Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mark Knopfler w Pradze. Weekend 26/27 czerwca.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2010 19:40

Praga z prawie lotu ptaka

Trafiliśmy na zjazd "hamerykańskich" samochodów. Zanim wysupłałem aparat co ciekawsze "kadilaki" dały nogę... :)

Obrazek

Fragment elewacji pałacu Schwarzenbergów. Imitacja boniowania (sgraffito) robi wrażenie z daleka i z bliska. Nie ma dwóch identycznych cegieł. Sto procent manufaktura.
Obrazek

Obrazek

Teraz dłuugi spacer wzdłuż murów Strahovskiej Zahrady. Błogo w cieniu w zieleni. Deptakiem ul. Strahovskiej dochodzimy do mniejszej siostry wieży Eiffla - Petřínskej rozhledni.

Obrazek

Kręte strome schody pozwalają na szybkie nabieranie wysokości. Wychodzimy ponad korony drzew. Otwiera się piękny widok.

Obrazek

coraz piękniejszy...
Obrazek

W końcu meldujemy się na platformie widokowej - 60 metrów nad poziomem terenu.

Most Karola
Obrazek

Katedra Świętego Wita
Obrazek

Národní divadlo (Teatr Narodowy)
Obrazek

Praha - Mala Strana (dzielnica ambasad)
Obrazek

Szerszy rzut okiem i schodzimy.
Obrazek


Czas na powrót do hotelu.
Jeszcze zejście ścieżkami Starhovskiej Zahrady, przez ul. Vlasską i ul. Tržište (uliczką z mnóstwem ambasad), rzut okiem na architekturę Vojanovych sadów i znikamy w podziemiach na stacji Malostranska.

Fragment elewacji pałacu Schwarzenbergów - tym razem z drugiej strony
Obrazek

Ul. Tržište i ambasada USA
Obrazek

Ciekawe uliczki Małej Strony
Obrazek



Około wpół do ósmej jesteśmy pod halą O2.
O koncercie wspominałem.
Poniżej kilka zdjęć z internetu.

Obrazek

Obrazek

Koncert zakończył się około dwudziestej drugiej. Myśleliśmy by pojechać jeszcze do centrum i zobaczyć nocą miasto. Wygrało zmęczenie. Taka okazja może się nieprędko powtórzyć....
Choć czy ja wiem... :wink: ?Roger Waters będzie wystawiał tutaj spektakl The Wall... już na wiosnę.
:)
C.D.N
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2011 01:09

Za niecałe dwa tygodnie trzeba się znowu do Pragi zbierać, a tutaj jeszcze nie dokończyłem zeszłorocznego wyjazdu.

Więc kilka zdjęć z żydowskiego Josefova.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...
Ostatnio edytowano 07.04.2011 10:00 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.04.2011 12:08

Mariusz, fajnie, że kontynuujesz relację. Gratuluję, bo niełatwo się zmobilizować po tylu miesiącach :)

Chętnie sobie poczytam i pooglądam, bo marzy mi się Praga niedługo, może w długi weekend majowy... Wszystko to się będzie odbywało u nas w formie "last minute", ale kto wie :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2011 09:09

maslinka napisał(a):Mariusz, fajnie, że kontynuujesz relację. Gratuluję, bo niełatwo się zmobilizować po tylu miesiącach :)

Chętnie sobie poczytam i pooglądam, bo marzy mi się Praga niedługo, może w długi weekend majowy... Wszystko to się będzie odbywało u nas w formie "last minute", ale kto wie :D


Witam.

Raczej więcej będzie do poogladania, z pisaniem to różnie bywa. Ja mam stwierdzoną choć nie udokumentowaną dysleksję i dysortografię, z małymi przerwami na normalne funkcjonowanie :wink: i wtedy gdy przeczytam co napisałem, to ... mózg! :)

Tym razem planuję Pragę od strony twórczości dwóch artystów: Davida Cernego i Jana Saudka oraz chciałbym nas wywieżć na wieżę TV na Żiżkovie (tan też zresztą jest jedna z instalacji Cernego - dzieci wspinające się po trzonie wieży).

Życzę, by wyjazd doszedł do skutku i żeby była piękna pogoda.
Wracaj do zdrowia!!!!
Pozdrawiam
Mariusz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.04.2011 17:32

Mnie Praga kojarzy się z klimatem powieści Hrabala (czyli piwo, piwo i jeszcze raz piwo :wink:). Na studiach wybrałam sobie fakultet z literatury czeskiej i słowackiej. Długie godziny spędzone nad "Zbyt głośną samotnością"... Pojechałabym do Pragi, zresztą nie tylko ze względu na sentyment do czeskiej literatury.
Byłam w tym mieście kiedyś, przejazdem, i nie wykorzystałam jedynych trzech godzin na poznanie Pragi. Byłam zbyt leniwa :oops: Taka jest prawda, że ruszyć mi się nie chciało z rynku. Ale to były czasy, kiedy miałam inne priorytety niż zwiedzanie :wink:

Interseal napisał(a):Życzę, by wyjazd doszedł do skutku i żeby była piękna pogoda.
Wracaj do zdrowia!!!!
Pozdrawiam
Mariusz

Dzięki! Mam nadzieję, że się uda.
Już prawie zdrowa :D W każdym razie dzisiaj byłam już w pracy.

Pozdrawiam :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.04.2011 18:11

Interseal napisał(a):Za niecałe dwa tygodnie trzeba się znowu do Pragi zbierać, a tutaj jeszcze nie dokończyłem zeszłorocznego wyjazdu.

Ot, niespodzianka! :D

Z przyjemnością znów rzucę okiem na jedno piękniejszych miast, jakie mi się zdarzyło poznać.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2011 18:37

Kilka rzutów okiem podczas przejścia z Josefova na Plac Wacława.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2011 21:34

Interseal napisał(a):Za niecałe dwa tygodnie trzeba się znowu do Pragi zbierać, a tutaj jeszcze nie dokończyłem zeszłorocznego wyjazdu.


Niecałe dwa tygodnie po przyjeździe, a ja jeszcze nie dokończyłem zeszłorocznego wyjazdu. :wink:

więc na zakończenie kilka zdjeć z widokiem na i z Prochowej Bramy. Brama która kończy ulicę Celetną łączącą Plac Republiki z Rynkiem Staromiejskim.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dachu Bramy...
Obrazek

Baśniowy kościół na Tynie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i spokojny powrót do domu.
:lol:
Obrazek

Koniec :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.04.2011 21:50

A jednak udało Ci się zakończyć tę relację :D Gratuluję, bo wiem, że to niełatwe, jeśli zrobi się przerwę.

Bramę Prochową mijaliśmy w chwili, kiedy szukaliśmy (hledaliśmy :wink:) odpowiedniego miejsca, gdzie można by coś zjeść. A że te poszukiwania już trochę trwały, nie poświęciliśmy Bramie zbyt wiele uwagi. A tu okazuje się, że można nawet na nią wejść i zobaczyć Stare Miasto z góry :)

Na wieży ratuszowej też nie byliśmy... 8O Za mało czasu, żeby oglądać świat z góry, najpierw trzeba tradycyjnie, z dołu :)

Pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2011 22:01

No w końcu mi się udało. :)

Co do oglądania z góry... to w swojej relacji zbliżacie się do Petrinskiej wieży... i co, też nic? :)

Przyznasz, że trochę ostatnimi czasy zbohemizowaliśmy to chorwackie forum :lol:

Pozdrowienia.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.04.2011 22:34

Interseal napisał(a):Co do oglądania z góry... to w swojej relacji zbliżacie się do Petrinskiej wieży... i co, też nic? :)

Ano nic, niestety. Jakoś pokrętnie rozumowałam - przecież szliśmy z Hradcan na Petzin, więc widzieliśmy Pragę z góry. Teraz wiem, że to nie to samo :roll:
Będzie jeszcze okazja, mam nadzieję, wdrapywać się na różne praskie wieże.

Interseal napisał(a):Przyznasz, że trochę ostatnimi czasy zbohemizowaliśmy to chorwackie forum :lol:

Odrobinę :wink:
"Czeskie klimaty" są tego warte!
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 28.04.2011 23:37

Praha ostatnio na fali.
Moi znajomi wymyślili sobie tam... ślub.
Poleciłem im te ogrody na tarasach, z których Mariusz zrobił te fajne fotki z widokiem na miasto.
Sam wyczekuję okazji na ponowne odwiedziny Prahy, bo nie byłem już kawał czasu (6 lat). A to miasto ma swoją magię i wciąga.

Mariusz, Ty teraz co 2 tygodnie tam jesteś jak rozumiem? :lol: :wink: 8O
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 29.04.2011 09:29

Ale fajne te Wasze spacery po Pradze - obu wątkowe ma się rozumieć :D

Spacer sentymentalny odbyłam - ochałam i achałam - przy kafkowskiej knajpce (tylko to chyba ten drugi wątek :? ) przypomniało mi się jak w czasach sudeckich musieliśmy chociaż na kawkę tam wejść, i ... zamiast ducha Kafki, to mieliśmy chwilkę czasu, żeby z muzyką techno się zapoznać, bo właśnie taka królowała w tym lokalu, bo taką własnie puszczała Pani Kelnerka - mocno różowa, mocno solariowa, mocno tipsowa, że o kolorze włosów nie wspomnę :lol:

Jak nic - Kafka przewracał się grobie :lol: Ciekawe jaki tam teraz nastrój panuje?


pozdrawiam
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2011 17:51

Fatamorgana napisał(a):Mariusz, Ty teraz co 2 tygodnie tam jesteś jak rozumiem? :lol: :wink: 8O


Znajomy z poprzedniej pracy był kiedyś Kierownikiem Budowy blisko Karlovego Namesti. Mieszkał tam służbowo trzy lata. Pomimo tego często tam wraca... i to nie z powodu reklamacji gwarancyjnych... :lol:

To miasto potrafi zauroczyć.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2011 17:56

Tymona napisał(a):Ale fajne te Wasze spacery po Pradze - obu wątkowe ma się rozumieć :D


Dzięki, miło że zajrzałaś. :)

Tymona napisał(a):Jak nic - Kafka przewracał się grobie :lol: Ciekawe jaki tam teraz nastrój panuje?


Jakoś nie przyszła mi na myśl kawka u Kafki, więc nie mam pojęcia. :wink:

Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Mark Knopfler w Pradze. Weekend 26/27 czerwca. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone