Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto był w Plat obok Mlini?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006
Kto był w Plat obok Mlini?

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 02.05.2012 12:00

Jako że mój proces decyzyjny dotyczący kwater i ostatecznego miejsca na wakacje trwa już długo co i mnie samą denerwuje chciałam prosić jeszcze tych którzy byli lub przejeżdzali o informacje na temat PLat. Waham się pomiędzy nim a MLini- mam kilka kwater na oku - ale chyba za bardzo wydziwiam bo chciałabym tak jak w Erze....
Generalnie chodzi głównie o to że będę bez samochodu, wyczytałam że Plat to dziura- ale nie wiem na ile- czy są sklepy , knajpki czy jakiś bank lub bankomat/ No i czy żeby się z niego wydostać trzeba jechać autobusem- czy spacerkiem dojdę do Mlini lub innych okolicznych miejscowości. Przetrzepałam już forum ale informacji mało. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 04.05.2012 09:21

Witaj !

Byłem dwa lata temu w Soline, miejscowości, która się łączy z Plat i tam chodziłem do sklepu. Tak więc pierwsza informacja - sklep jest. Za bardzo dokładnie nie pamiętam tej miejscowości ale, że nikt się jakoś nie kwapi z odpowiedzią to napiszę co pamiętam. W Plat jest całkiem ładna plaża, przy Jadrance jedna lub dwie knajpy. Poniżej drogi usytuowany jest kompleks hotelowy z barami, restauracjami, sklepikami i być może jest tam bankomat. Z przystani tego kompleksu odpływają tramwaje wodne do Dubrovnika. Spaceru do Mlini raczej bym nie polecał (trzeba iść Jadranką). Kursują tam często autobusy, którymi można dojechać do Dubrovnika lub wysiąść wcześniej w jakiejś innej miejscowości. Na twoim miejscu wybrałbym Mlini. Są tam markety, wszelkiego rodzaju gastronomia, wzdłuż brzegu morza ładny deptak, którym można dojść do Srebreno. Bocznymi uliczkami można też zrobić sobie spacer do Kupari. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem. Jak już tam będziesz, to polecam całodzienna wyprawę na wysepkę Lokrum na zwiedzanie i plażowanie. Można tam też coś zjeść. Łatwo dostać się tam stateczkiem, które wypływają rano z kilku miejscowości (na pewno z Plat z hotelowej przystani i z Dubrovnika) Powrót jest po południu.

Pozdrav
bozenak
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.01.2014
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) bozenak » 08.01.2014 20:23

Koziorożec napisał(a):Witaj !

Byłem dwa lata temu w Soline, miejscowości, która się łączy z Plat i tam chodziłem do sklepu. Tak więc pierwsza informacja - sklep jest. Za bardzo dokładnie nie pamiętam tej miejscowości ale, że nikt się jakoś nie kwapi z odpowiedzią to napiszę co pamiętam. W Plat jest całkiem ładna plaża, przy Jadrance jedna lub dwie knajpy. Poniżej drogi usytuowany jest kompleks hotelowy z barami, restauracjami, sklepikami i być może jest tam bankomat. Z przystani tego kompleksu odpływają tramwaje wodne do Dubrovnika. Spaceru do Mlini raczej bym nie polecał (trzeba iść Jadranką). Kursują tam często autobusy, którymi można dojechać do Dubrovnika lub wysiąść wcześniej w jakiejś innej miejscowości. Na twoim miejscu wybrałbym Mlini. Są tam markety, wszelkiego rodzaju gastronomia, wzdłuż brzegu morza ładny deptak, którym można dojść do Srebreno. Bocznymi uliczkami można też zrobić sobie spacer do Kupari. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem. Jak już tam będziesz, to polecam całodzienna wyprawę na wysepkę Lokrum na zwiedzanie i plażowanie. Można tam też coś zjeść. Łatwo dostać się tam stateczkiem, które wypływają rano z kilku miejscowości (na pewno z Plat z hotelowej przystani i z Dubrovnika) Powrót jest po południu.
Pozdrav


Witam
A może jakaś pomoc co do apartamentów
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pozdrwaiam
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 09.01.2014 16:58

Niestety. Ja pojechałem do Soline "w ciemno". W przeciagu godziny obejrzałem chyba z pięć apartmanów i sobie jeden wybrałem. Nie mam niestety żadnych namiarów ale w sieci na pewno coś znajdziesz.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.01.2014 19:51

Daj sobie luz. W Soline jest jedna knajpka w odległości ok 500m od kwatery z linka.
Sklepy kiepsko zaopatrzone ok. 1km i trzeba iść jadranką bez chodnika.

soline-2011-z-tesknoty-za-sloncem-t35368.html

Powyższa kwatera ma jeden plus. Plażę. I to wszystko.

Raczej Cavtat.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.02.2014 14:02

Szukam czegoś na południu Chorwacji. Zupa Dobrovacka zdaje się bardzo dobrym wyjściem z mojego pkt widzenia.
Czy Mlini będzie dobrym wyjsciem dla rodziny 2+2 (9 i 3 latka) ?
Głównie chodzi mi o plażę i zaplecze lokalowe (restauracje, lodziarnie).
Może jakieś kwatery z własnego doświadczenia macie już odwiedzone ?
piosliz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosliz » 10.05.2014 13:46

Kilka lat temu byliśmy w Plat z dziećmi w tym wieku- spokój, cisza i jeszcze raz spokój. Jeden sklep, kilka knajpek, ale klimat niesamowity. Na atrakcje wieczorne nie ma co liczyć, ale plażowanie super. Mieliśmy taką fajną plażę ok. 15 m. długości, z piękną skałką i molem do skoków (dzieciaki będą wniebowzięte), super miejsce do nurkowania z fajką. Poza tym blisko do Dubrownika i Cavtatu (autobusy co ok. 20-30 min.). Mieszkaliśmy w apartment galjer (google znajdzie) wtedy za 35 euro/dzień. Przemili gospodarze.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Kto był w Plat obok Mlini?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone