Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kurcgalopkiem duParyża czyli ... 3laski a Pari ... s

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.01.2012 13:26

weldon napisał(a):Obrazek

Tiaaa... jednak Rutinoscorbin by się przydał, bo zdjęcie na tym traci.

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.01.2012 13:28

Ziemia podobno się kręci.

Wygóglałem sobie, że laski do Panteona chyba wlazły, bo tam właśnie wisi (kurde :roll: linka ma 67 metrów długości) wahadło Fukalta (dla purystów: Foucaulta ;))

Obrazek

Obrazek

Z tym wahadłem to sprawa jest banalnie prosta.
Z grubsza chodzi o to, że doświadczenie z wahadłem o długości 67 m. dowodzi dziennego obrotu ziemi około osi od zachodu na wschód.
Jeżeli użyjemy do zawieszenia wahadła zawieszenia Cardana, zapewniającego wahadłu zupełną swobodę wahań około punktu zawieszenia, możemy stwierdzić, że płaszczyzna wahań zmienia się w odniesieniu do nieruchomych ścian budynku.
Gdybyśmy doświadczenie F. zrobili na biegunie północnym, zaobserwowalibyśmy, że płaszczyzna wahań dokonuje w ciągu 24 godzin całkowity obrót w stronę prawą.
W miejscowości o szerokości geograficznej fi wahadło obróci się o kąt 2 fi sin fi.


A na półkuli południowej wahadło F. obraca się w stronę lewą ... :roll:

Banał ...

No to teraz zagłębmy się w ... podziemia?

Katakumby jakie czy co? Koty łaziły ... :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać nasze Marie, Kurie jak ostatniemi czasy na nią mówią, tez tu znają.

Od razu widać że oblatany naród, w Warszawie bywał i wie, że tam rok noblistki odwaliliśmy ostatnio.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet ławeczka z widokiem na miasto tu stała, ale coś mi się coraz bardziej widziało, że tu taki dziwny cmentarz zrobili ...

Znalazło się kilka znajomych nazwisk.

Obrazek

Obrazek

Kilka, a nawet więcej.

Obrazek

Oprócz tego jakieś wykopaliska tu pokazali.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ściąga w postaci interneta podpowiada mi, że ten kościół to nie w kij dmuchał budynek, tylko ... mauzoleum ...

Był we Francji taki król, z jakiegoś powodu Ukochanym zwany - za przeproszeniem, Lui :oops: na niego wołali, po naszemu - Ludwik.

Czytam te jego historię i gubić się zaczynam, bo o ile rozumiem, że on był XV, bo jego pradziadek był XIV, to kompletnie nie rozumiem, ale jego tatuś to był ... Delfin :roll:

Cuda w tym Paryżu Panie, cuda ... ;)

W każdem razie nasz Ludwik patronkę Paryża, święte Genowefę, tak chciał uhonorować, że jej ten PAnteon postawił.

To znaczy panteon to on był później. Dopiero po rewolucji francuskiej wpadł ktoś na pomysł, żeby tu takie krypta jak u nas na Skałce założyć i wszystkich zasłużonych w jednym miejscu złożyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podobno się udało, mimo, że kościół czasami protestuje i o zwrot posiadłości prosi.
U nas też by się przydało coś takiego, bo nasze sławne strasznie po całem kraju rozwłóczone.

No tak, tylko któren proboszcz by się na takie coś zgodził? :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.01.2012 13:52

weldon napisał(a):
Obrazek


Kolejny dowód na to, że kobiety żyją dłużej. Mam na ten temat własną teorię, ale na wszelki wypadek ztrzymam ją dla siebie. :wink:




weldon napisał(a):Obrazek



Czy to czasem nie jakiś nowoodkryty tzw związek partnerski? 8O
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.01.2012 14:08

Jak myliłem sklepy, to przez laski, które mało mówią, każą sobie w przewodniku poszukać :)

Ganiały od samego świtu, samolotem latały, potem je pani pogoniła - zmęczone były ... Co widać na niektórych zdjęciach, jak słusznie Wojtek zwrócił uwagę ;)

:D

Teraz będzie paryska ulica.

Też ładna. Przedświąteczna :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać tu pewne konotacje na przykład z Chorwacją, gdzie się równie często posiłkuje dwukółkami z motorkiem, co wytłumaczone jest tym, że w Paryżu straszny tłok samochodowy podobno panuje i że uliczki nie dość, że wąskie, to jeszcze samochodami obstawione, mocno korki generują.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patrząc z boku na te fotki mam lekkie wrażenie cofnięcia się w czasie pewnego, ponieważ te XIX wieczne kamienice bardzo przypominają mi warszawskie fotki pokazujące miasto przed 39 rokiem.

Nawet im się obserwatorium podobne do naszego trafiło :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No dobra, powspominali, czas na kolejny budynek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tyż ładny ;)

Jak widać, laski czasu nie traciły i z poświeceniem przemierzały paryskie ulice, zgodnie z moim przykazaniem zdjęć nie żałując.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę jak w Splicie ...

Obrazek

Okazuje się, że nie tylko w Warszawie udało się McDonald'sa do pionu postawić, dzięki czemu musiał się do panującej architektury dopasować, a nie odwrotnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rowerki.

Też jak u nas :D

Obrazek

Obrazek

Zawsze mnie zadziwiało, jakim bucem trzeba być, żeby z takim poświeceniem wleźć gdzieś, często wysoko, tylko po to, żeby nabazgrać coś sprayem :roll:

Obrazek

Cóż ... Globalna wioska :?


cdn.


***************************************

jan_s1 napisał(a):Kolejny dowód na to, że kobiety żyją dłużej.


Coś mi się ostatnio obiło o oczy, że bezpośrednią przyczyną śmierci Skłodowskiej nie był jednak wieloletni kontakt z pierwiastkami promieniotwórczymi.

jan_s1 napisał(a):Czy to czasem nie jakiś nowoodkryty tzw związek partnerski? 8O


A to oni nie byli bliźniakami?

8O


:lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.01.2012 14:30

weldon napisał(a):Ganiały od samego świtu, samolotem latały, potem je pani pogoniła - zmęczone były ... Co widać na niektórych zdjęciach, jak słusznie Wojtek zwrócił uwagę ;)

Ano, bardzo mi się nie podobają te rozmazane twarze. Nic na to nie poradzę.

weldon napisał(a):A na półkuli południowej wahadło F. obraca się w stronę lewą ... :roll:

Tam w ogóle śmiesznie mają. Słońce zapycha po północnej stronie nieba. Na nas - z półkuli północnej - wywiera to wrażenie, jakby wstawało na zachodzie i szło spać na wschodzie...

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.01.2012 14:44

Fontanna ...

Obrazek

Obrazek

U nas o tej porze już zakręcają wodę.
No ale, żeby nie było, to te kilka dni kiepsko laski trafiły, bo się gorzej niż w Polsce wtedy zrobiło :?

Obrazek

Na horyzoncie pojawił się nowy budynek. Znajomy pewnie :)

Obrazek

Obrazek

Nie dam sobie głowy uciąć, ale on chyba na jakiejś wyspie położony?
Chyba tak, bo się jakiś most pojawił w okolicy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kurduplasta ta ichnia Wisła :/

Po naszej to nawet wodoloty pływały, a tu takie jakieś ... no, płaskodenne ;)

Chwila moment i już na drugim brzegu jesteśmy :)

Obrazek

Policja jest widoczna, jakby kto pytał.

Nawet bardzo widoczna, o czem się szanowne czytacze w dalszej części mego monologu dowiedzą, ale warto wspomnieć, jakby kto jakie ksiuty inne słyszał i się ich kosztem chciał w Paryżu zabawić, to - nie radzę ;)

Obrazek

Na laski taki czas przyszedł, że stanęły na rozstaju dróg przed kuszącym wyborem

Obrazek

Ale, jak widać, dzielnie przełamały opór stawiany nogom przez zmęczenie i powędrowały dalej.

Dokąd? Diabli wiedzą, ale patrząc na kolejne obrazki różne myśli do głowy przychodzą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Różne, bo co można pomyśleć patrząc na takie coś:

Obrazek

Albo na takie:

Obrazek

Obrazek

Ja rozumiem, że maja w mieście problem z dachovym zasrańcem, ale żeby takie drastyczne środki wdrażać?

No, to, to już normalniejszym się wydało

Obrazek

Ale to na dłużej mnie przykuło i wszystko, co mi do głowy przyszło, to to,
że to na południk paryski wygląda, no bo co innego można by tak obfotografować? ;)

Obrazek

Dalej nie było lepiej ...

Obrazek

Niby konie, tylko te chwosty jak u krowy :roll:

Obrazek

Sowa 8O

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie - wystarczy tych cudów :D

Wychodzimy :)

Obrazek

cdn.

***************************************

Franz napisał(a):Ano, bardzo mi się nie podobają te rozmazane twarze. Nic na to nie poradzę.

Mi też, ale w pewnych sytuacjach lepsze to, niż w ogóle nie pokazanie zdjęcia :)

weldon napisał(a):Tam w ogóle śmiesznie mają. Słońce zapycha po północnej stronie nieba.

Nie wspominając tego, że oni do góry nogami chodzą :roll:


:D

Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.01.2012 15:30

Wyszliśmy.

Chyba jednak mi się bardziej paryskie ulice podobają, niż wnętrza.
Ale mi się zawsze ulica bardziej podobała. Więcej światła tu jest ;)

No. Może nie tym razem ... :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakoś koło Wielkiej Pani się kręcimy, a że jeszcze nie doszedłem do zdjęć z dnia następnego, to nie wiem, czy tam w końcu wlezą.

Na nogi narzekały ... :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coś mi się kojarzy, że kazałem im pod katedra pod nogi patrzeć, czego nijak skumać nie mogły, no bo przecież wieże, bo katedra ... Zresztą, nie one jedne w dół nie miały ochoty ;)

Obrazek

Obrazek

Choinka ...

Obrazek

A to to nie mam pojęcia skąd się wzięło.

Obrazek

Trzeba będzie kogo bardziej oblatanego spytać.

Wychodzi mi, że ten pełen atrakcji dzień dobiegł końca.
Kawałek hotelu jutro pokażę. Hotelu, a zwłaszcza wewnątrzhotelowego podwórca, bo warto.

Wspomnę tylko, że największa jego zaletą było ... położenie.

Z czystym sercem, jakby kto chciał w jakimś hotelu pomieszkać, to bardziej polecam kielecki Qubus ... ;)


Pozdrawiam :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 19.01.2012 15:36

Jak nie było dalszego ciągu relacji, tak nie było ! 8)






... a teraz tak "ciągniemy", że zadyszki dostałem ! :)

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.01.2012 15:58

Dopiero 10 procent zdjęć przejrzałem ;)

:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2012 16:11

weldon napisał(a):A to to nie mam pojęcia skąd się wzięło.

Obrazek

Trzeba będzie kogo bardziej oblatanego spytać.



Nie żebym oblatany był, ale toż to Louvre
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.01.2012 16:20

Luwr? 8O

To dobrze, że wróciły wcześniej, bo byłoby na nie



:D



A co one o tej porze w Luwrze robiły? :?

Muszę się spytać .
Nie miałem pojęcia, że one w Luwrze były.
Nic nie mówiły :D
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 26.01.2012 21:01

Ależ mi się podoba ten laskowy Paryż. :D

No i nareszcie porządne zdjęcia na tym forum 8)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 26.01.2012 21:44

weldon napisał(a):Kawałek hotelu jutro pokażę.


Hm...









:sm:



Cierpliwość to bardzo dobra cecha.



:wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 27.01.2012 10:42

Aguha napisał(a):No i nareszcie porządne zdjęcia na tym forum 8)

Kobitki zdolne są :D

Komórki aż się grzały w ich rekach :lol:

jan_s1 napisał(a):Hm...

Zapomniałem o tym Paryżu :D

Trochę się gubię w fotkach, ale postaram się przysiąść i posegregować je, bo kobitki zapomniały sobie prawidłowe daty w exify powpisywać i teraz na piechotę muszę je układać :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.01.2012 19:28

Ja ubieram adidasy i dołączam do biegnących z laskami :D Mam nadzieję, że nadążę :D

W Paryżu byłam z rodzinką, ale z sysnem zwiedzanie muzeum i wystaw nie wchodzi w grę, więc wszystki tylko "z wierzchu". Oprócz Żelazej Damy - główny cel syna :lol:

Czekam na dalsze zdjęcia z gonitwy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Kurcgalopkiem duParyża czyli ... 3laski a Pari ... s - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone