Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mapa do oceny-wyjazd Wrocław

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mickan
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 16.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickan » 21.07.2012 02:48

Polecam kupno winiet przez internet ze strony tolltickets.com, ja w tym roku tak zrobiłem, kilka dni i winiety przynosi listonosz, płaci się jedynie ponad cenę zamówienia 1,95EUR, bez względu na ilość zamówionych winiet, gdyby nie doszły na czas jest możliwość po wcześniejszym kontakcie odesłania i zwrotu kasy. Nie mają na Czechy, ale wjeżdżając do Chałupek zaraz na autostradzie jest Shell i tam można kupić. Jeżeli chodzi o objazd Mureck-Lenart-Ptuj to bez problemów, dobra droga, czasowo 30min dłużej niż autostradą. Nie polecam przejścia w Macelj, chyba że w tygodniu, ja w tym roku za każdym razem jadąc w sobotę utknąłem jadąc do na 1h, a jadąc spowrotem miałem nastawiony objazd przez 207-Rogarec-689, ale zwiedziony małym ruchem na autostradzie postanowiłem zaryzykować i kosztowało to mnie 1h20min stania w korku.
hunter_jacek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunter_jacek » 22.07.2012 08:59

caliberka napisał(a):Witam ! Ja właśnie wróciłam z Chorwacji :) W tamtą stronę jechaliśmy przez granice w Chałupkach a potem prościusieńko autostradami do samej Chorwacji przez a raczej obok Wiednia ,Grazu ,,ominęliśmy szybciutko autostradę w Słowenii i już była Chorwacja . Z powrotem pojechaliśmy przez Cieszyn ,ale tam ostrzegam ,że sa jakieś roboty na drogach i nieco sie korkuje :roll: Nie polecam żadnych kombinacji ,bo autostradami najszybciej :wink: Jakby ktoś potrzebował dokładnego opisu objazdu autostrady w Słowenii to mogę podać .Jechaliśmy pierwszy raz zgodnie z naszym opisem i nie było żadnego problemu :lol:


Poproszę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 22.07.2012 10:26

trasą jak pokazujesz jechałem ostatnie dwa razy.
Kiepsko jechało się do Ołomuńca.
http://goo.gl/maps/owvT

dlatego w tym roku próbujemy tak:
http://goo.gl/maps/Xb7oZ


jest 100 km więcej ale nawet myślę że na czasie będziemy minimum 1 h do przodu. No i droga komfortowa - w większości autostrady :)
smidziek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) smidziek » 22.07.2012 23:19

Caliberka! chętnie skorzystam z tego objazdu
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dziekuje
luxpl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) luxpl » 23.07.2012 05:11

caliberka napisał(a):Witam ! Ja właśnie wróciłam z Chorwacji :) W tamtą stronę jechaliśmy przez granice w Chałupkach a potem prościusieńko autostradami do samej Chorwacji przez a raczej obok Wiednia ,Grazu ,,ominęliśmy szybciutko autostradę w Słowenii i już była Chorwacja . Z powrotem pojechaliśmy przez Cieszyn ,ale tam ostrzegam ,że sa jakieś roboty na drogach i nieco sie korkuje :roll: Nie polecam żadnych kombinacji ,bo autostradami najszybciej :wink: Jakby ktoś potrzebował dokładnego opisu objazdu autostrady w Słowenii to mogę podać .Jechaliśmy pierwszy raz zgodnie z naszym opisem i nie było żadnego problemu :lol:

Hej ja też poproszę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 23.07.2012 07:30

Słuchajcie widze ze kolezanka/kolega nie odpowiada, ja mam taki objazd jeszcze nim nie jechalem, laczylem opisy z forum i zrobilem z tego jeden najdokladniejszy:) Uprzedzam, ze ja tylko zbieralem informacje :)
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 23.07.2012 07:31

Z autostrady A9 zjeżdżasz zjazdem 226 na drogę B69 Kierunek MURECK

Cały czas drogą B69 aż do Mureck, po przejeździe przez miasteczko , praktycznie na samym jego
końcu droga będzie szła po łuku w lewo, a Ty pojedziesz prosto. Jest oznakowanie na Słowenię

Zaraz będzie most graniczny przez rzekę Mura

Za mostem skręcisz w prawo na drogę 438/433 kierunek Trate, Lenart w Slov. Goricach

mały odcinek pod górkę z kilkoma serpentynami

Cały czas drogą 433 aż do Lenart

W obrębie miasteczka droga 433 ma nazwę (Partizanska cesta). Jedziemy nią do końca tam jest
STOP i uwaga bo nie ma oznakowania na Ptuj tylko na Maribor, skręcamy w prawo w drogę nr 3
(Kraigherjeva cesta) i zaraz po ok. 150 m przy kosciele na światłach kręcisz już w lewo w drogę nr
229 (Ptujska cesta) kierunek Ptuj

-Jedziesz cały czas drogą 229 (za Lenart przejeżdżasz nad autostradą A5), aż do Ptuj ok. 21 km

W Ptuj:
- Będzie łuk drogi w prawo, za tym łukiem będą swiatła na których trzeba skrecic w lewo ( droga nr
713, DORNAWSKA CESTA), skręcisz w tą drogę kierunek Dornava od tej pory już jest wskazywany
kierunek Zagrzeb.

Przejeżdżamy nad torami kolejowymi, na pierwszym rondku prosto a na drugim skręcamy w prawo
(Puhova ulica)

Jedziemy prosto, przez kolejne 2 ronda (na pierwszym dołącza do nas droga nr 2 i od tego miejsca
jedziemy Ptujską obvoznicą) cały czas prosto,

przejeżdżamy mostem nad rzeką i po kilku kilometrach dojeżdżamy do ronda z drogą 9 (Maribor
- Gruškovje - Zagreb) kierunek Zagreb,(JEST TO NIEPŁATNY ODCINEK) Jadąc teraz już cały czas
prosto drogą 9 dojeżdżamy do granicy w Gruškovje / Macelji.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.07.2012 08:51

Opis dokładny, jechałem tak już trzy razy. Tylko na końcu nie ma ronda z drogą nr9 a jest wjazd tak jak na autostradę (co najmniej w ubiegłym roku tak było).
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 23.07.2012 10:13

dids76 napisał(a):Opis dokładny, jechałem tak już trzy razy. Tylko na końcu nie ma ronda z drogą nr9 a jest wjazd tak jak na autostradę (co najmniej w ubiegłym roku tak było).

To jest czesciowo twój opis :) i jeszcze kogos z forum, po awatarze dopiero poznalem ;p Szczerze nie wiem pod koniec jak to wyglada nawet na google maps wygladalo troche jak rondo ale skoro mowisz ze niema to pewnie niema, potwierdze jak przejade trase :)
kalemi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 14.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalemi » 23.07.2012 21:21

Ależ dokładny opis. Dokładnie tak samo jechałem. Potwierdzam na końcu Ptuja jest wjazd ślimakiem w miejscu gdzie kończy się autostrada słoweńska A4 a zaczyna się droga krajowa nr 9, zresztą widać to dokładnie na google maps.
bm_pl
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bm_pl » 24.07.2012 07:30

świetny opis objazdu, będę jechał z wydrukowanym jako mapka ;D
dwa pytania:

1) czy jadąc wg tego opisu mamy 100% pewności że za Ptujem już nie trzeba mieć viniety? czy ktoś potwierdza tą trasę z aktualnego wyjazdu w tym roku(czerwiec,lipiec) ?

2) jak w drugą stronę jechać, czy jest ktoś w stanie zamieścić podobny opis,czy analogicznie odwracamy zawarty opis objazdu w stronę HR ?

z góry dziękuję za odpowiedź!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.07.2012 07:35

1) 100% pewności
2) Pamiętaj tylko żeby zjechać z drogi nr9 jak zaczyna się autostrada (pierwszy zjazd na Ptuj), reszta trasy według odwróconej kolejności opisu.
hunter_jacek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunter_jacek » 24.07.2012 08:25

dids76 napisał(a):1) 100% pewności
2) Pamiętaj tylko żeby zjechać z drogi nr9 jak zaczyna się autostrada (pierwszy zjazd na Ptuj), reszta trasy według odwróconej kolejności opisu.


No dobrze , to jak to jest?. Jadę pierwszy raz do Cro , to mam wykupic te winietę na m-c czy nie?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.07.2012 08:34

A to już od Ciebie zależy. Od czasu gdy Słoweńcy wprowadzili winiety ja jeżdżę objazdem (2008 rok i też jechałem wtedy pierwszy raz). Autostradą jest szybciej, jakieś 30 do 40 minut ( w ubiegłym roku cały objazd, od zjazdu z A9 w Austrii do wjazdu na drogę nr9 w Ptuj zajął mi 1 godzinę i 5 minut) i wygodniej, objazd jest bardzo prosty no i oszczędzasz 30 euro.
bm_pl
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bm_pl » 24.07.2012 09:05

hunter_jacek jadąc na Istrię 2x ,nie miałem wyjścia kupiłem, teraz ten kawałek i 30euro? nigdy w życiu ;] zostaw te 30 euro na inne przyjemności.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mapa do oceny-wyjazd Wrocław - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone