Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kontrole na granicy- w tym roku.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.09.2015 20:43

asikx napisał(a):
Bocian napisał(a):
Z napisał(a):Spróbuj zgłosić że zgubiłaś,to zobaczymy czy Ci się nie odechce marnować czasu,no chyba że jesteś na emeryturze i masz go do oporu,bo policja ma i cudzego nie ceni.

Nie policja a konkretni policjanci. Najczęściej dyżurni i pomocnicy dyżurnych jednostki którzy z całą zawziętością uwalają takie tematy. Tu jest największa porażka policji, na tym styku obywatela z policją.

Nie ma co uwalać, zagubienie dowodu osobistego Policji nie interesuje i tyle. Tylko paszport, niezależnie od tego czy zagubiony czy skradziony podlega zgłoszeniu i rejestracji.
A jak się obywatel upiera, to znaczki skarbowe za określona kwotę, notatka, pieczątka i już.
Nikt nie uruchomi procesu wykrywczego z powodu zagubionego dowodu, podobnie jak nikt nie wyśle Wydziału do leżaka na Białostockiej :wink: .

R.

Mowa też była o "ludziach przychodzących do jednostek w swoich sprawach", zatem np. przyjęcie o zgłoszeniu kradzieży samochodu się w to pisze jak mniemam. Reakcja dyżurnych jednak podobna do tego co omawiał Z. (kiedyś miałem nieprzyjemność sprawdzić na własnej skórze)...dlatego o "pogonieniu kota" pisałem powyżej...
Galon
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Galon » 16.09.2015 20:55

asikx napisał(a):Nie ma co uwalać, zagubienie dowodu osobistego Policji nie interesuje i tyle.

Muszę się zgodzić z Tobą. W co nie których KMP vel KPP na okienkach są przyklejone papierki z informacjami.
Zagubione DO proszę zgłosić do Urzedu Miejskiego/Gminy itp.
foxis
Autostopowicz
Kontrole graniczne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) foxis » 12.06.2018 20:29

Witajcie,
czy obecnie są jakieś kontrole na granicy Węgiersko - Chorwackiej (Letenye)?
Czy też przejeżdżamy bez zatrzymywania się?

Dziękuję
Andrzej
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Kontrole graniczne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2018 23:00

foxis napisał(a):Witajcie,
czy obecnie są jakieś kontrole na granicy Węgiersko - Chorwackiej (Letenye)?
Czy też przejeżdżamy bez zatrzymywania się?

Dziękuję
Andrzej

Witam.
Na granicach węgiersko - chorwackich są kontrole dokumentów (mogą też być celne).
Chorwacja jeszcze nie jest w strefie Schengen.
foxis
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) foxis » 13.06.2018 07:42

Kurcze, bo mogę nie wyrobić się czasowo wyrobienie nowych paszportów dla dzieci.
Czy ktos przerabial przejazd granicę węgiersko-chorwacką z nieaktualnym paszportem?
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 13.06.2018 07:44

NIE WYBIERAMY SIĘ DO CHORWACJI BEZ WAŻNYCH DOKUMENTÓW DZIECI !
Dowód osobisty wyrabia się w 5 dni przez net.
Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 13.06.2018 07:53

kaeres napisał(a):NIE WYBIERAMY SIĘ DO CHORWACJI BEZ WAŻNYCH DOKUMENTÓW DZIECI !

À propos dokumentu dla dziecka - znajomi mają tylko dowód dla 11 letniej córki. Chcielibyśmy zabrać ich na wycieczkę do Mostaru, ale czy dowód dla dziecka wystarczy? Wiem, że z dorosłymi nie powinno być problemu - wszyscy będziemy mieć tylko dowody i oczywiście Zielone Karty, ale gdzieś czytałam opinię, że dokument dla dziecka jest tam traktowany bardziej restrykcyjnie i że musi to być paszport. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2018 07:55

Wystarczy.
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.06.2018 07:58

Magda O. napisał(a):
kaeres napisał(a):NIE WYBIERAMY SIĘ DO CHORWACJI BEZ WAŻNYCH DOKUMENTÓW DZIECI !

À propos dokumentu dla dziecka - znajomi mają tylko dowód dla 11 letniej córki. Chcielibyśmy zabrać ich na wycieczkę do Mostaru, ale czy dowód dla dziecka wystarczy? Wiem, że z dorosłymi nie powinno być problemu - wszyscy będziemy mieć tylko dowody i oczywiście Zielone Karty, ale gdzieś czytałam opinię, że dokument dla dziecka jest tam traktowany bardziej restrykcyjnie i że musi to być paszport. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Nie czytaj w niesprawdzonych źródłach, wejdź na stronę ambasady i zobaczysz że dowód wystarczy:)
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 13.06.2018 11:09

Teraz nie ma już tak jak kiedyś - zerknął na dowód i machnął ręką żeby jechać. W dodatku jak się trafi na nadgorliwca to trochę czasu może zejść ;)
foxis
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) foxis » 13.06.2018 20:28

Gdzie w ciągu 5 dni wyrobisz? Bo ja w UM składałem wniosek i minimum 2 tygodnie czekania.
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 13.06.2018 21:03

Można załatwić dowód przez internet jeżeli posiada się profil zaufany
https://obywatel.gov.pl/dzieci/dowod-os ... rzez-epuap
Jednak odebrać i tak trzeba w urzędzie.
Napisane jest że do 30 dni a jak w praktyce nie wiem.
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 14.06.2018 09:08

Cze!
Składałem wniosek w Krakowie i był do odbioru po 8 dniach.
pozdro
fly
Arek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 14.06.2018 09:34

W ubiegłym roku na 2 tygodnie przed wylotem do Grecji i Albanii żona sprawdziła swój dowód i okazało się, że był nieważny. Od razu złożyła wniosek o wydanie nowego. Na szczęście urzędniczka była osobą empatyczną, do dokumentów dołączyła fiszkę, że sprawa bardzo pilna z powodu wyjazdu i po tygodniu żona cieszyła się nowym dokumentem.
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 14.06.2018 19:12

Arek napisał(a):W ubiegłym roku na 2 tygodnie przed wylotem do Grecji i Albanii żona sprawdziła swój dowód i okazało się, że był nieważny. Od razu złożyła wniosek o wydanie nowego. Na szczęście urzędniczka była osobą empatyczną, do dokumentów dołączyła fiszkę, że sprawa bardzo pilna z powodu wyjazdu i po tygodniu żona cieszyła się nowym dokumentem.

Jak w większości takich przypadków nie ważne kto wypełnia wniosek, ważne kto go przyjmuje...:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Kontrole na granicy- w tym roku. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019