko i w Czechach na Ołomuniec, ponoć też w miarę szybko, ale mi się wydawało że się wleczemy-jazda w dzień to nie to samo co nocą,ale zapadła decyzja o noclegu stąd dzisiaj tylko do Austrii,do Oekotelu pod Grazem.I w Czechach i w Austrii pełno autek, trochę ciasno na drodze,żeby podgonić,więc czasami wleczemy się w jakimś sznurku,marząc o łazience z prysznicem.Do hotelu docieramy ok.20.Ze względu na dzieci stawaliśmy kilka razy po drodze, żeby rozprostowały kości,nic na siłę,dojedziemy.

Teraz przerwa i do garów, bo mi dziecko zaraz wróci ze szkoły. :D


Witam,

Gdzie można nabyć taką naklejkę? tez chcę być widoczna w Chorwacji.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl pozdrawiam
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 01.04.2008 09:48

antyma napisał(a):
AnetaA napisał(a):nasz apartament i wiele innych znajdziesz na tej stronce www.marusici.com , pozdrawiam



A możesz napisać jak nazywa się Wasz domek ?
pozdrawiam


My byliśmy w ap. Silvana :)


a jeśli chodzi o naklejki to zajrzyj do Rozmów o turystyce i nie tylko, tam znajdziesz temat naklejki i trzeba się uśmiechnąć do Opala :D
korfu01
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 01.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) korfu01 » 01.04.2008 13:08

-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 02.04.2008 11:18

WiolaW napisał(a):Witam wszystkich, od kilku dni czytam to forum a to mój pierwszy post. Bardzo podobała mi się Twoja relacja z wakacji a zdjęcia są śliczne (jak większość tu na forum). W tym roku zdecydowaliśmy, że wreszcie zaryzykujemy i pojedziemy do Chorwacji. ze wygledu na to, ze dzieciaki mamy w wiek 5 i 8, a tu widze takze corki w podobnym wieku, mialabym prosbe o adres kwatery gdzie byliscie lub moze masz adres na inna. Chcemy wyjechac po 20 czerwca, ale termin moze byc przesuniety.

Moj adres wioletta2525 mapa interia.pl

Witaj jak by Ci pasował sierpień polecam ten wątek https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17910
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Marusici 2007 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone