Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole na granicy- w tym roku.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.09.2015 20:43

asikx napisał(a):
Bocian napisał(a):
Z napisał(a):Spróbuj zgłosić że zgubiłaś,to zobaczymy czy Ci się nie odechce marnować czasu,no chyba że jesteś na emeryturze i masz go do oporu,bo policja ma i cudzego nie ceni.

Nie policja a konkretni policjanci. Najczęściej dyżurni i pomocnicy dyżurnych jednostki którzy z całą zawziętością uwalają takie tematy. Tu jest największa porażka policji, na tym styku obywatela z policją.



Nie ma co uwalać, zagubienie dowodu osobistego Policji nie interesuje i tyle. Tylko paszport, niezależnie od tego czy zagubiony czy skradziony podlega zgłoszeniu i rejestracji.
A jak się obywatel upiera, to znaczki skarbowe za określona kwotę, notatka, pieczątka i już.
Nikt nie uruchomi procesu wykrywczego z powodu zagubionego dowodu, podobnie jak nikt nie wyśle Wydziału do leżaka na Białostockiej :wink: .

R.

Mowa też była o "ludziach przychodzących do jednostek w swoich sprawach", zatem np. przyjęcie o zgłoszeniu kradzieży samochodu się w to pisze jak mniemam. Reakcja dyżurnych jednak podobna do tego co omawiał Z. (kiedyś miałem nieprzyjemność sprawdzić na własnej skórze)...dlatego o "pogonieniu kota" pisałem powyżej...
Galon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Galon » 16.09.2015 20:55

asikx napisał(a):Nie ma co uwalać, zagubienie dowodu osobistego Policji nie interesuje i tyle.

Muszę się zgodzić z Tobą. W co nie których KMP vel KPP na okienkach są przyklejone papierki z informacjami.
Zagubione DO proszę zgłosić do Urzedu Miejskiego/Gminy itp.
foxis
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.06.2018
Kontrole graniczne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) foxis » 12.06.2018 20:29

Witajcie,
czy obecnie są jakieś kontrole na granicy Węgiersko - Chorwackiej (Letenye)?
Czy też przejeżdżamy bez zatrzymywania się?

Dziękuję
Andrzej
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Kontrole graniczne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2018 23:00

foxis napisał(a):Witajcie,
czy obecnie są jakieś kontrole na granicy Węgiersko - Chorwackiej (Letenye)?
Czy też przejeżdżamy bez zatrzymywania się?

Dziękuję
Andrzej

Witam.
Na granicach węgiersko - chorwackich są kontrole dokumentów (mogą też być celne).
Chorwacja jeszcze nie jest w strefie Schengen.
foxis
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) foxis » 13.06.2018 07:42

Kurcze, bo mogę nie wyrobić się czasowo wyrobienie nowych paszportów dla dzieci.
Czy ktos przerabial przejazd granicę węgiersko-chorwacką z nieaktualnym paszportem?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 13.06.2018 07:44

NIE WYBIERAMY SIĘ DO CHORWACJI BEZ WAŻNYCH DOKUMENTÓW DZIECI !
Dowód osobisty wyrabia się w 5 dni przez net.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 13.06.2018 07:53

kaeres napisał(a):NIE WYBIERAMY SIĘ DO CHORWACJI BEZ WAŻNYCH DOKUMENTÓW DZIECI !
Dowód osobisty wyrabia się w 5 dni przez net.


À propos dokumentu dla dziecka - znajomi mają tylko dowód dla 11 letniej córki. Chcielibyśmy zabrać ich na wycieczkę do Mostaru, ale czy dowód dla dziecka wystarczy? Wiem, że z dorosłymi nie powinno być problemu - wszyscy będziemy mieć tylko dowody i oczywiście Zielone Karty, ale gdzieś czytałam opinię, że dokument dla dziecka jest tam traktowany bardziej restrykcyjnie i że musi to być paszport. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2018 07:55

Wystarczy.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.06.2018 07:58

Magda O. napisał(a):
kaeres napisał(a):NIE WYBIERAMY SIĘ DO CHORWACJI BEZ WAŻNYCH DOKUMENTÓW DZIECI !
Dowód osobisty wyrabia się w 5 dni przez net.


À propos dokumentu dla dziecka - znajomi mają tylko dowód dla 11 letniej córki. Chcielibyśmy zabrać ich na wycieczkę do Mostaru, ale czy dowód dla dziecka wystarczy? Wiem, że z dorosłymi nie powinno być problemu - wszyscy będziemy mieć tylko dowody i oczywiście Zielone Karty, ale gdzieś czytałam opinię, że dokument dla dziecka jest tam traktowany bardziej restrykcyjnie i że musi to być paszport. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Nie czytaj w niesprawdzonych źródłach, wejdź na stronę ambasady i zobaczysz że dowód wystarczy:)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 13.06.2018 11:09

Teraz nie ma już tak jak kiedyś - zerknął na dowód i machnął ręką żeby jechać. W dodatku jak się trafi na nadgorliwca to trochę czasu może zejść ;)
foxis
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) foxis » 13.06.2018 20:28

kaeres napisał(a):NIE WYBIERAMY SIĘ DO CHORWACJI BEZ WAŻNYCH DOKUMENTÓW DZIECI !
Dowód osobisty wyrabia się w 5 dni przez net.

Gdzie w ciągu 5 dni wyrobisz? Bo ja w UM składałem wniosek i minimum 2 tygodnie czekania.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 13.06.2018 21:03

Można załatwić dowód przez internet jeżeli posiada się profil zaufany
https://obywatel.gov.pl/dzieci/dowod-os ... rzez-epuap
Jednak odebrać i tak trzeba w urzędzie.
Napisane jest że do 30 dni a jak w praktyce nie wiem.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 14.06.2018 09:08

Cze!
Składałem wniosek w Krakowie i był do odbioru po 8 dniach.
pozdro
fly
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 14.06.2018 09:34

W ubiegłym roku na 2 tygodnie przed wylotem do Grecji i Albanii żona sprawdziła swój dowód i okazało się, że był nieważny. Od razu złożyła wniosek o wydanie nowego. Na szczęście urzędniczka była osobą empatyczną, do dokumentów dołączyła fiszkę, że sprawa bardzo pilna z powodu wyjazdu i po tygodniu żona cieszyła się nowym dokumentem.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 14.06.2018 19:12

Arek napisał(a):W ubiegłym roku na 2 tygodnie przed wylotem do Grecji i Albanii żona sprawdziła swój dowód i okazało się, że był nieważny. Od razu złożyła wniosek o wydanie nowego. Na szczęście urzędniczka była osobą empatyczną, do dokumentów dołączyła fiszkę, że sprawa bardzo pilna z powodu wyjazdu i po tygodniu żona cieszyła się nowym dokumentem.

Jak w większości takich przypadków nie ważne kto wypełnia wniosek, ważne kto go przyjmuje...:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kontrole na granicy- w tym roku. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone