Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007
Re: GRANICA Od 01.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 02.07.2013 23:21

autolicznik napisał(a):
Lednice napisał(a):Na pewno będzie szybciej, bo jest wspólna odprawa graniczna i nie ma celników.
Ale korkogenne są bramki autostradowe :roll:


Planuję przejechać granicę SLO-CRO ok 02:30 - czy w granicach godziny 04:00 na bramkach na wysokości Zagrzebia tworzą się korki?

Proponuje jechać na bramki do płacenia kartą automatyczne(prawym pasem) tam nigdy nie ma korków
autolicznik
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.05.2007
Re: GRANICA Od 01.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) autolicznik » 02.07.2013 23:29

Dick45 napisał(a):
autolicznik napisał(a):
Lednice napisał(a):Na pewno będzie szybciej, bo jest wspólna odprawa graniczna i nie ma celników.
Ale korkogenne są bramki autostradowe :roll:


Planuję przejechać granicę SLO-CRO ok 02:30 - czy w granicach godziny 04:00 na bramkach na wysokości Zagrzebia tworzą się korki?

Proponuje jechać na bramki do płacenia kartą automatyczne(prawym pasem) tam nigdy nie ma korków


To akurat "praktykuję" od lat :)

Tak pytam o nocny przejazd z piątku na sobotę, gdyż poprzednie pięć wyjazdów jechałem zawsze z soboty na niedzielę, jednak tym razem nie dało rady inaczej :(
Jadę w okolice Makarskiej i chcę być na miejscu około 8.00, tak żeby wyprzedzić tworzące się korki.
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 03.07.2013 00:14

pyton napisał(a):Dzień dybry wszystkim. Mam nadzieję, że na temat.Kilka razy wracałem (czerwiec lub wrzesień) autostradą do Polski. Przed bramkami Zagreb-Lucko w stronę północną widziałem zjazd typu "no cash" ale bałem się tam zjechać no bo nie wiadomo co będzie. Kolejka mała (do 10 aut jak to poza sezonem) i nie było problemu. Ale teraz (ostatni czwartek) postanowiliśmy z żoną, że zobaczymy jak będzie w "no cash" (najwyżej będziemy jechać na wstecznym do "normalnych" bramek jak coś nie wypali. Zjeżdżając na "no cash" zwolniliśmy max. Auta nas wyprzedzały ale bez trąbienia i jakiś tam. Oznaczenia bardzo dobre. Lewe trzy pasy nie dla nas. Prawe dwa pasy nie dla nas. Został środek. Pięć pasów. Pusto. Wszystko wolne. Podjeżdżamy. Po lewej terminal. Próbuję włożyć bilet do czytnika (pierwsza "szpara z prawej") a on nie wchodzi na co Lepsza połowa, że to dziura do wydawania paragonu. NO TO GDZIE MAM WŁOŻYĆ ? Do pierwszej szpary od lewej strony !!! Wkładam bilet i połknęło. UFF ! Kartę kredytową włożyłem ( sam, bez niczyjej pomocy ) do szpary obok (druga od lewej strony), coś pomiędliło, wyświetliła się kwota (takiej się spodziewałem), wypluło kartę (bez wpisywania pinu), podniosła się bramka i pomknęliśmy dalej. Pierwszy raz skorzystaliśmy z takiej możliwości (trwało to bardzo szybko) i zawsze będziemy z tego korzystać. Jadąc dalej patrzyliśmy na "normalne" bramki. Do wszystkich kolejka ( 5 do 7 aut). Tak więc polecam ten sposób płatności za autostradę w kierunku Polski na węźle przy Zagrzebiu.

Ja to robie od 5 lat i bez wątpienia jest to najszybszy sposób na bramki początkowo zaniepokoił mnie brak pinu ale rozliczenie zawsze było OK. A jak juz wiedzie się na bramki za gotówke to tez mozna zapłacic kartą ten z obsługi pojazgocze troche ale kartę weżmie.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 03.07.2013 10:33

Cześć,
Czy dobrze zrozumiałem, że w niezły korek można wpaść również jadąc do Cro, przed Zagrzebiem na bramkach zjazdowych z A2? Jeździłem tam przez wiele lat i sobie czegoś takiego nie przypominam ale miałem 2 lata przerwy.
Jeżeli tak jest to czy jest tam również wcześniejszy zjazd do płacenia kartą (jak pod Zagrzebiem ale w drodze powrotnej)?
P.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.07.2013 12:37

piotr62 napisał(a):Cześć,
Czy dobrze zrozumiałem, że w niezły korek można wpaść również jadąc do Cro, przed Zagrzebiem na bramkach zjazdowych z A2? Jeździłem tam przez wiele lat i sobie czegoś takiego nie przypominam ale miałem 2 lata przerwy.
Jeżeli tak jest to czy jest tam również wcześniejszy zjazd do płacenia kartą (jak pod Zagrzebiem ale w drodze powrotnej)?
P.


Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale ja wywnioskowałem że masz na myśli NP Zapresić:
http://www2.hak.hr/rmt/?l=134

troszku tam się robiło ciasno, ale nie tak jak na Lućko, gdyż tam łączy się kilka kierunków; i osobnego No Cash nie uświadczyłem, bo bym na pewno skorzystał...
Ostatnio edytowano 04.07.2013 08:18 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 03.07.2013 13:32

Dzięki, o to mi chodziło, czy opłaca się to objeżdżać (cały czas mam na myśli sobotę, godz. 10): zjazd z A2 w Mokrice, wjazd w Sv.Križ-Začretje?
P.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.07.2013 15:46

te kiero napisał(a):
Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale ja wywnioskowałem że masz na myśli NP Zapresić:
http://www2.hak.hr/rmt/?l=134

troszku tam się robiło ciasno, ale nie tak jak na Lućko, gdyż tam łączy się kilka kierunków; i No Cash nie uświadczyłem, bo bym na pewno skorzystał...


W tym roku są bramki "No Cash" ale nie osobno jak w Lucko, ale w tym samym miejscu. Są to dwie lub trzy lewe zewnętrzne. Oczywiście z nich korzystałem :mrgreen:
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 04.07.2013 20:13

dids76 napisał(a):
te kiero napisał(a):
Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale ja wywnioskowałem że masz na myśli NP Zapresić:
http://www2.hak.hr/rmt/?l=134

troszku tam się robiło ciasno, ale nie tak jak na Lućko, gdyż tam łączy się kilka kierunków; i No Cash nie uświadczyłem, bo bym na pewno skorzystał...


W tym roku są bramki "No Cash" ale nie osobno jak w Lucko, ale w tym samym miejscu. Są to dwie lub trzy lewe zewnętrzne. Oczywiście z nich korzystałem :mrgreen:


W zeszłym roku też już działały - płaciłem na nich w czerwcu
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 05.07.2013 21:33

piątek 20.20 Wjazd do cro macelj - korek po horyzont. 21.20 korka brak
autolicznik
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) autolicznik » 05.07.2013 22:27

Michalm2012 napisał(a):piątek 20.20 Wjazd do cro macelj - korek po horyzont. 21.20 korka brak


Byłeś na miejscu, czy patrzysz na kamerki?

Z tego co widać stoją tylko autokary. Będę zaglądał dziś w nocy i patrzył co się dzieje.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 06.07.2013 09:47

Widok z kamerki Macelj, sobota:
8:00 luzik
9:20 trochę samochodów (ciężko powiedzieć jak długa kolejka)
9:30 luzik
9:40 ze 30 samochodów, widać koniec kolejki, czas oczekiwania 3-4 min.
10:00 nie widac końca
11:20 widac koniec, calkiem luźno

Chmury i trochę pada.

P.
Ostatnio edytowano 06.07.2013 11:27 przez piotr62, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.07.2013 10:12

autolicznik napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):piątek 20.20 Wjazd do cro macelj - korek po horyzont. 21.20 korka brak

Byłeś na miejscu, czy patrzysz na kamerki?
Z tego co widać stoją tylko autokary. Będę zaglądał dziś w nocy i patrzył co się dzieje.


piotr62 napisał(a):Widok z kamerki Macelj, sobota:
8:00 luzik
9:20 trochę samochodów (ciężko powiedzieć jak długa kolejka)
9:30 luzik
9:40 ze 30 samochodów, widać koniec kolejki, czas oczekiwania 3-4 min.
P.


mniej więcej od połowy lipca to cię zacznie ciasnota... teraz to naprawdę luzik
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 06.07.2013 15:56

Tomeksc
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomeksc » 06.07.2013 16:03

na Lucko tak zawsze jest ??? czy akurat dziś tak wyszło że taki korek ??
a powiedzcie co znaczy na drodze napis ENC ??
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 06.07.2013 16:11

ENC - to przejazd dla posiadajacych elektroniczny modem. Chyba ale nie jestem pewien.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 92
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone