Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 22.06.2017 09:13

PJazz napisał(a):
mariusz29 napisał(a):Strata czasu 1 godz. już na początku trasy do CRO, to daje do myślenia :-) W takim razie, lepiej wyruszyć wcześniej rano/ w nocy, tak jak piszesz. Ewentualnie, zastanawiam się nad zmianą trasy z Tych przez Czechy, tylko potrzebuję porady, czy lepiej jechać trasą Tychy - Bielsko B. - Cieszyn - Frydek - Olomuniec - Brno, czy może Tychy - A1 - Ostrava - Olomuniec - Brno? Proszę o podpowiedź.

Jeżdżę z Tychów zawsze A1 (od kiedy istnieje). Ale Ty jedziesz bardzo wcześnie, więc nie będzie korków na trasie Tychy - Bielsko. Więc nie ma większej różnicy. Ale na autostradzie A1 omijasz wszystkie te wichury w Czechach, które są za Cieszynem. Postawiłbym na A1. Większy komfort jazdy.


Faktycznie przez A1 zdecydowanie bardziej komfortowo.
Dodam tylko, że na "wichurach za Cieszynem" w sezonie jest też większa szansa na spotkanie z suszącą lotną brygadą w mundurkach :wink:
luka306
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) luka306 » 22.06.2017 09:47

Co sądzicie o trasie z Koszalin -> Berlin -> Pasawa -> Ominięcie autostrady w Słowenii -> Zagrzeb

Planuje ruszyć 8 lipca skoro świt
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 22.06.2017 10:10

Jak wygląda w tym roku przejazd przez Czechy po autostradach (Ostrawa - Brno i dalej w kierunku Słowacji). Czy remonty mocno zwalniają przejazd, robią się korki?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.06.2017 10:15

luka306 napisał(a):Co sądzicie o trasie z Koszalin -> Berlin -> Pasawa -> Ominięcie autostrady w Słowenii -> Zagrzeb

Dobra alternatywa dla trasy przez Polskę i Czechy, długość porównywalna, ale moim zdaniem ta przez D będzie szybsza.
Pamiętaj o dwóch dodatkowo płatnych tunelach na austriackiej A9: Gleinaltunnel 8,50 euro i Bosrucktunnel 5 euro
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.06.2017 10:30

leszel napisał(a):Jak wygląda w tym roku przejazd przez Czechy po autostradach (Ostrawa - Brno i dalej w kierunku Słowacji). Czy remonty mocno zwalniają przejazd, robią się korki?

oprócz tego co userzy pisali na bieżąco na poprzednich kilku stronach tego wątku i w innych tematycznych wątkach - ostatnie kilka stron, to nic więcej się nie zmieniło
luka306
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) luka306 » 22.06.2017 10:46

walp napisał(a):
luka306 napisał(a):Co sądzicie o trasie z Koszalin -> Berlin -> Pasawa -> Ominięcie autostrady w Słowenii -> Zagrzeb

Dobra alternatywa dla trasy przez Polskę i Czechy, długość porównywalna, ale moim zdaniem ta przez D będzie szybsza.
Pamiętaj o dwóch dodatkowo płatnych tunelach na austriackiej A9: Gleinaltunnel 8,50 euro i Bosrucktunnel 5 euro



Ale odchodzi mi winieta w Czechach i liczę na mniejsze korki. Kiedyś nastałem się na trasie Praga - Brno
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 22.06.2017 10:55

te kiero napisał(a):
leszel napisał(a):Jak wygląda w tym roku przejazd przez Czechy po autostradach (Ostrawa - Brno i dalej w kierunku Słowacji). Czy remonty mocno zwalniają przejazd, robią się korki?

oprócz tego co userzy pisali na bieżąco na poprzednich kilku stronach tego wątku i w innych tematycznych wątkach - ostatnie kilka stron, to nic więcej się nie zmieniło


Przeleciałem kilka ostatnich stron i nie znalazłem...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2017 11:11

leszel napisał(a):
te kiero napisał(a):
leszel napisał(a):Jak wygląda w tym roku przejazd przez Czechy po autostradach (Ostrawa - Brno i dalej w kierunku Słowacji). Czy remonty mocno zwalniają przejazd, robią się korki?

oprócz tego co userzy pisali na bieżąco na poprzednich kilku stronach tego wątku i w innych tematycznych wątkach - ostatnie kilka stron, to nic więcej się nie zmieniło


Przeleciałem kilka ostatnich stron i nie znalazłem...


Wybacz ale źle szukasz, proponuję się rozejrzeć w wątkach np. tu. Remonty mocno potrafią się dać we znaki, zarówno między Pragą a Brnem (tam w kilku miejscach jest grzebane w ziemi) oraz to samo pod Brnem.

Na "schodach do Brna" co rusz ktoś stoi w korku bo wypadek albo zepsuta ciężarówka. Korki potrafią mieć nawet 10 km długości a dostępne objazdy też są zapchane.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 22.06.2017 13:08

Im dłużej się czyta tym bardziej dochodzę do wniosku co by Czechy machnąć bez winiety...
Kiedyś ten pierwszy raz być musi :roll:
Czasowo wcale nie gorzej jak tą niby autostradą, odpada zakup winiety, raczej nie trzeba stać w korkach ale i minus, że droga bardziej męcząca, wolno zgodnie z przepisami trza jechać po ryzyko pokuty duże a i w nagrodę spalanie niższe będzie...
Rozmawiałem wczoraj z kolegą co często jeździł przez Znojmo twierdzi, że droga nie jest zła ale trudno się skupić bo bardzo dużo południowego piękna na poboczu... :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2017 13:39

gigi napisał(a):droga nie jest zła ale trudno się skupić bo bardzo dużo południowego piękna na poboczu... :oczko_usmiech:


Winnice? :mrgreen:
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 22.06.2017 14:10

Jedne mają zapewne na imię Winnice inne Natasza...
Pewnie podobny widok jak u nas na zachodniej granicy :oops:
hubsondj
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubsondj » 22.06.2017 22:18

Witam szanownych użytkowników.

Ruszam w niedzielę 25.06 z noclegiem w okolicach Ptuj. Wyjazd 8 rano Katowice. Podróż standard, czyli Czechy, Austria, objazd autostrady w Słowenii. Granicę słoweńską - chorwacką mam zamiar przekroczyć około max 9 rano w poniedziałek. Myślicie, że w poniedziałek będzie tam w miarę spokój? Pytanie mam też do osób, które jechały przez Wiedeń, Brno. Czy w niedzielę pokonam to bez przeszkód? Będę wdzięczny za każde porady.

Oczywiście jak dojedziemy na miejsce postaram się w tym w wątku napisać parę pomocnych informacji. Z góry dzięki za pomoc.
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 22.06.2017 22:26

3 ostatnie razy przekraczałem granice ok 8 rano w poniedziałek i nigdy nie stałem dłużej niż 15-20 minut. W najbliższy poniedziałek znów tam będę ale zamierzam być nieco wcześniej.
Peter1981
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 14.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Peter1981 » 22.06.2017 22:28

leszel napisał(a):Jak wygląda w tym roku przejazd przez Czechy po autostradach (Ostrawa - Brno i dalej w kierunku Słowacji). Czy remonty mocno zwalniają przejazd, robią się korki?

Jechałem do Chorwacji 4 czerwca od północy (przez Czechy w Nocy). Wracałem 17 czerwca, (przez Czechy w godzinach wieczornych).
Remonty są, ale w tym czasie co jechałem nie były zbyt uciążliwe. Płynna jazda i w miarę szybka.

hubsondj napisał(a): Granicę słoweńską - chorwacką mam zamiar przekroczyć około max 9 rano w poniedziałek. Myślicie, że w poniedziałek będzie tam w miarę spokój?

Nie powinno być większych problemów.

hubsondj napisał(a):Pytanie mam też do osób, które jechały przez Wiedeń, Brno. Czy w niedzielę pokonam to bez przeszkód? Będę wdzięczny za każde porady.

Jechałem w Niedzielę w nocy i bez żadnego problemu przejechałem te miejscowości.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 22.06.2017 23:41

leszel napisał(a):W 2011 r. po przekroczeniu przejścia w Boboszowie, po czeskiej stronie był mały sklepik z winietami na Czechy i Austrię (ceny przyzwoite). Czy nadal tam funkcjonuje?


W Boboszowie na granicy - taka mała budka (wieczorem i w nocy raczej zamknięta). Natomiast kupowałem kiedyś winiety w pierwszej większej miejscowości po drodze, czyli w Kraliky na stacji benzynowej.

Winiety CZ/A/SLO możesz też kupić we Wrocławiu na stacji BP (wylot na A4 - ul. Karkonoska). Czechy 10 dni - 72 PLN, 1 m-c: 95 PLN; Austria 10 dni - 63 PLN, 2 m-ce - 144 PLN.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 459
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone