Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 20.06.2017 19:42

Raphael napisał(a):
tolek1 napisał(a):Jak wygląda objazd Czadcy ze Skalité przez Oszczadnica? Początek drogi (nawierzchni) tego objazdu na podstawie Street Vieww Skalite nie jest zachęcający.

Dalej nie jest lepiej, rzekłbym, że jest dosyć gorzej.

Wiesz coś więcej ? Jeżeli tak to napisz.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 20.06.2017 19:50

kokos0 napisał(a):
Raphael napisał(a):
tolek1 napisał(a):Jak wygląda objazd Czadcy ze Skalité przez Oszczadnica? Początek drogi (nawierzchni) tego objazdu na podstawie Street Vieww Skalite nie jest zachęcający.

Dalej nie jest lepiej, rzekłbym, że jest dosyć gorzej.

Wiesz coś więcej ? Jeżeli tak to napisz.


można doprecyzować "dalej nie jest lepiej" ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2017 20:29

Nie jest dobrze - www.zjazdnost.sk
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 20.06.2017 20:40

Kolego Damianie, jeśli chodzi o ten południowy kierunek (Słowacja i Czechy) Twoje wiadomości są mocnopomocne :lol: Ale ta ostatnia info. wraz z linkiem pokazała mi, że chyba nie odwrócę się od Czech w tym roku i pojadę swoją starą trasą. Jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego więc po co zmieniać skoro nie widać różnicy (ale poleciałem reklamowymi rymami :oops: )
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 20.06.2017 20:41

Pääkäyttäjä napisał(a):Nie jest dobrze - http://www.zjazdnost.sk


w tej sytuacji trasa tylko Czechy Austria
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.06.2017 20:49

Pääkäyttäjä napisał(a):Nie jest dobrze - http://www.zjazdnost.sk


Nie znam linku do podobnej mapy Polski.
Ale jeśli istnieje - to u nas też "nie jest dobrze". :)
Nie jedźcie przez Polskę to unikniecie korków. :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2017 20:56

GrandeCzewa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrandeCzewa » 20.06.2017 20:59

Mapka trochę myląca, zamknięty jest most nad Kisucą, wytyczony objazd. Z informacji na stronie zjazdnost.sk wynika że "wygasa" 16 lipca.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.06.2017 21:08

GrandeCzewa napisał(a):Mapka trochę myląca...

To miałem na myśli pisząc poprzedniego posta.
Ostatnio przejeżdżałem przez kilka fragmentów północnej Słowacji oznaczonych na tej mapce jako drogi z "robotami drogowymi".
Robót nie było.
Natomiast spotkałem się z robotami których na tej mapce nie uwzględniono.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2017 21:45

romuald22 napisał(a):
GrandeCzewa napisał(a):Mapka trochę myląca...

To miałem na myśli pisząc poprzedniego posta.
Ostatnio przejeżdżałem przez kilka fragmentów północnej Słowacji oznaczonych na tej mapce jako drogi z "robotami drogowymi".
Robót nie było.
Natomiast spotkałem się z robotami których na tej mapce nie uwzględniono.


No niby tak, ale przejazd przez most jest zamknięty zaś wytyczone objazdy powodują utrudnienia w ruchu tak czy owak. Po drodze do Bratysławy jest tego trochę ale chyba nie tyle, ile w Czechach. Każdy pojedzie tak, jak chce - zresztą u Pepików niby jest tragicznie a potem okazuje się, że da się to przejechać. Lepiej być względnie przygotowanym... wspomniana strona należy do słowackiego odpowiednika GDDKiA - SSC.sk

Tu jest względnie aktualna lista utrudnień.

Szerokości, over and out, šťastnou cestu.
Rafik89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafik89 » 20.06.2017 22:55

Witam, 07.07 wieczorem ok 19 wyjeżdżam z Wrocławia do Omis. To będzie mój trzeci wyjazd do Cro, ale drugi swoim autem. Z uwagi na roboty drogowe pod Brnem i powrót tydzień później w ciągu dnia w sobotę zastanawiam się czy jest sens kupować winietę na Czechy, czy może lepiej zrezygnować z czeskich autostrad i w obie strony jechać przez Svitave drogą 43? Przy okazji czy na odcinek drogi od węzła autostrady A1 i drogi 52 do węzła z drogą 425 obowiązuje winieta? Jeśli tak to jak najlepiej pojechać? Patrzę na tą mapę i nie bardzo widzę możliwość przedostania się na jakąś drogę w kierunku granicy z Austrią.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.06.2017 23:12

D1 pod Brnem jest bezpłatna. R52 jest płatna od zjazdu Rajhard, wiec tam musisz z niej zjechać i wrócić za Pohorelicami.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 20.06.2017 23:13

Z Wrocka można też polecieć bez winiety na Igławę-Znojmo omijając tym samym Brno a Wiedeń witamy od innej strony...
Rafik89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafik89 » 20.06.2017 23:15

O to mi chodziło, ten zjazd Rajhard jest właśnie na drogę 425. Dzięki za info.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 457
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone