Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 06.05.2013 09:56

Raul73 napisał(a):
glonik21 napisał(a):Panowie czyna autostradzie M7 na Wegrzech na odcinku od Szekesfehervar do granicy z Chorwacją zatankuje na stacjach gaz ??


Zatankujesz, tylko po co? Ceny paliw na Węgrzech są takie, że bardziej się opłaca do Letenye na benzynie (zatankowanej w Polsce) dojechać.


Z tego co pamiętam to w Austrii jeszcze droższe i ludzie tankują. Zawsze można 10 litrów zatankować jeśli ktoś ma mały zbiornik a chce oszczędzić. Na pewno będzie taniej niż na benzynie z Polski.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.05.2013 17:16

eStefan napisał(a):Zawsze można 10 litrów zatankować jeśli ktoś ma mały zbiornik a chce oszczędzić. Na pewno będzie taniej niż na benzynie z Polski.



Uwierz mi: na Węgrzech na pewno nie będzie taniej :D :D A jeśli już, to będą to grosze.

Aż sobie policzyłem z ciekawości - po dzisiejszych cenach gazu na Węgrzech i benzyny PB95 np. w Żorach - wychodzi minimalnie taniej na naszej beznynie :D
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 06.05.2013 18:32

W zasadzie mnie temat nie dotyczy bo nie musze tam tankować. Na słowackim gazie spokojnie bym do Cro dojechał. Niech sobie obliczy potencjalnie zainteresowany. Z ciekawości liczyłem wariant PL-CZ-A-SLO-HR i PL-SK-H-HR i róźnica na całej trasie wyszła kilkanaście złotych.
neuropathic
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) neuropathic » 06.05.2013 19:42

dariol napisał(a):
neuropathic napisał(a):Łukasz ja jestem z Lubina z dolnego śląska i tez się wybieram w tamtą stronę na wakacje swoim samochodem na LPG znalazłeś jakieś informacje przydatne przed wyjazdem?


Witam kolegę z Lubina, jeżeli potrzebujesz info odnośnie stacji z LPG na trasie Lubin-Chorwacja, jak również trasy przejazdu to mogę parę wskazówek udzielić.





Oczywiście, jeśli możesz to napisz jak to wygląda w kwestii dostępności i cen
W lipcu jadę do Pula na 3-4 dni a później do Baśka Voda obok Makarskiej
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 06.05.2013 20:01

Uwierz mi: na Węgrzech na pewno nie będzie taniej :D :D A jeśli już, to będą to grosze.

Aż sobie policzyłem z ciekawości - po dzisiejszych cenach gazu na Węgrzech i benzyny PB95 np. w Żorach - wychodzi minimalnie taniej na naszej beznynie :D[/quote]

Słyszałem ze gaz na Węgrzech jest drogi, ale może powiecie czy jest lpg na stacjach na autostradzie wzdłuż Balatonu.. ?? A mam drugie pytanko czy na drodze 64 na Słowacji między Nove Zamky a Komarno jest stacja Lpg która jest czynna w nocy i zapłacę na niej karta ?? Może jeszcze jedno czy na autostradzie chorwackiej zaraz za przejsciem w Letenye jest stacja z gazem czynna 24 h ?? ;)
dariol
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariol » 06.05.2013 20:23

neuropathic napisał(a):
dariol napisał(a):
neuropathic napisał(a):Łukasz ja jestem z Lubina z dolnego śląska i tez się wybieram w tamtą stronę na wakacje swoim samochodem na LPG znalazłeś jakieś informacje przydatne przed wyjazdem?


Witam kolegę z Lubina, jeżeli potrzebujesz info odnośnie stacji z LPG na trasie Lubin-Chorwacja, jak również trasy przejazdu to mogę parę wskazówek udzielić.


Oczywiście, jeśli możesz to napisz jak to wygląda w kwestii dostępności i cen
W lipcu jadę do Pula na 3-4 dni a później do Baśka Voda obok Makarskiej


Wysłałem ci mail, koszt w 2012 ok. 3 zł za litr,teraz zapewne podobnie. Jedynie w Austrii widziałem że litr LPG ok 0,85 euro.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.05.2013 21:02

glonik21 napisał(a):
Słyszałem ze gaz na Węgrzech jest drogi, ale może powiecie czy jest lpg na stacjach na autostradzie wzdłuż Balatonu.. ?? A mam drugie pytanko czy na drodze 64 na Słowacji między Nove Zamky a Komarno jest stacja Lpg która jest czynna w nocy i zapłacę na niej karta ?? Może jeszcze jedno czy na autostradzie chorwackiej zaraz za przejsciem w Letenye jest stacja z gazem czynna 24 h ?? ;)



Jeśli chodzi o trasę przez Nove Zamky i Komarno (ja tak jadę w tym roku), to mam wypisane następujące stacje z LPG:
- Nove Zamky - Slovnaft (przy wjeździe do miasta)
- Komarno - Real i Slovnaft (również przy wjeździe, przed mostem, jedna obok drugiej).

Z tego, co zauważyłem, to wszystkie całodobowe. Co do płatności kartą, nie jestem pewien, ale na większości Slovnaftów to raczej standard. Ja mam zamiar tankować na Slovnafcie w Komarnie - jeśli jedziesz później niż połowa lipca, to zamieszczę informację na forum.

Natomiast co do chorwackiej A4 - jest stacja LPG dopiero na węźle Cakovec. Ale jest na pewno całodobowa INA na starym przejściu Letenye-Gorican.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 06.05.2013 21:23

glonik21 napisał(a):... może powiecie czy jest lpg na stacjach na autostradzie wzdłuż Balatonu.. ??


Kiedyś trzeba było zjeżdzać z autostrady. Teraz może coś się zmieniło.
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 06.05.2013 22:35

Jeśli chodzi o trasę przez Nove Zamky i Komarno (ja tak jadę w tym roku), to mam wypisane następujące stacje z LPG:
- Nove Zamky - Slovnaft (przy wjeździe do miasta)
- Komarno - Real i Slovnaft (również przy wjeździe, przed mostem, jedna obok drugiej).

Z tego, co zauważyłem, to wszystkie całodobowe. Co do płatności kartą, nie jestem pewien, ale na większości Slovnaftów to raczej standard. Ja mam zamiar tankować na Slovnafcie w Komarnie - jeśli jedziesz później niż połowa lipca, to zamieszczę informację na forum.

Natomiast co do chorwackiej A4 - jest stacja LPG dopiero na węźle Cakovec. Ale jest na pewno całodobowa INA na starym przejściu Letenye-Gorican.[/quote]

Dzięki wielkie za podanie stacji. Też mam zamiar zatankowac w Komarno ( zatankuje do pełna w Chyżnem to spokojnie dojade pod granice z Węgrami )a te stacje są przy drodze to nie musze zjeżdżać z głównej drogi i ich szukać ?? A żeby zatankować na INA na starym przejściu to chyba muszę zjechac z autostrady ?? A ta stacja na węźle Cakovec to jets na autostradzie, bo według mapki na tej stronie http://map.hak.hr/poi/cam/ jest tak jakby za A4 ?? Jade akurat 10 czerwca to pierwszy zdam ci relacje ;)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.05.2013 23:45

No więc po kolei:

W Komarno te stacje są przy samej drodze, widać je dokładnie (można obejrzeż na Google Street View) - tutaj wklejam mapkę (ta wyżej to Real, niżej - Slovnaft):

Komarno.jpg



W Letenye trzeba trochę zjechać z autostrady, ale to prawie żadna róznica - na mapce pokazane, jak jechać (niebieska linia):

Letenye.jpg



Natomiast w Cakovec stacja jest przy samej autostradzie, ale trzeba z niej zjechać, a to oznacza dwie płatności: tutaj i potem na Sv. Helena (to jest czerwona stacja Petrol - również ładnie widoczna w Google Street View):

Cakovec.jpg
lisek1
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisek1 » 28.05.2013 22:18

Tak było: (ceny LPG)
Austria - 0,73 EUR
Bośnia i Hercegowina - 1,00 BAM
Chorwacja - 3,35 HRK
Czarnogóra - 0,47 EURO
Czechy - 14,50 CSK
Niemcy - 0,57 EUR
Serbia - 44,90 RSD
Słowacja - 21,00 SKK
Słowenia - 0,62 EUR
Węgry - 177 HUF

Może tak aktualizacja nastąpi :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.05.2013 06:07

lisek1 napisał(a):Tak było: (ceny LPG)
Austria - 0,73 EUR
Bośnia i Hercegowina - 1,00 BAM
Chorwacja - 3,35 HRK
Czarnogóra - 0,47 EURO
Czechy - 14,50 CSK
Niemcy - 0,57 EUR
Serbia - 44,90 RSD
Słowacja - 21,00 SKK
Słowenia - 0,62 EUR
Węgry - 177 HUF

Może tak aktualizacja nastąpi :)



Dziękuję Lisku Chytrusku za informacje dotyczącen cen paliw.
lisek1
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisek1 » 29.05.2013 09:29

darek1 napisał(a):
lisek1 napisał(a):Tak było: (ceny LPG)
Austria - 0,73 EUR
Bośnia i Hercegowina - 1,00 BAM
Chorwacja - 3,35 HRK
Czarnogóra - 0,47 EURO
Czechy - 14,50 CSK
Niemcy - 0,57 EUR
Serbia - 44,90 RSD
Słowacja - 21,00 SKK
Słowenia - 0,62 EUR
Węgry - 177 HUF

Może tak aktualizacja nastąpi :)



Dziękuję Lisku Chytrusku za informacje dotyczącen cen paliw.

* to oczywiście ceny, które były bardzo dawno temu... :)
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 31.05.2013 00:02

Raul73 napisał(a):
glonik21 napisał(a):
Słyszałem ze gaz na Węgrzech jest drogi, ale może powiecie czy jest lpg na stacjach na autostradzie wzdłuż Balatonu.. ?? A mam drugie pytanko czy na drodze 64 na Słowacji między Nove Zamky a Komarno jest stacja Lpg która jest czynna w nocy i zapłacę na niej karta ?? Może jeszcze jedno czy na autostradzie chorwackiej zaraz za przejsciem w Letenye jest stacja z gazem czynna 24 h ?? ;)



Jeśli chodzi o trasę przez Nove Zamky i Komarno (ja tak jadę w tym roku), to mam wypisane następujące stacje z LPG:
- Nove Zamky - Slovnaft (przy wjeździe do miasta)
- Komarno - Real i Slovnaft (również przy wjeździe, przed mostem, jedna obok drugiej).

Z tego, co zauważyłem, to wszystkie całodobowe. Co do płatności kartą, nie jestem pewien, ale na większości Slovnaftów to raczej standard. Ja mam zamiar tankować na Slovnafcie w Komarnie - jeśli jedziesz później niż połowa lipca, to zamieszczę informację na forum.

Natomiast co do chorwackiej A4 - jest stacja LPG dopiero na węźle Cakovec. Ale jest na pewno całodobowa INA na starym przejściu Letenye-Gorican.


W tym roku wybieram się do Cro po raz piąty, ok.3 razy jeździłem przez Komarno właśnie. Na odcinku Nove Zamky-Komarno było ok.5-6 stacji z LPG. W 2010 roku tankowałem na Shellu przy wjeździe do Nove Zamky, ale kojarzę też Slovnaft czy inne stacje już w Komarnie. Nie każda była czynna w nocy (ja w nocy tankowałem na Shellu). Z powrotem (w 2010) tankowałem na stacji Jurki w połowie drogi między tymi dwiema miejscowościami na jakiejś wiosce. Jest to stacja 24h. W zeszłym roku (2012) też tam tankowałem wracając z Cro ok.3 nad ranem. Zwykle jest pusto i trzeba budzić pracownika stacji pukając w szybę by uruchomił dystrybutor. Potem rękawice zakładać i tankować samemu. Strasznie jęczała pompa w dystrybutorze LPG zarówno w 2010 jak i 2012 :lol: To co najbardziej utkwiło mi w pamięci to bucowaty i nieprzyjemny pracownik tejże stacji. Taki traf że na 3 wizyty natknąłem się na niego 2 razy. Szlag go trafił już w ogóle jak mu zapłaciłem bilonem w euro :D
A warto było tam zatankować z tego względu że było taniej o kilka centów (może nawet 10) niż na innych stacjach :lol:

Co do tankowania w HU - jestem zdecydowanie na NIE, już lepiej te kilka km przejechać na Pb z PL, będzie porównywalnie w kosztach, spokojniej dla zdrowia psychicznego i zdrowiej dla silnika :) Pierwsza stacja z LPG INA jadąc autostradą od HU jest w Gorican (przejście graniczne). Cena też poza-autostradowa. Trzeba kierować się z autostrady na prawo przejściem granicznym dla ciężarówek. Dla nas to zawsze stały punkt odpoczynku w trasie

EDIT: sprawdziłem paragon z ubiegłego roku - stacja Jurki 24h, 947 01 Hurbanovo Komarnanska Cesta. Cena z sierpnia 2012 0.688euro/litr LPG.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.05.2013 07:24

gitmar napisał(a):). Z powrotem (w 2010) tankowałem na stacji Jurki w połowie drogi między tymi dwiema miejscowościami na jakiejś wiosce. Jest to stacja 24h. W zeszłym roku (2012) też tam tankowałem wracając z Cro ok.3 nad ranem. Zwykle jest pusto i trzeba budzić pracownika stacji pukając w szybę by uruchomił dystrybutor. Potem rękawice zakładać i tankować samemu. Strasznie jęczała pompa w dystrybutorze LPG zarówno w 2010 jak i 2012 :lol: To co najbardziej utkwiło mi w pamięci to bucowaty i nieprzyjemny pracownik tejże stacji. Taki traf że na 3 wizyty natknąłem się na niego 2 razy. Szlag go trafił już w ogóle jak mu zapłaciłem bilonem w euro :D
A warto było tam zatankować z tego względu że było taniej o kilka centów (może nawet 10) niż na innych stacjach :lol:


EDIT: sprawdziłem paragon z ubiegłego roku - stacja Jurki 24h, 947 01 Hurbanovo Komarnanska Cesta. Cena z sierpnia 2012 0.688euro/litr LPG.


Tak, widziałęm tą stację Jurki "przejeżdżając" tą trasę w Google Street View. Jednak jadąc w tak długą trasę, ja osobiście nie mam zaufania do nieznanych stacji i wolę tankować na tych sieciowych znanych firm. Jak widać z twojeo przypadku - chyba słusznie :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone