Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 02.01.2009 23:04

8) W moim przypadku wymiatali wędkarzy przy małej marinie i przy okazji zainteresowali się tymi na skałkach :wink: W porę ukryłem sprzęt. :wink:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.01.2009 23:13

łowienie ryb na morzu=łowienie ryb z brzegu=łowienie ryb
regulamin

:roll:
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 02.01.2009 23:30

mirko napisał(a):łowienie ryb na morzu=łowienie ryb z brzegu=łowienie ryb
regulamin

:roll:


:idea: Po dokładnej analizie podanej przez Ciebie strony znalazłem fragment o wędkowaniu z brzegu i zdaje się to być tożsame :idea: w myśl tego przepisu. :? Pozostaje mi znaleźć w Orebiću miejsce gdzie mogę kupić licencję. :wink:
Dzięki :lol: i Pozdraviam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2009 00:06

mirko napisał(a):łowienie ryb na morzu=łowienie ryb z brzegu=łowienie ryb
regulamin

:roll:


Czy przed 2006 rokiem też były potrzebne pozwolenia na wędkowanie :?:
Bo w przewodnikach z lat wcześniejszych pisano , że na łowienie z brzegu pozwolenie nie jest potrzebne.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.01.2009 08:59

Janusz Bajcer napisał(a):
mirko napisał(a):łowienie ryb na morzu=łowienie ryb z brzegu=łowienie ryb
regulamin

:roll:


Czy przed 2006 rokiem też były potrzebne pozwolenia na wędkowanie :?:
Bo w przewodnikach z lat wcześniejszych pisano , że na łowienie z brzegu pozwolenie nie jest potrzebne.


Myślę, że przed 2006 r. nie było wymagane zezwolenia na łowienie ryb z brzegu. W Chorwacji, nie jest to popularny sposób łowienia ryb.

:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2009 18:12

Mirko , pytałem dlatego bo , wcześniej nikt nie kontrolował , a wędkujących głównie młodych chłopaków bywało sporo.
Moje wędkowanie miało więcej charakter zabawowy niż zawodowy, zamiast leżeć cały dzień na materacu , lubiłem sobie od czasu do czasu pomoczyć kija :wink:
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 03.01.2009 22:13

Janusz kontrolowali wcześniej również, że przypone mój przypadek z 2006 roku http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15727&highlight=.
W czasie pobytu tegorocznego a w zasadzie już ubiegłorocznego w Slano, byłem nieco zaniepokojony czy nie wychaczą mnie za "kredyt" udzielony mi dwa lata temu. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca.
To że zatrzymali Cię moglo być spowodowane dwoma przyczynami:
1/ Łowienie bez pozwolenia
2/Łowienie na plaży
Ja w tym roku grzecznie wykupiłem pozwolenie w Dubrowniku za 300 kun.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2009 22:29

Karolu wygląda na to , że przepis posiadania pozwolenia wszedł w życie właśnie w 2006 i pewnie Policja w Slano na "dzień dobry" chciała się wykazać.

Skoro pozwolenie konieczne, trzeba będzie chcąc wędkować bez obaw , takowe wykupić.

Ewentualnie pozostaje "wędkowanie podwodne" :wink: maska i rurka , na patyczku kawałek żyłki zakończonej haczykiem a na nim przynęta podkładana rybkom pod nos :lol:

Synowie czasem tak "wędkowali" (z efektami) :lol:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.01.2009 12:01

Janusz Bajcer napisał(a):Czy przed 2006 rokiem też były potrzebne pozwolenia na wędkowanie :?:
Bo w przewodnikach z lat wcześniejszych pisano , że na łowienie z brzegu pozwolenie nie jest potrzebne.

Adriatyk obfituje w leszcze, małże, okonie, mątwy, kalmary i węgorze, jest więc doskonałym cele podróży wędkarzy.
Łowienie ryb w morzu wymaga zezwolenia; poza tym nie można zatrzymać więcej niż 5kg ryb za jednym razem.
Połowy z harpunem i nurkowanie w celu szukania skorupiaków są zabronione.
Miejscowe biura podróży i agencje turystyczne doradzą, gdzie należy udać się po pozwolenie na wędkowanie, dostarczą też informacji o wyprawach rybackich. Można też poszukać oznakowania na brzegu morza.
W 2004 roku do rzeki Gacka wpuszczono 24tys. pstrągów, a do jeziora Sivico ponad 500kg karpi. Akcja miała na celu zachęcenie do słodkowodnego wędkowania w obwodzie Lika-Senj.
Więcej informacji:
www.lickosenjska.com
www.tzotocac.hr
Źródło: Podróże marzeń. Chorwacja, Warszawa 2007
Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.01.2009 12:15

Co do informacji zawartych w wyżej wymienionym przewodniku, to leszcza w Adriatyku jeszcze nie widziałem. Obrazek
Notabene połowy za pomocą koszy czy harpunem są bardzo popularne.
Kilka fotek można było zobaczyć i na tym forum. Chorwaci łowią na harpuny też takie maleńkie rybki które ja w 10sekung złowię na wędkę, co jest dla mnie zabawne troszkę. Sam tego sposobu nie wypróbowałem, lecz kolega miał okazję i mówił, że bardzo trudno się tak poluje. :twisted:

W przewodniku "Podróże marzeń" podano źle drugi adres strony.
Prawidłowo powinien wyglądać tak : www.tz-otocac.hr
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.01.2009 13:21

karol 11 napisał(a):Janusz kontrolowali wcześniej również, że przypone mój przypadek z 2006 roku http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15727&highlight=.
W czasie pobytu tegorocznego a w zasadzie już ubiegłorocznego w Slano, byłem nieco zaniepokojony czy nie wychaczą mnie za "kredyt" udzielony mi dwa lata temu. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca.
To że zatrzymali Cię moglo być spowodowane dwoma przyczynami:
1/ Łowienie bez pozwolenia
2/Łowienie na plaży
Ja w tym roku grzecznie wykupiłem pozwolenie w Dubrowniku za 300 kun.

Ciekawa historia, choć nie za wesoła. Humor do końca pobytu odebrało.

Myślę, iż gonią bardziej wędkujących na plaży.
Ludzie sie kąpią i nie chcą mieć pod nogami martwych ryb, które po złowieniu wypuszczamy lecz one nie zawsze odżyją. Bywa. :twisted:
Ostatnio edytowano 04.01.2009 20:04 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2009 16:32

Ja ostatnio w "Park Umag" łowiłem co dwa dni o 11,00, świeże od 15 kun za kg. Pozdrwaiam. :lol:
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 25.01.2009 19:12

Jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji, na temat łapania w Adriatyku jestem zupełnie zielony mimo to że moja wiedza o wędkowaniu jest spora (ponad 30 lat praktyki) , mam pytanie dotyczące łapania na żywca tradycyjnie ze spławikiem , może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie . Następne pytanie dotyczy stosowania przynęt i zanęt , czy ktoś zna jakieś które działają selektywnie na większe ryby.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 25.01.2009 20:46

sopel 182 napisał(a):Jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji, na temat łapania w Adriatyku jestem zupełnie zielony mimo to że moja wiedza o wędkowaniu jest spora (ponad 30 lat praktyki) , mam pytanie dotyczące łapania na żywca tradycyjnie ze spławikiem , może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie . Następne pytanie dotyczy stosowania przynęt i zanęt , czy ktoś zna jakieś które działają selektywnie na większe ryby.


Tak na duże sztuki-GRANAT
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.01.2009 17:49

daisykf napisał(a):
sopel 182 napisał(a):Jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji, na temat łapania w Adriatyku jestem zupełnie zielony mimo to że moja wiedza o wędkowaniu jest spora (ponad 30 lat praktyki) , mam pytanie dotyczące łapania na żywca tradycyjnie ze spławikiem , może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie . Następne pytanie dotyczy stosowania przynęt i zanęt , czy ktoś zna jakieś które działają selektywnie na większe ryby.


Tak na duże sztuki-GRANAT


Czy koledze chodzi o to ? ObrazekTrochę niebezpiecznie. :devil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone