Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2017 22:41

krzyswerm napisał(a):Czyli korek zaczyna się już grubo wcześniej, ucieczka na drogę 430 chyba nie pomoże, bo podejrzewam, że lokalsi tak jeżdżą.
Czy sens ma taki objazd, biorąc pod uwagę, że jadę na Breclav: trasa?


Wszystko zależy od tego, o której godzinie pojedziesz. Możesz jechać jak lokalsi, byle nie rano między 7 a 9 i potem między 16 a 18.
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 18.06.2017 22:51

Jak wyjadę z TG ok 11-12 to w Vyskovie będę około 14. Najlepsze jest to, że remont, który powoduje te korki jest do 23.06.2017 23.59. :cry: a ja tam będę o 14.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2017 22:57

krzyswerm napisał(a):Jak wyjadę z TG ok 11-12 to w Vyskovie będę około 14. Najlepsze jest to, że remont, który powoduje te korki jest do 23.06.2017 23.59. :cry: a ja tam będę o 14.


Z własnego doświadczenia wiem, że o tej porze powinno być nieco luźniej, głównie w okolicy Ołomuńca czy Brna.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 19.06.2017 10:16

Cały czas szukam info o końcu budowy słoweńskiej autostrady do przejścia w CRO. Wie ktoś może na jakim to jest etapie?
Czy zmieniło się coś w Austrii za Mikulowem od zeszłego roku?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107690
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2017 10:23

przemo99 napisał(a):Cały czas szukam info o końcu budowy słoweńskiej autostrady do przejścia w CRO. Wie ktoś może na jakim to jest etapie?

Jest informacja w wątku o objeździe autostrady w Słowenii :idea:
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 19.06.2017 11:20

Co sądzicie o takiej trasie? Chciałbym ominąć zatory pod Brnem jak i Wiedeń oraz zaoszczędzić na winiecie CZ dlatego taki objazd do Frydek-Mistek. Czy autostrada miedzy Bratysławą a Wiedniem jest ok? Bo w poprzednich latach były tam remonty i też bywały zatwardzenia.
https://goo.gl/maps/iHK4tQXUcKo
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.06.2017 11:43

wrona25 napisał(a):Co sądzicie o takiej trasie? Chciałbym ominąć zatory pod Brnem jak i Wiedeń oraz zaoszczędzić na winiecie CZ dlatego taki objazd do Frydek-Mistek. Czy autostrada miedzy Bratysławą a Wiedniem jest ok? Bo w poprzednich latach były tam remonty i też bywały zatwardzenia.
https://goo.gl/maps/iHK4tQXUcKo

To może lepiej tak: https://goo.gl/maps/WPJjWtJmVbL2
Omijasz przede wszystkim Ostravę, a odległość ta sama :oczko_usmiech:
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 19.06.2017 11:56

dids76 napisał(a):
wrona25 napisał(a):Co sądzicie o takiej trasie? Chciałbym ominąć zatory pod Brnem jak i Wiedeń oraz zaoszczędzić na winiecie CZ dlatego taki objazd do Frydek-Mistek. Czy autostrada miedzy Bratysławą a Wiedniem jest ok? Bo w poprzednich latach były tam remonty i też bywały zatwardzenia.
https://goo.gl/maps/iHK4tQXUcKo

To może lepiej tak: https://goo.gl/maps/WPJjWtJmVbL2
Omijasz przede wszystkim Ostravę, a odległość ta sama :oczko_usmiech:

Jechałem na majówkę do Budapesztu tą trasą i droga między Trzyńcem a Żyliną jest rozkopana, co kawałek remont a i przez Żylinę żółwie tempo. Jak wracałem do Polski powoli ale sie kulałem. W drugą stronę mega korki, głównie tiry. Natomiast nie wiem jak to wygląda miedzy Ostrawą a autostrada D1 w Słowacji drogą którą wytyczyłem wiec pytam doświadczonych w tym temacie i wielkie dzięki za odpowiedź.
Ostatnio edytowano 19.06.2017 12:30 przez wrona25, łącznie edytowano 3 razy
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 19.06.2017 12:05

wrona25 napisał(a):Co sądzicie o takiej trasie? Chciałbym ominąć zatory pod Brnem jak i Wiedeń oraz zaoszczędzić na winiecie CZ dlatego taki objazd do Frydek-Mistek. Czy autostrada miedzy Bratysławą a Wiedniem jest ok? Bo w poprzednich latach były tam remonty i też bywały zatwardzenia.
https://goo.gl/maps/iHK4tQXUcKo


A o której godzinie i w jakim terminie chcesz jechać ? Wszystko od tego zależy :)
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 19.06.2017 12:20

bonovox75 napisał(a):
wrona25 napisał(a):Co sądzicie o takiej trasie? Chciałbym ominąć zatory pod Brnem jak i Wiedeń oraz zaoszczędzić na winiecie CZ dlatego taki objazd do Frydek-Mistek. Czy autostrada miedzy Bratysławą a Wiedniem jest ok? Bo w poprzednich latach były tam remonty i też bywały zatwardzenia.
https://goo.gl/maps/iHK4tQXUcKo


A o której godzinie i w jakim terminie chcesz jechać ? Wszystko od tego zależy :)

Jadę w gorącym terminie jeżeli chodzi o natężenie ruchu :( wyjazd 22.07. W stronę Chorwacji pojadę na noc więc którędy by nie jechać nie przewiduję zatorów, natomiast powrót będzie raczej z rana i te najbardziej zagrożone odcinki będę mijał wczesnym lub późnym popołudniem i tak kombinuję co by na własne życzenie nie dostać się w zakorkowany Wiedeń, Brno czy inne trudne miejsca o tej porze.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 19.06.2017 13:02

wrona25 napisał(a):
bonovox75 napisał(a):
wrona25 napisał(a):Co sądzicie o takiej trasie? Chciałbym ominąć zatory pod Brnem jak i Wiedeń oraz zaoszczędzić na winiecie CZ dlatego taki objazd do Frydek-Mistek. Czy autostrada miedzy Bratysławą a Wiedniem jest ok? Bo w poprzednich latach były tam remonty i też bywały zatwardzenia.
https://goo.gl/maps/iHK4tQXUcKo


A o której godzinie i w jakim terminie chcesz jechać ? Wszystko od tego zależy :)

Jadę w gorącym terminie jeżeli chodzi o natężenie ruchu :( wyjazd 22.07. W stronę Chorwacji pojadę na noc więc którędy by nie jechać nie przewiduję zatorów, natomiast powrót będzie raczej z rana i te najbardziej zagrożone odcinki będę mijał wczesnym lub późnym popołudniem i tak kombinuję co by na własne życzenie nie dostać się w zakorkowany Wiedeń, Brno czy inne trudne miejsca o tej porze.


Jeśli chodzi o trasę powrotną, to ta zaproponowana przez Ciebie wydaje się rozsądna. Ja niestety nie jeździłem w tym kierunku do PL, to nie potwierdzę w 100% :?

Co zaś się tyczy do CRO, to faktycznie przejazd nocny sporo upraszcza.

PS. taką trasę (podobną) znalazłem na forum:
ile-godzin-na-przejazd-uczciwie-bez-popisow-t48156-1020.html
manek-rz
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 10.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 19.06.2017 15:45

manek-rz napisał(a):Witam.

Mi do wyjazdu zostało jakies 2 tygodnie. Czytam Wasze bieżące informacje dot. przejazdu i zastanawiam się jak jechać.
Tak szczerze to zastanawia mnie jeden odcinek, a mianowicie granica węgiersko-chorwacka. Jadę z Rzeszowa przez Słowację, Węgry i...
I właśnie, czy ktoś może podpowiedzieć, czy jechać standardowo na przejście Letenye, czy też może pokusić się i nadłożyć 50 km i przejechać przez przejście Gola-Berzence. Jechał ktoś, jak wrażenia, jak natężenie, jak droga? Z tego co czytam, to postój na Letenye ok. 1h.
Z góry dzięki za odpowiedź...


Ponawiam pytanie, może ktoś jechał?

Druga sprawa - trochę offtopic (z góry sorki) - Czy spotkaliście się z problemem w trakcie jakiejś kontroli, dot. bagażników na dach (rowerowych). Gość mnie dzisiaj w sklepie "zastrzelił" stwierdzeniem, że w Chorwacji można rowery przewozić tylko na bagażnikack z certyfikatem TUV, czyli takie zwykłe za 80 zł odpadają i koszt zakupu jednego "właściwego" to ok. 200 zł. Prawda to to?? Czy już najzwyklejsza paranoja.
Doczytywałem też o apteczkach... Słowacy zwariowali :/
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3450
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 19.06.2017 15:47

Chyba wystarczy apteczka zgodna z DIN - wg norm i nie powinni się czepiać. Ale fakt, słyszałem o ich kontrolach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2017 16:04

manek-rz napisał(a):Druga sprawa - trochę offtopic (z góry sorki) - Czy spotkaliście się z problemem w trakcie jakiejś kontroli, dot. bagażników na dach (rowerowych). Gość mnie dzisiaj w sklepie "zastrzelił" stwierdzeniem, że w Chorwacji można rowery przewozić tylko na bagażnikack z certyfikatem TUV, czyli takie zwykłe za 80 zł odpadają i koszt zakupu jednego "właściwego" to ok. 200 zł. Prawda to to?? Czy już najzwyklejsza paranoja.
Doczytywałem też o apteczkach... Słowacy zwariowali :/


Wydrukuj sobie w paru językach tekst umowy wiedeńskiej. Obowiązuje Cię wyposażenie kraju, w którym jest zarejestrowane auto. Czyli apteczka ma być taka, jaką się, zgodnie z normą, sprzedaje w Polsce. W praktyce, apteczki niewiele się już różnią. Warto za to mieć inne rzeczy, które u nas nie są wymagane a w sytuacji kryzysowej, mogą być przydatne.

Co do bagażnika z certyfikatem - chodziło o atest bezpieczeństwa a markowe zapewne takie mają. To zapewne pod katem nie tego, żeby naciągnąć Cię na droższy uchwyt ale żebyś po drodze roweru nie zgubił w przypadku np. nagłego manewru albo hamowania (ja już jeden rower na autostradzie widziałem leżeć i ludzi, którzy po niego biegli...) :) No i generalnie - im tańszy uchwyt, tym jego gorsze wykonanie, jakość uchwytu, etc.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 19.06.2017 16:40

Do manek-rz.

Ja jechałem przez Letenye, 4 czerwca, ale odbiłem na stare przejście. Nie pojechałem na wprost ale odbiłem na prawo...
... i tu byłem pierwszy; Trochę trwało nim obudziłem celników :); ale to był 4 czerwca. Jak jest teraz ?.
Wracając do Polski 17-go jechałem już prosto i fakt, w stronę Chorwacji był korek ca 500 m.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 455
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone