Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 26.06.2017 19:11

czaczapel O której godz. chcesz wyjechać z Oleśnicy?
Dobrą opcją może być wyjazd wczesnym wieczorem np, ok. 17-tej./ W Czechach wieczorem ruch jest znikomy. I lepiej jechać w nocy przez Graz. Później M-L-P i w Ptuju można podejrzeć na kamerki o nasileniu ruchu lub od razu pojechać na Cvetlin.
czaczapel
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) czaczapel » 26.06.2017 19:12

oxbox napisał(a):
czaczapel napisał(a):Witam,

Z tego co zauważyłem to większość postów dotyczy wyjazdów w pełnym sezonie, czy Cromaniacy którzy jechali do Chorwacji w latach poprzednich na początku września zechcieliby się podzielić swoimi doświadczeniamy z podróży ?

Ja planuję wyjazd, a jakże z piątku na sobotę :) tj. wyjazd 1-ego września z Oleśnicy i na razie zaplanowałem taką trasę (niestety nie mogę jeszcze podać linka):
Oleśnica - Kłodzko - Svitavy - Brno - Mikulov - Wiedeń - Ilz - Bad Radkersburg - Ormoz - Varazdin - i dalej w kierunku Baska Voda :)
Prosze o radę, czy jechać tak, a może jednak bez kombinowania ?

Pozdrawiam,
Kamil

W zeszłym roku wracałem w pierwszy weekend września - sobota, 03.09. Na granicy HR-SLO (Gornji Macelj) byłem w okolicach godziny 10 i czekałem z 10 minut, ale w drugą stronę do HR (od Ptuja) to kolejka była bardzo, bardzo długa. W większości auta na niemieckich tablicach. Pogoda była zarąbista, więc może to powód tych wycieczek we wrześniu.



Dziękuje Marku za odpowiedź, w takim razie chyba jednak trzeba będzie pokombinowac i wybrać inne przejscie niż Gornji Macelj.
Jak radzicie zostać przy swojej trasie, czy polecacie jechac inaczej ?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam :)
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 26.06.2017 21:38

Ażeby w tym roku za łatwo nie było - HAK wyłączy wszystkie kluczowe dla nas kamerki :P
Z dnia na dzień co raz mniej widać...
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 26.06.2017 21:55

gigi napisał(a):Ażeby w tym roku za łatwo nie było - HAK wyłączy wszystkie kluczowe dla nas kamerki :P
Z dnia na dzień co raz mniej widać...


Nie no, jaki mieliby w tym cel? chyba, że zaczną pobierać opłaty od czasu spędzonego na autostradzie :mrgreen:
miromir
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) miromir » 26.06.2017 22:33

endryu napisał(a): czaczapel O której godz. chcesz wyjechać z Oleśnicy?
Dobrą opcją może być wyjazd wczesnym wieczorem np, ok. 17-tej./ W Czechach wieczorem ruch jest znikomy. I lepiej jechać w nocy przez Graz. Później M-L-P i w Ptuju można podejrzeć na kamerki o nasileniu ruchu lub od razu pojechać na Cvetlin.



a jeśli można zapytać przejście w Cvetlinie ...dostępne czy tylko ruch lokalny?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 26.06.2017 22:41

miromir napisał(a):a jeśli można zapytać przejście w Cvetlinie ...dostępne czy tylko ruch lokalny?

Gdyby był tam tylko ruch lokalny, nikt z jadących nad morze w celach turystycznych by się na Cvietlin nie wybierał.
czaczapel
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) czaczapel » 26.06.2017 23:05

endryu napisał(a): czaczapel O której godz. chcesz wyjechać z Oleśnicy?
Dobrą opcją może być wyjazd wczesnym wieczorem np, ok. 17-tej./ W Czechach wieczorem ruch jest znikomy. I lepiej jechać w nocy przez Graz. Później M-L-P i w Ptuju można podejrzeć na kamerki o nasileniu ruchu lub od razu pojechać na Cvetlin.


Hej Endryu,

co do godziny to jeszcze się nie zastanawiałem, ale na pewno wezmę pod rozwagę Twoją propozycję.
Z tego co pamiętam to doba w apartamencie rozpoczyna się nam w sobotę o 14-tej, a że jedziemy z kotem na pokładzie to chciałbym uniknąć zbędnego trzymania naszego pupila w aucie (nawet przy otwartych oknach). Także chcielibyśmy być możliwie najbliżej owej 14-tej na miejscu.

Pozdrawiam,
Kamil
FiCRO03
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) FiCRO03 » 26.06.2017 23:06

Witam :papa:
Ja od siebie polecam przejście "Dobovec pri Rogatcu" :)
Nie ma tam prawie ruchu i jest to dobra alternatywa dla Cvetlina bo kiedyś zasłyszałem, że to przejście nie jest dla turystów :?:

PS. Ciekawe dlaczego HAK wyłączył kamerke przy przejściu GM :?:

Pozdrawiam 8)
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 26.06.2017 23:56

Na StreetView to przejście i droga do niego wygląda lepiej niż to w Cvetlin, ta na Cvetlin to bardziej jak droga dla kóz...
Ale jak popatrzy się nieco dalej i jeszcze dalej po stronie Chorwackiej to wygląda jak górska dziurawa droga dla rowerów i kóz...
Jak dla mnie obie dla twardzieli i nie do jazdy w nocy.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
endryu

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.06.2017 00:30

czaczapel Przesuń wyjazd na ok. 20-tą, 21-szą. Przerwy też trzeba zrobić.
gigi Przez Cvetlin kóz nie puszczają. Przejazd od Ptuja jest lekki, łatwy i przyjemny, a po stronie chorwackiej to już lajcik 8) W wekendy Macelj jest dla mistrzów prostej zdecydowanie w pyrkaniu na zderzaku niż spokojnym połykaniu kilometrów. Jadąc przez Cvetlin spokojnie dasz radę przejechać bez nadmiernego spocenia dłoni i czoła 8) Polecam Cvetlin :)
vakos8
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) vakos8 » 27.06.2017 00:37

Witam,
mijając granicę w Cvetlin, w którym miejscu najlepiej wrócić na E59? jest możliwa jazda drogą nr 1 (równoległa do E59) i zjazd dopiero w Zapresic?
FiCRO03
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) FiCRO03 » 27.06.2017 01:19

Czyli Cvetlin jest normalnie przejezdny dla turystów, w nocy zwłaszcza :?:
To by było bardzo dobre rozwiązanie bo do Dobovca trzeba zrobić troszke więcej kilometrów w nocy... :arrow: :|
No ale tam droga jest troche lepsza i po przekroczeniu granicy SLO/CRO pakujemy się dosyć szybko na E59 :D :arrow:
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 27.06.2017 06:07

konradek00 napisał(a):Jesteśmy świeżo po podróży do CRO przez Słowację i Węgry. W zasadzie żadnych utrudnień. W Prosovie malowanie pasów, w Kosicach jakaś przebudowa ślimaka wjazdowego na ekspresówkę, ale w sumie to max 10 minut straciliśmy. Węgry płynnie. Na granicy też prawie płynnie. Wg mnie lepsza opcja niż Austra, Słowennia.
W CRO też bez utrudnień, aż do Podgory.
Genralnie najgrosze były upały (max było 38 stopni) bo klima ledwo dawała radę.


Jechaliście w sobotę 24.06 czy w niedzielę 25.06 ?
Raczej w niedzielę, prawda ?
Ostatnio edytowano 27.06.2017 10:11 przez walczy, łącznie edytowano 1 raz
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 27.06.2017 10:05

FiCRO03 napisał(a):Czyli Cvetlin jest normalnie przejezdny dla turystów, w nocy zwłaszcza :?:
To by było bardzo dobre rozwiązanie bo do Dobovca trzeba zrobić troszke więcej kilometrów w nocy... :arrow: :|
No ale tam droga jest troche lepsza i po przekroczeniu granicy SLO/CRO pakujemy się dosyć szybko na E59 :D :arrow:

Cvetlin jest przejezdny jechałem tamtędy do Chorwacji 10 dni temu na granicy było tylko moje auto ale nie jest przyjemny i bezpieczny. Jedziesz z dziećmi to się zastanów, bardzo kręta i wąska droga i łata na łacie do tego roboty drogowe.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 27.06.2017 11:07

czaczapel napisał(a):Witam,

Z tego co zauważyłem to większość postów dotyczy wyjazdów w pełnym sezonie, czy Cromaniacy którzy jechali do Chorwacji w latach poprzednich na początku września zechcieliby się podzielić swoimi doświadczeniamy z podróży ?

Ja planuję wyjazd, a jakże z piątku na sobotę :) tj. wyjazd 1-ego września z Oleśnicy i na razie zaplanowałem taką trasę (niestety nie mogę jeszcze podać linka):
Oleśnica - Kłodzko - Svitavy - Brno - Mikulov - Wiedeń - Ilz - Bad Radkersburg - Ormoz - Varazdin - i dalej w kierunku Baska Voda :)
Prosze o radę, czy jechać tak, a może jednak bez kombinowania ?

Pozdrawiam,
Kamil


To się kolego może spotkamy bo ja też do Baski ale wyjeżdżam z Lodzi 02.09, trasa Czechy, Austria, nocleg w Ptuj i dalej do BV. Pozdrawiam, miłego wypoczynku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 464
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone