Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mark Knopfler w Pradze. Weekend 26/27 czerwca.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.06.2010 10:35

Pragę odwiedziliśmy w długi majowy weekend. W moim odczuciu przelecieliśmy ją :wink: zbyt szybko i nie widzieliśmy wszystkiego.
Może u Ciebie zobaczę to, czego nam się nie udało zobaczyć :)
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2010 11:06

Roksa_ napisał(a):Pragę odwiedziliśmy w długi majowy weekend. W moim odczuciu przelecieliśmy ją :wink: zbyt szybko i nie widzieliśmy wszystkiego.
Może u Ciebie zobaczę to, czego nam się nie udało zobaczyć :)
:papa:


Oj wątpię! My nawet nie przelecieliśmy wszystkich nagłówków z zakupionego na miejscu krótkiego przewodnika.

Wybacz, bo być może pominąłem... ale czy coś pisałaś na forum o tym weekendzie?

Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.06.2010 11:13

Interseal napisał(a):Wybacz, bo być może pominąłem... ale czy coś pisałaś na forum o tym weekendzie?


Jakoś tak wyszło, że pisanie relacji z Pragi nie wyszło :roll:
A może akurat byliście tam, gdzie ja nie dotarłam ;)
W kazdym bądź razie Praga jest piękna i na pewno jeszcze tam wrócę, bo na samo przejście Hradčan ( nie wiem za bardzo jak to odmienić :oops: ) potrzeba dnia lub dwóch.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.07.2010 20:32

Puk, puk, Mariuszu, jesteś gdzieś tu? :D
Upominam się o kawałek Pragi :wink: Chciałabym jeszcze poczytać i pooglądać, przed jutrzejszym wyjazdem :) Czy to możliwe? :twisted:

Pozdrawiam serdecznie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2010 21:06

maslinka napisał(a):Puk, puk, Mariuszu, jesteś gdzieś tu? :D


Jestem, jestem... i padam na przysłowiowy "pysk" :wink: . Trzydzieści stopni w cieniu to nie temperatura na "budowlankę"...

Postaram się coś wkleić. Obiecuję. Obniżę tylko temeperaturę ciała czymś zimnym z pianką.

maslinka napisał(a):Chciałabym jeszcze poczytać i pooglądać, przed jutrzejszym wyjazdem :) Czy to możliwe? :twisted:


To to już jutro!?
Wysiadam.... :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.07.2010 21:10

Interseal napisał(a):
Postaram się coś wkleić. Obiecuję. Obniżę tylko temeperaturę ciała czymś zimnym z pianką.

Dzięki bardzo. Doceniam :D Zwłaszcza w tych okolicznościach przyrody (upał).
Ja też sobie niedługo piwko otworzę i zasiądę wygodnie. Tylko jeszcze muszę pewne rzeczy domknąć (np. torby, czytaj: za dużo sukienek :lol:)

Interseal napisał(a):To to już jutro!?
Wysiadam.... :wink:

Już jutro :D
11 miesięcy szybko zleciało.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 02.07.2010 22:16

No to życzę miłych wrażeń.
:) Nie zapomnijcie odwiedzić jakiejś piwiarni na Malej Stranie, Karlowego Namesti z tym słynnym zegarem z ruszającymi się rzeźbami, "Zlatej Ulićki" i...cmentarza żydowskiego w samym mieście, położonego tak nietypowo, że można idąc ulicą go ominąć...

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2010 22:31

"Nastupni stanice Staroměstska" :)
Wysiadamy.
Celem jest oczywiście Most Karola. Robi wrażenie.

Obrazek

Obrazek

Masywna, ciężka konstrukcja. Drewniane izbice od strony napierającej Wełtawy i ciąg posągów i rzeźb po obu stronach.
W naszym przewodniku jest fajne zdjęcie. W pełnym słońcu, przy niebieskim niebie pusty most... kiedy to było zrobiome? :wink: Na pewno nie końcem czerwca... :wink:

Obrazek

Wejście na most jest przewęzone ze względu na przeprowadzany remont. Do wejścia tłoczą się niezliczone masy ludzi wszelkich narodowości, ras i wyznań.

Obrazek

Zastanawia mnie herb z lewej strony. Ani Morawy ani Śląsk. Tygrys wiadomo, ale ten orzeł? Hmmm... niewiedza.... niewiedza... :)

Obrazek

Przystaję pod jednym z posągów. Każdy z nich jest inny. Szkoda, że nie ma czasu na głębsze poznanie historii przsynajmniej kilku z nich.

Obrazek

Niezliczone ilości artystów, solistów, zespołów, rysowników, nawet kataryniarz, który miał wypisane słowo "dziękuję" chyba w stu językach świata.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powoli zbliżamy się do końca mostu, lub patrząc od strony Malej Strany, początku.

Obrazek

Obrazek

Uliczką Mostecką dochodzimy na Malostranské náměstí - czyli Rynek (Plac) Malej Strany.
Czas na coś czeskiego do picia:

Obrazek

i do jedzenia...
:)
Obrazek

Czeka nas w końcu wspinaczka zamkowymi schodami na Pražský Hrad.

To chyba tyle na dziś.

maslinka napisał(a): Już jutro :D
11 miesięcy szybko zleciało.


Gdybyśmy się już nie czytali, to szerokiej drogi i dużo pozytywnych wrażeń!!!

Pozdrawaim
Mariusz
Ostatnio edytowano 02.07.2010 22:33 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 02.07.2010 22:32

Fatamorgana napisał(a): Karlowego Namesti z tym słynnym zegarem z ruszającymi się rzeźbami,

Pozdrawiam.

Byłeś na tym Karlowym Namiesti z zegarem ? :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.07.2010 22:48

Fatamorgana napisał(a):No to życzę miłych wrażeń.
:) Nie zapomnijcie odwiedzić jakiejś piwiarni na Malej Stranie, Karlowego Namesti z tym słynnym zegarem z ruszającymi się rzeźbami, "Zlatej Ulićki" i...cmentarza żydowskiego w samym mieście, położonego tak nietypowo, że można idąc ulicą go ominąć...

Dzięki, ale jutro to my jedziemy do Cro :wink: Praga może w sierpniu :)

Mariusz, piękny odcinek. Pogoda się Wam udała, zimne piwko było, czego chcieć więcej?

Interseal napisał(a):Obrazek

Dziewczyna pozuje z zamkniętymi oczami, a facet rysuje otwarte :lol:

Ale tłumy na moście Karola!

Dziękuję za ten odcinek :) Czuję, że ta Praga musi się dla mnie wkrótce spełnić :)

Interseal napisał(a):Gdybyśmy się już nie czytali, to szerokiej drogi i dużo pozytywnych wrażeń!!!

Dzięki! Mam nadzieję, że wrażeń nie zabraknie :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2010 22:50

Fatamorgana napisał(a): :) Nie zapomnijcie odwiedzić jakiejś piwiarni na Malej Stranie


Na Loretanskiej jest piwiarnia jakich już nawet w Czechach mało. Wspólne trzy drewniane stoły, szynk z pipami jak za dawnych czasów, grube kufle i gwar jak jasny gwint :wink: . Bardzo mi się podobało, choć piwa się nie napiłem :? . Żona uznała to za "mordownię" i nie chciała wejść do środka :)

Fatamorgana napisał(a):Karlowego Namesti z tym słynnym zegarem z ruszającymi się rzeźbami,


Tutaj daliśmy ciała, a wystarczyło wleźć w metro. Stacja jest przy samym Namesti.

Fatamorgana napisał(a):"Zlatej Ulićki"


Niestety zamknięta do końca listopada. Remont. W niedzielę panowie kładli nową "deszczówkę" i byli bohaterami sesji fotograficznych.

Fatamorgana napisał(a):i...cmentarza żydowskiego w samym mieście, położonego tak nietypowo, że można idąc ulicą go ominąć...


Trudno się domyśleć że za tym betonowym płotem może być cmentarz żydowski. Cały Josefof warty jest zwiedzenia.

Pozdrawiam.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.07.2010 10:05

maslinka napisał(a):Dzięki, ale jutro to my jedziemy do Cro :wink: Praga może w sierpniu :)

No to tam też miłych wrażeń.
:D

Dziewczyna pozuje z zamkniętymi oczami, a facet rysuje otwarte :lol:


Facet ma świetną pamięć wzrokową.

:wink: Tam w ogóle można spotkać naprawdę ciekawe osobniki twórcze.
Nie zapomnę faceta, który na Karlovym Moście wieczorem grał na.... lampkach do szampana!
Coś wyjątkowego...

P.S. Most Karola polecam o porannej mgle- pusto i tajemniczo.
Miałem ten jeden raz być tam okazję w lutym, gdy poranek nie wymaga zrywania się przed 5:00. Praga zimą to jest bardzo ciekawe doświadczenie.

Polecam również tzw. Malostranske Zahrady, czyli ogrody. Położone na stokach wzgórza na południe od Hradczan. Rozciąga się stamtąd piękny widok na miasto, ale zaletą jest to, że nie towarzysza nam tłumy jak na Hradczanach.

Wstęp na Hradczany wart jest wysiłku przede wszystkim ze względu na wspaniała katedrę Sv. Wita.

Pozdr.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2010 23:12

Pražský hrad

Po zjedzeniu dość ubogiej w ilości porcji knedli z gulaszem, wspinamy się w kierunku wzgórza zamkowego.

Obrazek

Z każdym stopniem widoki są coraz ciekawsze. Na hozryzoncie wieża telewizyjna na Žižkovie () wysokości ponad 200 metrów z urządzoną kawiarnią. Musi być z niej niezły widok.

Obrazek

Straż Zamkowa. Panowie niewzruszeni. :).. i te okulary... :wink:
Obrazek

Walka tytanów - czyli wejście na zamek.
Obrazek

Obrazek

Złote Miasto, złota więc nawet podstawa masztu.
Obrazek

Gorąco... jednak woda w fontannie zrobiła już chyba kilka kółek w instalacji i nie zaryzykowałbym...
Obrazek

Czas na najbardziej widowiskową cześć Zamku, czyli neogotycką katedrę Świętego Wita (Katedrála svatého Víta)
Obrazek

Obrazek

Wrażenie jak zawsze robią na mnie rzygacze
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Przed wejściem katedry kłębią się tłumy wszelkiej narodowości, rasy i wyznania. Kolejka kończy się na placu za katedrą.
Niestety wnętrza innym razem...

Zapuszczamy się głębiej w stronę Złotej Uliczki, jednak trwa tutaj remont i wejście jest zastawione materiałami i ogrodzeniem. Planowane otwarcie - koniec listopada.

Żona zmęczona jest już tłumem, gorącem i murami jakże pięknego miasta. Kierujemy się więc w stronę zielonych stoków okolic Strahova.

będzie jeszcze...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.07.2010 00:58

Przypomina się taki szalony wyjazd do Pragi z dawnych lat.
Mieliśmy do wyboru szkolenie Novella w Warszawie na początku lipca albo w Pradze pod koniec czerwca. Ja wybierałem się na urlop w lipcu, więc przeforsowałem Pragę, że to niby odległość analogiczna. Pojechaliśmy z kolegą na trzy dni do Pragi. Szkolenia - highlife, savoir vivre et bonton, znaczy beton, szkło i windy na zewnątrz budynku. Obiady w cenie szkolenia, napoje we własnym zakresie. Mineralka - 40Kcs.
Że firma wtedy zbyt dobrze jeszcze nie prosperowała, więc nocowaliśmy pod namiotem na kempingu. Po szkoleniu kupiliśmy 18 pilznerów (tyle mieściło sie w torbie na ramię) i ruszyliśmy na piechotę w stronę kempingu, wzdłuż Wełtawy. Pod każdym mostem obalaliśmy po piwku.
Pod mostem Karola chyba szło czwarte. Okazało się, że mostów było więcej niż piwa. Musieliśmy ponowić zakup, ale resztę trasy pokonaliśmy tramwajem, bo mosty zaczęły się nam wykrzywiać i zachodziła obawa, że zupełnie się rozjadą, pozbawiając Prażan możliwości przeprawy na drugi brzeg...
:lol: 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.07.2010 07:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Mark Knopfler w Pradze. Weekend 26/27 czerwca. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone