Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KRYM świat kontrastów

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gego
Cromaniak
KRYM świat kontrastów

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 01.10.2010 17:58

Obiecałem więc co nieco napiszę.

(Prawdopodobnie nie będą to regularne odcinki lecz będę się starał
No i oczywiście z góry przepraszam za błędy)

Co prawda w pisaniu nie mogę w tym gronie zakwalifikować się nawet do pierwszego tysiąca, :D ale muszę coś napisać (obalić parę mitów) i może być to przydatne przyszłym eksploratorom wschodnich wybrzeży.

Moje marzenia związane z półwyspem krymskim sięgają dawien dawna lecz jak nie czas (cały czas uważałem iż wycieczka ta potrzebuje min 20 dni), to małe dzieci itd. itp.
No ale w 2009 roku na przecudnych wakacjach w Trpani decyzja zapadła.

Jedziemy (notabene tą samą ekipą - mam dar przekonywania :D ) za rok do Ukrainy.

Co prawda przyjaciele mieli obawy iż białe niedźwiedzie buszujące na drodze; jadowite węże, pająki na stepie; zarazki cholery; mafia; milicja... (wszystko to przeczytali z netu, gdzieś od marca mieli zakaz buszowania po necie ze stronkami o Ukrainie i czytali tylko przez mnie ocenzurowane stronki.

W październiku rozpocząłem poszukiwania zahaczenia się na Krymie.
Pierwszy dylemat - gdzie?
Strona wschodnia, południowa, zachodnia?
Ba pod uwagę przez jakiś tydzień brany i był nawet Oczakow (miejscowość przed półwyspem (nawet bardzo przed)).

Szukałem głównie na forach ukraińskich, ale i opisy ze stronek polskich dawały dużo do myślenia.
Kryteria miałem takie jak zawsze - domek zlokalizowany na plaży (idąc z lodówki z piwem, piwo nie może się zagrzać :lol: :lol: ).

W trakcie szukania wysłałem (tak mimochodem) parę maili do kwaterek których adresy miałem (nawet nie wiem skąd) i po przyjściu baaardzo atrakcyjnych ofert nie powiem były chwile zwątpienia, wahania - może jednak Chorwacja? U mojej żony te chwile nawet trwały trochę dłużej, lecz jednak trzeba być konsekwentnym.

Człowiek musi walczyć ze swoimi słabościami, a marzenia dzieciństwa (i nie tylko) trzeba spełniać.

CDN
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 01.10.2010 18:23

gego napisał(a): muszę coś napisać (obalić parę mitów) i może być to przydatne przyszłym eksploratorom wschodnich wybrzeży.
(...)
Jedziemy (...) mam dar przekonywania :D (...) do Ukrainy.

Czekam na obalanie mitów 8) i mam nadzieję, że Twój dar przekonywania zadziała :wink: :D
adamk3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 01.10.2010 19:05

super - czekamy

pozdrav
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.10.2010 10:41

gego napisał(a):Człowiek musi walczyć ze swoimi słabościami, a marzenia dzieciństwa (i nie tylko) trzeba spełniać.

I tego się trzymaj(my) :D

Krym fajna sprawa tylko...mam trochę dalej... :lol: ale motto zobowiązuje więc...kto wie...
gego
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 04.10.2010 22:14

Na dzień dobry zostało wybrane wschodnie wyżebrze.
Dokładnie miejscowość Rybaczie. W necie znalazłem fajną stronkę Polaka mieszkającego w tej miejscowości, (stronka ta dużo pomogła w "zrozumieniu" - poznaniu Krymu) napisałem, zadzwoniłem - okazało się iż p. Piotr na święta przyjechał do Polski, dużo poopowiadał, przesłał zdjęcia i zostało na tym iż na wakacje jeszcze za wcześnie planować :?
Mam odezwać się w maju.

Kiepsko - do maja nie wytrzymam, muszę mieć już jakieś realne namiary.

Szukam...

Na forum o krajach wschodnich poznałem super forumowicza - przegadaliśmy telefonicznie z KILKADZIESIĄT 8O godzin.
Wiedziałem już na temat Krymu, Ukrainy już "wszystko" :lol:

On znów zaproponował mi "bardzo nieciekawe" miejsce, zachodni brzeg ok. 60 km na północ od Sewastopola NIKOŁAJEWKĘ.

No i zostałem w kropce.

Miejsce "nieciekawe" - prawdziwy krym to okolice poniżej Sewastopola i Aluszty ale miejsce BARDZO sprawdzone i tak szczegółowo omówione...

Petam się pozostałych - co robimy? - Rób co uważasz my jedziemy za Tobą.
SUPER :twisted:

Po kim będę krzyczał jak coś nie wypali :?: Po sobie :?:
SUPER :twisted:

No ale trzeba rozejrzeć się po okolicy, aby sobie ją zachwalić (jak się nie ma co się...)

Kupel z forum zachwala mi pensjonacik do którego On już jedzie notabene drugi raz.
Jest stronka pensjonatu, są zdjęcia, dokładny opis ale ...odległość do morza - nie ta ok. 20min.

Tak na marginesie na całym Krymie bardzo mało ofert można znaleźć w necie przy samym morzu.
Jak już znajdziemy są drogie (jak na Ukrainę - bardzo porównywalne do Chorwacji). Mnie udało się znaleźć parę takich ofert (min na Fiolencie - super domki i nawet przystępna cena, ale... o tym potem).

W każdym bądź razie szukając po stronkach ukraińskich, a w szczególności po stronkach nikołajewki - chyba udało mi się :D

Na zdjęciach - BAJKA
Domek niby dla 16 ludzi :? 3 sypialnie, duża kuchnia, dwie łazienki (europejskie - ale o tym to też potem), duży taras NO I 10 metrów do morza, swoja plaża, leżaczki, swój taras przy plaży - BAJKA ???

Jest grudzień - tuż przed świętami - piszemy maila.

Fiodor (bo tak miał na imię nasz potencjalny gospodarz - Fiodor Fiodorowicz :D ) odpisuje :lol: :lol: :lol: :lol: zdziwiony nieco (porąbało pewnie gościa myślał sobie) w grudniu wakacje letnie sobie załatwiać.(Ukraińcy, Rosjanie wakacje załatwiają sobie w 90% miesiąc przed terminem).

Zaprasza nas na wakacje zimowe, ale letnie :? :?:

No trzeba być twardym :D obstaję przy swoim chcemy domek dla 11 czławiek, od 15 sierpnia 2010 goda
SKOLKO :?:

CDN
Kevlar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 05.10.2010 04:31

O przysiądę sobie tutaj. Interesuje mnie ten kierunek na przyszły cel wakacji. Trochę naczytałem się jednak o drogach w gorszym stanie niż nasze.
Ania W
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 05.10.2010 05:47

I ja zasiadam do Twojej ciekawie zapowiadającej się relacji. :-) Już nie mogę doczekać się co było dalej....

gego napisał(a):Człowiek musi walczyć ze swoimi słabościami, a marzenia dzieciństwa (i nie tylko) trzeba spełniać.

Dokładnie tak - zgadzam się z Tobą w 100%, bo coś wiem na ten temat. :wink: Gdybym nie spełniała choć w niewielkim stopniu swoich marzeń, moje życie byłoby jałowe.

Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg. :papa:
zmrol
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 05.10.2010 06:49

Ja też zasiadam w loży czytających w pierwszym rzędzie (jak jeszcze zostało). Terenu krymskie też są moim marzeniem od lat więc poczytam co i jak może podejmę tą męską decyzję ale to dopiero za rok lub dwa niech dziecię trochę podrośnie.
adamk3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 05.10.2010 08:43

gego napisał(a):Na dzień dobry zostało wybrane wschodnie wyżebrze.
Dokładnie miejscowość Rybaczie. W necie znalazłem fajną stronkę Polaka mieszkającego w tej miejscowości, (stronka ta dużo pomogła w "zrozumieniu" - poznaniu Krymu) napisałem, zadzwoniłem - okazało się iż p. Piotr na święta przyjechał do Polski, dużo poopowiadał, przesłał zdjęcia i zostało na tym iż na wakacje jeszcze za wcześnie planować :?
Mam odezwać się w maju.

Ja z Piotrem - widzieliśmy się na Krymie (Rybaczie) w 2004. Też nam trochę poopowiadał. Mielismy tam mieszkać ale nie znaleźliśmy odpowiednich kwaterek.
Pozdrów go.

Pozdrav.
lubczyk38
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 05.10.2010 08:54

ja tez czekam na relację, zapowiada się ciekawie.
gego
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 05.10.2010 09:02

Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Kevlar napisał(a): Trochę naczytałem się jednak o drogach w gorszym stanie niż nasze.

O "drogach" troszkę później. :twisted: :twisted:

Adamie - Piotra raczej nie pozdrowię bo nie mam już z nim kontaktu, a i w przyszłości na razie na Krym się nie wybieram.
Co do Kwater w Rybaczie to widziałem te domki co mi je Piotr sfotografował (10 - 15 metrów do morza, praktycznie na plaży), lecz cieszę się iż tam nie mieszkaliśmy - ale i o tym troszkę...

Pzdr. wszystkich
marytka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marytka » 05.10.2010 09:06

ja wybieram sia na Krym od lat kilku -więc chętnie sie przysiądę :wink:
krombocher
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 05.10.2010 09:22

Bardzo interesujący temat. Wątek będę śledził wytrwale.
Pozdrawiam
K
Tymona
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 05.10.2010 09:42

Ooo, Krym to jak najbardziej kierunek, który mnie interesuje :D

Geogu - a zdjęcia będą?

pozdrawiam
:D
adamk3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 05.10.2010 10:25

Tymona napisał(a):Ooo, Krym to jak najbardziej kierunek, który mnie interesuje :D

Geogu - a zdjęcia będą?

pozdrawiam

na dobry początek - moje z 2004 - (skanowane z kliszy)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio edytowano 06.10.2010 07:57 przez adamk3, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???