Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszt urlopu w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 17.08.2023 22:48

Nigdy nie chciało nam się liczyć kosztów urlopu, w tym roku wyjątkowo zapisywaliśmy wszystkie nasze wydatki.
Wyszło na naszą 4 (my + 2 prawie dorosłych chłopaków) za 16 noclegów i wszystkie inne wydatki 15k złotówek.

Myślą że nie najgorzej.
Brasilia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 18.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 18.08.2023 08:20

Wczasy w Breli https://goo.gl/maps/BJmwzV3Hj5ovAijj8 dwie osoby dorosłe i synek 3 latka na przełomie lipca i sierpnia 9 noclegów. Policzyłem całkowity koszt urlopu: noclegi, paliwo, winiety, autostrady, konoby, sklepy spożywcze, kawa/lody/piwo na plaży, wejściówki do parku, pamiątki + oliwa i wyszło 6680 zł. Był to nasz trzeci urlop w Breli (2015 i 2019) i był zdecydowanie droższy od poprzednich, ale dalej moim zdaniem bardzo atrakcyjny cenowo. Obiady jedliśmy w konobach i tylko raz ugotowaliśmy obiad w apartamencie. Artykuły na śniadania i kolacje kupowaliśmy w lokalnym Konzumie. Na plaży (zawsze Punta Rata) standardowo rano kawa u Macicia, potem piwko i tak mijały całe dnie. Z atrakcji wodnych (skuter wodny, parasailing, speedboat) nie korzystaliśmy z uwagi na małe dziecko. Wieczorami jeździliśmy własnymi rowerami promenadą aż do Makarskiej lub w drugą stronę do okolic Vruji. Ja sam pojechałem rowerem z Breli na szczyt Sv Jure (poprawiłem czas z 2019 roku o pół godziny :P ). Wybraliśmy się również samochodem na sam szczyt i dopisaliśmy na barierce do naszych imion wyrytych w 2015 roku imię naszego synka. Bardzo fajne wczasy, ale chyba już ostatnie w Breli bo za dużo ludzi i już tam wszystko znamy/widzieliśmy. W przyszłym roku planujemy Orebić i zwiedzanie plaż na półwyspie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.08.2023 08:50

Wybacz ale musisz to udowodnić :)
6680zł za całość gdzie na paliwo, winiety i noclegi wybuliłeś ok. 4-5k ?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.08.2023 09:03

kaeres napisał(a):Wybacz ale musisz to udowodnić :)
6680zł za całość gdzie na paliwo, winiety i noclegi wybuliłeś ok. 4-5k ?

Same noclegi to przy zalożeniu 50 euro ( w co w Breli dla 3 osób nie wierzę) wyjdą ponad 2 tys zł. Paliwo + opłaty drogowe ( ja robie minimum 4-4,3 km mam chyba najdalej z Was) to koszt blisko 2 tys zł , spalanie 5-6 litrów. Zostaje Wam niespełna troche ponad 2 tyś zł na jedzenie, atrakcje...jest to możliwe chodz chodz trudne. Obiad dla 2 osób to koszt około 40 euro minimum co daje sumę 1600 zł, no chyba, że ktoś jadł kazdego dnia same frytki...tak też można a jeszcze śniadania, kolacje, ( dodatkowych kosztów nie było jak ubezpieczenie, zakupy w PL?)? Suma naparawdę mała realna chodz w Breli nie do końca wierzę gdyż sam spędzam wakacje w okolicy.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 18.08.2023 09:32

marecky81 napisał(a):
michał1234 napisał(a):
marecky81 napisał(a):
michał1234 napisał(a):Przed pobytem w Chorwacji spędziłem 3 noce w Wiedniu. Tam dopiero przeżyłem cenowy zimny prysznic.


Niezła potrawa w imbissie albo etnicznej knajpce 12-15 euro z piwem. Stek/sznycel w bardziej wypasionej 25-30 euro. Kwiecień tego roku.


Z jedzeniem może być, jest tak jak piszesz - można taniej/drożej/lepiej/gorzej/wytworniej/zwyczajniej. Bilety do muzeów, atrakcji, transport miejski - tu gorzej.


Hotel za 120 euro. Naubau. Bardzo sympatyczny. Tydzień temu w Krakowie na Kazimierzu płaciłem 500 zł. Nie odbieram Wiednia jako bardzo drogiego.

Porównam inne duże europejskie miasto, w którym cenowo chyba będzie podobnie do Krakowa - Warszawę. 4 osoby.
Bilety 72h na komunikację miejską. Warszawa 109 zł, Wiedeń 300 zł.
Bilety do muzeum. Jakieś średnie ceny. Warszawa 25-40 zł (zdażają się dla uczniów/studentów po 1 zł), Wiedeń 240-320 zł. A może być i 500.
Nie przekonasz mnie, że turystyczny pobyt w polskim mieście i Wiedniu można cenowo zrównać.
Tomasz_wlkp
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 25.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz_wlkp » 18.08.2023 09:47

Rodzina 2+2, pobyt 11 nocy + 1 nocleg na trasie - całość 7770 zł. Plus dzieci miały po 50 Euro na głowę od babci na swoje drobne wydatki :)
Także kwota kolegi Brasilia to żaden wyczyn.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 18.08.2023 09:54

Biorąc pod uwagę, że prawie codziennie jadał w konobach, a osobno jeszcze kawa i piwo w kawiarniach, to baaaardzo duży wyczyn.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.08.2023 10:03

Tomasz_wlkp napisał(a):Rodzina 2+2, pobyt 11 nocy + 1 nocleg na trasie - całość 7770 zł. Plus dzieci miały po 50 Euro na głowę od babci na swoje drobne wydatki :)
Także kwota kolegi Brasilia to żaden wyczyn.

Tak jak wyliczyłem jest to możliwe ale przy bardzo niskich cenach za apartament chodz przy obecnych cenach pieczywa, warzyw, kawy to wątpie.
U Ciebie cena też niska, 640 zł na dzien to naprawdę niedużo. U nas apartament dla 4 osób to 300 zł, do tego podróż, ceny w konobach za obiad dla 4 osób to już naprawdę wydatek...pieczywo, spożywka, kawa, napoje, przekąski, owoce...przy cenach w cro naprawdę jeszcze lepszy wynik moim zdaniem jak dla 4 osób. Mozna wiedzieć w jakim rejonie, gdzie mieszkaliście? Musi to być niedrogi rejon.
Brasilia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 18.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 18.08.2023 10:41

kaeres napisał(a):Wybacz ale musisz to udowodnić :)
6680zł za całość gdzie na paliwo, winiety i noclegi wybuliłeś ok. 4-5k ?

Już biegnę z dowodami :faja:
Wydatki z karty płatniczej to: 1397 zł
Gotówka: zabrałem 1650 euro i zostało mi 500 euro czyli wydałem na 1150 euro x 4.6=5290 zł.
1397+5290=6687 zł.
Jedliśmy obiady 2x w restauracji Punta Rata i 7x w Hrast, 1x w apartamencie. I nie jedliśmy "samych frytek" tylko mięsną płytę dla dwojga, kalmary grilowane, doradę z blitwą, czarne risotto, jakieś carbonarry, lasagne itd.. ogólnie ichniejsze szeroko pojęte smaki basenu morza śródziemnego (napiwki zostawiałem zawsze może 3 euro wrażenia nie robi, ale dać dałem). Noclegi miałem po 65 euro zamawiane w marcu (wszystko nowe), balkon z przepięknym widokiem na morze i zachodzące słońce. W Polsce jedyne co kupiłem to kanapki na Orlenie a resztę zakupów spożywczych robiliśmy w Konzumie przy porcie. Zakupów typu maska do pływania i dmuchańce do wody nie wliczam w koszty bo miałem je z poprzedniego wyjazdu. Autem zrobiłem 2580km (wliczając w to wjazd na dwójce na Sv Jure) i spalanie z dwoma rowerami na dachu wyszło równe 6L (1.5dCi). Z żoną prowadzimy bardzo aktywny tryb życia oboje dużo trenujemy, a ja jestem zapalonym kolarzem amatorem. Z zasady nie podjadamy między posiłkami, nie jemy też bardzo dużo a słodycze mogą dla nas nie istnieć. Syn jakby mógł to żywiłby się powietrzem a słodycze typu lody to wręcz trzeba go prosić żeby zjadł :roll: Może dlatego wyszło tyle ile wyszło za nasze wczasy... Z tego co czytam to jedzenie to ponad połowa wydatków u niektórych użytkowników, u nas może 1/3.
Aha zapomniałem o ubezpieczeniu z holowaniem do 1000km w AXA za 330 zł. 6687+330=7017zł i to już jest absolutnie wszystko co wydałem na te wczasy i nie czułem żebym oszczędzał wręcz przeciwnie, jeśli ktoś miał na coś ochotę to kupowaliśmy.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.08.2023 10:57

Wow...2600zł na 9 nocy / 10 dni w 2023r w Chorwacji...
Muszę się tego nauczyć bo nawet w Polsce w Pcimiu Dolnym czy innej Psiej Wólce bym nie dał rady :)
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 18.08.2023 11:08

@kaeres nie tylko Ty, ja to w ogóle mam wrażenie że wszędzie przepłacam albo po prostu ktoś mi z portfela podkrada :lol:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.08.2023 11:11

3 tygodnie na Hvarze, 2 osoby, skuter wynajęty na 20 dni, trochę fantów na suveniry, łącznie 4100 + 1800 za samolot. :faja:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.08.2023 11:16

Ja Wam wierzę ale kurcze....5900zł na wczasy 3 tygodniowe ... z samolotem ... na 2os....
Chyba wszystkiemu winne są dzieci :D
Tomasz_wlkp
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 25.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz_wlkp » 18.08.2023 11:17

amatus1 napisał(a):przy cenach w cro naprawdę jeszcze lepszy wynik moim zdaniem jak dla 4 osób. Mozna wiedzieć w jakim rejonie, gdzie mieszkaliście? Musi to być niedrogi rejon.

A dziękuje za słowa uznania ;) Okolice Zadaru, w tym roku akurat wypadło na Turanj.
Na miejscu faktycznie bez wielkich szaleństw, głównie plażowanie, obiady robione z półproduktów w apartmanie + 4 razy wyjście na pizze czy cievapy oraz wieczorne wyjścia na drinka. W Dalmacji byłem już 10 razy to się nazwiedzałem ;)

Absolutnie zgadzam się z tym, że jak ktoś będzie się żywił tylko na mieście i wycieczkował to spokojnie moją kwotę podwoi :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.08.2023 11:25

Brasilia napisał(a):
kaeres napisał(a):Wybacz ale musisz to udowodnić :)
6680zł za całość gdzie na paliwo, winiety i noclegi wybuliłeś ok. 4-5k ?

Już biegnę z dowodami :faja:
Wydatki z karty płatniczej to: 1397 zł
Gotówka: zabrałem 1650 euro i zostało mi 500 euro czyli wydałem na 1150 euro x 4.6=5290 zł.
1397+5290=6687 zł.
Jedliśmy obiady 2x w restauracji Punta Rata i 7x w Hrast, 1x w apartamencie. I nie jedliśmy "samych frytek" tylko mięsną płytę dla dwojga, kalmary grilowane, doradę z blitwą, czarne risotto, jakieś carbonarry, lasagne itd.. ogólnie ichniejsze szeroko pojęte smaki basenu morza śródziemnego (napiwki zostawiałem zawsze może 3 euro wrażenia nie robi, ale dać dałem). Noclegi miałem po 65 euro zamawiane w marcu (wszystko nowe), balkon z przepięknym widokiem na morze i zachodzące słońce. W Polsce jedyne co kupiłem to kanapki na Orlenie a resztę zakupów spożywczych robiliśmy w Konzumie przy porcie. Zakupów typu maska do pływania i dmuchańce do wody nie wliczam w koszty bo miałem je z poprzedniego wyjazdu. Autem zrobiłem 2580km (wliczając w to wjazd na dwójce na Sv Jure) i spalanie z dwoma rowerami na dachu wyszło równe 6L (1.5dCi). Z żoną prowadzimy bardzo aktywny tryb życia oboje dużo trenujemy, a ja jestem zapalonym kolarzem amatorem. Z zasady nie podjadamy między posiłkami, nie jemy też bardzo dużo a słodycze mogą dla nas nie istnieć. Syn jakby mógł to żywiłby się powietrzem a słodycze typu lody to wręcz trzeba go prosić żeby zjadł :roll: Może dlatego wyszło tyle ile wyszło za nasze wczasy... Z tego co czytam to jedzenie to ponad połowa wydatków u niektórych użytkowników, u nas może 1/3.
Aha zapomniałem o ubezpieczeniu z holowaniem do 1000km w AXA za 330 zł. 6687+330=7017zł i to już jest absolutnie wszystko co wydałem na te wczasy i nie czułem żebym oszczędzał wręcz przeciwnie, jeśli ktoś miał na coś ochotę to kupowaliśmy.


Mnie koszt ogólny nie zdziwił, można... ale chętnie przeczytałbym co stanowiło obiad w Restoran Punta Rata, bo rozumiem, że chodzi o tę przy Hotelu Bluesun Berulia. W 2012r płaciłem tam za szklankę soku przeliczając na PLN 20zł.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Koszt urlopu w Chorwacji - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone