Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Likier Kruśkovac PYCHAAA !!!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2006 16:25

krakuscity napisał(a): Nawet nie wiem czy się robi jakieś nalewki z fig.

LIKIER Z FIG)
Składniki:
2 l wódki
1 kg cukru surowego (może być turbinado)
1 kg rozgniecionych świeżych owoców figi
Sposób wykonania:
Owoce zasypać cukrem na tydzień w ciepłym miejscu (na słońcu), aż puszczą sok i cukier rozpuści się całkowicie. Otrzymany syrop dodać do wódki.
Po tygodniu przefiltrować i pozostawić w butelkach na jak najdłużej ( minimum 3 - 6 miesięcy)
Pewnie dobre, ale strasznie długi okres oczekwania
:wink:
U-la
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 11.07.2006 16:37

Janusz Bajcer napisał(a):

1 kg rozgniecionych świeżych owoców figi

Pewnie dobre, ale strasznie długi okres oczekwania
:wink:

Zastanawiam się czy kiedykolwiek tak się objem figami prosto z drzewa, żeby mi nie było żal ich gnieść na likier :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
evik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) evik » 11.07.2006 19:50

Jeśli Kruskovac Wam smakuje to spróbujcie zrobić sobie drinka- 2części alkoholu +1 część slodkiego mleka + lód .Takie mieszanki serwowano w tym roku w Gradacu .Ciekawa jestem jak Wam się spodoba taki wynalazek . Pozdrowienia i smacznego.
rynioo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 11.07.2006 21:45

Wynalazek jest sprawdzony i można go określić jednym słowem:PYSZNY!!!!!!!!!!!!!!
evik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) evik » 12.07.2006 07:15

Ciekawe, czy KRUSKOVAC można gdzieś u nas kupić .Jeśli będzieci mieć jakieś namiary dajcie znać.
AgaBor
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaBor » 12.07.2006 11:50

A ja oprócz wiśni (ze skórką pomarańczową,lub bez)robię jeszcze z czarnych porzeczek(pychota),krupnik i wino z ryżu.
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.07.2006 12:22

Aga też robię z czarnych porzeczek, wiśni , płatków róży oraz ratafię (wieloowocowa). Spróbuj z malin (już są) - rewelacja.

:) :wink:
bozenamaria
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) bozenamaria » 17.08.2011 07:58

[quote="krakuscity"]Plumku pewnie ten mieli na myśli. Pychota, też nam kiedyś podano do obiadu i od ubiegłego roku zawsze go kupujemy. :) Obrazek
W tym roku jeszcze kupilismy ten, S U P E R !Obrazek
Zresztą oba widziałem w Olimpi. :D[/q

Kupiłam w zeszłym miesiącu ten pierwszy likier i żałują że tylko malutka buteleczkę. Czy ktoś się nie wybiera w tamte strony? Chętnie kupię dwie butelki bo w Polsce nie ma :)
niezapominajka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezapominajka » 18.08.2011 19:23

bozenamaria napisał(a):
krakuscity napisał(a):Plumku pewnie ten mieli na myśli. Pychota, też nam kiedyś podano do obiadu i od ubiegłego roku zawsze go kupujemy. :) Obrazek
W tym roku jeszcze kupilismy ten, S U P E R !Obrazek
Zresztą oba widziałem w Olimpi. :D[/q

Kupiłam w zeszłym miesiącu ten pierwszy likier i żałują że tylko malutka buteleczkę. Czy ktoś się nie wybiera w tamte strony? Chętnie kupię dwie butelki bo w Polsce nie ma :)

Stoją i u mnie w szafeczce calkiem świeżo przywiezione :D W towarzystwie przepysznej nalewki mandarynkowej zakupionej ze stoliczka od przemilej pani :D
a to ja
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 18.08.2011 19:35

Przypomniały mi się wakacje w Petrčane :)
Mhm ... mniam.
(piłam wersję skróconą, czyli z dodatkiem lodu - zakupioną na targu w Zadarze)

Zaraz, zaraz ... , chyba jedna butelka gdzieś się jeszcze zachowała 8)

Buuuuuu ... niestety.
A chciałam spróbować tej wersji z dodatkiem zimnego mleka ...
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.08.2011 13:50

krakuscity napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Prawdziwy likier gruszkowy to domowej roboty- na spirytusie :lol:
:) A ja dziś zasypałem cukrem malinki, za kilka miesięcy będzie malinówka- na spirytusie. :D Czekam na inne owoce.

Kolego Krakuscity, czy malinówka się już przegryzła. Czasami jestem na Balicach. Może tak kolega zaprosiłby na herbatkę :wink: starego weterana croforum. "Jak się w Krakowie schodzili to po kielichu wypili" :wink: :wink: :wink: Pozdrawiam.

P.S. Może tak kolega ma w piwnicy inne interesujace nalewki na spirytusie. Szkoda żeby czekały na 2012 rok :wink:
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.08.2011 15:14

Właśnie przygotowałem według waszego przepisu. Kruśkovac, mleko, lód. Żona z niedowierzaniem i za chwilę ... PYSZNE :)
Taki delikatny ajerkoniak się zrobił :)
Szkoda że już tylko pół butelki Kruśkovaca zostało...

I pomyśleć, że po 5 latach od pierwszego postu tego drinka dziś zrobiłem :)
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.08.2011 17:44

Bahama napisał(a):I pomyśleć, że po 5 latach od pierwszego postu tego drinka dziś zrobiłem :)

Pięć lat pościłeś? 8O

:lol:
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.08.2011 20:15

darek1 napisał(a):P.S. Może tak kolega ma w piwnicy inne interesujace nalewki na spirytusie. Szkoda żeby czekały na 2012 rok :wink:

Malinówka jeszcze jest z tamtego okresu co był wpis na forum (raczej na przeziębienia) , nalewki z czarnej porzeczki i z truskawek ( resztki zostały )- mają chyba 3 lata, wiśniówka się robi :) jakieś inne też jeszcze są , tak więc jak będziesz w Krakowie wyślij wiadomość przez forum i się umówimy. Oczywiście wszystkie nalewki są na spirytusie i na konsumpcję zapraszam. We wrześniu jedziemy do Chorwacji a potem na zlot więc w tym okresie odpada.
pozdrawiam i zapraszam :wink:
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 23.08.2011 10:15

Janusz Bajcer napisał(a):U mnie w barku leży jeszcze pół butelki 25% likieru "kruškovac" irmy Maraska , ale on chyba nie z gruszek tylko z ich aromatu.
Skład jest taki: voda, secer, aroma oraz E102, E124, E132. :cry:
Prawdziwy likier gruszkowy to domowej roboty- na spirytusie :lol:

Ooo - ja też kupiłem Kruskovac tej "renomowanej" firmy i ... total chemia, pić się tego nie da, choć pachnie ładnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.