Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ksiażki, filmy, przewodniki, inne poruszające temat Bałkanów

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 18.11.2009 11:44

Po dodaniu nowych pozycji przycięło zbiorczy post... Usunąłem opcje szukania w antykwariatach, ubyło trochę tekstu i na razie jest OK.

Orientuje się ktoś z Was jaka może byś maksymalna długość jednego postu (Ile znaków)?

Na razie rozbiję zebrane dane na dwa posty... Na szczęście pierwsze trzy należą do mnie i miałem możliwość ruchu.
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 23.11.2009 21:33

piter83pl napisał(a):nie mogę znaleźć pozycji Bilskiego z wyjątkiem "Wielki post w osiemnastym batalionie"


na allegro pojawiła się książka R.Bilskiego Łuny nad Tetovem
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 29.11.2009 00:27

Wspominałem wcześniej, teraz dorzucę:

Jak pułkownik z porucznikiem (Tomasz Bąk & Ryszard Bilski)
Obrazek
Informacje: pogranicze.sejny.pl

Głównym wątkiem książki jest sytuacja w Iraku ale w ramach informacji 'ze świata', które Ryszard Bilski przesyła Tomaszowi Bąkowi pojawiają się wątki bałkańskie.

Dodałem jako 'Związane luźno lub jeszcze luźniej z tematyką bałkańską'
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 03.12.2009 18:40

Mam Łuny... :) Zacząłem czytać i zapowiada się super.
Pozdrawiam!
mondzia100
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mondzia100 » 01.01.2010 23:41

piter83pl napisał(a):Wydaje mi się że "Dobrzy ludzie... " mogą być bardzo fajną pozycją bo pokazują konflikt nie tylko ze strony że to Serbowie byli przyczyną całego zła i to może być bardzo ciekawe. Wydaje mi się, że każdy naród tam wycierpiał i dobrze posłuchać wszystkich stron konfliktu. A swoją drogą jak jechałem z Macedonii przez Serbię to zobaczyłem niedaleko autostrady budynek będący dawnym domem kultury bądź zajazdem i mieszkających tam ludzi... należy się tylko domyślać że byli to Serbowie z Kosowa.
Będę polował na tą książkę ale raczej nie za 150 zł ... dziś z pogranicza zamówiłem 5 pozycji :)
Pozdrawiam



Witam,

Przypadkiem trafiłam na to forum..
Mam do zaoferowania książkę "Dobrzy ludzie w czasach zła". Wystawiłam ją na Allegro.
Książka jest nowiutka, nieczytana.
Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem serdecznie zapraszam (cena znacznie niższa niż 150 pln :))

pozdrawiam
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 03.01.2010 01:50

Hmmm... nie mogę znaleźć Twojej aukcji. Możesz wrzucić link?
Pozdrawiam
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 03.01.2010 12:15

piter83pl napisał(a):Hmmm... nie mogę znaleźć


Już chyba nie znajdziesz... z tego co widzę książka dzisiaj w nocy (7 minut przed Twoim postem) została sprzedana (śledzę na bieżąco kilka tytułów na allegro - również ten).

Cena była niższa niż 150zł ale nie byłem na tyle zainteresowany tą pozycją, żeby dać 100zł (za tyle była wystawiona). Może kiedyś jak trafi się w lepszej cenie (może być w gorszym stanie) to kupię.

Cena była jak widać adekwatna do wartości ponieważ to już drugi w ostatnim czasie egzemplarz, który poszedł za 100pln.
egzemplarz 1 (sądząc po nicku allegro to ten rekomendowany dwa posty wyżej),
egzemplarz 2
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 03.01.2010 12:55

Cóż... 100zł to i dla mnie niestety ciut za dużo. Tzn. nie twierdzę, że ta książka nie jest tyle warta tylko że moja chęć jej posiadania vs. cena vs. to co leży na półce bilansuje się na to że dla mnie jest ona za droga ;)
Byłem ostatnio w Warszawie w księgarni dedalus (www.dedalus.pl) i było parę pozycji traktujących o Bałkanach w bardzo przystępnych cenach - na pewno była "Wielkanoc w 18 batalionie" - zainteresowanym polecam, ja niestety nic nowego dla siebie nie odnalazłem.
Pozdrawiam
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 03.01.2010 15:06

piter83pl napisał(a):"Wielkanoc w 18 batalionie"


Prawie jak Wielkanoc... u mnie na półce stoi 'Wielki Post w 18 Batalionie' :)

Mi się ostatnio na allegro udało dostać 'Sarajewo - miasto atrapa' i 'Nie strzelajcie do nocnego ptaka'. Niestety przegrałem w licytacji 'Zabijanie Sarajewa'. Warto śledzić aukcje...

Potwierdzam, że 'Nie strzelajcie...' i 'Kocioł Bałkański' to bardzo pokrewne wydania. Dokładnie nie mogę porównać ponieważ Kocioł... jest w wypożyczeniu. Jak będę miał obie w rękach to porównam tytuły rozdziałów i się podzielę informacjami.

Przeczytałem ostatnio:

'Powrót z honorem' - mizerne to strasznie - jedynie warto się dowiedzieć jakie siły były zaangażowane, żeby ratować jednego amerykańskiego żołnierza i z jakim hukiem jego ocalenie było ogłoszone.

'Pocztówki z grobu' - ciekawa pozycja przedstawiająca sytuację w Srebrenicy przed upadkiem. Byłem miło zaskoczony tą pozycją.

Pilnie poszukuję 'Zabijanie Sarajewa' i niestety nigdzie nie mogę znaleźć. Po ostatniej aukcji allegro widzę, że nie łatwo będzie dostać tą pozycję (ja spasowałem na 57pln). Pisałem maila do tłumaczki (prof. dr hab. Irena Sawicka) ale niestety nie mogła mi pomóc. Wybiorę się chyba do Biblioteki Śląskiej i zdigitalizuję tą pozycję (i nie tylko) :)
[wg informacji na stronie biblioteki jest to legalne:
Czy mogę sfotografować książkę w czytelni własnym aparatem cyfrowym?
Tak, można nieodpłatnie fotografować fragmenty zbiorów własnym aparatem cyfrowym na własny niekomercyjny użytek. ]
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 03.01.2010 17:17

Jakiś taki nieogarnięty jestem w nowym roku ;)
Fajnie że dorzuciłeś nowe propozycje - robi się całkiem niezły zbiór książek.
Pozdrawiam
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 03.01.2010 17:26

piter83pl napisał(a):Jakiś taki nieogarnięty jestem w nowym roku ;)

Znam to... dobrze, że chociaż weekend na powrót do rzeczywistości był

piter83pl napisał(a):Fajnie że dorzuciłeś nowe propozycje

Propozycje już wcześniej były w zbiorówce ale dopiero teraz udało mi się je zdobyć lub przeczytać.

Pozdrawiam i poluję dalej na niedostępne pozycje.
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 11.01.2010 20:37

Dysponuję dwoma egzemplarzami skopiowanej książki "Mój brat cię zabije". Jeżeli ktoś chce takowy dostać w prezencie proszę o kontakt iamam[malpa]o2.pl. Jeden egzemplarz to wydruki 'obrazków' a drugi potraktowany został OCR'em więc jakość jest lepsza ale może zawierać literówki.
Oddam w dobre ręce ponieważ udało mi się kupić na allegro oryginał.

Dodatkowo mogę wysłać na maila skany książek:
"Mój brat cię zabije"
oraz
"Zabijanie Sarajewa"
Ostatnio edytowano 15.02.2010 09:45 przez iamam, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.02.2010 19:55

Izabela Chojnacka, Miłość na Gruzach Kosowa

Obrazek

Pokazuje jaka miłość jest ślepa, że nie da sie pogodzić dwóch różnych kultur, ale też jakim wspaniałym narodem są Polacy.
Polecam
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 16.02.2010 09:47

pasażer napisał(a):Izabela Chojnacka, Miłość na Gruzach Kosowa


Dzięki. Dodane. Miałem tylko kłopot z przypisaniem do jakiejś kategorii :)
Biało-czerwony
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biało-czerwony » 21.02.2010 13:28

film, dramat, traktujacy o woj. w bylej Jugoslawii

Burza (2009)

http://www.filmweb.pl/f254239/Burza,2009
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Ksiażki, filmy, przewodniki, inne poruszające temat Bałkanów - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone