Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

korki

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kachna
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 18.04.2005
korki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kachna » 01.08.2005 23:38

W jaki dzień najlepiej wyjechac żeby nie stać w korkach na trasie przez Austrię ?
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 03.08.2005 14:03

Kachna napisał(a):W jaki dzień najlepiej wyjechac żeby nie stać w korkach na trasie przez Austrię ?
nie ma takiego dnia, w okolicy Wiednia korki są 24h na dobę, czasem mniejsze, czasem większe ale są
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 03.08.2005 14:44

M.Smith napisał(a): nie ma takiego dnia, w okolicy Wiednia korki są 24h na dobę, czasem mniejsze, czasem większe ale są

Ja na korki w Wiedniu jeszcze nie trafiłem, po prostu staraj się jak w każdym większym mieście unikać godzin szczytu i nie wjeżdżać do centrum. Ja w tym roku się zagapiłem i przypadkiem zjechałem z autostrady miejskiej i przebijałem się przez miasto, ale że była północ więc dosyć sprawnie mi to poszło.
Legendlite
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Legendlite » 03.08.2005 16:07

Witaj
To nie do końca prawda
Wiedeń to tranzytowe miasto ale po godz. 9-9.30 robi sie luźniej
Czesto jeżdze przez Wiedeń i staram sie tam wiechac po 9 nie jest źle
Srednia warszawska :D

Pozdro

M.Smith napisał(a):
Kachna napisał(a):W jaki dzień najlepiej wyjechac żeby nie stać w korkach na trasie przez Austrię ?
nie ma takiego dnia, w okolicy Wiednia korki są 24h na dobę, czasem mniejsze, czasem większe ale są
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 03.08.2005 16:13

Legendlite napisał(a):Witaj
To nie do końca prawda
po 9 nie jest źle
Srednia warszawska :D


Srednia warszawska hehehe
Gosiek
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiek » 03.08.2005 21:18

Wjezdzalam do Wiednia w ostatnia niedziele ok 15tej od strony Grazu,wyjezdzalam ok 19-tej w kierunku Bratyslawy,korkow zero,miasto przejezdne i dobrze oznakowane.
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 04.08.2005 17:07

Witam. wyjeżdzam w piątek 12 sierpnia. Z warszawy chce wyruszyć koło poludnia. O której rano zaczynają sie tworzyć w soboty na przejsciach slo-hr i w tunelu sv rok????? Bede wdzięczny za odpowiedź.
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 04.08.2005 19:42

Nigdy nie stałem w korku w okolicach Wiednia.
Fakt,że z reguły przejeżdżam Wiedeń koło północy.
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 05.08.2005 09:00

Tomek O. napisał(a):Witam. wyjeżdzam w piątek 12 sierpnia. Z warszawy chce wyruszyć koło poludnia. O której rano zaczynają sie tworzyć w soboty na przejsciach slo-hr i w tunelu sv rok????? Bede wdzięczny za odpowiedź.

W weekendy korek na przejściu granicznym slo-hr jest chyba cały czas (przejeżdżałem przez nie w sobotę o godzinie 3 w nocy i 17), podobnie rzecz ma się z korkami przez tunel sv. Rok. W nocy i rankiem jest mniejszy, a jak przyjedziesz "w dzień" to spodziewaj się 1-2 h stania.
Gosiek
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosiek » 05.08.2005 18:47

Tomek O. napisał(a):Witam. wyjeżdzam w piątek 12 sierpnia. Z warszawy chce wyruszyć koło poludnia. O której rano zaczynają sie tworzyć w soboty na przejsciach slo-hr i w tunelu sv rok????? Bede wdzięczny za odpowiedź.

To tez zalezy od tego, ktore przejscie wybierasz.W sobote ok 10 rano plynnie przejechalam przejscie slo/hr jadac od strony Wegier.Sv rok- jakis czas pozniej korek 9 km, ok godziny stania i wolnej jazdy.
G. Drzycimski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.07.2005
Korki

Nieprzeczytany postnapisał(a) G. Drzycimski » 05.08.2005 21:11

Przejezdzalem w ciagu ostatniego tygodnia przez Wieden i Budapeszt - natezenie ruchu duze, ale trudno mowic o jakis gigantycznych korkach. Jechalem miedzy 12 a 13.00.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2005 21:32

Przez tunel Sveti Rok przejedżałem 10 lipca jadąc do Cro-
(niedziela ok. godz.12-tej) zero korków, płynny przejazd
dozwoloną prędkościa 80 km/godz.
Powrót przez ten tunel wracałem 26 lipca (wtorek ok godz.16.30)
-przejazd bez problemów korkowych-jak wyżej.
Wszystko zależy od dnia, godziny i pewnie łutu szczęścia.
Pozdrawiam.
G. Drzycimski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) G. Drzycimski » 05.08.2005 21:41

Jedz w srodku tygodnia unikaj godzin szczytu to da sie wytrzymac. Ruch samochodowy zawsze wielki w tych metropoliach, ale da sie zyc bez przesady.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone