Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto jeździ z boxem na dachu?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 22.01.2016 23:33

Kumpel ma. Nie jestem pewien, czy ten sam model, ale bardzo sobie chwali, a na narty jeździ często.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 22.02.2016 22:41

Temat boxów firmy Hakr vel MCM był już poruszany na forum jakiś czas temu, czy od tego momentu któryś z kolegów miał coś więcej do czynienia z tą czeską firmą i mógłby się tą wiedzą podzielić. Widuję coraz więcej tych boksów, nawet w pracy trzy osoby mają wersję szarą lecz zbyt krótko, żeby coś więcej powiedzieć na ich temat. Osobiście podobają mi się boksy czarny połysk ale jak już pisałem wcześniej boję się piekarnika wewnątrz :mrgreen:
A taki biały dla odmiany ładniusi jest, prawda?
Obrazek
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 23.02.2016 07:11

w 2005 roku kupiłem box Hakra, wtedy to była jedna z lepszych ofert jaką znalazłem - cena do jakości - z boxem jeźdzłem 10 lat (ja 2-3 razy w roku, teściowe 1 raz i zazwyczaj jakiś kolega też z 1 raz w roku - więc używany był powiedzmy nie za dużo ale na tyle że by powiedzieć że był bardzo OK. ja miałem wersję udającą włókno węglowe czarno szary - nie stwierdziłem nigdy piekarnika w środku ... mimo że kilka razy boź ten był także w Cro na wakacjach. Był stosunkowo miękki ale trzymał się ładnie - bardzo pakowny, mocowany na cybantach z centralnym zamkiem i trzema ryglami. nigdy nie miałem kłopotów. i pewnie by służył dalej gdyby nie to że kiedyś będąc zamontowanym na Outlanderze postanowił się pożegnać z nami (teść wjechał do garażu pietrowego na lotnisku ... :( i jakby to powiedzieć - klapa nie przeżyła konfrontacji z belką osłaniającą wjazd - ale box żye po sklejeniu klapy służy jako zamykana skrzynia na "ogrodowe skarby" na działce.
Teraz mam też czarny box - wielkościowo taki sam, ale - z przodu troszke niższy - inna sylwetka więc trochę mniej pojemny, ale z to cichszy (znacząco cichszy) i szytywniejszy więc łatwiej się go przenosi i montuje, ale też spełnia swoją rolę.
generalnie powiem tak - nie wiem jak teraz - ale kiedyś Hakr był OK nie miałem z nim kłopotów - czyli na bazie moich doświadczeń mogę polecić

a jedno założenie - ważne (ale nie moralizatorskie) - ja z boxem nie jadę więcej niż 130 km/h - więc ne wiem jak się spisuje przy większych prędkościach :)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 29.02.2016 12:20

Olo napisał(a):w 2005 roku kupiłem box Hakra, wtedy to była jedna z lepszych ofert jaką znalazłem

Pamiętasz jaki to był model?

Olo napisał(a):Teraz mam też czarny box - wielkościowo taki sam, ale - z przodu troszke niższy - inna sylwetka więc trochę mniej pojemny, ale z to cichszy (znacząco cichszy) i szytywniejszy więc łatwiej się go przenosi i montuje, ale też spełnia swoją rolę.

Napisz proszę jaki konkretnie box kupiłeś, może hałas to wina belek bagażnika, miałem taki przypadek.

Olo napisał(a):a jedno założenie - ważne (ale nie moralizatorskie) - ja z boxem nie jadę więcej niż 130 km/h - więc ne wiem jak się spisuje przy większych prędkościach :)

Oczywista oczywistość :D
Dopiero co (piątek lub sobota) na A4 w okolicach góry św. Anny zerwał się komuś bagażnik z rowerami i pokiereszował auta jadące z tyłu.
Ciekawe z jaka prędkością jechał?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.03.2016 12:36

KarKoz napisał(a):A jakieś opinie o firmie Exodus?...


Podbiję temat :)
Sąsiad nabył właśnie box Exodus 470 czarny metalic, prezentuje się świetnie.
Zauważyłem, że na angielskich portalach aukcyjnych jest dużo tych boxów, jednocześnie system szybkiego mocowania Quick-Fit przypomina mi mocowania Thule z wcześniejszych modeli (poprawcie mnie jeśli się mylę).
Czy nie jest tak, że są to wersje na rynek angielski robione przez Thule lub w kooperacji? Bo nawet otwierają się od strony kierowcy a nie pasażera jak nasze wersje :o
Załączniki:
6021349923_3.jpg
Mocowanie Quick-Fit:
6021349923_2.jpg
BOX srebrny metalic:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 01.03.2016 16:23

System szybkiego montaży, ale przy szerokości boxa ponad ok 60 cm, nie ma możliwości zamontowania przez jedną osobę.
System nieużywany przez Thule od kilku lat.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.03.2016 16:48

Dziadek Maciek napisał(a):... przy szerokości boxa ponad ok 60 cm, nie ma możliwości zamontowania przez jedną osobę.

Faktycznie, nie pomyślałem :) :mrgreen: , przy moim obecnym (78cm, cybanty z motylkami) uchwyt montuję czubkami paznokci :mrgreen:

Dziadek Maciek napisał(a):... System nieużywany przez Thule od kilku lat.

Jak się sprawdzał ten system jak jeszcze był w użytku?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 01.03.2016 18:55

papse napisał(a):

Dziadek Maciek napisał(a):... System nieużywany przez Thule od kilku lat.

Jak się sprawdzał ten system jak jeszcze był w użytku?


Jeśli dobrze pamiętam, to był system,który jako pierwsze w Thule przeszedł city crash test. Nawet wtedy nowszy i wygodniejszy system poległ na jednym z testów.

Ogólnie system jest bardzo mocny, czasami pękały elementy wewnętrzne, a powodu nieprodukowania mogą być problemy z ich zdobyciem.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.03.2016 20:06

Dzięki, wezmę to pod rozwagę :papa:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 01.03.2016 21:20

papse napisał(a):... przy moim obecnym (78cm, cybanty z motylkami) uchwyt montuję czubkami paznokci...

Cybanty i motylki może pod względem wygody i szybkości montażu boxa to już przeżytek.
Ale paradoksalnie są sporą zaletą bo zajmują sporo mniej miejsca niż systemy szybkiego montażu.
U mnie motylki są bardzo małe, co sprawia że podłoga jest prawie płaska, ma to dla mnie duże znaczenie bo łatwiej mi załadować krzesła, pływadło itp itd .... i nic mi w pakowaniu tego nie zawadza.
Spore znaczenie ma fakt ile razy w roku używa się boxa.
Ja zakładam raz, tylko na wakacje, więc cybanty mi nie straszne :wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 01.03.2016 21:39

Wyższej klasy modele Kamei mają system montażu dostosowany TYLKO do belek alu z rowkiem, ale zajmuje on najmniej miejsca ze wszystkich mi znanych i jest najłatwiejszy w montażu. Wystarczy box położyć na belkach, przesunąć odpowiednio wsuwki i nacisnąć niewielką, płaską klapkę.
Niestety ceny od ok 2400 zł
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 01.03.2016 21:52

Niestety ale szybkość i wygoda kosztuje.
Jak ja kupowałem boxa to sprzedawca pokazywał mi jakiś ( sorry ale nie pamiętam już nazwy) box który miał w dwwóch wersjach, jeden na cybantach a drugi niemal identyczny ( już z rowkami uszczelnionymi ) z szybkim montażem.
Różnica tylko na szybkim montażu była około 500 zł.
W moim przypadku jeśli za boxa ( na cybantach ) dawałem ok 800 zł to taka różnica jest kolosalna :roll:, biorąc jeszcze pod uwagę to że raz w roku używam boxa :wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 01.03.2016 22:37

sdolas napisał(a):
biorąc jeszcze pod uwagę to że raz w roku używam boxa :wink:



Miewam klientów, którzy używają boxa 1 max 2 razy do roku i kupują najlepsze (bardzo drogie) modele, miewam też takich, którzy mają zamontowane na stałe, używają do pracy i kupują najtańsze. Argument Twój nie jest więc argumentem :wink:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 01.03.2016 23:28

......z boksem strasznie glosno i duże spalanie. Nie jezdze z kapsula.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.03.2016 23:36

lew napisał(a):......z boksem strasznie glosno i duże spalanie. Nie jezdze z kapsula.

Nooo to pojechałeś - strasznie głośno, duże spalanie... :roll:
Czym jeździsz Tico? :wink:
Żartuję, nie mam niczego z górnej półki (auta, boksu, bagażnika) i naprawdę nie wiem o czym piszesz. :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kto jeździ z boxem na dachu? - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone