Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kurcgalopkiem duParyża czyli ... 3laski a Pari ... s

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.12.2011 14:02

Lidia K napisał(a):Akumulatorki padały bo wielokrotnie sprawdzały czy się coś "zrobiło" i pewnie duża wilgotność powietrza była i trochę zimno.

Trzeba było im na P ustawić aparat.

To akurat widać, że się nie interesują i teraz na pewno bardzo się cieszą że im przecież wyszło sporo fajnych zdjęć. O proszę ten impresjonizm na przykład.

Był na automacie, ale w tym Samsungu strasznie łatwo się kółko przekręca.
Są jeszcze zdjęcia z iPhone'a :D

Szczerze mówiąc, to co przeglądam, nie jest takie złe, jak na kogoś, kompletnie nie obeznanego z tematem foto :)
W sumie to nie wiem, czy w tych warunkach w ogóle można by sobie było pozwolić na spokojne fotografowanie.

Dla nas to był swego rodzaju rekonesans, co zobaczyć, a co nie, jak pojedziemy w wakacje.

Bo, na pewno, w któreś pojedziemy :D

jan_s1 napisał(a):...jak pięknie nieudane jest to zdjęcie kawiarni.


Od razu widać, że automatyka aparatu działa :D
Jak pisałem - liczę na kolorowe kwiatki i na lepsza pogodę i warunki, jak się tam latem wybierzemy.
To, niestety, ważne, bo jak im ostatniego dnia słońce wyszło, to zupełnie inaczej wszytko wyglądało.

Nawet jeden z kościołów, odwiedzonych tego dnia, określiły mianem "o całe niebo ładniejszy niż Nasza Pani".

Ciekawe, czy się domyślicie, który ;)

Pozdrawiam :)


PS z tym opisywaniem to nie przesadzajcie :oops: :oops: :oops:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.12.2011 14:26

weldon napisał(a):Będzie więcej...


Mam nadzieję bo ticket 2 jours.

:D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.12.2011 14:36

weldon napisał(a):Nawet jeden z kościołów, odwiedzonych tego dnia, określiły mianem "o całe niebo ładniejszy niż Nasza Pani".

Czyżby Sacré-Coeur? :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.12.2011 14:43

maslinka napisał(a):
weldon napisał(a):Nawet jeden z kościołów, odwiedzonych tego dnia, określiły mianem "o całe niebo ładniejszy niż Nasza Pani".

Czyżby Sacré-Coeur? :D

Bingo :D
Jacek S napisał(a):Mam nadzieję bo ticket 2 jours.


Swoją drogą, to fajna sprawa.

Są pewne próby, lokalnie robione, żeby coś takiego w Warszawie wprowadzić, ale ogólnie to brakuje tego.

Myślę, że taki bilet, wsparty mapką z zaznaczonymi miejscami do odwiedzenia oraz opisanymi środkami transportu, powinien być w każdym mieście w Polsce.

No, w każdym, które ma co najmniej dwa muzea i komunikację miejską :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.12.2011 14:50

weldon napisał(a):
maslinka napisał(a):
weldon napisał(a):Nawet jeden z kościołów, odwiedzonych tego dnia, określiły mianem "o całe niebo ładniejszy niż Nasza Pani".

Czyżby Sacré-Coeur? :D

Bingo :D

:D

To też mój ulubiony kościół w Paryżu, taki bajkowy :) A cała dzielnica Montmartre wyjątkowo klimatyczna :D Tam mi się podobało najbardziej, jeśli chodzi o cały Paryżew.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.12.2011 16:02

maslinka napisał(a):To też mój ulubiony kościół w Paryżu, taki bajkowy :)


Obrazek

Nabieram apetytu na to miasto :D
Ostatnio edytowano 20.02.2012 09:57 przez weldon, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.12.2011 16:11

weldon napisał(a):Nabieram apetytu na to miasto :D



Paryż przepiękny, a ja osobiście zakochany we Francji jestem (byłem tam 5 razy) prawie tak samo jak w Chorwacji
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 21.12.2011 19:57

Jako, że od tego Krakowa zacząłeś... a i o żonie jest... a innym razem o córce... no i mi się tak skojarzył...

jeden bard krakowski :D - tylko nie mów nikomu :wink:

Pozdrawiam,

PS 1 Jednak dobrze prawią, że w Krakowie czas wolniej płynie... żona i czas znalazła, żeby przystanąć i na spokojnie zdjęcie zrobić i pogadać... :lol:
PS 2 Śródziemnomorską też śledzę, ale meldować się będę już po Świętach!
PS 3 A! Młody szóstkę dostał z Warszawy! Kazał mi jeszcze raz Ci podziękować, co też czynię! :D
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 21.12.2011 21:42

Za Paryżem nie przepadam, choć spędziłam tam trochę czasu, ale opowieść o nim jest tak smakowita, że będę tu zaglądać.

A czy oprócz Sacre-Coeur były w Sainte Chapelle? To jest cudo - przynajmniej wg mnie (średniowiecze się kłania :wink: ).

pozdrawiam :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 08.01.2012 22:46

No to co ! ... czas Panie wypytać co dalej ... i pisać dalszy ciąg paryskiej wycieczki ! 8)

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.01.2012 12:01

Leń mnie jakiś dopadł .. :(

Musze skomasować i posegregować fotki i zaczyna to przerastać moje możliwości czasowe :D

Po Orkiestrze się wezmę pewnie ... Albo po nocnych ...

Ważne, żeby się nic nie działo to mi będzie łatwiej :D










(A jeszcze choinkę muszę rozebrać ... ;))
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 09.01.2012 12:10

weldon napisał(a):
(A jeszcze choinkę muszę rozebrać ... ;))


I do "Naturystycznej Chorwacji" będziesz musiał ją przenieść wtedy. :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 09.01.2012 13:22

Czy te dwa zdania nie wykluczają się przypadkiem? :wink:

weldon napisał(a):Leń mnie jakiś dopadł .. :(


wldon napisał(a): zaczyna to przerastać moje możliwości czasowe :D


Ty się bierz do roboty, bo "Paryżanie" czekają. :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.01.2012 11:49

No dobra. Zdjęcia posegregowałem wg exifów, co przyniosło niesamowite efekty :roll:

Powoli to już odkręcam, za to gdzieś mi cały Kraków wcięło :?

Jak znajdę, to coś wkleję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W każdem bądź jednem razie, laski wymyśliły z jakiegoś powodu, że do tego Paryżewa łatwiej im będzie polecieć przez Kraka gród.

Nie wiem, krócej będzie albo powietrze gęstsze?
Ja i tak nie wierze, że coś cięższe od powietrza latać może, więc wyjaśnienie zagadki bardziej oblatanem pozostawię.

W Krakowie się jakiś Laj przyplątał, ale długo nie łaziły, bo musiały wcześnie jakoś na lotnisko podjechać.

Pani która nimi zarządzała kazała im wcześniej odprawę posłów przez internet zrobić, co podobno ułatwia życie i oszczędza mamone, więc, jak na załączonych obrazkach widać, jeszcze tego samego dnia w tym Paryżu wylądowały.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okazało się, że oni już swój Modlin wybudowali, więc trzeba było jeszcze kawał autobusem, czy inna taryfa, podjechać, ale że wylądowali na koniec w samym city i że żaden bagaż nie był świśniętem przez bagażowych, to Pani od kierownictwa zarządziła bieg przez miasto.

Gdzie biegali? A to miejscami podpisane jest na zdjęciach, to da radę odczytać ;)
No, może nie na wszystkich ...

Obrazek

W każdem razie od razu widać, że ich Pani kurcagalopkiem przeczołgała z marszu.

Pewnym odsapnięciem były zabytki, które, żeby zwiedzić, trzeba było swoje odstać jak za kubańskiemi bananamy w przeddzień wigilii za komuny, co tez widać na załączonem obrazku.

W każdym razie, jak widzę, w pierwszej kolejności, pewnie w podzięce za lądowanie z podwoziem, do jakiegoś kościoła poszły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziwne, bo kolejka na zewnątrz, a tu pusto ...

Trzeba się będzie spytać, bo widzi mi się, że te zdjęcia z wewnątrz i z zewnątrz jakieś niekompatybilne ze sobą ... :?

To, to jeszcze małe piwo.

Później będę montował sety z trzech aparatów.

To dopiero będą cyrki :roll:


cdn.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.01.2012 12:23

weldon napisał(a):
Dziwne, bo kolejka na zewnątrz, a tu pusto ...

Trzeba się będzie spytać, bo widzi mi się, że te zdjęcia z wewnątrz i z zewnątrz jakieś niekompatybilne ze sobą ... :?



Może pomyliłeś sklepy?
Kolejka pewnie stała do tego, gdzie rzucili wołowinę z kością.

:roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Kurcgalopkiem duParyża czyli ... 3laski a Pari ... s - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone