Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krakow - Trogir:)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Krakow - Trogir:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 31.07.2012 16:13

Heh no i w koncu, drugi raz do Chorwacji i pierwszy raz wlasnym środkiem:) Jade z narzeczona, chcemy dzis wyjechac z Krakowa ok polnocy do Seget pod Trogirem. Google mi pokazuje trase: Granica w Cieszynie, potem przez Frydek Mistek pod Ostrave i 1 pod Brno, potem 52 (7, A5) na Wieden, A2 do Graz i potem A9, potem objazd autostrady w Słowenii, tak jak tu opisywany wielokrotnie i juz potem A2 pod Zagrzeb i A1 az do zjazdu za Sibenikiem. Mam nadzieje ze nie bedzie w nocy problemow z zakupem winiet kartą i ze generalnie trasa jakos pojdzie, chyba ze macie jakies rady, w zasadzie jest to srodek tygodnia ale zaczyna sie sierpien, i wiem ze tworza sie korki na bramkach, w kazdym razie mamy zamiar dojechac na miejsce ok 15 bez pospiechu:)
Pozdrawiam
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 31.07.2012 17:02

Jedziesz w tygodniu i dodatkowo w nocy więc trasa jak najbardziej optymalna. Ja wyjeżdżam 4.08 (sobota) i to w dzień i to ja się mogę obawiać korków. Dlatego jadę: Kraków - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Budapeszt i dalej wiadomo. Szerokości.
kocyk
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kocyk » 31.07.2012 17:41

podszywacz napisał(a):Jedziesz w tygodniu i dodatkowo w nocy więc trasa jak najbardziej optymalna. Ja wyjeżdżam 4.08 (sobota) i to w dzień i to ja się mogę obawiać korków. Dlatego jadę: Kraków - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Budapeszt i dalej wiadomo. Szerokości.


nie lepiej pojechać z Bratysławy drogą 86 ?? zamiast do Budapesztu - to jest prawie 150 km bliżej ??
Darek
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 31.07.2012 19:37

Ma czas i kasę niech postoi w korku na M0 :P
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 31.07.2012 20:45

A winiete czeska lepiej kupic juz w Czechach za granica czy jeszcze przed granica np w Cieszynie?
hatatitla
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 18.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatatitla » 31.07.2012 21:58

biokd napisał(a):A winiete czeska lepiej kupic juz w Czechach za granica czy jeszcze przed granica np w Cieszynie?

Zdecydowanie kupić na granicy w cieszynie. Tam winiet do wyboru do koloru 8)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 01.08.2012 12:57

kocyk napisał(a):
podszywacz napisał(a):Jedziesz w tygodniu i dodatkowo w nocy więc trasa jak najbardziej optymalna. Ja wyjeżdżam 4.08 (sobota) i to w dzień i to ja się mogę obawiać korków. Dlatego jadę: Kraków - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Budapeszt i dalej wiadomo. Szerokości.


nie lepiej pojechać z Bratysławy drogą 86 ?? zamiast do Budapesztu - to jest prawie 150 km bliżej ??
Darek

Dla mnie nie ponieważ preferuję trasę z maksymalnym wykorzystaniem autostrad. Męczę się na zwykłych drogach. Poza tym jazda autostradą z tymi 150 km więcej pokonam szybciej lub w tym samym czasie co krótszy odcinek przez 86. Pozornie większe koszty nie mają tu zupełnie znaczenia. Poza tym ryzyko złapania mandatu, korka, ulewy i innych plag egipskich na autostradzie jest zdecydowanie mniejsze.
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 01.08.2012 13:43

podszywacz napisał(a):
kocyk napisał(a):
podszywacz napisał(a):Jedziesz w tygodniu i dodatkowo w nocy więc trasa jak najbardziej optymalna. Ja wyjeżdżam 4.08 (sobota) i to w dzień i to ja się mogę obawiać korków. Dlatego jadę: Kraków - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Budapeszt i dalej wiadomo. Szerokości.


nie lepiej pojechać z Bratysławy drogą 86 ?? zamiast do Budapesztu - to jest prawie 150 km bliżej ??
Darek

Dla mnie nie ponieważ preferuję trasę z maksymalnym wykorzystaniem autostrad. Męczę się na zwykłych drogach. Poza tym jazda autostradą z tymi 150 km więcej pokonam szybciej lub w tym samym czasie co krótszy odcinek przez 86. Pozornie większe koszty nie mają tu zupełnie znaczenia. Poza tym ryzyko złapania mandatu, korka, ulewy i innych plag egipskich na autostradzie jest zdecydowanie mniejsze.

Myślisz podobnie jak ja, popieram :D
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=38298
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 01.08.2012 14:56

janek.pl napisał(a):
podszywacz napisał(a):
kocyk napisał(a):
podszywacz napisał(a):Jedziesz w tygodniu i dodatkowo w nocy więc trasa jak najbardziej optymalna. Ja wyjeżdżam 4.08 (sobota) i to w dzień i to ja się mogę obawiać korków. Dlatego jadę: Kraków - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Budapeszt i dalej wiadomo. Szerokości.


nie lepiej pojechać z Bratysławy drogą 86 ?? zamiast do Budapesztu - to jest prawie 150 km bliżej ??
Darek

Dla mnie nie ponieważ preferuję trasę z maksymalnym wykorzystaniem autostrad. Męczę się na zwykłych drogach. Poza tym jazda autostradą z tymi 150 km więcej pokonam szybciej lub w tym samym czasie co krótszy odcinek przez 86. Pozornie większe koszty nie mają tu zupełnie znaczenia. Poza tym ryzyko złapania mandatu, korka, ulewy i innych plag egipskich na autostradzie jest zdecydowanie mniejsze.

Myślisz podobnie jak ja, popieram :D
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=38298

Muszę myśleć bo wyjeżdżam w najgorszy weekend na drodze czyli 04.08. i jadę w dzień. Korek od Macelij sięgać będzie zapewne Austrii :)
Brutus
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.07.2012
dzis wyjazd o 21

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutus » 01.08.2012 19:02

witam biok szkoda ze nie jedziesz wczesniej mogli byśmy razem jechać jade tą sama drogą tylko że z Cieszyna pozdrowionka i szerokości
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 01.08.2012 20:22

Ja dopiero śmigam do Trogiru ostatniego Sierpnia i też się zastanawiam jaką drogę w końcu wybrać myślę nad Słowacją i Węgrami.
Jak widzę co się dzieje na tej sławnej granicy SLO/HR dreszcze mnie przechodzą.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.08.2012 21:48

kodens79 napisał(a):Ja dopiero śmigam do Trogiru ostatniego Sierpnia i też się zastanawiam jaką drogę w końcu wybrać myślę nad Słowacją i Węgrami.
Jak widzę co się dzieje na tej sławnej granicy SLO/HR dreszcze mnie przechodzą.


Ostatniego sierpnia to już raczej będziesz miał pusto. Ja tam będę w nocy z 25/26 sierpnia i nie liczę na żadne wielkie korki.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 01.08.2012 22:07

No zawsze są jakieś obawy , w końcu to mój pierwszy wypad do CRO chciał bym by było tak jak piszesz :)
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 01.08.2012 22:14

podszywacz napisał(a):Jedziesz w tygodniu i dodatkowo w nocy więc trasa jak najbardziej optymalna. Ja wyjeżdżam 4.08 (sobota) i to w dzień i to ja się mogę obawiać korków. Dlatego jadę: Kraków - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Budapeszt i dalej wiadomo. Szerokości.


8O 8O 8O

Rozumiem Twoje przywiązanie do autostrad, ale zanim dojedziesz tą trasą do Budapesztu to ja już będę w Chorwacji (via Chyżne i BB).

Także 4.08 - przerobione wielokrotnie.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 01.08.2012 22:32

Kiepura napisał(a):
podszywacz napisał(a):Jedziesz w tygodniu i dodatkowo w nocy więc trasa jak najbardziej optymalna. Ja wyjeżdżam 4.08 (sobota) i to w dzień i to ja się mogę obawiać korków. Dlatego jadę: Kraków - Zwardoń - Żylina - Bratysława - Budapeszt i dalej wiadomo. Szerokości.


8O 8O 8O

Rozumiem Twoje przywiązanie do autostrad, ale zanim dojedziesz tą trasą do Budapesztu to ja już będę w Chorwacji (via Chyżne i BB).

Także 4.08 - przerobione wielokrotnie.

Potwierdzam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone