Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ski in Scotland '23 + '13_'18_'19_'22

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.09.2018 11:54

PART EIGHT - Tomintoul (a potem Tour po Glenfiddich Distilery)

Chwilę po 14 wjeżdżamy do miasteczka, w którym mamy drugi hotel - ten
Obrazek

Na 16.00 mamy w odległym o kilkanaście mil Dufftown wykupiony tour, ale jesteśmy piekielnie głodni, więc idziemy do restauracji naprzeciwko hotelu na małe co nieco
Obrazek

Restauracja nazywa się Clockhouse i jej w posiadaniu największej butelki malt whisky NA ŚWIECIE - można robić sobie zdjęcia
Obrazek

Zdjęcie nie oddaje rozmiarów..... kelner opowiada nam, że podobno był kiedyś kupiec za 60000 funtów, ale właściciel jej nie sprzedał
Obrazek

W Clockhouse pożeramy fish and chips (sporych rozmiarów ryba) za 9,90 funta od łba i idziemy do hotelu zobaczyć pokój,

Nasz hotel, ze śniadaniem dla 3 osób, bezpłatnym parkingiem, atrakcjami w postaci darmowego bilarda i rzutek (i oczywiście bogato wyposażonym barem, z którego będziemy korzystać wieczorem) - 100 funtów
Obrazek

"Nasze" Tomintoul
Obrazek

A na 16.00 jedziemy do Dufftown...
Obrazek

CDN
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.09.2018 11:55

Tyskie za 15 zł :?: Never! Dla mnie chyba najgorsze piwo... Nie lubię :roll:

Edynburg piękny :D Teraz popatrzę, co jest ciekawego na Północy 8)
Użytkownik usunięty
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2018 13:45

maslinka napisał(a):Tyskie za 15 zł :?: Never! Dla mnie chyba najgorsze piwo... Nie lubię :roll:

Edynburg piękny :D Teraz popatrzę, co jest ciekawego na Północy 8)


No dokładnie... Choć próbowałem Tyskiego i Żywca eksportowanego do US i... Jest lepszy. No i będąc w SCO, pić naszego sikacza mając dookoła tyle dobrych trunków to byłaby zbrodnia...

Wyspy... Ach wyspy... Po Norwegii i Finlandii, całe GB i Eire to moja druga miłość.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.09.2018 15:16

tony montana napisał(a):Nasz hotel, ze śniadaniem dla 3 osób, bezpłatnym parkingiem, atrakcjami w postaci darmowego bilarda i rzutek (i oczywiście bogato wyposażonym barem, z którego będziemy korzystać wieczorem) - 100 funtów
Obrazek

Richmond - Bogaci Ludzie...

Nasz hotel kosztował nas zero funtów za każdą noc, ale za barek musieliśmy dopłacać po jakieś pięć funtów.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 30.09.2018 17:13

Jaka fajna tęcza!!! I jak niziutko nad ziemią.....
:P :P :P

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.09.2018 19:01

maslinka napisał(a):Tyskie za 15 zł :?: Never! Dla mnie chyba najgorsze piwo... Nie lubię :roll:

Edynburg piękny :D Teraz popatrzę, co jest ciekawego na Północy 8)


Tak, Edynburg ma swój urok i chętnie tam wrócę kolejny raz, tym razem może na dłużej?

Północ Szkocji zaś to nieprzebrana paleta barw, pięknych krajobrazów, majestatycznych (choć stosunkowo, wydawałoby się, niewysokich) gór oraz 10 milionów owiec :)

Pääkäyttäjä napisał(a):
No dokładnie... Choć próbowałem Tyskiego i Żywca eksportowanego do US i... Jest lepszy. No i będąc w SCO, pić naszego sikacza mając dookoła tyle dobrych trunków to byłaby zbrodnia...

Wyspy... Ach wyspy... Po Norwegii i Finlandii, całe GB i Eire to moja druga miłość.


Totez jesli piwo - to pilismy tak jak w Clockhouse jakieś lokalne trunki tylko :)

W Finlandii nie byłem - jakąs relację pisałeś może?

:papa:

Franz napisał(a):Richmond - Bogaci Ludzie...

Nasz hotel kosztował nas zero funtów za każdą noc, ale za barek musieliśmy dopłacać po jakieś pięć funtów.

Pozdrawiam,
Wojtek


W barach hotelowych i knajpach kropelka (25 ml) single malt od 3-4 funtów, no ale to takie > 12 lat

elfik99 napisał(a):Jaka fajna tęcza!!! I jak niziutko nad ziemią.....
:P :P :P

:papa:


Bardzo częste zjawisko w Szkocji - prawie tak częste jak owca czy krowa :)

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.09.2018 19:23

GLENFIDDICH DISTILERY

Obrazek

Teraz trochę nudy (być może) dla niektórych

Destylarnia Glenfiddich jest o tyle oryginalna, że powstaje tutaj jedyna szkocka z tego rejonu, która w tym jednym miejscu jest destylowana, leżakowana i butelkowana.
Obrazek

Dodatkowo to rzekomo jedyna w Szkocji whisky, która używa do produkcji wody tylko z jednego źródła!
Obrazek

W 1886 roku William Grant odkrył źródło Robbie Dubh. Z oszczędności i dzięki pracy rąk swojej rodziny (9 potomstwa/0 przy powstała firma produkująca jedną z najpopularniejszych single malt na świecie
Obrazek

Od początku istnienia zakład prowadzi rodzina Grant. W rekach rodziny są również inne marki whisky, np popularny w Polsce Grant's blendowana z resztek tego co zostanie po właściwej whisky, czyli Glenfiddich
Tak samo jak inne popularne w Polsce Johnnie Walker, Teacher's, The Famous Grouse, Chivas Regal
Obrazek

Jeleń czyli Fiddich towarzyszy marce od jej zarania ....
Obrazek

Nie wszystkie destylarnie prowadzą tzw toury, ta należy do tzw wielkiej '9" tutaj, którą można zwiedzać
Obrazek

Parę takich maluchów (50cl) kupiłem i przywiozłem do domu na prezenty
Obrazek

Marka Balvenie także należy do Grantów
Obrazek

Obrazek

Sukces tej whisky na świecie to nie tylko praca nad trunkiem. Grantowie byli pionierami marketingu whisky, od poczatku bardzo dużą wagę przykładali do starannego wyglądu opakowań. Także jako pierwsi na szlaku whisky w Speyside założyli Visitor Centre.
Obrazek

Balvenie z 1971 roku - za bagatela 21000 funciaków
Obrazek

Balvenie za piętnastaka
Obrazek

Obrazek

Dwudziestoletnia - tylko za 5 stów
Obrazek

Po krótkiej wizycie w sklepie (wrócimy do niego na zakupy po TOUR-ze) idziemy na właściwe zwiedzanie
Obrazek

Bilety zarezerwowałem przez internet na pieknej stronie http://www.glenfiddich.com (zresztą, zobaczcie sami, dowolna strone destylarni to dzieła sztuki internetowej), za 10 funtów od łebka (płatność z góry kartą kredytową) - trzeba wybrac tam konkretną datę i godzine touru, na miejscu Pani wręcza bilety, które są sprawdzanie przy wejściu na obiekt)

Mając chwilę czasu podziwiamy drzewo familii Grant i historię firmy
Obrazek

Obrazek

CDN

:papa: :papa:
Ostatnio edytowano 17.05.2020 07:28 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.09.2018 20:34

tony montana napisał(a):Balvenie z 1971 roku - za bagatela 21000

Obrazek
Jak rozumiem zakupu nie rozważałeś? :wink:
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 30.09.2018 20:42

Ja poczekam na krajobrazy....... :hut: :hut: :hut:

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.09.2018 22:27

Uzupełnię sobie u Ciebie moją znajomość Szkocji o nietknięty przeze mnie temat.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.10.2018 08:08

tony montana napisał(a):Totez jesli piwo - to pilismy tak jak w Clockhouse jakieś lokalne trunki tylko :)

W Finlandii nie byłem - jakąs relację pisałeś może?


Na Wyspach bardzo podoba się mi to, jak leją piwo... bez zbędnej piany, cała pinta. Nawet kolega, rodowity Niemiec był pod wrażeniem :)

W Finlandii byłem tylko w Helsinkach, Espoo i Turku ale... zdjęć z dwóch pierwszych wypadów ostało się niewiele bo padły mi oba CF'y (raczej aparat i błędy zapisu - wtedy jeszcze Olek E-330 bo przesiadkę na E-520 zrobiłem dopiero tuż przed pierwszym wyjazdem do Cro a w Turku nie miałem czasu no i było cały dzień ciemno) :? Marzą mi się Ålandy ale to jak córki podrosną bo na pewno zabierzemy je do Laponii :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.10.2018 09:58

... widzę, że Szkocja krajobrazami i trunkami stoi ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.10.2018 08:30

anakin napisał(a):
tony montana napisał(a):Balvenie z 1971 roku - za bagatela 21000

Obrazek
Jak rozumiem zakupu nie rozważałeś? :wink:


Ja nie... ale jakiś gościu nie miał takich skrupółów za pobliskiego Macallana.... okrągła kwota :)
https://www.rp.pl/Biznes/310049958-Mili ... kocji.html

elfik99 napisał(a):Ja poczekam na krajobrazy....... :hut: :hut: :hut:

:papa:


Ale te piękne ujęcia z destylarnią w tle to nie landszafty?
:papa:

Franz napisał(a):Uzupełnię sobie u Ciebie moją znajomość Szkocji o nietknięty przeze mnie temat.

Pozdrawiam,

No, ale niejedną destylarnię pewnie widziałeś? :)

Pääkäyttäjä napisał(a):Na Wyspach bardzo podoba się mi to, jak leją piwo... bez zbędnej piany, cała pinta. Nawet kolega, rodowity Niemiec był pod wrażeniem :)
)


Ja akurat lubię jak jest trochę pianki na górze :) 8)

kmichal napisał(a):... widzę, że Szkocja krajobrazami i trunkami stoi ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Krajobrazy sa tam nieziemskie, szczególnie na wyspie Skye :)

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.10.2018 08:47

Glenfiddich Distilery tour cd


Punktualnie o 16.01 nasza grupa licząca 18 osób (ostatnia dziś) zostaje podzielona na 2 grupy, co okazało się być słabe dość, bomy dostaliśmy Panią, która chyba była nie przewodnikiem, a po prostu pracownicą destylarni. Pani mówiła też mocno niewyraźnie, tzn z bardzo mocnym akcentem, zatem przyznaję, że zrozumiałem nie więcej niż połowę.

Liczyłem na oprowadzanie przez przewodnika w kilcie, co widziałem na kilku zawodowych stronach, no tu
http://pitupitu.net/whisky-w-szkocji-de ... -edradour/
ale rzeczywistość okazała się brutalna.

Z samej destylarni pokażę tylko kilka zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alembiki
Obrazek

Obrazek

Tour kończy się degustacją 12,15 i 18 letniego Glenfiddicha
Obrazek

Nie obyło się bez wtopy, jednemu z kolegów zadrżała ręka i wylał trochę drogocennego napoju na stół ;/
Obrazek

Potem oczywiście idziemy do firmowego sklepu na małe zakupy :)
Obrazek

Dobra pogoda, choć do 15 była słaba dziś, nas na szczęście nie opuszcza, jest 17.30 kończymy tour
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec domy mieszkalne wokół destylarni - założę się, że skoro cały ogromny teren wokół nalezy do Rodziny Grant - mieszkaja tu pracownicy destylarni - daleko do roboty nie mają :)
Obrazek

:papa:
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017
Re: Mały Malt Whisky Trail czyli Szkocja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 07.10.2018 11:53

tony montana napisał(a):
elfik99 napisał(a):Ja poczekam na krajobrazy....... :hut: :hut: :hut:

:papa:


Ale te piękne ujęcia z destylarnią w tle to nie landszafty?
:papa:

:papa:

Na takie bardziej romantyczne...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom

cron
Ski in Scotland '23 + '13_'18_'19_'22 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone