Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mali Losinj

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 03.07.2011 12:39

Dzielę temat, żeby mi przypadkiem nie znikło to co już napisane :D Ponownie witam wszystkich czytających.

Po postoju na wyspie serwują nam obiad. Makrele z grilla, surówka, pieczywo i oczywiście wino. Porcje ogromne, i jeszcze dokładki proponują, ale apetyt po pływaniu dopisuje wszystkim. Pycha. Nie ukrywam, że uwielbiam jeść. szczególnie poznawać nowe smaki, jeść potrawy specyficzne dla różnych narodów. I Chorwacja zadowoliła mnie i w tym temacie: lignije so żara, kraby, pljeskavica, itp. Oj, oddałbym się teraz za lignije. Ale wracając do rejsu. Płyniemy do kolejnej zatoczki. Tym razem cumujemy przy betonowym pomoście. Na plaży ze dwie osoby. Piękne miejsce.

W tle nasze pływadło, obok pień agawy. Niestety nie mam zdjęcia jak wysoka potrafi być, ale zaskoczyło mnie to bardzo.
Obrazek
Tak, to jest miejsce gdzie mógłbym mieszkać. EDEN.
Obrazek
Pięknie i gorąco. I kto ośmieli się porównać egipskie kurorty do cudów natury Chorwacji? Kto spróbuje przekonać mnie , że wyjazd z renomowanym biurem podróży jest w czymkolwiek atrakcyjniejszy niż samodzielne zwiedzanie takich cudownych zakątków?
Kolejne miejsce do jakiego zawijamy to miejscowość Veli Losinj. Ładna, nie powiem, ale chyba Mali Losinj mimo wszystko wygrywa. Kolejny godzinny postój.
Obrazek

Pora wracać, godzina już dość późna, po 18:00. Ze statku schodzimy zadowoleni i pełni emocji. Polecam każdemu. W drodze powrotnej spotyka nas miła niespodzianka. Jako że jesteśmy trochę głodni zatrzymujemy się w pizzerii. Zamawiamy po piwku i pizzę. W czasie oczekiwania dostrzegamy naszego gospodarza, Marko. On nas również, podchodzi, wita się. Proponujemy, żeby się przysiadł, może piwo? Niestety spieszy się, bo umówił się z synem. No cóż... Może innym razem. Konsumujemy przepyszną pizze, popijając zimnym Karlovacko. Syci, zwracamy się do kelnerki:
-Molim raczun.
-Nie ma
-Jak to nie ma?!
-Nie ma, Marko załatwił.

Gest, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Bardzo miły. W Polsce nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Po prostu nie mogłem wyjść ze zdumienia, zaskoczenia, czy jak to inaczej nazwać.

Nawiasem mówiąc, staraliśmy się nie zostać mu dłużni. Polskie przysmaki, polska wódka, no i zimne piwko, zawsze częstowaliśmy kiedy tylko mogliśmy.

Zmęczeni całodziennym rejsem zasnęliśmy prawie natychmiast.
rega2
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rega2 » 03.07.2011 14:18

Themon bardzo Cię proszę podaj lokalizację na Mali Lośnij fajnych plaż i jak do nich trafić. Będziemy w drugiej połowie sierpnia w Mali Lośnij. Mieszkać będziemy w dzielnicy Kalwaria niedaleko zatoki Valderalke. Może odkryłeś fajne zatoczki, mogą być z dojazdem samochodem i instrukcją gdzie zostawić samochód. Co warto zobaczyć i gdzie pojechać według twojego rozeznania. Chcemy spędzić fajnie urlop a te dwa tygodnie trzeba zorganizować. Może podpowiesz co i jak według twojego rozeznania i twoich gospodarzy u których nocowałeś. Relacja fajna czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam :D
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 03.07.2011 16:49

rega2 napisał(a):Themon bardzo Cię proszę podaj lokalizację na Mali Lośnij fajnych plaż i jak do nich trafić. Będziemy w drugiej połowie sierpnia w Mali Lośnij. Mieszkać będziemy w dzielnicy Kalwaria niedaleko zatoki Valderalke. Może odkryłeś fajne zatoczki, mogą być z dojazdem samochodem i instrukcją gdzie zostawić samochód. Co warto zobaczyć i gdzie pojechać według twojego rozeznania. Chcemy spędzić fajnie urlop a te dwa tygodnie trzeba zorganizować. Może podpowiesz co i jak według twojego rozeznania i twoich gospodarzy u których nocowałeś. Relacja fajna czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam :D


Cześć Rega2. Jeżeli mogę się włączyć i coś zaproponować, to proponuję ściągnij mapki z http://www.tz-malilosinj.hr/Brochures.aspx . Dostaniesz je też w każdej agencji turystycznej na wyspie. Generalnie w pobliżu miasta ML masz tyle zatoczek, ścieżek i plaż wartych spenetrowania/zobaczenia, że spokojnie na dwa tygodnie wam wystarczy :D Można to robić na 4 sposoby. Niekoniecznie samochodem (wyspę oplata sieć ścieżek). Po pierwsze obchodząc wyspę na około, np. z Uvali Valdarke idziecie w stronę Veli L i dalej za zatokę Rovenska. Po drugie samochodem zatrzymujecie się przy hotelach lub kempingach (np. A/C Cikat, Vespera, Punta), gdzie są najsłynniejsze plaże lub przy innych opisanych na tym forum miejscach (np. lotnisko). Po trzecie wjeżdżacie lub wchodzicie na servis zonę i z niej schodzicie w interesujące was miejsca. Po czwarte i najfajniejsze od strony morza.
Osobiście polecam także zachody słońca z perspektywy servis zony z widokiem na okoliczne wyspy.
Pozdrawiam
K
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 03.07.2011 18:33

Rega2 ja byłem w dzielnicy sv. Martin. Udaj się do biura turystycznego o którym wspominałem wcześniej-tam wszystkiego się dowiesz. A propos dzielnicy o której wspominasz-myślałem, że tam jest tylko Konzum. Napisz, w jakim składzie jedziecie to może coś więcej podpowiem. Zatoczki-wszystkie są genialne. Będą na mapie, którą dostaniesz w każdym biurze turystycznym. Najczęściej są pustawe, bo mało komu chce się iść na piechotę kawałek drogi. Fishpicnic oczywiście obowiązkowo. Spacerować jest gdzie, tak jak napisał krombacher (nieelegancko sprawiając, że przestałem być liderem w temacie Mali Losinj ;) :D ) jest masa ścieżek. Jeżeli szukasz rozrywek typu parasailing, skutery, itp. to nie zauważyłem. W porcie na weekend różne tańce. Jest również jedna dyskoteka. Do zwiedzania zawsze można wynająć skuter-cen nie pamiętam.
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 03.07.2011 18:49

Plaża, na której byłem jest w zatoce Krivica. Dojedziesz samochodem jadąc za Konzumem na południe. Zobaczysz drogowskaz w prawo. Tam jest mała zatoczka, w której zostawiasz auto. Możesz nawet nie zamykać, i tak nikt go nie ruszy. Schodzisz ścieżką w dół. Docierasz do takiego drogowskazu jak na jednym ze zdjęć. Idziesz dalej i jest zatoczka-nic specjalnego. Ale w lewo jest ścieżka w las. Trzy minuty i wychodzisz na wspaniałą plażę.
Nadto polecam plażę sv. Martin. My mieszkaliśmy na ulicy Josipa Krajlica. Pieniądze chyba najlepiej na poczcie wymieniać-najlepszy kurs.
P.S. Udanego wypoczynku i mam nadzieję, że to miejsce zauroczy Cię tak jak mnie.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 03.07.2011 19:17

Kto spróbuje przekonać mnie , że wyjazd z renomowanym biurem podróży jest w czymkolwiek atrakcyjniejszy niż samodzielne zwiedzanie takich cudownych zakątków?


I to właśnie próbuję wytłumaczyć już od paru lat mojej siostrze, a ona słucha, kiwa głową i znów rezerwuje pobyt w jakimś kurorcie... ale myślę, że w końcu da się przekonać i zamiast do samolotu wsiądzie z nami do auta i jak raz zobaczy Jadran to już zawsze będzie chciała tam wracać...

Fish pikniki odkryliśmy dopiero w zeszłym roku podczas pobytu na Krk-u. Rewelacja!

Ok, już nie wtrącam i czekam na dalszy ciąg, bo czyta się bardzo fajnie ;)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 03.07.2011 21:04

Przepraszam Lidera za brak elegancji, ale stan wyższej konieczności - chęć pomocy koleżance chyba mnie usprawiedliwia ? :wink:
K
Ostatnio edytowano 21.07.2011 17:12 przez krombocher, łącznie edytowano 1 raz
rega2
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rega2 » 03.07.2011 21:31

Wjeżdżacie lub wchodzicie na servis zonę i z niej schodzicie w interesujące was miejsca. Czy można mi to wytłumaczyć? Może ktoś ma przykładowe zdjęcia tych plaż - zatoczek. :D
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 03.07.2011 21:42

rega2 wejdź w grafikę Google i wpisuj nazwy zatoczek z mapy
krombocher oczywiście, że Cię usprawiedliwia. Chęć pomocy komukolwiek zawsze usprawiedliwia.
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 03.07.2011 21:46

Servis-zona, to rozumiem droga na "szczycie" wyspy. Na mapie taka długa od Mali do Veli Losinj. Bedziesz na miejscu to będziesz wiedziała, że to jest to.
rega2
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rega2 » 03.07.2011 21:49

themoon napisał(a):rega2 wejdź w grafikę Google i wpisuj nazwy zatoczek z mapy
krombocher oczywiście, że Cię usprawiedliwia. Chęć pomocy komukolwiek zawsze usprawiedliwia.


Google przeglądnięte i ze zdjęć to mam ogólny zarys, wyobrażenie. Myślałam, że dostanę informację słuchaaj warto tam a tam :)
rega2
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rega2 » 03.07.2011 21:56

rega2 napisał(a):
themoon napisał(a):rega2 wejdź w grafikę Google i wpisuj nazwy zatoczek z mapy
krombocher oczywiście, że Cię usprawiedliwia. Chęć pomocy komukolwiek zawsze usprawiedliwia.


Google przeglądnięte i ze zdjęć to mam ogólny zarys, wyobrażenie. Myślałam, że dostanę informację słuchaaj warto tam a tam :)


Polecam też link:
http://www.tz-malilosinj.hr/WebCamera.a ... velilosinj
i inne miejsca, kto zaglądnie zrozumie.
Ostatnio edytowano 03.07.2011 21:56 przez rega2, łącznie edytowano 1 raz
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 03.07.2011 21:56

themoon napisał(a):Servis-zona, to rozumiem droga na "szczycie" wyspy. Na mapie taka długa od Mali do Veli Losinj. Bedziesz na miejscu to będziesz wiedziała, że to jest to.


Nie do końca. Oczywiście to ta na szczycie, ale na mapie i na wyspie zaczyna się ona za marketami (Parking Kalvarija) i biegnie przez Sv. Ivan i inne punkty widokowe do końca wyspy, tj. zatoki Mrtvaska.
Pozdrawiam
K
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 03.07.2011 21:56

rega2 na początku pisałem, że niestety nie mam zdjęć poglądowych. A warto każdą zobaczyć-można codziennie inną. Każdy ma inny gust. Ja ze swojej strony gorąco polecam Krivicę, a blisko sv. Martin. Valdarke tez nie jest zła. Fajna jest Zalic, ale zaraz obok jest FKK-jeżeli to Ci nie przeszkadza. Oceń sama, zrób zdjęcia i opisz po powrocie. Chętnie z Tobą podyskutuję na ten temat. I wspomnę jakto było.
rega2
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rega2 » 03.07.2011 22:06

themoon napisał(a):rega2 na początku pisałem, że niestety nie mam zdjęć poglądowych. A warto każdą zobaczyć-można codziennie inną. Każdy ma inny gust. Ja ze swojej strony gorąco polecam Krivicę, a blisko sv. Martin. Valdarke tez nie jest zła. Fajna jest Zalic, ale zaraz obok jest FKK-jeżeli to Ci nie przeszkadza. Oceń sama, zrób zdjęcia i opisz po powrocie. Chętnie z Tobą podyskutuję na ten temat. I wspomnę jakto było.


OK
Zostawmy Mali Lośnij, plaże, co warto zobaczyć jeszcze np. wycieczka na Cres i inne miejsca. Wiele szukałam, ale mam mętlik. Chętnie dowiem się od innych którzy byli na miejscu i mają wiedzę praktyczną. Z tej zony do tych plaż to daleko ? Jadę z psiakiem, dzieckiem-licealistą i mężem. Byłam na Pagu i tamte plaże-zatoczki najbardziej przypadły mi do gustu. Będąc np. na Ciovo, Braczu zawsze je wspominałam :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mali Losinj - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone