Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.08.2010 01:42

wasek:

Te duże stacje LPG przy wjeździe do Bratysławy od Żiliny to Slovnaft w dzielnicy Zlate Piesky (oświetlone na żółto - trudno nie zauważyć). Polecam - ja tam tankowałem w obie strony.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.12.2010 17:19

Mam pytanie do podróżujących w ostatnich dniach po Europie:

Czy ostatnie duże podwyżki cen LPG dotycza tylko Polski, czy to tendencja w całej Europie? 2,60 zł za litr to już nie jets ciekawie, bo po takich cenach to ja w Austrii i Słowenii tankowałem i narzekałem że drogo. Jak to jest obecnie w Europie?
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 25.12.2010 13:48

Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.12.2010 11:17

waldis napisał(a):http://www.pzmtravel.com.pl/paliwa-w-europie.html


Znam tą stronę i bylem na niej, ale oni dane aktualizują co 2 tygodnie. Poza tym śledziłęm ją przed wyjazdem do Chorwacji i okazało się że strona pzm swoje, a realia swoje, dlatego wolałbym informacje od ludzi którzy tam jeżdżą i tankują.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.12.2010 12:22

piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.12.2010 12:26

Raul73 napisał(a):wasek:

Te duże stacje LPG przy wjeździe do Bratysławy od Żiliny to Slovnaft w dzielnicy Zlate Piesky (oświetlone na żółto - trudno nie zauważyć). Polecam - ja tam tankowałem w obie strony.


Mozna przegapic jedynie jak sie gada przez telefon czego jestem zywym dowodem. Kolejna okolo 100km za Wiedniem sieci Agip
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.12.2010 01:22

piotrulex napisał(a):
Raul73 napisał(a):wasek:

Te duże stacje LPG przy wjeździe do Bratysławy od Żiliny to Slovnaft w dzielnicy Zlate Piesky (oświetlone na żółto - trudno nie zauważyć). Polecam - ja tam tankowałem w obie strony.


Mozna przegapic jedynie jak sie gada przez telefon czego jestem zywym dowodem. Kolejna okolo 100km za Wiedniem sieci Agip


Tylko że ten Agip na Loipersdorf ma najwyższe ceny paliw na całej trasie, zwłaszcza LPG. Do tego mnie się trafił ogon ok. 20 samochodów przy dystrybutorze (oczywiście 90% na polskich blachach) - wolałem dojechać do Bratysławy na benzynie. Jak potem przeliczyłem, straciłem na tym jakieś 7 zł, a zaoszczędziłem jakieś 1,5 godziny.

Przez komórkę w czasie jazdy na Słowacji?? Gratuluje odwagi. Ja bym się nie odważył, znając nadgorliwość tamtejszych policjamntów w stosunku do polskich kierowców :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.12.2010 01:27

Jacek S napisał(a):Proszę - ceny z dziś w HR



Czy "INA Auto Gas" to LPG? Mam nadzieję że nie, bo cena powalająca. Z tego co wiem to w Chorwacji LPG nazywa się "Autoplin", więc może to jest CNG albo jeszcze coś innego?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 28.12.2010 08:53

Raul73 napisał(a):
Jacek S napisał(a):Proszę - ceny z dziś w HR



Czy "INA Auto Gas" to LPG? Mam nadzieję że nie, bo cena powalająca. Z tego co wiem to w Chorwacji LPG nazywa się "Autoplin", więc może to jest CNG albo jeszcze coś innego?


Nadzieje płonne... to samo po chorwacku
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2010 08:56

CNG to jest gaz ziemny.

INA Auto Gas = Autoplin (strona ang.)

Hrvatski
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.12.2010 12:15

No to wychodzi na to, że u nich gaz kosztuje już 3 zł! :twisted: :twisted: :twisted:
Biorąc pod uwagę fakt, że na wakacje autogaz i tak zawsze dożeje, może być niewesoło w przyszłym roku :(
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.12.2010 12:24

W wakacje różnica między "nimi" a "nami" wynosiła 70 gr! :evil:
Teraz tylko 30.....
Ot,taka..........."irlandia" :!: :evil: :evil: :evil:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.12.2010 13:37

Raul73 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Raul73 napisał(a):wasek:

Te duże stacje LPG przy wjeździe do Bratysławy od Żiliny to Slovnaft w dzielnicy Zlate Piesky (oświetlone na żółto - trudno nie zauważyć). Polecam - ja tam tankowałem w obie strony.


Mozna przegapic jedynie jak sie gada przez telefon czego jestem zywym dowodem. Kolejna okolo 100km za Wiedniem sieci Agip


Tylko że ten Agip na Loipersdorf ma najwyższe ceny paliw na całej trasie, zwłaszcza LPG. Do tego mnie się trafił ogon ok. 20 samochodów przy dystrybutorze (oczywiście 90% na polskich blachach) - wolałem dojechać do Bratysławy na benzynie. Jak potem przeliczyłem, straciłem na tym jakieś 7 zł, a zaoszczędziłem jakieś 1,5 godziny.

Przez komórkę w czasie jazdy na Słowacji?? Gratuluje odwagi. Ja bym się nie odważył, znając nadgorliwość tamtejszych policjamntów w stosunku do polskich kierowców :D


To prawda. Tez slyszalem o kolejkach z tym ze ja zykle bylem tam 2-3 w kolejce. Ja tankowalem jadac do cro i z cro. Pare groszy zaoszczedzone, zawsze bezpieczniej miec alternatywne paliwo w aucie a i czas w sumie nie stracony bo wysikac i rozprostowac kosci rowniez gdzies trzeba :)

Nigdzie nie napisalem ze komorka byla w reku wiec opuscmy zaslone milczenia ...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2010 17:27

Raul73 napisał(a):No to wychodzi na to, że u nich gaz kosztuje już 3 zł! :twisted: :twisted: :twisted:
Biorąc pod uwagę fakt, że na wakacje autogaz i tak zawsze dożeje, może być niewesoło w przyszłym roku :(


Bez przesady - policz jakbyś miał tankować cały zbiornik PB...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.12.2010 17:51

anakin napisał(a):W wakacje różnica między "nimi" a "nami" wynosiła 70 gr! :evil:
Teraz tylko 30.....
Ot,taka..........."irlandia" :!: :evil: :evil: :evil:


Nieprawda! W wakcje różnica była 40 groszy. W Polsce tankowałem po 2,10 a w Chorwacji po przeliczeniu po 2,50.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone