Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mamma Mia!!! Hippy Vis i Happy Brač :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 17.09.2019 09:05

:D Brač widać też jest hippy. Wesołego urlopu :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.09.2019 13:58

Stacjonowanie na północy Hvaru i pływanie do niedostępnych plaż południowego Braća,...Zarówno tych na wschód, jak i na zachód od Bol, to dla mnie absolutny top jeśli chodzi o wakacyjne marzenia.
Piękne plaże , raj dla ludzi z własnymi pływadłami :hearts:
Właśnie takie plaże jak ta Twoja Slatina i inne podobne na południowym wybrzeżu Braća, rozwalają system :wink: . Jak tak sobie patrzę na GM, to jest ich tam więcej niż na południowym wybrzeżu Hvaru 8O (zwłaszcza tych niedostępnych samochodem :idea: ). Coś pięknego. Z własnym pływadłem, kanał hvarski nie ma sobie równych, ... Chyba :|
Tak mi się wydaje :oczko_usmiech: , może kiedyś będzie mi dane przekonać się o tym osobiście :mrgreen:
Ps
Super prezent i świetny pomysł z tymi ukrytymi skarbami na plażach :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2019 14:37

Habanero napisał(a): świetny pomysł z tymi ukrytymi skarbami na plażach :D


Pomysł Autorski Kasi. :hearts:

Skarb był ukryty jeszcze zanim się poznaliśmy osobiście :coool:
Dlatego starałem się,żeby był niezobowiązujący :sm: ,
a pozatym to :arrow:

dziadek.jpg


:wink: :oczko_usmiech:

maslinka napisał(a):

Piękna Slatina. Jeśli kiedyś pojadę na Brač, też muszę tam dotrzeć 8)

:hearts:

Racja,teraz to już nasza plaża
Na 100% wrócimy c'nie Kasiu :?: :hearts:
Tylko trzeba terminy zgrać

Katerina napisał(a):Dzięki Tomku, teraz już wiesz ile emocji dostarczyłeś :lol:


Emocje to miałem też przy zakopywaniu... :)
Poczułem się jak stary zbójnik 8) :oczko_usmiech:
...
Szykuj się bo następny skarb czeka od czerwca gdzieś na Pagu :idea: :D
Już mniej więcej za tydzień dowiesz się gdzie i co...
A tymczasem delektuj się Vis-em i nie tylko :hearts:
:papa:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 18.09.2019 14:50

tomekwgurach napisał(a):Szykuj się bo następny skarb czeka od czerwca gdzieś na Pagu

Żeby się tylko, nie przeterminował :lol: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.09.2019 19:55

elka21 napisał(a):
tomekwgurach napisał(a):Szykuj się bo następny skarb czeka od czerwca gdzieś na Pagu

Żeby się tylko, nie przeterminował :lol: :papa:
Jak da się go wypić to raczej się nie przeterminuje :mrgreen:
Gorzej jak wycieknie ... 8O
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.09.2019 11:38

maslinka
Kasiu, jak na Visie? Jakieś duże zmiany/spektakularne wydarzenia? :)
Baw się i odpoczywaj!

Dzięki za życzenie...odpoczynku... :D Bo tak się wybawiłam w ostatnich dniach, że na pewno się przyda :mrgreen:

IMG_20190912_231702.jpg

IMG_20190915_192122.jpg

IMG_20190915_194419.jpg

:lool: :lool: :lool:

Oprócz Goulash Festivalu spektakularnie odnalazłam skarb od Croforumowiczki i niechcący poczułam się na kilka godzin jak partyzant Tity :wink: :oczko_usmiech:


pomorzanka zachodnia
:D Brač widać też jest hippy

Doszłam do tego samego wniosku jakiś czas po wymyśleniu tytułu dla relacji :D


piotrf
Bawcie się dobrze :papa:

tomekwgurach
A tymczasem delektuj się Vis-em i nie tylko :hearts:

Ufff... :roll: :mrgreen: ...Dzięki :D


Habanero
Właśnie takie plaże jak ta Twoja Slatina i inne podobne na południowym wybrzeżu Braća, rozwalają system :wink: . Jak tak sobie patrzę na GM, to jest ich tam więcej niż na południowym wybrzeżu Hvaru 8O (zwłaszcza tych niedostępnych samochodem :idea: ). Coś pięknego.

Widziałam kilka tych plaż z góry - w następnym odcinku coś pokażę. Ale nie tylko plaże w tym rejonie są piękne - krajobrazy z winnicami najpiękniejsze jakie widziałam ...poza rodzinnymi stronami w Słowenii :wink: :D


tomekwgurach
Na 100% wrócimy c'nie Kasiu :?: :hearts:
Tylko trzeba terminy zgrać

Da się zrobić :D
Emocje to miałem też przy zakopywaniu... :)
Poczułem się jak stary zbójnik 8)

No, co Ty?? Całkiem młody harnaś mógłby z Ciebie być :smo: :D
Szykuj się bo następny skarb czeka od czerwca gdzieś na Pagu :idea:

Can't wait :hearts: 8) Mam nadzieję, że tym razem nie będzie klimatu Halloween :mrgreen:


elka21, gusia-s
elka21 napisał(a):

tomekwgurach napisał(a):
Szykuj się bo następny skarb czeka od czerwca gdzieś na Pagu


Żeby się tylko, nie przeterminował :lol: :papa:

Jak da się go wypić to raczej się nie przeterminuje :mrgreen:
Gorzej jak wycieknie ...

Dziewczyny, Tomek to porządna firma 8) , na pewno wymyślił coś , co nie wycieknie, a jeśli się nawet przeterminuje to tym lepiej - o ile to będzie wino etc.. :wink: :D


Habanero
Super prezent i świetny pomysł z tymi ukrytymi skarbami na plażach :D

Chowanie i odnajdywanie skarbu to...skarb :) Łączy ludzi :D
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 25.09.2019 20:07

W związku z tym, iż w przyszłym roku wybieram się na Brać , do Supetaru
szukałam na forum wszelkich możliwych informacji o wyspie i trafiłam na Twoją relację- rewelację
Przeczytałam , no przyznaję jednym tchem.
Świetnie, z humorem napisana...fajne zdjęcia, no i mega dużo przydatnych informacji.
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Agniecha.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 02.10.2019 21:48

agniecha0103 napisał(a):W związku z tym, iż w przyszłym roku wybieram się na Brać , do Supetaru
szukałam na forum wszelkich możliwych informacji o wyspie i trafiłam na Twoją relację- rewelację
Przeczytałam , no przyznaję jednym tchem.
Świetnie, z humorem napisana...fajne zdjęcia, no i mega dużo przydatnych informacji.
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Agniecha.

Dziękuję, miło mi ,że czytałaś :papa:


Co widać za Slatiną i Ljetni Karneval w Bolu

Wyplażowani na pięknej Slatinie ruszamy szutrami w kierunku Uvali Farskiej, do której ostatecznie nie dotrzemy... , ale za to obejrzymy piękne widoki tej części wyspy.

Jest to zdecydowanie jeden z moich ulubionych fragmentów Chorwacji - przestrzeń, plaże widziane z góry, rzędy winorośli biegnące w dół do morza, cisza i spokój :hearts:

IMG_20180916_160611.jpg

IMG_20180916_160636 (1).jpg

IMG_20180916_160705 (1).jpg

IMG_20180916_161036.jpg

IMG_20180916_161053.jpg


Do niektórych plaż można dojechać, ale nam nie chciało się tracić czasu na poszukiwania dojazdu, bo mieliśmy już dość kąpieli i nasłonecznienia, poza tym śpieszyliśmy się, by dotrzeć do Bolu przed zapadnięciem zmroku.

Ale zależało mi na odszukaniu konoby Terasa Ciccio, która reklamowała się zaraz przy wejściu na dróżkę do Slatiny i trochę nas zaintrygowała.

Więc jedziemy dalej podziwiając plaże z góry - z głównej szutrowej drogi.

IMG_20180916_161350.jpg

IMG_20180916_161355.jpg

IMG_20180916_161400 (1).jpg


Niestety nie jestem pewna jakie nazwy przypisać poszczególnym plażom na zdjęciach, ale są one wyszczególnione tu na mapie, więc na pewno któreś z tych między Slatiną,a konobą Ciccio.

Murvica.png


Droga do konoby jest bardzo malownicza - biegnie wśród oliwnego zagajnika, widać też stąd kolejną plażę.

IMG_20180916_161636.jpg

IMG_20180916_161726.jpg

IMG_20180916_161854.jpg

IMG_20180916_161953.jpg

IMG_20180916_162054.jpg

IMG_20180916_174124.jpg


W konobie są tylko właściciele i jedna para klientów. Jest niesamowicie sielsko, decydujemy się zjeść późny obiad tutaj, a nie w Bolu.

IMG_20180916_171819.jpg

IMG_20180916_171853.jpg


Oczekując na posiłek podziwiam patent odstraszający osy - palące się ziarna kawy - naprawdę działa :D 8)

IMG_20180916_170720.jpg


Ponieważ zamówienie nie nadchodzi irytująco długo - idę sama zobaczyć plażę pod konobą... Pustą.

IMG_20180916_162724_1.jpg


A potem taką ścieżką na lewo od restauracji, by zobaczyć urocze maleństwo schowane wśród skałek i drzew.

IMG_20180916_171904.jpg

IMG_20180916_163037 (1).jpg

IMG_20180916_163037_2 (1).jpg


Nie przedzieram się jednak do samej plaży, bo być może złowili i oprawili wreszcie moją ośmiorniczkę :wink: :oczko_usmiech:

Oto są - salata od hobotnice i langustynki...

IMG_20180916_165718.jpg

IMG_20180916_165724.jpg


To drugie danie - choć efektowne, było najbardziej nieekonomicznym jakie jadłam w życiu :mrgreen:
Po długiej zabawie szczypczykami, haczykami i obcążkami :oczko_usmiech: wyłuskaliśmy w końcu trochę mięska ze skorup. Ale może o to chodzi - żeby gonić króliczka, a nie złapać go :lol:

Było miło, choć niezbyt syto :roll:
Wizyta w toalecie w celu przebrania się z ciuchów plażowych w wieczorowe, czyli małe pindrzonko :oczko_usmiech: Wszak Bol jest chic i jakąś formę trzeba trzymać :wink:

Kibelek robi na mnie wrażenie - wystrój naturalny - wśród skał pod gołym niebem 8) Lubię takie smaczki.

IMG_20180916_173607.jpg

IMG_20180916_173624.jpg


Z tego samego powodu co powyżej :lol: decydujemy, że musimy :roll: umyć wreszcie nasze nieźle uświnione auto, przez którego szyby, oblepione pyłem z Visu i Brača, niewiele już widać.
Robimy to w myjni samoobsługowej w pobliżu Zlatniego Ratu i kempingów.

IMG_20180916_180910.jpg

IMG_20180916_181017.jpg


Na wjeździe do miasteczka wita nas taka para :D

IMG_20180916_181452.jpg

IMG_20180916_181457.jpg


Chyba coś będzie się tu odbywać :P

Postanowiliśmy dać Bolkowi drugą szansę, bo rok wcześniej nas niczym nie ujął.
Zjedliśmy kiepską pizzę, wkurzył nas ziejący spalinami Makarski Jadran i takie tam...

Ale teraz miejsce wydaje się emanować fajną, gwarną atmosferą, różnorodnością typów ludzkich do obserwacji i przeczuciem, że będzie się działo :P :D

Spodobał mi się pomysł na bar , w którym klienci mają nogi w zwisie :lol:

IMG_20180916_183329.jpg


Ciekawe, czy im klapki nie spadają :?: :roll:

Przy statku fishpiknikowym, którym popłyniemy za dni parę zbiera się podejrzane towarzystwo...

IMG_20180916_183537.jpg

IMG_20180916_183552.jpg

IMG_20180916_183556.jpg


Dochodzimy pod piękne arkady.

Tu jedni idą w tę stronę...

IMG_20180916_185147 (1).jpg


...a inni w przeciwną - i to Boso przez Bol :)

IMG_20180916_185845.jpg


Zachwycam się zestawem kolorów użytych do wykonania rybackich sieci...

IMG_20180916_185910.jpg

IMG_20180916_185930.jpg

IMG_20180916_185957.jpg


...detalami...

IMG_20180916_190028.jpg


...jak tez ogólnym pogledem...

IMG_20180916_191818.jpg


Zaczynam lubić Bol :D

Który jest bardzo happy, co ma się zaraz okazać :D
Ostatnio edytowano 02.10.2019 22:04 przez Katerina, łącznie edytowano 1 raz
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 02.10.2019 22:00

Mam nadzieję,że udało Ci się odczarować Bol , który też niezbyt przypadł mi do gustu i w tym roku tam nawet nie zajrzałam.

Ps. Twoje zdjęcie profilowe jest bardzo hippi :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18312
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.10.2019 23:28

Katerina napisał(a):Zaczynam lubić Bol :D


Kobieta zmienną jest :smo:


Pozdrawiam
Piotr
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.10.2019 16:48

Jak fajnie, że udokumentowałaś choć trochę drogę za Murvicą ... nie jest chyba taka ostatnia ;) mimo iż można uznać, że na końcu świata :)


A potem taką ścieżką na lewo od restauracji, by zobaczyć urocze maleństwo schowane wśród skałek i drzew ...
Obrazek

Chyba ktoś tam na niej się kryje 8O

Oto są - salata od hobotnice i langustynki...
To drugie danie - choć efektowne, było najbardziej nieekonomicznym jakie jadłam w życiu :mrgreen: ...
Kiedy po raz pierwszy spróbowałam Skampi nadałam im nazwę "dużo kosztuje - krótko smakuje" :mrgreen:

Szkoda, że imprezy takie jak karnawał czy pół Sylwester odbywają się albo tuż przed albo tuż po sezonie :(

Bol polubiłam w zasadzie odrazu choć mało czasu mu poświęciłam.
Mogłabym nawet na tydzień zamieszkać w pobliżu niego na jakimś fajnym kempingu tak w granicach kilkunastu minut marszu, główni z powodu plaż po tej stronie wyspy. Byłoby blisko :). Niestety, mimo że kempingów w Bolu w sumie jest dużo, żaden nie spełnia moich kryteriów, głównie z uwagi na położenie. Nad samym morzem jest tylko jeden o standardzie leśnego parkingu :(
Pozostałe są położone w sporej odległości od morza jak na kemping.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.10.2019 17:05

Drogi za Murvicą nie znamy, a tam jest tyle pięknych zatoczek! Już wiem, po co muszę wrócić na Brač :D

Natomiast Bol polubiłam od pierwszego wejrzenia. Uważam, że miasteczko jest bardzo ładne, tylko trzeba się trzymać z daleka od jednej zatłoczonej plaży ;)

Fajny taki letni karnawał. Szkoda, że nie wzięłaś tej sukni, w której byłaś w Gdańsku Oliwie :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.10.2019 17:30

maslinka napisał(a):Fajny taki letni karnawał. Szkoda, że nie wzięłaś tej sukni, w której byłaś w Gdańsku Oliwie :mrgreen:


O tym samym pomyślałam :lol:
Katarzyna w tej sukni idealnie by tam pasowała :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.10.2019 18:01

Katerina napisał(a):...Jest to zdecydowanie jeden z moich ulubionych fragmentów Chorwacji - przestrzeń, plaże widziane z góry, rzędy winorośli biegnące w dół do morza, cisza i spokój :hearts:...

Byliśmy tylko na Murvicy :( , ale oglądając zatoczki za nią na Twoich zdjęciach i w necie , jestem przekonany, że mamy czego żałować. To faktycznie jeden z piękniejszych chorwackich rejonów i jeżeli wrócę kiedyś na Brać, to właśnie dla nich :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 03.10.2019 21:31

travel
Mam nadzieję,że udało Ci się odczarować Bol , który też niezbyt przypadł mi do gustu i w tym roku tam nawet nie zajrzałam.

Chętnie bym tam teraz znalazła miejscówkę, po namyśle...Ale Sutivan i tak pozostanie u srcu :)
Twoje zdjęcie profilowe jest bardzo hippi

:sm: :nice:


piotrf
Kobieta zmienną jest

Jest też opinia, że kobiety nie zmienisz..., chyba ,że chodzi o to, że nie zmienisz jej zmienności :wink:


gusia-s
Bol polubiłam w zasadzie odrazu choć mało czasu mu poświęciłam.
Mogłabym nawet na tydzień zamieszkać w pobliżu niego na jakimś fajnym kempingu tak w granicach kilkunastu minut marszu, główni z powodu plaż po tej stronie wyspy. Byłoby blisko

Tak, plaże świetne, chociaż ja żałuję, że nie odwiedziłam tych na lewo od samostanu :(
A potem taką ścieżką na lewo od restauracji, by zobaczyć urocze maleństwo schowane wśród skałek i drzew ...
Obrazek


Chyba ktoś tam na niej się kryje

Były tam chyba dwie osoby za drzewami...Na pozostałych plażach raczej puchy.
Szkoda, że imprezy takie jak karnawał czy pół Sylwester odbywają się albo tuż przed albo tuż po sezonie

No, co Ty?? Pierwszy raz mi się jakaś impreza trafiła po sezonie, zawsze zazdrościłam tych ribarskich wieczorów i innych wydarzeń, na które trafiają ci jadący w szczycie .


maslinka
Fajny taki letni karnawał. Szkoda, że nie wzięłaś tej sukni, w której byłaś w Gdańsku Oliwie

travel
O tym samym pomyślałam :lol:
Katarzyna w tej sukni idealnie by tam pasowała

Krynolinę drucianą do samochodu ? 8O Chyba na dachu by jechała :lol:
W tym roku się przygotowałam inaczej - bez drutów :wink: Tylko na karnawał żaden się nie załapałam :(

IMG_20190924_180257 (2).jpg


A kapelusz to zdobyczny, tzn. sam do mnie przypłynął z morza na pewnej plaży koło Barjoški na Visie :lol: To było dzień po szalejącym jugo, pewnie jakiejś pani na łódce zwiało :oczko_usmiech:


maslinka
Drogi za Murvicą nie znamy, a tam jest tyle pięknych zatoczek! Już wiem, po co muszę wrócić na Brač

Habanero
Byliśmy tylko na Murvicy :( , ale oglądając zatoczki za nią na Twoich zdjęciach i w necie , jestem przekonany, że mamy czego żałować. To faktycznie jeden z piękniejszych chorwackich rejonów i jeżeli wrócę kiedyś na Brać, to właśnie dla nich

Zdecydowanie mam w planie powrócić kiedyś na Brač. Jest u mnie na trzecim miejscu pośród miejsc odwiedzonych w Cro. Na pierwszym - wiadomo co :wink: , a na drugim...na razie nie mówię :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mamma Mia!!! Hippy Vis i Happy Brač :) - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone