Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Lanterna camping istria

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ischaboot
Globtroter
Lanterna camping istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) ischaboot » 03.07.2009 10:04

jestem obecnie od dwóch dni na lanterna camp koło poreca. jeżeli ktoś ma pytania chętnie odpowiem. w necie będę jutro rano.
Paulina&Marek
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulina&Marek » 03.07.2009 12:08

witam jakie są ceny za wynajęcie ? i jakie warunki w nim są?
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.07.2009 12:35

jaka autetyczna sprawdzona pogoda i jaka temperatura wody?

na Ulice k/Porecia bedziemy za jakies 10 dni
sopel86
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel86 » 04.07.2009 11:57

Mam pytanko Czy wymieniales euro na kune jak tak to gdzie i czy duzo jest potrzebnych kun Aha i jeszcze jedno bo widze ze jestes z kalisza ja z ostrowa wlkp Czy moglbys mi powiedziec jaka trasa jechales
GiK_Drozdziel
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) GiK_Drozdziel » 06.07.2009 11:53

Witam, za 2 tygodnie wybieramy się na ten kemping i nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy jest na co popatrzeć pod wodą nurkując z rurką i maską. Pytam bo wiem z poprzednich wyjazdów, ze różnie z tym bywa w zależności od lini brzegowej choćby.
Pozdrawiam
Krzysztof

ischaboot napisał(a):jestem obecnie od dwóch dni na lanterna camp koło poreca. jeżeli ktoś ma pytania chętnie odpowiem. w necie będę jutro rano.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.07.2009 12:15

Woda była tam jakaś taka ...zmącona (VIII/IX 2006) tak bym to nazwał (bliskość kamieniołomu?) i pływały jakieś trawy ale kilka muszelek dało się znaleźć.
mz3337
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mz3337 » 06.07.2009 14:42

Właśnie wróciliśmy z tego kempingu, kemping jest ok nie nurkowalismy zbyt dużo, woda jest przejrzysta ale nie ma tam za duzo do oglądania. Kamieniołom rzeczywiście jest i wieczorem bywa uciążliwy. Pogoda do 30.06 była trochę w kratkę tzn pół dnia ok drugie zachmurzone. Od 1 lipca nie padało a chmury które pojawiały sie w nocy po śniadaniu znikały. Temperatura w sobotę po południu około 30.
Byliśmy z Vacasoeil ceny według ich cennika 178 zł . ale rosną do połowy sierpnia do 300 zł. Czysto, porządnie , miła obsługa raj dla dzieci sporo Holendrów, Duńczyków , Niemców, Włochów, Słoweńców i Polaków. Po 23 cisza i nic się nie dzieje jak ktoś chce poimprezować lepiej wybrać inny kemping. Euro można wymienić nawet na kempingu prowizja za wymianę 2,5 % w innych 3% w mieście można wymienić nawet złotówki.
My wymienialiśmy na bieżąco bo po co potem płacić prowizję jak zostaną kuny. Radze uważać na fałszywe kuny, zdarzają się i miejscowi wciskają je turystom bo sami wiedza jak je rozpoznać, nam wydali w dyskoncie(taka ich biedronka) a w inny miła dziewczyna wytłumaczyła różnicę miedzy oryginałem a fałszywkami.
ischaboot
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ischaboot » 07.07.2009 13:24

jestem obecnie na lanternie. pogoda super 30-32 st. baseny ok. złotówki na lanetrnie w exchange 100 zł 160 kun. w porecu najlepszy kurs jaki udało mi się znaleźć 100 zł 172 kuny w banku. ceny na kampie jak na stronie lanterny. warto wg mnie wykupić miejsce w pierwszej linii brzegowej. co prawda 25 euro ale widok na morze i wszędzie (oprócz baseny ze słodką wodą) blisko.
ischaboot
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ischaboot » 07.07.2009 13:27

sopel86 napisał(a):Mam pytanko Czy wymieniales euro na kune jak tak to gdzie i czy duzo jest potrzebnych kun Aha i jeszcze jedno bo widze ze jestes z kalisza ja z ostrowa wlkp Czy moglbys mi powiedziec jaka trasa jechales

jechałem wrocław - kudowa - brno - wiedeń - maribor - ljubljana - lanterna. wyjechałem o 21 we wtorek (tydzień temu) i byłem na miejscu o 13 (2-3 postoje góra w sumie 30 minut) jazda z dowma kierowcami non stop z prędkościami jakie dozwolone. warte zastanowienia jeżeli ktoś jedzie w dzień aby ominąć brno i trasę brno wiedeń. brno jest totalnie rozkopane i nie wyobrażam sobie tam jazdy w dzień. trasa brno wiedeń jedna nitka. moim skkromnym zdaniem lepiej w dzień jest jechać bratysława wiedeń
ischaboot
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ischaboot » 07.07.2009 13:28

piotrulex napisał(a):jaka autetyczna sprawdzona pogoda i jaka temperatura wody?

na Ulice k/Porecia bedziemy za jakies 10 dni

temp wody myślę że około 20 - 21 st.
andrzejp
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejp » 09.08.2009 01:46

Byłem na tym kempingu w połowie lipca 2009 i jestem bardzo zadowolony.

Kemping bardzo duży, świetnie zagospodarowany, toalet dużo i baaaaardzo czyste. Pojechałem w ciemno i były wolne miejsca. Parcele z dostępem do prądu. Kemping w dużej części położony w sosnowym lesie, mocno zacieniony.

Plaże niezbyt duże, ale czyste. Na kempingu kilka basenów - z wodą słoną i słodką, każdy basen z atrakcjami dla dzieci. Bardzo bezpiecznie - żadnych kradzieży, awantur, itp. (to nie Polska ;).

Najwięcej Holendrów, Niemców i Chorwatów. Polaków dosłownie kilka osób. Dojazd świetnie oznakowany, przez całą Chorwację można jechać bez mapy i gps.

Niestety drogo, ale byłem na to przygotowany. Na kempingu jest kilka sklepów i restauracji, ceny 2-3 razy wyższe niż u nas (w przeliczeniu na PLN).

W dwóch miejscach (recepcja i kawiarenka internetowa) jest darmowy, bardzo szybki internet WiFi, można swobodnie rozmawiać przez skype, bo roaming w Chorwacji jest drogi.

Temperatura wody w morzu 23-25 stopni (połowa lipca 2009). Co do pogody, byłem 5 dni i codziennie bezchmurne niebo i upał.

Generalnie - zdecydowanie polecam ten camp.

Bardzo blisko do Poreca - piękne starożytne miasteczko. Chorwaci bardzo mili, po angielsku z każdym można się dogadać.

Jakby coś - pytajcie.
Bero2
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bero2 » 09.08.2009 17:25

[quote="andrzejp"]Niestety drogo, ale byłem na to przygotowany.

Drogo- tzn? Jakie koszty namiot + 4 osoby?
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.08.2009 07:22

Pricelist
andrzejp
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejp » 10.08.2009 11:12

Bero2 napisał(a):Niestety drogo, ale byłem na to przygotowany.

Za 5 dni zapłaciłem ok. 180 euro. Droga jest spożywka w sklepach na kempingu, np. kostka masła w przeliczeniu 10 zł, woda mineralna 6 zł.
leonds
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) leonds » 22.09.2009 19:07

A jak wyglądają ceny spożywki poza kempingami, z podziałem na jedzenie w knajpach i w sklepach?
Następna strona

Powrót do Kempingi