Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 13.06.2013 08:55

Z tego co widać na google maps na pierwszym węźle "Gorican" musisz zawinąć i się cofnąć, a później powrót na autostradę http://goo.gl/maps/a0VAK

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, bo zamierzam zrobić tak samo jak kolega belgrano, Węgry chcę przelecieć na 1 tankowaniu w Bratysławie.
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 13.06.2013 09:46

źle kombinujesz....Trzeba zjechać z autostrady w HU i przejechać granicę przejściem dla ciężarówek (stare przejście graniczne) i wjeżdżasz na kompleks budynków, gdzie jest kantor, jakaś restauracja, stacja INA właśnie, miejsce odpraw celnych dla ciężarówek itp. Jedziesz autostradą i po prostu zjeżdżasz tam gdzie będzie strzałeczka dla ciężarówek a nie osobówek. Później ze stacji lecisz dalej autocestą :)
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 13.06.2013 09:56

Czyli lecąc od Budapesztu z M7 na M70. Oznaczenie dla ciężarówek jest jeszcze na M7, czy już na M70?
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 13.06.2013 10:05

Tak, na M70. Oznakowane jest bardzo dobrze. Będziesz miał znak HU-HR. Prosto leci się M7 osobówką do przejścia autostradowego, w prawo skręcasz na M70 (na jezdni narysowane jest ciężarówka :)) i później znaki Cię doprowadzą do przejścia Letenye-Gorican. Wcześniej zjeżdżasz ślimakiem z M70 i pokonujesz małe rondo. Dojeżdżasz do części węgierskiej przejścia, tam jest kantor w budce na placu(na którym kiedyś chcieli mnie orżnąć - nie polecam :!: ), jakaś knajpa, stacja benzynowa (jeszcze nie ta). Dojeżdżasz do przejścia - tam Cię sprawdzają, maglują itp. Przejeżdżasz rzekę i dojeżdżasz do przejścia chorwackiego. Kontrola dokumentów, cel podróży itd. i w drogę. Wjeżdżasz na wspomniany wcześniej kompleks na którym znajduje się INA (na samym końcu). Warto tam zatankować - raz że będzie już konieczność, dwa że jest to cena "landowa" a nie autostradowa, a te w Chorwacji się różnią. Dasz radę :wink:

P.S.Kiedy się wybierasz :?: Z tego co pamiętam przejście Letenye-Gorican jest otwarte tylko dla mieszkańców przy granicy, dla ruchu turystycznego jest czynne w wakacje, albo od 01.06. - musisz się upewnić. Wtedy faktycznie musiałbyś się cofać....Nie wiem którędy jedziesz przez SK, ale ja zwykle zjeżdżam z autostrady na Nitrę i tam jadę ekspresówką, a z Nitry w dół do Komarna (tam jest dużo stacji LPG i taniej niż w Bratysławie). Krótsza droga i całkiem niezła. Można też w HU zrobić skrót przez Kisber-Szekesfehervar. Też niezła droga i krócej o kilkadziesiąt km (30-50km ?) niż autostradą w HU. Później i tak na nią wjeżdżasz za Szekes.... i jedziesz wzdłuż Balatonu. Ja tak jechałem 3 lata temu i źle nie było. Ostatnie 2 wypady kombinowałem inaczej i niekoniecznie byłem zadowolony. Zawsze to jakaś odmiana niż jazda nużącą autostradą cały czas
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 13.06.2013 16:12

Dzięki.
Startuję z Częstochowy na Cieszyn, Żylina, Bratysława, Gyor, Szekesfehervar, M7 do Cro. Taki plan póki co. Nie chcę się zapuszczać na 86 w HU, bo HU chcę przelecieć w nocy, a potencjalna zwierzyna, radary i ogólnie grzanie ile fabryka dała przez wioski raczej mnie nie interesują, gdyż będę jedynym kierowcą na pokładzie ;) Wyjazd 26 sierpnia.
belgrano
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) belgrano » 15.06.2013 11:00

czy kontrola graniczna na przejściu dla ciężarówek nie będzie dłuższa niż normalne przejście autostradowe?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 15.06.2013 11:16

belgrano napisał(a):czy kontrola graniczna na przejściu dla ciężarówek nie będzie dłuższa niż normalne przejście autostradowe?


Tam jest praktycznie pusto! Kilka samochodów na godzinę przejeżdża.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 21.06.2013 07:48

Witam mam prosbe czy moze ktos podrzucic gdzie mozna zatankowac ostatni raz Lpg w drodze powrotnej z Cro autostrada karlovac zagrzeb objajzd autostrady slowenii austria i mikulow pozdr
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 24.06.2013 19:22

Chodzi Ci o Chorwacje czy o jakie państwo?

Chorwacja:

INA - 45° 55.6122' N, 15° 49.6941' E
elvvis
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) elvvis » 25.06.2013 10:28

Witam , jestem aktualnie w Orebicu i planujemy z narzeczoną wybrać się do Mostar i Sarajewa. Może mi ktoś powiedzieć czy na tej trasie Orebic-Mostar-Sarajewo znjadzie sie jakas stacja Lpg ?
Moje drugie pytanie , jadac do Dubrovnika zlapalem gume , teraz jezdze na kole zimowym ;/ . Bylem u miejscowych wulkanizatorow ale podobno opona jest do wyrzucenia. Ogolnie rzecz biorac w Chorwacji leja na to czy masz takie same czy rozne opony ( kazdy wulkanizator mi to powiedzial) ale jak ma sie sytuacja w innych krajach ? Czy ja moge na tej oponie wracac do domu bezstresowo ?
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 25.06.2013 13:00

Innego wyjścia nie masz,chyba,że oponę kupisz?Pamiętaj żeby kupić spray do pompowania opon.W razie czego się przyda i do wulkanizacji dojedziesz
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 26.06.2013 14:25

elvvis. Kup jedną marną używaną oponę żeby mieć normalny zapas albo dwie marne używki takie same coby mieć na jednej osi ten sam bieżnik.

Co do stacji próbuj:

http://www.gas-tankstellen.de/menu.php? ... tanke=9668

http://www.gas-tankstellen.de/menu.php? ... anke=21700

http://www.gas-tankstellen.de/menu.php? ... anke=21716

http://www.petrol.eu/gas-stations/detail/4010

http://www.mylpg.eu/stations/bosnia-and ... 544FA8B1BC

Jeśli uda Ci na nich zatankować LPG daj znać.

GRAD FIRMA Adresa
1 Banja Luka Krajina petrol Ramići
2 Banja Luka Euro benz D. Maksimović bb
3 Banja Luka Ideal kompani I.G.Kovačić-Budžak
4 Banja Luka Auto Sina Budžak
5 Bijeljina B.P. Petrić Put za Tuzlu
6 Bijeljina Gilje-gas doo Zvornik
7 Bijeljina Gilje-gas doo Ljeljenča
8 Bijeljina Monako Agro tržni centar
9 Busovača Zovko Oil Kaonik
10 Brčko Distrikt MB-Radić Brezovo Polje
11 Brčko Distrikt D.o.o. Karamujić Gornji Rahić
12 Cazin Inter Butan Ostrožace
13 Čaplina B.P. Rebac benz Čeljevo bb
14 Derventa Luna gas Kninska bb
15 Gradačac Unikomerc Ledenice donje bb
16 Gradiška Parma trend-Laktaši Dubrave
17 Ist. Sarajevo Mandić petrol put Dobrinja-Kula
18 Ist. Sarajevo Gilje-gas doo Vojkovići
19 Janja B.P. Petrić Karađorđeva 27
20 Kiseljak B-M Commerce Fojničko raskršće
21 Kiseljak B-M Commerce Raskršće Kreševo
22 Kostajnica Kozara prevoz Poljavnice
23 Kostajnica Gagi Trans izlaz prema Gradišci
24 Kreševo Mato Commerc d.o.o. Troska bb
25 Kreševo T&P d.o.o. B.C. Kreševo polje bb
26 Laktaši Gliga commerc Jakupovci
27 Ljubuški B.P. Kerametal ulica Bana Jelačića
28 Ljubuški B.P. Gojan ulaz u Ljubuški
29 Ljubuški NG Commerce Proboj
30 Mostar B.P. Čule Mag.put M-17
31 Mostar B.P. Gagro Mag.put M-17
32 Mostar Plin komerc Hajduka M. Tomića
33 Mostar OIL AC Hrvatskih Branitelja bb
34 Mostar INA na ulazu iz pravca Sarajeva
35 Mrkonjić grad Agro auto Put AVNOJ-a
36 Milići A.D. Boksit Šošari-Lukić polje
37 Međugorje Oil Međugorje
38 Modriča Vamiks Pobjeda Vranjački put
39 Modriča Optima benz Šamački put bb
40 Orašje Euro plin mag.put Tuzla-Orašje
41 Posušje B.P. Posušje Čitluk bb
42 Prnjavor Parma trend Vijaka
43 Prijedor Plin promet Svale
44 Sarajevo Messer Sarajevo plin ul.Džemala Bijedića
45 Sarajevo Imzit-Comerc Džemala Bijedića bb
Sarajevo HIFA - petrol, Igmanska, Ulaz u grad iz pravca Vogosce (uvije najskupli plin u Sarajevu, 5-10kf skuplje nego na drugim pumpama u gradu)
46 Sarajevo Braca Mujic Bulevar Mese Selimovica (prema Ilidzi)
47 Tomislav grad Boss gas u gradu
48 Tešanj Liquivex-Usora Jelah, M.Tita bb
49 Tešanj Plin komerc Kraševo bb
50 Tomislavgrad B.P.Avan gard izlaz prema Splitu
51 Tomislavgrad B.P. Papić Kružni tok u gradu
52 Travnik IGO benz Turbe
53 Travnik B.P. Hifa Benz u gradu
54 Tuzla ASD Viba put Husina
55 Tuzla Gilje-gas doo Dostavni centar
56 Teslić BNB Petrol ulaz u Teslić
57 Trebinje Exber gas d.o.o. Mili bb
58 Tuzla B.P. Dva lava Simin Han
59 Uskopje/G.Vakuf Sićaja d.o.o. naselje Sićaja
60 Višegrad Metalgas Cara Dušana
61 Vogošća Hifa-Petrol Donji Hotonj
62 Žabljak Liquivex Usora
63 Živinice Euro gas-Brčko Put Sarajevo-Orašje
64 Živinice Auto servis ĐUG ind.zona Maline

Maglaj benzinska pumpa Zovko petlja ulaz u Maglaj -----cijena 1.20KM
Jelah benzinska pumpa Mešićbenz----------cijena 1.15
Matuzici benzinska pumpa Ganjgo Petrol -------cijena 1.10KM
Matuzici punionica plina E&E --------cijena 1.10KM

Na Loncarima kada se dolazi iz pravca Arizone, na desnoj strani, ima punionica i praona, ne znam ime)
"ANTUNOVIC"-Grbavica, ulaz u Brcko!
"Barel" benzinska odma preko puta OMW-a!
"Energy-benz" (nisam siguran za naziv, nek me ispravi neko od Brcaka), imaju dvije benzinske na Brodusi i u Grcici, obe pune plin
"BRCKO-GAS" u Grcici preko puta "Laser"-a
"Petric", u Potocarima


Biss tours pumpa Zenica
Plin-promet - Vjetrenice - Zenica


Bijeljina - Oktan Promet, Ul. Sremska
Bijeljina - Neskovic (preko puta FIS-a)
Bijeljina - Bobar, Ul. Filipa Visnjica
Ugljevik - SAS, Magistralni put m-18 Bijeljina-Tuzla


Nestro - Put Srpske Vojske
Krajina Petrol - Tranzit
West Petrol - Put Srpske Vojske
Madzar Petrol - Put Srpske Vojske
Parma Trend - Put Srpske Vojske


Zródło: http://www.bhtuning.com/spisak-lpg-pump ... 506-2.html
Marcin83
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin83 » 30.06.2013 08:17

Witam,

wczoraj wróciłem z Chorwacji i całą drogę (tam i z powrotem) przejechałem na lpg. W drodze "do" przejechałem całą Bośnię i miałem trochę obaw, czy znajdę tam stacje z lpg, ale nie było z tym najmniejszych problemów. Więcej kłopotów było na Węgrzech, no i ta cena :)

Podaję ceny:

Słowacja:
0,76 euro/litr (3,29 zł/litr)

Węgry:
291,9 forintów/litr (4,28 zł/litr !) - w domu się zdziwiłem jak tam jest drogo, ale nie ma błędu, bo mam rachunki. Cena była taka sama na dwóch stacjach MOL.

Chorwacja:
4,53 - 4,69 kuny/litr (2,63 - 2,72 zł/litr)

Bośnia i Hercegowina:
1,02 - 1,10 marki konwertybilnej /litr (2,26 - 2,43 zł/l)

Czarnogóra:
0,70 euro/litr (3,03 zł)
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 30.06.2013 11:54

Namiary na stacje w Bośni na których tankowałeś?
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 30.06.2013 13:08

o i dojechałem. Generalnie pusto. LPG w Cieszynie- stacja Bliska 2.21 pln. LPG w Mikulovie 17,99 koron - kolejka około 10 samochodów tylko z Polski. Na stacji 2 km wcześniej było pusto. Nie ma LPG na stacji w Lipersdorf 106 km za Wiedniem- chyba zlikwidowana bo nie było dystrybutora. Jest LPG za Wiedniem 4 km na BP, ale nie wiem po ile? Nie brałem LPG w Austrii. Na granicy Słowenii LPG po 0,735 euro. Na Krku po 4,35 Kuny. Generalnie pusto, mało ludzi. Nie ma korków. jeden mały objazd autostrady w Słowenii- chyba był wypadek. Temp 26 stopni, małe chmurki :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone