Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kołobrzeg - Toskania 2014

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 04.07.2017 16:22

Monteriggioni....
Oglądając poprzez internet zdjęcia Toskanii, często pokazują się zdjęcia pewnej twierdzy otoczonej winoroślami i drzewkami oliwnymi. To Monteriggioni.

1.jpg


Z lotu ptaka to miejsce wygląda jak z bajek Disneya, z gier komputerowych itp.... byliśmy tam w środku. Jedliśmy oczywiście lody, zwiedzaliśmy miasto, wchodziliśmy na mury ( za parę euro). To też flagowa miejscowość Toskanii...
Parking przed tym miastem - fortecą, o ile pamiętam, był bezpłatny...

W Monteriggioni po raz kolejny przenosimy się w czasie...
image1107.JPG

DSC00671.JPG

DSC00684.JPG

DSC00688.JPG

DSC00727.JPG

image1077.JPG

image1101.JPG

image1079.JPG

image1113.JPG


Raczej nie musimy nikogo przekonywać... to niesamowite miasteczko... forteca.
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 04.07.2017 17:09

Colle val d'Elsa
Tę miejscowość prawie zawsze ignorowaliśmy. Mijaliśmy jadąc do Monteriggioni, Florencji, doliny D'Orcia... a okazała się naprawdę ciekawym miastem. Zwłaszcza stara część miasta.

DSC00398.JPG

DSC01074.JPG

DSC01155.JPG

DSC01111.JPG

DSC01135.JPG

DSC01165.JPG

DSC01122.JPG

DSC01104.JPG

DSC01117.JPG



Podobnie Casole val d'Elsa...
wstawię tylko jedno zdjęcie.. ale ładne...
DSC01200.JPG


Trudno jest opisać wszystkie pobliskie miejscowości... nie starczyłoby czasu... jest ich tam tyle...
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 04.07.2017 23:20

Siena... to największe miasto, które oglądaliśmy. No dobra... większa była Florencja. Ale mamy z Florencji złe wspomnienia. Miasto było zatłoczone, znalezienie miejsca parkingowego graniczyło z cudem. Po spojrzeniu na główne zabytki... odpuściliśmy.
Taka w sumie była idea tej wycieczki... odpoczynek od ludzi... we Florencji nie wypoczywaliśmy. Zostawimy ją na inny wyjazd. Po przeczytaniu Inferno Dana Browna żałowałem, że poświęciłem Florencji zbyt mało czasu. To z drugiej strony piękne miasto. Może nie takie jak Rzym... nasz wielbiony.... ale to też piękne miasto. Z pewnością kiedyś Florencję zwiedzimy tak jak na to zasługuje. Z wejściami do wielu muzeum, zamku, pałacu. Panorama miasta jest niesamowita, mieliśmy okazję widzieć miasto z góry... piękne stare miasto.
Sama bazylika jednak bardziej podobała mi się w Sienie.... o o tym mieście za chwilę.
Siena....
Na każdym kroku... niemalże na każdej ulicy w Sienie widoczne są posągi, pomniki Wilczycy, symbolu Rzymu. Przeczytałem gdzieś, że mieszkańcy Sieny zawsze murem stawali za Rzymem, utożsamiali się z Romanistami.
Stare miasto otoczone jest... jak to w Toskanii... murem. Znalezienie parkingu ... okazało się łatwe, było nawet bezpłatne, trudno mi jest powiedzieć gdzie był ten parking ale pomocna może być wskazówka - do starej części miasta wiodły schody ruchome...
Czas na Sienę...
DSC00452.JPG

DSC00453.JPG

DSC00456.JPG

DSC00491.JPG

DSC00461.JPG

DSC00507.JPG

DSC00512.JPG


Choć kościoły, katedry, bazyliki odwiedzamy w zasadzie tylko podczas wycieczek, to katedra Duomo w Sienie... była jednym z najpiękniejszych obiektów sakralnych jakie widzieliśmy w życiu- a widzieliśmy ich sporo ... To po prostu musicie zobaczyć...
DSC00518.JPG

DSC00532.JPG

DSC00568.JPG

DSC00590.JPG
biblioteka w katedrze....
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 07.07.2017 02:13

Ostatnie wspomnienia...
Dolina Orcia. Kwintesencja Toskanii. To z tej doliny pochodzi najwięcej tapet, widokówek, zdjęć w wyszukiwarkach internetowych.
Ale zacznę od pewnego filmu... Pod słońcem Toskanii. Film z 2003 r. zdobył duży rozgłos. Główną rolę grała bella Toscana...
Akcja filmu miała miejsce w Cortonie. Daleko mieliśmy... ale Żabsko uparło się, żeby zobaczyć villę Bramasole. Tę willę kupiła główna bohaterka filmu.

Znaleźliśmy ją. Obecnie nazywa się Villa Laura. Niewiele wdzięku pozostało z filmowej willi. Jednak główny budynek, choć zmieniony... pozostał. Ukochana dopięła swego.

DSC00781.JPG

DSC00786.JPG

DSC00824.JPG

DSC00747.JPG

Ja zapamiętałem Cortonę rónież z innego powodu... fajne kaktusy...

DSC00778.JPG



Dolina Orcia to nie tylko ładne widoczki. To również piękne miasta.
Montepulciano... w tym mieście kręcili drugą część Zmierzchu... na głównym placu Edward miał się ujawnić jako wampir.
Jemu się nie udało... Ja się jednak ujawniłem.... dokładnie w tym miejscu stał wampir Edward...

DSC00905.JPG


Montepuciano to typowe miasteczko Toskanii. Na wzgórzu, otoczone murami. Stare miasto. Mury miejskie są malutkie...

DSC00887.JPG






No i oczywiście winnica...
DSC00884.JPG


Pienza.
Miasto słynie z serów Pecorino. Są świetne, kupiliśmy kilka kawałków. Najlepsze są najstarsze, mające około jednego roku. Nie wszyscy, z uwagi na specyficzny zapach mogli wejść do sklepów z Pecorino. My miłośnicy serów wszelkiej postaci... daliśmy radę.
Same Pecorino... cóż były świetne
DSC00872.JPG

DSC00874.JPG


Pienza została zapamiętana nie tylko z powodu wyśmienitych serów. To miasto kwiatów...
DSC00857.JPG

DSC00860.JPG

DSC00862.JPG

DSC00864.JPG


stare kamienne uliczki....
DSC00866.JPG

DSC00871.JPG



Kolejne miasto San Orcia...

DSC00962.JPG


DSC00964.JPG


DSC00967.JPG



DSC00981.JPG




Typowe widoczki Doliny Orcia

Odwiedziliśmy jeszcze kilka wyjątkowych miejscowości Polecam Lucignano....
Na tę dolinę nie starczy jeden dzień. To wyjątkowe miejsce.... cała dolina wpisana do UNESCO. Coś w tym jest....

DSC00679.JPG


DSC00688.JPG


DSC00747.JPG


DSC00923.JPG


DSC01005.JPG


DSC01014.JPG


DSC01022.JPG


flagowe zdjęcie... widniejące w każdym przewodniku Toskanii. To miejsce znajduje się między Pienzą a San Orcia...o ile pamiętam.

image990.JPG




To wszystko. Musiałem pominąć pewne dni, miejscowości. Było ich dużo. Może nawet zbyt dużo. Ale możemy śmiało powiedzieć, że Toskanię mamy za sobą. Jeszcze tam wrócimy. Będziemy kąpać się w termach Saturnii, w morzu... będziemy pożerać Pecorino, jeść świetną szynkę. Pić nienormalne ilości Chianti... zobaczymy dokładniej Florencję.
Zostaje tam jeszcze tyle do zwiedzenia...do przeżycia...np zbiory winorośli i imprezy związane ze zbiorami...
Toskanio jeszcze się spotkamy.
Moje wspomnienia może nie były zbyt dokładne... minęło ponad trzy lata... ale może moja relacja komuś się przyda... naprawdę polecam Toskanię. To klepsydra czasu, to piękne średniowieczne miasteczka, wioski. Piękne widoki, to nie zepsute jeszcze chmarą turystów miejsce...zapamiętamy Toskanię już na zawsze...
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Kołobrzeg - Toskania 2014 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone