Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 20.01.2014 00:09

próbowałem łowić na grunt i główna przeszkodą były skały i kamienie , każdorazowo klinujące przynętę , przy próbie wyjęcia , nie pomagało nawet sądownie łowiska w dzień z maską i rurką , bo w nocy po ciemku traciłem punkty odniesienia i gubiłem "to" miejsce
rozwiązaniem pośrednim ale skutecznym był wielgachny żywcowy spławik i ruchomy stoper na żyłce, umożliwiający ustawienie wielometrowego gruntu, tak aby jak przy karpiowaniu sama przynęta leżała na dnie . Próbowałem łowić w nocy , niestety nic nie złowiłem, ale technicznie było wszystko ok, nie traciłem zestawu ani nawet przynęt, także jest potencjał w tej metodzie, a na te małe zębate krwiożercze rybki , które cały czas skubią najlepsza jest twarda i żylasta ośmiornica , lub kalmar. muszę tylko zastosować ją w odpowiednim miejscu, idealnie było by wywozić taki zestaw daleko ,jakimś zdalnie sterowanym modelem
survio
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.01.2014
Wędkarstwo w Chorwacji , pomocy !

Nieprzeczytany postnapisał(a) survio » 25.01.2014 10:12

W sierpniu tego roku jade do Chorwacji z rodzicami. Zabieram ze sobą wędki, będziemy zapewne 40 km od Dubrownika. Mam pytanie ile kosztuje pozwolenie na wędkowanie, gdzie je dostać , będe łowił z brzegu, chyba że będe miał gdzie wypozyczyć jakąś małą łódkę , wtedy też z łódki, na co sie nastawić , jakie zestawy porobić , przynęty itd. Czytałem , że łatwo można połowić drobnice, ale interesują mnie troche większe rybki ;) I mam pytanie czy jest realna szansa złowić tam Kongera :) Dziękuje za odpowiedzi :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wędkarstwo w Chorwacji , pomocy !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2014 14:41

survio napisał(a):W sierpniu tego roku jade do Chorwacji z rodzicami. Zabieram ze sobą wędki, będziemy zapewne 40 km od Dubrownika. Mam pytanie ile kosztuje pozwolenie na wędkowanie, gdzie je dostać , będe łowił z brzegu, chyba że będe miał gdzie wypozyczyć jakąś małą łódkę , wtedy też z łódki, na co sie nastawić , jakie zestawy porobić , przynęty itd. Czytałem , że łatwo można połowić drobnice, ale interesują mnie troche większe rybki ;) I mam pytanie czy jest realna szansa złowić tam Kongera :) Dziękuje za odpowiedzi :)


Przeczytaj ten wątek :idea: lub inne podobne :idea:
Pytana zadawaj w istniejących tematach :idea:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.01.2014 20:10

Kolega Janusz zna się na rybach. Na Adriatyku złapał bellonę. Trochę wstydzi się tego zdjęcia. Nie wiem doprawdy dlaczego.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.02.2014 11:15

Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 23.02.2014 16:56

Dziekuje Pasazer ale ku szcislosci to byl odlow z chodowly tunczikow dla Japonii na sushi .....to take sredniaky-teens :wink: :wink:
ale zeczewiscie tutaj uprawiam Big Game Fishing na tunczyki. Pozdrawiam Leon
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 23.02.2014 18:10

Dla tich co sie wybieraja z spiningiem w reku. Cel gatunki, sea bass (po chorwacku lubin, smudut, agač, brancin) do belon, do oblad, ostroboki makrele, pirke....Kij do 25 gram, zylka 0,18-1,20
Lowic z rana, albo ciagnac za kajakiem. Przinenti ponizej. Na samim dnie przinenty na kalmary.
Ten sam sprzent ale lowic w skoroswit lub po zachodzie slonca z wisokiego brzegu. Glebokosc conajmiej 2,5-3,5 metry. Pozdrawiam z slonecznego Splitu Leon Grubišić
Załączniki:
PA270009.JPG
Woblery na labraxa i kalmary
survio
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) survio » 24.02.2014 17:28

Witam, w te wakacje pierwsze dwa tygodnie sierpnia bede spedzał w Kleku. Chciałbym wędkować z brzegu, jeśli miałbym mozliwość to wypozyczyłbym łódke, czy któryś z Panów wie, na co najlepiej sie nastawić , jakie przynęty, zestawy. Jestem otwarty na wszystkie metody połowu, od spiningu, przez żywca az do feederka czy spławik. Dziękuje za odpowiedzi.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.02.2014 00:25

Leon napisał(a):Dziekuje Pasazer ale ku szcislosci to byl odlow z chodowly tunczikow dla Japonii na sushi .....to take sredniaky-teens :wink: :wink:
ale zeczewiscie tutaj uprawiam Big Game Fishing na tunczyki. Pozdrawiam Leon

Cześć,
przy tym > http://www.bigmarinefish.com/photos_blu ... a_pg4.html > to nawet maleństwa :wink:
Jak uzupełniacie dzikie stada osobnikami z hodowli, to nie wiadomo jakiego tunja złowisz :roll: :wink:
To zdjęcie z hodowli Kali Tuna?
Pozdrawiam
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 26.02.2014 10:48

Niestety sprawa ma sie inaczej z dzikiego stada "uzupelniamy" chodowle. Czy odlawiaja sie zywe osobniki i stawiaja do sadzow dzie sie dalej dokarmiaja.
Zeluu
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zeluu » 11.05.2014 13:25

Naczytałem się ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi jak uzbroić odpowiednio wędkę spławikową. Zapewne ma ktoś doświadczenie jak to zroibić, żeby było branie ? O jakiej porze dnia najlepiej łowić na spławik ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.05.2014 07:58

Zeluu napisał(a):Naczytałem się ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi jak uzbroić odpowiednio wędkę spławikową. Zapewne ma ktoś doświadczenie jak to zroibić, żeby było branie ? O jakiej porze dnia najlepiej łowić na spławik ?


Może tu coś:
wybor-wedki-i-kolowrotka-do-150-zl-t40161.html#p1110409
wedkowanie-t30750-45.html#p660984
wedkarstwo-raz-jeszcze-t1533.html#p9180
lowienie-ryb-na-wedke-t15402-585.html#p1001139

Pozdrawiam
:D
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 14.05.2014 11:47

Zeluu napisał(a):Naczytałem się ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi jak uzbroić odpowiednio wędkę spławikową. Zapewne ma ktoś doświadczenie jak to zrobić, żeby było branie ? O jakiej porze dnia najlepiej łowić na spławik ?


spławik przelotowy bo mamy tam łowiąc z brzegu czasem i 5-7 m gruntu. Metoda która sprawdziłą mi się w CRO dość dobrze to wędka matchowa lub jak inni nazywają bolonka , którą można wykonać bardzo dalekie wyrzuty nawet lekkim zestawem.
Ważny jest też porządny stoper na żyłce , który nie będzie się przesuwał/ślizgał przy zarzucaniu i nie wkurza, w przeciwieństwie do łowienia w Polsce stosowałem raczej większy haczyk aby mi się byle maleństwo nie zawiesiło , no i kluczem wg mnie najważniejszym w łowieniu w CRO na przynętę naturalną to twarde (żylaste) mięso jako przynęta, takie które długo utrzyma się na haczyku, najlepiej kawałek ośmiornicy lub takich małych małży , które przyklejają się do skał. Reszta to eksperymentowanie i własna inwencja
Zeluu
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zeluu » 14.05.2014 16:36

Dziękuje za pomoc.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone