Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ksiażki, filmy, przewodniki, inne poruszające temat Bałkanów

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Biało-czerwony
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biało-czerwony » 30.10.2009 23:03

dodam jeszcze jedną pozycję, którą w naszej "cro-biblioteczce" dotąd nie wymieniono.... (choć temat, jak widzę, był już "przerabiany" :D )

A. Orzelska, Wpływ konfliktu w byłej Jugosławii na stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Unia Europejską 1990-1995, W-wa 2004, Wyd. PAN
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 30.10.2009 23:20

Biało-czerwony napisał(a):dodam jeszcze jedną pozycję, którą w naszej "cro-biblioteczce" dotąd nie wymieniono.... (choć temat, jak widzę, był już "przerabiany" :D )

A. Orzelska, Wpływ konfliktu w byłej Jugosławii na stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Unia Europejską 1990-1995, W-wa 2004, Wyd. PAN

No to .... :wink:
Jędrzej Paszkiewicz ,,Jugosławia w polityce Włoch w latach 1914-1941.''
oraz ,,Hotel Lambert i Chorwaci 1843-1850'' Piotra Żurka.
Biało-czerwony
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biało-czerwony » 30.10.2009 23:47

:D

dobre. Pozdrawiam
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 01.11.2009 04:46

Filmy uaktualnione, reszta w poniedziałek (późno się zrobiło)
Biało-czerwony
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biało-czerwony » 01.11.2009 14:33

kinematografia z byłej Jugosławii i jej państw sukcesorów:

http://www.filmbaza.net/indexes/index_f ... a_Yugo.htm
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 02.11.2009 14:04

Musiałem 'zautomatyzować' post zbiorczy. Skrypt do generowania jego treści w wersji beta działa - biorę się za aktualizację danych.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.11.2009 14:20

iamam napisał(a):Musiałem 'zautomatyzować' post zbiorczy. Skrypt do generowania jego treści w wersji beta działa - biorę się za aktualizację danych.


Poezja... :wink:
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 02.11.2009 14:31

JacYamaha napisał(a):Poezja... :wink:

Rozwinę myśl :)
Na podstawie plików takich jak ten: http://83.16.114.188/~muzyk/cropl/ksiazki.csv
Tworzy się opis który przyjmuje to forum - taki jak ten: http://83.16.114.188/~muzyk/cropl/gen_all.php

:)

Czasami nie zdaje sobie sprawy z tego jak mówię/piszę :)
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 04.11.2009 21:03

Dodałem do zbiorczego postu nowe serwisy i antykwariaty w których można szukać książek. Ma ktoś pomysły gdzie jeszcze można szukać? tanio.pl obejmuje sporo sklepów internetowych ale na pewno nie wszystkie. Zna ktoś jakieś warte polecenia antykwariaty internetowe? Te trzy, z których korzystam to pierwsze z wyszukanych w googlach - traktuję je jako eksperyment. Efekty wyszukiwania w nich są raczej mizerne.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 09.11.2009 22:39

W sklepie wydawnictwa pogranicze znalazłem następne pozycje, które mogą być interesujące:
"Kompromis. 13 opowiadań albańskich"
"Albania - wolność zagrożona"
oraz dostępna jest "Jakbyś kamień jadła" - I i II wydanie, ja zamawiam I bo mam większą pewność że jest z CD.
Z ciekawych książek - "Dobrzy ludzie w czasach zła", choć nie wiem czy nie pomieszałem tytułu, nie mogę tego znaleźć, no i nie mogę znaleźć pozycji Bilskiego z wyjątkiem "Wielki post w osiemnastym batalionie" na allegro jest za 17zł z przesyłką - zamówiłem.
Dodam jeszcze Krasnogruda nr. 7 wydany przez pogranicze - poświęcony Bośni ale nakład jest wyczerpany.
Z filmów polecam gorąco "Death of the Yugoslavia" 6 odcinków zrealizowanych przez BBC, ciekawy że wypowiada się np. Slobo i z tego co pamiętam Tudjman oraz wielu innych(oglądałem to jakiś czas temu).
Pozdrawiam!
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 09.11.2009 23:48

piter83pl napisał(a):Z ciekawych książek - "Dobrzy ludzie w czasach zła", choć nie wiem czy nie pomieszałem tytułu, nie mogę tego znaleźć


Pozycja była na allegro [tania nie byłą] (dzisiaj skończyła się aukcja - nie znalazł się nabywca) link do aukcji. Myślę, że jeżeli znajdzie się chętny to sprzedawca po kontakcie wystawi ją ponownie (żeby nie było - nie ja ją sprzedaję :) nick na allegro mam taki jak na forum) - ja w ten sposób kupiłem 'Kocioł Bałkański' Bilskiego.
Mnie osobiście do książki Svetlany Broz zniechęcił Tochman w tym artykule. Może ją kiedyś wypożyczę, ale nie czuję potrzeby posiadania jej.

piter83pl napisał(a):i nie mogę znaleźć pozycji Bilskiego z wyjątkiem "Wielki post w osiemnastym batalionie"


Książki Bilskiego na allegro bywają. 'Łuny nad Tetovem' dzisiaj przyniósł do mnie listonosz. Warto ustawić sobie na allegro 'Kryteria wyszukiwania' jeżeli pozycja pokaże się na aukcji dostaje się powiadomienie o niej na maila

uzupełnię.... jutro
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 10.11.2009 00:49

Wydaje mi się że "Dobrzy ludzie... " mogą być bardzo fajną pozycją bo pokazują konflikt nie tylko ze strony że to Serbowie byli przyczyną całego zła i to może być bardzo ciekawe. Wydaje mi się, że każdy naród tam wycierpiał i dobrze posłuchać wszystkich stron konfliktu. A swoją drogą jak jechałem z Macedonii przez Serbię to zobaczyłem niedaleko autostrady budynek będący dawnym domem kultury bądź zajazdem i mieszkających tam ludzi... należy się tylko domyślać że byli to Serbowie z Kosowa.
Będę polował na tą książkę ale raczej nie za 150 zł ... dziś z pogranicza zamówiłem 5 pozycji :)
Pozdrawiam
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 10.11.2009 09:51

piter83pl napisał(a):"Kompromis. 13 opowiadań albańskich"
"Albania - wolność zagrożona"
(...)
"Dobrzy ludzie w czasach zła"
(...)
"Death of the Yugoslavia"

Pozycje dodane do zbiorczego postu

piter83pl napisał(a):Dodam jeszcze Krasnogruda nr. 7 wydany przez pogranicze


Dodane do linków - kilka artykułów dostępnych jest online.
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 10.11.2009 14:12

Dodam dwa filmy, które mi się nawinęły przy googlaniu. Nie widziałem, więc nie jestem pewien, czy je umieszczać tutaj. Proszę o opinie.

W pogoni za zbrodniarzem / The Hunting Party (Richard Shepard)
(wyedytowane po wystawieniu tego postu: zacząłem oglądać) filmu nie polecam - wytrzymałem pierwsze 25min - jakaś pomyłka.

Świadkowie / Svjedoci (Vinko Brešan)
Obrazek
Informacje: www.filmweb.pl
Gatunek: Dramat
Ostatnio edytowano 10.11.2009 20:44 przez iamam, łącznie edytowano 2 razy
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 10.11.2009 14:37

piter83pl napisał(a):Z filmów polecam gorąco "Death of the Yugoslavia" 6 odcinków zrealizowanych przez BBC, ciekawy że wypowiada się np. Slobo i z tego co pamiętam Tudjman oraz wielu innych(oglądałem to jakiś czas temu).


Śmierć Jugosławi cz.1 Wejście nacjonalizmu
Śmierć Jugosławi cz.2 Droga do wojny
Śmierć Jugosławi cz.3 Wojny o niepodległość
Śmierć Jugosławi cz. 4 Bramy piekieł
Śmierć Jugosławi cz.5 Strefa bezpieczeństwa
Śmierć Jugosławi cz.6 Pax America
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Ksiażki, filmy, przewodniki, inne poruszające temat Bałkanów - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone