Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Który zjazd lepszy dla doznań wzrokowych?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Który zjazd lepszy dla doznań wzrokowych?

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 26.05.2013 12:31

Witam. Jak to dobrze, że sezon już tuż, tuż. Jedziemy 4-ty raz, tym razem jedzie z nami rodzina (2+2), która jeszcze nie zna uroków Cro. Wcześniej jeździliśmy "niżej", tym razem wybór padł na Poljicę k.Mariny. Mam zatem pytanie, czy dla doznań wzrokowych lepie zjechać zjazdem PRGOMET jadąc trochę dłużej autostradą, czy jednak zjazdem Vrpolje trochę wcześniej. Czy jest różnica (nie chodzi o dystans ani koszt)? Ostatnio zjeżdżałem tym zjazdem na wysokości PISAK-a i przejezd przez góry jest rewelacyjny dla oka. Wiem, że tu wcześniej nie ma takich wysokich gór, ale może ktoś jechał oboma zjazdami i coś podpowie.
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 26.05.2013 13:50

numenius napisał(a):Witam. Jak to dobrze, że sezon już tuż, tuż. Jedziemy 4-ty raz, tym razem jedzie z nami rodzina (2+2), która jeszcze nie zna uroków Cro. Wcześniej jeździliśmy "niżej", tym razem wybór padł na Poljicę k.Mariny. Mam zatem pytanie, czy dla doznań wzrokowych lepie zjechać zjazdem PRGOMET jadąc trochę dłużej autostradą, czy jednak zjazdem Vrpolje trochę wcześniej. Czy jest różnica (nie chodzi o dystans ani koszt)? Ostatnio zjeżdżałem tym zjazdem na wysokości PISAK-a i przejezd przez góry jest rewelacyjny dla oka. Wiem, że tu wcześniej nie ma takich wysokich gór, ale może ktoś jechał oboma zjazdami i coś podpowie.


pisałem o tym tutaj ale jak poszukasz to znajdziesz wiecej:

https://www.cro.pl/pabianice-slatine-t40557-30.html
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 26.05.2013 14:52

Jak pisałem, chodzi mi o fajne widoki z góry, stąd pytanie, czy zjazdy: Prgomet i Vrpolje (który z nich) daje lepsze wrażenie. Wiem, że tam jest dość płasko, ale zawsze coś. Zdaję sobie sprawę, że to nie będzie to samo, co przejazd z "A1" do "8" w rejonie np. pomiędzy Omiszem, a Makarską, bo tam to jest fajna przygoda, zwłaszcza, gdy się jedzie pierwszy raz.
Jest jeszcze opcja ze zjazdem wcześniejszym na Szibenik i jazda "Jadranką" przez Promiszten. Wiem, że ograniczenia prędkości i sporu ruch spowolnią mi ten ostatni odcinek (około 50km do celu), ale ja już jeżdziłem "8-ką", a znajomi jeszcze nie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.05.2013 19:28

W Poljicy byłem cztery razy, zawsze wybierałem zjazd na Sibenik i potem już Jadranką do Poljicy. Wybierałem taką trasę z tęsknoty za widokiem Jadranu :wink:
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 26.05.2013 19:59

Również polecam zjazd na Sibenik. Familia zobaczy zdecydowanie urokliwe Primosten z fajnej strony, a i kilka przyjemnych dla oka odcinków nad samym morzem się znajdzie. Jedzie się wzdłuż morza a nie między góroma.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 27.05.2013 21:42

Szymuś, wiem, że wzdłuż morza (i to jakiego!), ale właśnie chodziło mi o widok z gór na oddalony Jadran. Jeżeli tam na tych dwóch wymienionych przeze mnie zjazdach nie można liczyć na "coś fajnego", to zjadę na Szibenik. Cały czas mam w pamięci przejazd z A1 do "8" na wysokości Pisaka, kto nie jechał tym zjazdem, gorąco polecam.
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015
Rogozncia - zjazd z autostrady dla widokow

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 28.05.2016 11:04

Jak w temacie. W ktorym miejscu najlepiej zjechac z autostrady w Chorwacji (po drodze do Rogoznicy) aby moc zlapac te "kilka" km wybrzezem. Zatrzymac sie, zrobic fotke, popatrzec:) nie musi to byc 300 km, nie chce tracic zbyt duzo czasu - ale ta 1-2 h chetnie poswiece.

Moze Pakostane?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Rogozncia - zjazd z autostrady dla widokow

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.05.2016 11:14

Z Grebasticy do Primosten coś zobaczysz. Widoki są jednakże wyżej (Zadar-Rijeka) lub zdecydowanie niżej, Omis-Makarska.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Rogozncia - zjazd z autostrady dla widokow

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.05.2016 12:44

FUX napisał(a):Z Grebasticy do Primosten coś zobaczysz. Widoki są jednakże wyżej (Zadar-Rijeka) lub zdecydowanie niżej, Omis-Makarska.

Przede wszystkim nie ma sensu nadrabiać drogi, więc jeśli ktoś nie chce drałować przez Klis i Split, to nie ma innej drogi niż przez Szybenik i pozostaje tylko odcinek opisany przez FUXa.
damianrej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 15.04.2012
Re: Rogozncia - zjazd z autostrady dla widokow

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianrej » 28.05.2016 13:04

Do Rogoznicy najlepiej zjechać w Szybeniku. Na węźle Vrpolje trzeba by się wracać i sporo nadłożyć a morza zobaczy się nie wiele. Co do punktów widokowych to jedynie Primosten lub zraz za mostem w Brodaricy jest taki mały parking i tam można zrobić świetne widokówki. :papa:
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 28.05.2016 22:01

Jadąc w sierpniu do Makarskiej, zjeżdżaliśmy zjazdem na Pakostane. Trasę około 200km przebyliśmy w może i wolnym tempie, ale widoki niezapomniane (szczególnie na pierwszy wyjazd) :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2016 18:11

:D Polecam zjazd nr 30 Ravca i drogę 512 do Makarskiej. Zostaje na długo w pamięci :D
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 02.06.2016 18:47

Zey nie zakładać nowego tematu to ja mam podobne pytanie. Jadę do Vodic, w Cro 2 raz. Pierwszy praktycznie do końca autostradą (Ciovo). Teraz chciałbym pojechać trochę stara droga, powiedzmy ostatnie 50 km. Czy jest jakiś zjazd a autostrady który zapewni piękne widoki i po wyczerpującej drodze doda energii.?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.06.2016 21:16

dareks20 napisał(a):Zey nie zakładać nowego tematu to ja mam podobne pytanie. Jadę do Vodic, w Cro 2 raz. Pierwszy praktycznie do końca autostradą (Ciovo). Teraz chciałbym pojechać trochę stara droga, powiedzmy ostatnie 50 km. Czy jest jakiś zjazd a autostrady który zapewni piękne widoki i po wyczerpującej drodze doda energii.?

Trochę widoków może być po zjeździe na Šibenik
http://hac-onc.hr/interaktivna-karta-autocesta-

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Który zjazd lepszy dla doznań wzrokowych?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone