Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Krakow - Trogir:)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biokd
Croentuzjasta
Krakow - Trogir:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 31.07.2012 15:13

Heh no i w koncu, drugi raz do Chorwacji i pierwszy raz wlasnym środkiem:) Jade z narzeczona, chcemy dzis wyjechac z Krakowa ok polnocy do Seget pod Trogirem. Google mi pokazuje trase: Granica w Cieszynie, potem przez Frydek Mistek pod Ostrave i 1 pod Brno, potem 52 (7, A5) na Wieden, A2 do Graz i potem A9, potem objazd autostrady w Słowenii, tak jak tu opisywany wielokrotnie i juz potem A2 pod Zagrzeb i A1 az do zjazdu za Sibenikiem. Mam nadzieje ze nie bedzie w nocy problemow z zakupem winiet kartą i ze generalnie trasa jakos pojdzie, chyba ze macie jakies rady, w zasadzie jest to srodek tygodnia ale zaczyna sie sierpien, i wiem ze tworza sie korki na bramkach, w kazdym razie mamy zamiar dojechac na miejsce ok 15 bez pospiechu:)
Pozdrawiam
Liquid
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 31.07.2012 16:02

Jedziesz w tygodniu i dodatkowo w nocy więc trasa jak najbardziej optymalna. Ja wyjeżdżam 4.08 (sobota) i to w dzień i to ja się mogę obawiać korków. Dlatego jadę: Kraków - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Budapeszt i dalej wiadomo. Szerokości.
kocyk
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kocyk » 31.07.2012 16:41

podszywacz napisał(a):Jedziesz w tygodniu i dodatkowo w nocy więc trasa jak najbardziej optymalna. Ja wyjeżdżam 4.08 (sobota) i to w dzień i to ja się mogę obawiać korków. Dlatego jadę: Kraków - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Budapeszt i dalej wiadomo. Szerokości.

nie lepiej pojechać z Bratysławy drogą 86 ?? zamiast do Budapesztu - to jest prawie 150 km bliżej ??
Darek
bzyq74
Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 31.07.2012 18:37

Ma czas i kasę niech postoi w korku na M0 :P
biokd
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 31.07.2012 19:45

A winiete czeska lepiej kupic juz w Czechach za granica czy jeszcze przed granica np w Cieszynie?
hatatitla
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatatitla » 31.07.2012 20:58

biokd napisał(a):A winiete czeska lepiej kupic juz w Czechach za granica czy jeszcze przed granica np w Cieszynie?

Zdecydowanie kupić na granicy w cieszynie. Tam winiet do wyboru do koloru 8)
Liquid
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 01.08.2012 11:57

kocyk napisał(a):
podszywacz napisał(a):Jedziesz w tygodniu i dodatkowo w nocy więc trasa jak najbardziej optymalna. Ja wyjeżdżam 4.08 (sobota) i to w dzień i to ja się mogę obawiać korków. Dlatego jadę: Kraków - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Budapeszt i dalej wiadomo. Szerokości.

nie lepiej pojechać z Bratysławy drogą 86 ?? zamiast do Budapesztu - to jest prawie 150 km bliżej ??
Darek

Dla mnie nie ponieważ preferuję trasę z maksymalnym wykorzystaniem autostrad. Męczę się na zwykłych drogach. Poza tym jazda autostradą z tymi 150 km więcej pokonam szybciej lub w tym samym czasie co krótszy odcinek przez 86. Pozornie większe koszty nie mają tu zupełnie znaczenia. Poza tym ryzyko złapania mandatu, korka, ulewy i innych plag egipskich na autostradzie jest zdecydowanie mniejsze.
janek.pl
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 01.08.2012 12:43

podszywacz napisał(a):
kocyk napisał(a):

Darek

Dla mnie nie ponieważ preferuję trasę z maksymalnym wykorzystaniem autostrad. Męczę się na zwykłych drogach. Poza tym jazda autostradą z tymi 150 km więcej pokonam szybciej lub w tym samym czasie co krótszy odcinek przez 86. Pozornie większe koszty nie mają tu zupełnie znaczenia. Poza tym ryzyko złapania mandatu, korka, ulewy i innych plag egipskich na autostradzie jest zdecydowanie mniejsze.

Myślisz podobnie jak ja, popieram :D
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=38298
Liquid
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 01.08.2012 13:56

janek.pl napisał(a):
podszywacz napisał(a):
kocyk napisał(a):

Darek

Myślisz podobnie jak ja, popieram :D
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=38298

Muszę myśleć bo wyjeżdżam w najgorszy weekend na drodze czyli 04.08. i jadę w dzień. Korek od Macelij sięgać będzie zapewne Austrii :)
Brutus
Autostopowicz
dzis wyjazd o 21

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutus » 01.08.2012 18:02

witam biok szkoda ze nie jedziesz wczesniej mogli byśmy razem jechać jade tą sama drogą tylko że z Cieszyna pozdrowionka i szerokości
kodens79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 01.08.2012 19:22

Ja dopiero śmigam do Trogiru ostatniego Sierpnia i też się zastanawiam jaką drogę w końcu wybrać myślę nad Słowacją i Węgrami.
Jak widzę co się dzieje na tej sławnej granicy SLO/HR dreszcze mnie przechodzą.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.08.2012 20:48

kodens79 napisał(a):Ja dopiero śmigam do Trogiru ostatniego Sierpnia i też się zastanawiam jaką drogę w końcu wybrać myślę nad Słowacją i Węgrami.
Jak widzę co się dzieje na tej sławnej granicy SLO/HR dreszcze mnie przechodzą.

Ostatniego sierpnia to już raczej będziesz miał pusto. Ja tam będę w nocy z 25/26 sierpnia i nie liczę na żadne wielkie korki.
kodens79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 01.08.2012 21:07

No zawsze są jakieś obawy , w końcu to mój pierwszy wypad do CRO chciał bym by było tak jak piszesz :)
Kiepura
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 01.08.2012 21:14

8O 8O 8O

Rozumiem Twoje przywiązanie do autostrad, ale zanim dojedziesz tą trasą do Budapesztu to ja już będę w Chorwacji (via Chyżne i BB).

Także 4.08 - przerobione wielokrotnie.
noyle
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 01.08.2012 21:32

Kiepura napisał(a):

8O 8O 8O

Rozumiem Twoje przywiązanie do autostrad, ale zanim dojedziesz tą trasą do Budapesztu to ja już będę w Chorwacji (via Chyżne i BB).

Także 4.08 - przerobione wielokrotnie.

Potwierdzam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019