Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mapa do oceny-wyjazd Wrocław

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
del_sol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 19.07.2012
Re: winety platne drogi

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 26.07.2012 13:57

dids76 napisał(a):
del_sol napisał(a):nie robcie sobie zmartwienia z winetami, winety bez problemu kupicie na kazdej stacji paliw a przerwa na kawe zawsze sie przyda :)
co do platnych drog to moim zdaniem nie warto ich omijac i jechac bocznymi.
zwlaszcza w sloweni, jadac autostrada i tunelami pokonuje sie srednio 130 km w ciagu godziny, omijajac platne tracisz na kretych gorskich drogach, wioskach itp. w godzine przejedziesz 60km i wieksze zuzycie paliwa. moim zdaniem nie kupujac winet jest to tylko pozorna oszczednosc pieniedzy i czasu.


Jeśli jedziesz na Istrię lub to niema sensu jechać bocznymi drogami. Jeśli do Dalmacji to już taki sens jest.
Wszystko zależy od tego co kto lubi ;) :D


Istria,Krk,Cres itp. chodzi mi o te rejony, z tego co czytam na forum to co niektorzy i tak probuja omijac platna w slowenii i zaoszczedzic 30E , wedlug mnie to wcale sie to nie oplaca :idea:
bm_pl
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bm_pl » 26.07.2012 14:03

na Istrie wiadomo że się nie opłaca, bo jedziesz przez całą słowenię,ale jadąc na południe i tylko zachaczając o SLO - jednak się kalkuluje.

pytanie: w jakich rejonach jadąc od Ptuja można się spodziewać pierwszej stacji LPG ale w Cro, okolice Zagrzebu??
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 26.07.2012 15:44

Nic oryginalnego nie wymyslilem ale zgadzam sie ze wszystkimi ostatnimi postami :) Słowenie oplaca sie omijac jesli jedziesz na Ptuj Zagrzeb.
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 26.07.2012 15:46

bm_pl napisał(a):na Istrie wiadomo że się nie opłaca, bo jedziesz przez całą słowenię,ale jadąc na południe i tylko zachaczając o SLO - jednak się kalkuluje.

pytanie: w jakich rejonach jadąc od Ptuja można się spodziewać pierwszej stacji LPG ale w Cro, okolice Zagrzebu??

Ktos gdzies napisal ze podobno w Ptuj jest stacja przy rondzie, a w chorwacji gazu jest duzo z tego co pamietam :)
bm_pl
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bm_pl » 27.07.2012 11:18

tak,w Ptuju jest,ale znacznie drożej nic w Cro to LPG,szkoda że aż taka różnica.ale sprawdziłem temat, wjeżdzając od Ptuja do Cro,pierwsza stacja jest zaraz za granica,niestety tylko dla wyjeżdzających z Cro,wieć dobra na powrót. w 1 strone dopiero w rejonach Karlovac - oczywiscie mówię o stacji przy autostradzie,bo wcześniej są ale trzeba zjeżdzać...

podsumowując tankowanie LPGna trasie Wrocław - Makarska: Wrocław, Mikulov, Ptuj(ewentualnie rejon Karlovac), Makarska - mniej więcej dla zasięgu 450km na butli.
PinkSlip
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 24.08.2012
Wrocław - Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) PinkSlip » 28.08.2012 14:54

Witam. Nie zauważyłam podobnego wątku (może szał przedwakacyjny padł mi na głowę :P ), więc pytam:
Jak nalepiej/najwygodniej/najekonomiczniej jechać z Wrocławia na Makarską Rivierę? Zwykle jeździlismy przez Kotlinę Kłodzką bo musieliśmy zajechać zostawić klucze, zwierzęta itp u rodziny. Dalej Czechy, Austria, Słowenia i Cro - dokładniej: Nachod - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Ptuj - Karlovace i dalej wiadomo :). W tym roku do rodzinki zajeżdżać nie musimy więc pytanie: Jaka trasa będzie najlepsza? Chcielibyśmy uniknąć opłat za winiete w Słowenii.
Jedziemy osobówką, dieslem, dwie dorosłe osoby lubiące oszałamiające widoczki za oknem :)
wigga33
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.07.2012
Re: Wrocław - Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) wigga33 » 28.08.2012 22:53

Witam. Wątek już był na początku sierpnia, trzeba tylko przestudiować sześć zakładek mapa-do-oceny-wyjazd-wroclaw-t37768.html.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005
Re: Wrocław - Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 28.08.2012 23:14

jober19
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jober19 » 29.08.2012 11:39

Ile w sumie kosztowały Was winiety za przejazd w dwie strony: Wrocław - Makarska w tym roku?
zoork
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 08.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoork » 30.08.2012 23:33

Ja w tym roku wybieram opcję Krapkowice - Chałupki, wszędzie gdzie w Polsce da się nawet cofną trochę do autostrady to lepiej. Tylko nie wiem czy zrobić to za jednym strzałem czy robić nocleg w Mariborze :/
bm_pl
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bm_pl » 06.09.2012 23:18

ja jadę zawsze na jeden strzał,dobrze że w tym roku żona zmieni mnie na jakąs godzinę - dwie. tak to sam tyrałem,później oczy jak zombi...;/
jober19
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jober19 » 07.09.2012 07:35

Ja planuję na "jeden strzał". Z obliczeń trasa zajmie mi około 17h. Będzie ciężko :oops:
Abak
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.07.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abak » 10.06.2015 22:23

vizila napisał(a):Z autostrady A9 zjeżdżasz zjazdem 226 na drogę B69 Kierunek MURECK

Cały czas drogą B69 aż do Mureck, po przejeździe przez miasteczko , praktycznie na samym jego
końcu droga będzie szła po łuku w lewo, a Ty pojedziesz prosto. Jest oznakowanie na Słowenię

Zaraz będzie most graniczny przez rzekę Mura

Za mostem skręcisz w prawo na drogę 438/433 kierunek Trate, Lenart w Slov. Goricach

mały odcinek pod górkę z kilkoma serpentynami

Cały czas drogą 433 aż do Lenart

W obrębie miasteczka droga 433 ma nazwę (Partizanska cesta). Jedziemy nią do końca tam jest
STOP i uwaga bo nie ma oznakowania na Ptuj tylko na Maribor, skręcamy w prawo w drogę nr 3
(Kraigherjeva cesta) i zaraz po ok. 150 m przy kosciele na światłach kręcisz już w lewo w drogę nr
229 (Ptujska cesta) kierunek Ptuj

-Jedziesz cały czas drogą 229 (za Lenart przejeżdżasz nad autostradą A5), aż do Ptuj ok. 21 km

W Ptuj:
- Będzie łuk drogi w prawo, za tym łukiem będą swiatła na których trzeba skrecic w lewo ( droga nr
713, DORNAWSKA CESTA), skręcisz w tą drogę kierunek Dornava od tej pory już jest wskazywany
kierunek Zagrzeb.

Przejeżdżamy nad torami kolejowymi, na pierwszym rondku prosto a na drugim skręcamy w prawo
(Puhova ulica)

Jedziemy prosto, przez kolejne 2 ronda (na pierwszym dołącza do nas droga nr 2 i od tego miejsca
jedziemy Ptujską obvoznicą) cały czas prosto,

przejeżdżamy mostem nad rzeką i po kilku kilometrach dojeżdżamy do ronda z drogą 9 (Maribor
- Gruškovje - Zagreb) kierunek Zagreb,(JEST TO NIEPŁATNY ODCINEK) Jadąc teraz już cały czas
prosto drogą 9 dojeżdżamy do granicy w Gruškovje / Macelji.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mapa do oceny-wyjazd Wrocław - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone