Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FiCRO03
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) FiCRO03 » 27.06.2017 13:06

Pazurek napisał(a):
FiCRO03 napisał(a):Czyli Cvetlin jest normalnie przejezdny dla turystów, w nocy zwłaszcza :?:
To by było bardzo dobre rozwiązanie bo do Dobovca trzeba zrobić troszke więcej kilometrów w nocy... :arrow: :|
No ale tam droga jest troche lepsza i po przekroczeniu granicy SLO/CRO pakujemy się dosyć szybko na E59 :D :arrow:

Cvetlin jest przejezdny jechałem tamtędy do Chorwacji 10 dni temu na granicy było tylko moje auto ale nie jest przyjemny i bezpieczny. Jedziesz z dziećmi to się zastanów, bardzo kręta i wąska droga i łata na łacie do tego roboty drogowe.

Dziękuje bardzo za odpowedź 8)
My pierwotnie mielibyśmy być na granicy Macelj około 1.30-2.00 w nocy, ale jeżeli będzie duży korek no to pojedziemy na Dobovec
Faktycznie na street view ta droga do Cvetlin nie wygląda zbyt ciekawie a będziemy jechać na 3 auta z dziećmi i to w nocy :?
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 27.06.2017 13:38

Nemhain napisał(a):Borsalino4, jechałeś na Milulov czy Brzeclaw?

na Breclav. drugi raz z rzędu tak jadę i jest ok
zaraz za Brnem są dwa pady i można śmigać
no i mam swoją stacje LPG gdzie tankuje
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 27.06.2017 13:46

FiCRO03 napisał(a):Dziękuje bardzo za odpowedź 8)
My pierwotnie mielibyśmy być na granicy Macelj około 1.30-2.00 w nocy, ale jeżeli będzie duży korek no to pojedziemy na Dobovec
Faktycznie na street view ta droga do Cvetlin nie wygląda zbyt ciekawie a będziemy jechać na 3 auta z dziećmi i to w nocy :?

O tej godzinie to chyba w Ptuju lepiej zjechać nie powinno być jakiegoś dużego korka. Ja wracam z Chorwacji w Piątek i nie jadę już przez Cvetlin tylko odbijam na Ptuj i robię objazd autostrady. Dłużej może ale ważniejsze jest bezpieczeństwo każdy robi jak uważa :D
FiCRO03
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) FiCRO03 » 27.06.2017 13:55

Pazurek napisał(a):
FiCRO03 napisał(a):Dziękuje bardzo za odpowedź 8)
My pierwotnie mielibyśmy być na granicy Macelj około 1.30-2.00 w nocy, ale jeżeli będzie duży korek no to pojedziemy na Dobovec
Faktycznie na street view ta droga do Cvetlin nie wygląda zbyt ciekawie a będziemy jechać na 3 auta z dziećmi i to w nocy :?

O tej godzinie to chyba w Ptuju lepiej zjechać nie powinno być jakiegoś dużego korka. Ja wracam z Chorwacji w Piątek i nie jadę już przez Cvetlin tylko odbijam na Ptuj i robię objazd autostrady. Dłużej może ale ważniejsze jest bezpieczeństwo każdy robi jak uważa :D

My będziemy jechać 7/8 lipca a na Macelj będziemy o 1.30-2.00 w nocy :arrow:
Rok temu korka strasznego nie było (ten sam dzień) no ale w tym roku :?:
Wiadomo jeszcze objazd MLP w Słoweni :hut:
Ostatnio edytowano 27.06.2017 22:00 przez FiCRO03, łącznie edytowano 1 raz
sanky
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanky » 27.06.2017 16:03

Będę jechał z piątku na sobotę (14-15 lipca) z dziećmi w nocy - z doświadczenia z poprzedniego roku chcę od razu ominąć Macelj (o 00:30 staliśmy 1,5h na granicy). Na początku celowałem w przejście w Cvetlin ale z ww. postów wynika że jest kręta i w nocy z dzieciakami to nie bardzo.
Wybrałem dwa inne przejścia czyli w Ptuj na Zavrć-->Varaźdin lub na Omróż-->Varaźdin - podpowiecie która opcja w nocy z dzieciakami będzie mniej kręta/bezpieczniejsza/przyjemniejsza?
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 27.06.2017 18:09

Mam podobny dylemat bo też jadę z dziećmi, które na dodatek nie lubią krętych dróżek.
Najlepszym wyjściem chyba jest jechać w takich godzinach gdy Macelj nie jest zakorkowane, w najgorszym wypadku przez Omroz>Varaźdin. Cvetlin czy Dobovec pri Rogatcu jak dla mnie z tego względu odpadają, odcinkami droga bardzo kręta i wąska...
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 27.06.2017 18:11

A kiedy nie jest? Ja także mam dylemat, bo nocuję w Ptuj w sobotę i będę na granicy w niedzielę rano
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.06.2017 19:38

Panowie o jakiej krętej drodze przez Cvetlin wspominacie :!:
Zaledwie dwie eski w pobliżu przejścia i jedna eska za Trakoščanem na 508-ce do Gornji Macelj :!:
Krętą drogą można nazwać górny odcinek wjazdu na Sveti Jure. 8)
FiCRO03
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) FiCRO03 » 27.06.2017 20:24

Można też zjechać z E59 w miejscowości Stanosina i dalej drogą nr. 689 i tam dojechać do Gminy Rogatec i dalej drogą nr. 107 do Dobovca :D 8)
Droga nie jest w najgorszym stanie i nie ma raczej krętych łuków :arrow:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.06.2017 22:05

FiCRO03 napisał(a):Można też zjechać z E59 w miejscowości Stanosina i dalej drogą nr. 689 i tam dojechać do Gminy Rogatec i dalej drogą nr. 107 do Dobovca :D 8)
Droga nie jest w najgorszym stanie i nie ma raczej krętych łuków :arrow:
Ale tu i tak od Ptuja wbijasz się na budowany odcinek, gdzie może być "korkociąg" :( Jak już to z Ptuja dojechać do Tržec wjechać na 690, 432 i 107 do Dobovca. https://www.google.pl/maps/dir/46.42577 ... 99!1m0!3e0
Ja mając doświadczenie z przejazdu i tym objazdem wolę Cvetlin.
FiCRO03
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) FiCRO03 » 27.06.2017 22:25

Nam najwygodniej byłoby przekroczyć SLO/CRO w Macelj no ale jeżeli będzie korek to co zrobić :cry:
Da się to w Ptuj'u jakoś ominąć, ten budowany odcinek :?: :cry:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.06.2017 22:33

FiCRO03 napisał(a):Nam najwygodniej byłoby przekroczyć SLO/CRO w Macelj no ale jeżeli będzie korek to co zrobić :cry:
Da się to w Ptuj'u jakoś ominąć, ten budowany odcinek :?: :cry:
Jeżeli chcesz przez Macelj to niestety jazda przez budowę. To nie znaczy, że w korku zależy od danej chwili. Ale tu szybciutko powstawał korek i bez budowy.
Czy jechałeś już kiedyś przez Cvetlin lub Rogatec :?:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 27.06.2017 22:52

endryu napisał(a):Krętą drogą można nazwać górny odcinek wjazdu na Sveti Jure. 8)

Przepraszam za OT: Tam, to już szok, ale przecież za Sv. Rok na autostradzie też jest trochę zakrętów. To też jakoś trzeba ominąć... ;)
Natomiast w temacie: jeśli na trasie do Macelj jest jest korek to zawsze można pojechać na inne przejście. Na forum jest mowa o różnych przejściach w okolicy, trasę można obejrzeć na SV.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 27.06.2017 23:15

Cvetin jest ok. Nie straszcie forumowiczów. 30 minut i jesteście z powrotem na highwayu :)
oxbox
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) oxbox » 27.06.2017 23:25

endryu napisał(a):
FiCRO03 napisał(a):Można też zjechać z E59 w miejscowości Stanosina i dalej drogą nr. 689 i tam dojechać do Gminy Rogatec i dalej drogą nr. 107 do Dobovca :D 8)
Droga nie jest w najgorszym stanie i nie ma raczej krętych łuków :arrow:
Ale tu i tak od Ptuja wbijasz się na budowany odcinek, gdzie może być "korkociąg" :( Jak już to z Ptuja dojechać do Tržec wjechać na 690, 432 i 107 do Dobovca. https://www.google.pl/maps/dir/46.42577 ... 99!1m0!3e0
Ja mając doświadczenie z przejazdu i tym objazdem wolę Cvetlin.

Nie jestem pewien czy Twoja droga jest "bezpieczna". W zeszłym roku ze względu na budowę był problem żeby przeciąć E59 w miejscu którym przebiega Twoja trasa.
Może bezpieczniej jest:
https://www.google.pl/maps/dir/46.42577 ... 99!1m0!3e0
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 465
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone