Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska, Bośnia, stłuczka i 8 wspaniałych

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.02.2017 22:31

Czy tylko można chwalić tutaj?
Czy łyżka dziegciu w beczce miodu może zaistnieć?

Czytałem już wiele relacji na tym forum. W tych najlepszych moim zdaniem to twarz autora rzadko można zobaczyć.
U Franza czy Kulek praktycznie w ogóle. U Maslinki jakieś się zdarzy. U innych też z rzadka.
Zadałem sobie pewien trud i coś policzyłem. W tej relacji Autorka "obdarza" nas ponad 110 zdjęciami z samą sobą lub ze swoim chłopakiem. Grupowych zdjęć na których autorka również była do tej klasyfikacji nie liczyłem.
Jest to na pewno swoisty rekord z którym się zetknąłem.

Nie zamierzam komentować urody Autorki relacji bo jak wiadomo "de gustibus non est disputandum".
Utwierdziłem się jednak tutaj w przekonaniu, że pojęcie megalomanii było, jest i będzie aktualne.
A ostatnie słowo tytułu tej relacji nadanej przez Autorkę ( z cyfrą) nie pozostawia w tej sprawie złudzeń.
Paulka75
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 10.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka75 » 23.02.2017 16:30

romuald22 napisał(a):Czy tylko można chwalić tutaj?
Czy łyżka dziegciu w beczce miodu może zaistnieć?

Czytałem już wiele relacji na tym forum. W tych najlepszych moim zdaniem to twarz autora rzadko można zobaczyć.
U Franza czy Kulek praktycznie w ogóle. U Maslinki jakieś się zdarzy. U innych też z rzadka.
Zadałem sobie pewien trud i coś policzyłem. W tej relacji Autorka "obdarza" nas ponad 110 zdjęciami z samą sobą lub ze swoim chłopakiem. Grupowych zdjęć na których autorka również była do tej klasyfikacji nie liczyłem.
Jest to na pewno swoisty rekord z którym się zetknąłem.

Nie zamierzam komentować urody Autorki relacji bo jak wiadomo "de gustibus non est disputandum".
Utwierdziłem się jednak tutaj w przekonaniu, że pojęcie megalomanii było, jest i będzie aktualne.
A ostatnie słowo tytułu tej relacji nadanej przez Autorkę ( z cyfrą) nie pozostawia w tej sprawie złudzeń.


Drogi Romualdzie22,

zastanawiam się czy w jakiś sposób uraziłam Cię w tym lub poprzednim życiu, dziwne że akurat ze wszystkich forumowiczów doczepił się mieszkaniec tego samego, małego miasta...? Po pierwsze już na którejś stronie mojej relacji nas krytykowałeś- z powodu selfie, teraz czepiasz się tego, że w relacji dodawałam nie tylko krajobrazy, ale również nasze zdjęcia z podróży... cierpisz na jakieś kompleksy? Uważam, że każdy ma prawo stworzyć taką relację jaką uważa za słuszne, każda jest inna, przez co wszystkie mogą być ciekawe. Nikt nie zmusza Cię do odwiedzenia i śledzenia mojej relacji, co w sumie namiętnie robiłeś, ba poświęciłeś swój myślę cenny czas na liczenie zdjęć, które dodałam, co jest przerażające, bo mi na coś takiego szkoda by było życia, no ale widocznie Tobie nie, mimo że moja relacja Ci nie odpowiada. Relacji na tym Forum jest na tyle dużo, że wydaje mi się, iż każdy znajdzie coś dla siebie, więc naprawdę mogłeś opuścić mój wątek i zostawić go osobom, którym się podobał i zainteresował. Swoją drogą chętnie skomentowałabym Twoją relację, no ale z tego co widzę, żadnej nie dodałeś. Co do tytułu, owszem uważam moich przyjaciół za WSPANIAŁYCH i Tobie również życzę takich, którzy zasłużą na takie miano.

Pozdrawiam.
Paulka75
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 10.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka75 » 23.02.2017 16:33

słoma79 napisał(a):dzięki...miło było z Wami odpoczywać :papa:


Dziękuję również :) :papa:

gosik 84 napisał(a):Bardzo fajna relacja :D
Świetnie się czyta i śliczne zdjęcia, chciałoby się tam być razem z Wami, ekipa wspaniała.
Pozdrawiam


Bardzo dziękuję :) pozdrawiam serdecznie :papa:

KrzysiekO napisał(a):Bardzo było milo poczytać Wasz wspólny wypad, aby jak najdłużej z taką paczką w świat podążać :D


Miło mi słyszeć :) pozdrawiam :papa:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.02.2017 20:08

Paulka75 napisał(a):Drogi Romualdzie22,

zastanawiam się czy w jakiś sposób uraziłam Cię w tym lub poprzednim życiu, dziwne że akurat ze wszystkich forumowiczów doczepił się mieszkaniec tego samego, małego miasta...? Po pierwsze już na którejś stronie mojej relacji nas krytykowałeś- z powodu selfie, teraz czepiasz się tego, że w relacji dodawałam nie tylko krajobrazy, ale również nasze zdjęcia z podróży


Po pierwsze jeżeli ktoś pisze relacje na ogólnodostępnym forum to musi przyjąć do wiadomości, że śledzący je użytkownicy mogą mieć inne spojrzenie na pewne sprawy. Jeżeli tego nie potrafi zaakceptować licząc tylko na peany to jest to duży krok do popadnięcia w samouwielbienie.
Po drugie użyte tu słowo "czepianie" jest moim zdaniem kompletnie nieadekwatne do konkretnych faktów które podałem w moim poprzednim wpisie. W tym wcześniejszym o którym wspominasz serdecznie mnie rozbawiło podawanie dokładnego jadłospisu każdej z 8 osób z restauracji. Mogło? Czy odbierasz mi do tego prawo?
W czasie prywatnych rozmów z kilkoma forumowiczami pojawił się temat przesadnego eksponowania własnego wizerunku. Także w kontekście tej relacji. Mieli podobne do mnie zdanie ale z wrodzonej uprzejmości nie ośmieliliby się tego tutaj skomentować.
Ja mam nieco inną naturę i większą śmiałość.

Paulka75 napisał(a):... cierpisz na jakieś kompleksy?


Świetne pytanie. Takie ze złośliwym podtekstem.
Tak. Jestem małym, starym, samotnym, smutnym, garbatym kawalerem. :lol:
Wielu cromaniaków zna mnie osobiście, więc wiedzą o co chodzi.

Paulka75 napisał(a):Uważam, że każdy ma prawo stworzyć taką relację jaką uważa za słuszne, każda jest inna, przez co wszystkie mogą być ciekawe. Nikt nie zmusza Cię do odwiedzenia i śledzenia mojej relacji, co w sumie namiętnie robiłeś, ba poświęciłeś swój myślę cenny czas na liczenie zdjęć, które dodałam, co jest przerażające, bo mi na coś takiego szkoda by było życia, no ale widocznie Tobie nie, mimo że moja relacja Ci nie odpowiada.


Nikt nie kwestionuje prawa do tworzenia relacji według własnego pomysłu.
Na Twoją zerkałem ze względu na jej wyjątkowość. Ilość własnych portretów które ją całkowicie zdominowały.

W życiu jest tak czasem, że aby ocenić czy coś jest dobre trzeba zobaczyć coś przeciwnego.

Zdjęcia policzyłem wczoraj. Poczekałem na zakończenie. Zajęło mi to jakieś trzy minuty i dobrze się przy tym bawiłem.

Paulka75 napisał(a): Relacji na tym Forum jest na tyle dużo, że wydaje mi się, iż każdy znajdzie coś dla siebie, więc naprawdę mogłeś opuścić mój wątek i zostawić go osobom, którym się podobał i zainteresował.

8O
To ja zajmowałem jakieś miejsce tym którym się podobał ?

Powtórzę jeszcze raz. To jest otwarte, ogólnodostępne forum. Ktoś kto zamieszcza tutaj relacje musi się liczyć ze wszystkimi tego konsekwencjami. W tym słowami krytyki czy dezaprobaty. Jeżeli tego się nie przyjmuje to trzeba takie relacje, z taką ilością osobistych zdjęć, zamieszczać w jakiś innych, bardziej zamkniętych kręgach do którego będą mieli dostęp tylko wybrańcy.

Paulka75 napisał(a):Swoją drogą chętnie skomentowałabym Twoją relację, no ale z tego co widzę, żadnej nie dodałeś.

I tutaj się mylisz.

Paulka75 napisał(a):Co do tytułu, owszem uważam moich przyjaciół za WSPANIAŁYCH i Tobie również życzę takich, którzy zasłużą na takie miano.

Dziękuję za życzenia. Nie jest źle w tej materii.
Co do tytułu to dla mnie całkiem inaczej brzmi: 8 wspaniałych, a 8 wspaniałych przyjaciół.

Jeżeli po moich słowach od razu się nie obrazisz to może na spokojnie to wszystko przemyślisz.

Paulka75 napisał(a):Pozdrawiam.


Również.
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 23.02.2017 20:26

O rety Romuald jak można być takim czepialskim ramolem. Nie podoba się- nie czytam. Proste.

Paulka fajna relacja, zagrana ekipa, takich relacji jest mało na forum więc fajnie że podzieliłaś się swoją. Mam nadzieję, że do Portugalii wybierasz się również większą grupą i napiszesz wrażenia po powrocie.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.02.2017 20:36

coco jumbo napisał(a):O rety Romuald jak można być takim czepialskim ramolem. Nie podoba się- nie czytam. Proste.

Witaj dolly. KLIK
Pierwszy post na forum. To na pewno miłe uczucie.

Nie podoba się - czasem czytam/oglądam. Żeby wiedzieć co mi się podoba. Proste.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.02.2017 21:19

Cze!
Ja od siebie dodam cytując (Seneka) "Kłamać nigdy nie wolno, ale nie zawsze trzeba całą prawdę mówić"-szczególnie będąc niepytanym.
Więc swietnie pasuje tu...: " Krytykować – to znaczy dowieść autorowi, że nie robi tego tak, jakbym ja to zrobił, gdybym potrafił".(K. Čapek)
...i na zakończenie powtórzę za Leonardo da Vinci "Krytykuj przyjaciela w cztery oczy, a chwal przy świadkach".
pozdro
fℓу
Paulka75
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 10.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka75 » 23.02.2017 23:50

romuald22 napisał(a):
Paulka75 napisał(a):Drogi Romualdzie22,

zastanawiam się czy w jakiś sposób uraziłam Cię w tym lub poprzednim życiu, dziwne że akurat ze wszystkich forumowiczów doczepił się mieszkaniec tego samego, małego miasta...? Po pierwsze już na którejś stronie mojej relacji nas krytykowałeś- z powodu selfie, teraz czepiasz się tego, że w relacji dodawałam nie tylko krajobrazy, ale również nasze zdjęcia z podróży


Po pierwsze jeżeli ktoś pisze relacje na ogólnodostępnym forum to musi przyjąć do wiadomości, że śledzący je użytkownicy mogą mieć inne spojrzenie na pewne sprawy. Jeżeli tego nie potrafi zaakceptować licząc tylko na peany to jest to duży krok do popadnięcia w samouwielbienie.
Po drugie użyte tu słowo "czepianie" jest moim zdaniem kompletnie nieadekwatne do konkretnych faktów które podałem w moim poprzednim wpisie. W tym wcześniejszym o którym wspominasz serdecznie mnie rozbawiło podawanie dokładnego jadłospisu każdej z 8 osób z restauracji. Mogło? Czy odbierasz mi do tego prawo?
W czasie prywatnych rozmów z kilkoma forumowiczami pojawił się temat przesadnego eksponowania własnego wizerunku. Także w kontekście tej relacji. Mieli podobne do mnie zdanie ale z wrodzonej uprzejmości nie ośmieliliby się tego tutaj skomentować.
Ja mam nieco inną naturę i większą śmiałość.

Paulka75 napisał(a):... cierpisz na jakieś kompleksy?


Świetne pytanie. Takie ze złośliwym podtekstem.
Tak. Jestem małym, starym, samotnym, smutnym, garbatym kawalerem. :lol:
Wielu cromaniaków zna mnie osobiście, więc wiedzą o co chodzi.

Paulka75 napisał(a):Uważam, że każdy ma prawo stworzyć taką relację jaką uważa za słuszne, każda jest inna, przez co wszystkie mogą być ciekawe. Nikt nie zmusza Cię do odwiedzenia i śledzenia mojej relacji, co w sumie namiętnie robiłeś, ba poświęciłeś swój myślę cenny czas na liczenie zdjęć, które dodałam, co jest przerażające, bo mi na coś takiego szkoda by było życia, no ale widocznie Tobie nie, mimo że moja relacja Ci nie odpowiada.


Nikt nie kwestionuje prawa do tworzenia relacji według własnego pomysłu.
Na Twoją zerkałem ze względu na jej wyjątkowość. Ilość własnych portretów które ją całkowicie zdominowały.

W życiu jest tak czasem, że aby ocenić czy coś jest dobre trzeba zobaczyć coś przeciwnego.

Zdjęcia policzyłem wczoraj. Poczekałem na zakończenie. Zajęło mi to jakieś trzy minuty i dobrze się przy tym bawiłem.

Paulka75 napisał(a): Relacji na tym Forum jest na tyle dużo, że wydaje mi się, iż każdy znajdzie coś dla siebie, więc naprawdę mogłeś opuścić mój wątek i zostawić go osobom, którym się podobał i zainteresował.

8O
To ja zajmowałem jakieś miejsce tym którym się podobał ?

Powtórzę jeszcze raz. To jest otwarte, ogólnodostępne forum. Ktoś kto zamieszcza tutaj relacje musi się liczyć ze wszystkimi tego konsekwencjami. W tym słowami krytyki czy dezaprobaty. Jeżeli tego się nie przyjmuje to trzeba takie relacje, z taką ilością osobistych zdjęć, zamieszczać w jakiś innych, bardziej zamkniętych kręgach do którego będą mieli dostęp tylko wybrańcy.

Paulka75 napisał(a):Swoją drogą chętnie skomentowałabym Twoją relację, no ale z tego co widzę, żadnej nie dodałeś.

I tutaj się mylisz.

Paulka75 napisał(a):Co do tytułu, owszem uważam moich przyjaciół za WSPANIAŁYCH i Tobie również życzę takich, którzy zasłużą na takie miano.

Dziękuję za życzenia. Nie jest źle w tej materii.
Co do tytułu to dla mnie całkiem inaczej brzmi: 8 wspaniałych, a 8 wspaniałych przyjaciół.

Jeżeli po moich słowach od razu się nie obrazisz to może na spokojnie to wszystko przemyślisz.

Paulka75 napisał(a):Pozdrawiam.


Również.




W takim razie chętnie poczytam Twoje, pooglądam (nie, nie po to by sprawić Ci przykrość i skrytykować jak Ty moją), podeślij link. Tytuł raczej powinien być ogólnikowy, a skoro już w pierwszym poście zaznaczyłam, że wybraliśmy się grupą 8 przyjaciół, to wspaniali, w domyśle oznacza przyjaciół, zresztą czy to ludzi, czy przyjaciół, dla mnie są to po prostu wspaniali ludzie- wspaniała paczka. Co do krytykowania- jasne, każdy ma prawo krytykować, komentować- jest wolność słowa, to jest forum, w dodatku jesteśmy anonimowi, więc łatwiej komuś coś niemiłego powiedzieć, ale przeglądając naprawdę sporo relacji na tym forum, jedne zapierające dech w piersiach, inne niekoniecznie przypadające mi do gustu, czy to ze względu na zdjęcia, czy styl pisania- w życiu nie przyszłoby mi do głowy aby kogoś wyśmiać, czy napisać coś niemiłego. A wiesz dlaczego? Dlatego, że uważam, że jeśli ktoś nic mi nie zrobił, to nie mam powodu by sprawiać komuś przykrość tak dla zasady, bo wolność słowa itd. Nigdy nie wiemy, kto jest po drugiej stronie (nie mówię tego w kontekście siebie, bo o mnie za mnie możesz o mnie myśleć co chcesz, czy tam pisać) i naprawdę ktoś może sobie wziąć czyjeś uwagi bardzo do siebie. Ja sama lubię oglądać relacje, które zawierają zdjęcia autorów, ponieważ te relacje wydają mi się bardziej autentyczne i czytając mogę sobie wyobrazić daną sytuację, jeśli nie mam problemu z tym, żeby ukazać swoją twarz to jaki Ty masz z tym problem? Aż tak Ci przeszkadzam? Poza tym chętnie dodałabym również zdjęcia moich przyjaciół w większej ilości, by jak to napisałeś nie zdominować jej, swoją zapatrzoną siebie osobą, no ale nie będę eksponować czyjegoś wizerunku.
Neuromancer
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Neuromancer » 28.03.2017 10:27

Fajna relacja i ładne widoki.
A wiesz albo może Twoi znajomi pamiętają jakie były ceny i godziny otwarcia:
1) Wodospady Kravica
2) Zamek/twierdza Počitelj
3) Blagaj
4) Meczety w Mostarze (Koski Mehmed-pašina džamija; Karađozbegova džamija)

Chyba że ktoś z forumowiczów ma takie informacje? :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.04.2017 21:54

fly napisał(a):Cze!
Ja od siebie dodam cytując (Seneka) "Kłamać nigdy nie wolno, ale nie zawsze trzeba całą prawdę mówić"-szczególnie będąc niepytanym.
Więc swietnie pasuje tu...: " Krytykować – to znaczy dowieść autorowi, że nie robi tego tak, jakbym ja to zrobił, gdybym potrafił".(K. Čapek)
...i na zakończenie powtórzę za Leonardo da Vinci "Krytykuj przyjaciela w cztery oczy, a chwal przy świadkach".
pozdro
fℓу


Gratuluję oczytania :mrgreen: nie znałem, człowiek całe życie się uczy :)


Seneka, da Vinci, Capek 8O
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.04.2017 22:00

romuald22 napisał(a):Czy tylko można chwalić tutaj?
Czy łyżka dziegciu w beczce miodu może zaistnieć?

Czytałem już wiele relacji na tym forum. W tych najlepszych moim zdaniem to twarz autora rzadko można zobaczyć.
U Franza czy Kulek praktycznie w ogóle. U Maslinki jakieś się zdarzy. U innych też z rzadka.
Zadałem sobie pewien trud i coś policzyłem. W tej relacji Autorka "obdarza" nas ponad 110 zdjęciami z samą sobą lub ze swoim chłopakiem. Grupowych zdjęć na których autorka również była do tej klasyfikacji nie liczyłem.
Jest to na pewno swoisty rekord z którym się zetknąłem.

Nie zamierzam komentować urody Autorki relacji bo jak wiadomo "de gustibus non est disputandum".
Utwierdziłem się jednak tutaj w przekonaniu, że pojęcie megalomanii było, jest i będzie aktualne.
A ostatnie słowo tytułu tej relacji nadanej przez Autorkę ( z cyfrą) nie pozostawia w tej sprawie złudzeń.


Romuald zazdrośniku Ty, a fe :mrgreen:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Makarska, Bośnia, stłuczka i 8 wspaniałych - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone