Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 02.02.2009 18:04

Jeszcze jedno pytanie , czy ktoś próbował w Chorwacji użyć jako przynęty małej żywej ryby.
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 06.02.2009 15:49

:idea: Obiecałem, że jak dostanę odpowiedź z naszej ambasady o wędkowaniu to ją dodam. 8) Oto ona:
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie informujemy, acz ze znacznym opóźnieniem, za co przepraszamy, że niestety zezwolenie ribarska dozvola jest wymagane. Nie ma problemów w jego zdobyciu wydawane są w agencjach turystycznych (turističke zajednice) lub w urzędach administracji terytorialnej (opčinski ured). Cena zależna jest od czasu, na który zezwolenie jest wydawane (dzienne, tygodniowe, miesięczne). Zwracamy uwagę, że na niektórych akwenach połów, czy wędkowanie jest zabronione lub ograniczone, np. w Parkach Narodowych Kornati, Brijuni, Krka, Mljet i in.
Z poważaniem
Jacek Doliwa
Kierownik Wydziału Konsularnego

:wink:
pozdrav :smo: :papa:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.02.2009 22:46

Ryby, które łowię wypuszczam. A że nigdy nie płacę za samą przyjemność, to powiem - chrzanić pozwolenie :lol: :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.02.2009 23:04

dagiesza napisał(a)::idea: Obiecałem, że jak dostanę odpowiedź z naszej ambasady o wędkowaniu to ją dodam.


Dzięki, czyli wszystko jasne, pozwolenie konieczne, aby nie mieć przyjemności spotkania z policjantem i mieć nieprzyjemność zapłacenia mandatu.
Szkoda, że nie podali jak wysokie to kary :cry:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.02.2009 08:13

Janusz Bajcer napisał(a):
dagiesza napisał(a)::idea: Obiecałem, że jak dostanę odpowiedź z naszej ambasady o wędkowaniu to ją dodam.


Dzięki, czyli wszystko jasne, pozwolenie konieczne, aby nie mieć przyjemności spotkania z policjantem i mieć nieprzyjemność zapłacenia mandatu.
Szkoda, że nie podali jak wysokie to kary :cry:



Wysokość kar:
(copy-paste,"Glas Istre" gazeta)


"I nie są ścisłe, jak wiemy, co narzędzie nadliczbowy sportowych połowów (obecnie jest to PUSCA, dwie sztuki, a kij, dwie sztuki), które znajdują się w morzu lub nadliczbowy pręt na brzegu karane grzywną, że jest w zakresie od minimum tysiąc na trzy tysiące! Jednakże, jak sami jesteśmy przekonani w swoich pracach urzędników policji może nałożyć przestępstwa, a następnie w zależności od ogólnego zachowania morskich i poszanowania przepisów i wiele łagodniejszej kary od 100 do 500 kun, ale pod ścisłym warunkiem, że jest to pierwszy ścieżka."

8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.02.2009 21:25

Dziękuję Mirko. kary dość wysokie aby ryzykować wędkowanie bez pozwolenia.
Za 100 kun (najmniejszy wymiar kary) to mogę chyba kupić sporo rybek na targu :?:
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 07.02.2009 22:26

Ryby kupić można na targu , a przyjemność ich łapania na targu chyb nie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.02.2009 23:02

sopel 182 napisał(a):Ryby kupić można na targu , a przyjemność ich łapania na targu chyb nie.


Oczywiście, że w wędkowaniu liczy się przede wszystkim przyjemność, ale skoro dla tej przyjemności potrzebne pozwolenie, to jego brak powoduje również adrenalinę - złapią mnie, czy ja rybę :cry: :lol:
Ostatnio edytowano 06.03.2009 10:31 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 07.02.2009 23:16

Adrenalinę wole szukać w innych sytuacjach :twisted: jestem zawziętym wędko maniakiem a co do opłat to trudno mam nadzieje że rybki to wynagrodzą a i poziom adrenaliny też skoczy .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.02.2009 23:22

Życzę połamania kija wędko-maniaku w czasie pierwszego pobytu w Chorwacji :wink: :lol:
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 07.02.2009 23:30

Nie dziękuje żeby nie zapeszyć ,może gdzieś kiedyś przypadkiem się spotkamy nad brzegiem Adriatyku
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 03.03.2009 23:31

Witam ponownie . To co Kolega "Popiel" pisał wcześniej o wyprawie wędkarskiej , 2 lata temu dzwoniłem z vela luki do takiej firmy , z tego co zrozumiałem z rozmowy to niestety ma niewiele wspólnego z wędkowaniem , jest to raczej atrakcja turystyczna , i większy nacisk kładzie się na żarcie i picie na łajbie , ora kąpiele w adriatyku niż na wędkowanie dlatego zrezygnowałem. Ale nie rozmawiałem z nikim kto uczestniczył w takiej imprezie . Jeśli ktoś był na takiej wyprawie to niech napisze. bo to już 3 miesiące i trzeba jechac :D .pozdrawv
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.03.2009 01:50

darko napisał(a):Witam ponownie . To co Kolega "Popiel" pisał wcześniej o wyprawie wędkarskiej , 2 lata temu dzwoniłem z vela luki do takiej firmy , z tego co zrozumiałem z rozmowy to niestety ma niewiele wspólnego z wędkowaniem , jest to raczej atrakcja turystyczna , i większy nacisk kładzie się na żarcie i picie na łajbie , ora kąpiele w adriatyku niż na wędkowanie dlatego zrezygnowałem. Ale nie rozmawiałem z nikim kto uczestniczył w takiej imprezie . Jeśli ktoś był na takiej wyprawie to niech napisze. bo to już 3 miesiące i trzeba jechac :D .pozdrawv

Jaką wyprawę masz na myśli?
Ostatnio próbowałem się dowiedzieć czegoś o Big Game Fishing. Temat założyłem, ale to droga bajka, więc mało kto z tego korzysta, by coś podpowiedzieć.
Jeżeli chodzi Ci o atrakcję turystyczną fishpicnic, to fakt, nie ma to nic wspólnego z wędkowaniem. Sporo też tam również napisałem, więc jak masz ochotę to poczytaj i pytaj w tamtym temacie co by Cię interesowało jeszcze. Tego tematu nie ma co rozmywać, jak są już odpowiednie pozakładane.
Pozdrav :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.03.2009 02:30

darko napisał(a):Witam . Wracam do tematu przynęt na spining . W tym roku na przełomie kwietnia i maja , łowiłem ryby w okolicach miejscowości Omiś i Mimice , przynętą były twisterki kolor w zasadzie nie miał żadnego znaczenia , jedyna ważna rzecz to, by oderwać od niego ogonek ponieważ ryby w Adriatyku są bardzo szybkie i zanim poczujesz branie masz po ogonku , a atakują każdą poruszającą się rzecz. Niestety nie udało mi się złowić okazów mimo to zabawa była przednia . Po wizycie na targu rybnym okazało się że ryby które łapię są tej samej wielkości jak te którymi handlują rybacy.
Moja preferowana metoda połowu to boczny trok z dość długim przyponem mały haczyk i tułów od twisterka takiego około 2 cm . Życzę przyjemności.

Czyli gumki Ci się nie sprawdziły, a może próbować szczęścia z blachami?
Do tej pory w Cro łowiłem tylko na spławik, a w nocy z gruntu trzymając żyłkę w palcach.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.03.2009 02:33

Jaki sposób najlepszy na belony?

W Polsce belony łowi się na płaskie, szybko prowadzone wahadłówki, dozbrojone na końcu drugą kotwiczką na metalowym przyponie.
- W czasie prowadzania blachy dobrze jest nagle zmienić jej kierunek. Po zacięciu nie można ani na chwilę poluźnić żyłki, inaczej belona natychmiast się "odepnie".

Leon w swym artykule napisał tak:
"Z klasyczno-wędkarskich zestawów używa się "kanczanica", który wygląda jak zestaw gruntowy, oraz "odmet" - zestaw gruntowy z ciężarkiem przelotowym. Jeżeli chodzi o połów naszych drapieżników pelagicznych stosuje się systemy w Polsce popularnie nazywane "dorożką", czyli jest to trolling. W ten sposób łowimy tuńczyki bonito, belony, które są często wykorzystywane jako żywa przynęta na większe okazy. W ten sam sposób tyle, że na sztuczne dociążone przynęty łowi się makrele, ostroboki i inne mniejsze ryby drapieżne."

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone