Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.07.2017 11:05

doris84 napisał(a):
krutom napisał(a):
doris84 napisał(a):..... bedziemy jechac jak i ty marosmaro.. jedziemy tylko w 4 osoby ; dwoje doroslych i dwojka dzieci :) skoro tak mowisz ze zawsze cos tam bylo to juz mi lepiej:) jestem dobrej mysli :) dobrze by bylo znalezc cos w miare szybko :) a ty tez w rejony Novalji sie wybierasz? slyszalam ze tam moze byc troche drozej.. my chcemy na pewno gdzies w rejonie bo chcemy do tej caski sprobowac jak wczesniej wspominales :) no i w ogole wydaje mi sie ze fajne miejsca sa tam dookola :)

doris84, a słyszałaś może o takich literkach: "ą", "ę", "ć", "ł", "ó", "ż", "ź"?
Chyba jest różnica między "zrób mi łaskę" a "zrób mi laskę"?

spoko krutom poprawię się..

Dzięki, nie piszę tego dla wymądrzania się, ale naprawdę ciężko się czyta.
No i jeszcze ten punkt w regulaminie: Pisząc przestrzegaj zasad ortografii i gramatyki oraz wyrażaj się jasno i zrozumiale. Używaj polskich znaków (chyba, że piszesz z zagranicy i masz zagraniczną klawiaturę). Nie cytuj postów całości, cytuj tylko te fragmenty na które odpowiadasz.
Udanych wakacji :papa:
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 15.07.2017 11:13

Krutom, wróciliście już z Pagu? Jak oceniasz Vlašići? Może relacja? ;)
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 15.07.2017 13:42

Cześć Doris84. W cztery osoby jest wielkie prawdopodobieństwo znaleźć coś do mieszkania. Ale zapomniałem dodać że rok rokowi nie równy i może tak być że będzie większe obłożenie jak w ostatnich latach w których byliśmy. Raczej nie podejrzewam aż takiego strasznego scenariusza i pewnie dosyć szybko coś znajdziecie biorąc pod uwagę małą liczbę osób i potrzebę jednego apartmana.
Co do Caski to fajne miejsce dla dzieci dno nie spada gwałtownie dosyć długo jest płytko i żwirek fajny bo drobniutki. Ale my nie siedzimy tam cały czas bo jest więcej fajnych miejsc gdzie się można ociaptać. Można powiedzieć że wszędzie jest blisko bo tak w jedną jak i drugą stronę wyspy z Caski jest jakieś 25 km. Jeśli interesuje was plaża piaskowa też mogę podesłać namiar i opisać jak trafić.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.07.2017 17:15

Nemhain napisał(a):Krutom, wróciliście już z Pagu? Jak oceniasz Vlašići? Może relacja? ;)

Wróciłem.

Relacja... to kupa roboty. Nie wyrobię się. Powklejam zdjęcia.

Vlašići to wioska. W jednej części kilka nowych domów. Zamieszkali w nich nie generują ruchu na plaży bo maja swoje.
1 knajpa, kościółek, 1 sklepik, krowy, kury, gołębie, owce, generalnie swojsko.
Turystów mało. Plaża piaszczysta, łagodnie opadające dno, można podjechać samochodem, co jest wygodne, bo cały sprzęt można trzymać w aucie.
Miejsce na ok 15 samochodów, ale podczas naszego pobytu nie parkowało więcej niż 6.

Nam się podobało. Wieczorami czytamy książki, albo planujemy wycieczki. Prawie codziennie robiliśmy wypady. Plaża 3 - 4 godzinki i w świat.
Kurortów nie cierpię. Ale nie wszyscy tak mają. :lol:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.07.2017 17:40

AdamZ napisał(a):
Habanero napisał(a): znaleźliśmy piękną plażę, na której czujemy się jak w raju (dzisiaj tylko my i para golasów). Jak żyć,jak żyć, :roll:

Mam nadzieję że jakąś relację zapodasz albo choć wskazówką rzucisz żeby ułatwić planowanie objazdu Pagu w przyszłym roku (może) :)

Cześć Adam. Postaram się coś o Pagu napisać, ale jeszcze nie teraz. Wczoraj w nocy wróciliśmy i nie mogę dojść do siebie :evil: .
Pozdrawiam :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.07.2017 19:04

marosmaro napisał(a):
Habanero napisał(a):Przedłużyłem pobyt do jutra. Mieliśmy wracać dzisiaj, ale nikt nie chciał. Nie wiem, kiedy te dni przeleciały 8O Żal stąd wracać, znaleźliśmy piękną plażę, na której czujemy się jak w raju (dzisiaj tylko my i para golasów). Jak żyć,jak żyć, :roll:


Zawsze mam to samo jak się musi wracać. Dwa lata temu też zostaliśmy dwa dni dłużej tak było fajnie. Bardzo proszę o namiary na tą super plażę niedługo tam znowu będę może skorzystamy.


Plaża, w której zakochaliśmy się, jest w Sv Marko. Trzeba ze Sv Mariji pojechać jeszcze jakieś 300 m pod górkę. Tam znajdziecie miejsce do zaparkowania na dwóch parkingach przy tym pomniku lub przy drodze. My parkowaliśmy 50m dalej, przy drodze, tuż przy zejściu na plażę.
IMG_20170711_152728.jpg


Zejście łagodne zakończone 87 schodami.
IMG_20170712_160232.jpg



Plaża składa się z dwóch zatoczek. Jedna, kamienista z prawej strony, jest tam trochę ludzi, ale w porównaniu do Sv Mariji to duży luz :wink:
IMG_20170712_160208.jpg

Natomiast tam za tymi głazami, które widać poniżej, po lewej , znajduje się ta nasza.
Dostać się do niej można idąc między głazami, po kamieniach zanurzonych w morzu (woda sięga kolan )
IMG_20170711_152946.jpg



Tak wygląda z góry :D :D :D
IMG_20170712_160147.jpg

A tak z dołu
IMG_20170712_103123.jpg

W Jadranie piaseczek, na plaży kamyczki i piaseczek, mało ludzi i spokój, piękne widoki, ciepła i przejrzysta woda, to główne zalety tej plaży. Wada jest tylko jedna - trzeba dojechać samochodem, piwa brak :evil: :( Polecam i pozdrawiam :papa: .
IMG_20170712_105611.jpg
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 15.07.2017 19:37

Habanero napisał(a):Polecam i pozdrawiam

Ale zanęcasz :) Ok, się przymierzę do majowego tym razem (czerwiec okazał się zbyt ciepły) zwiedzania Pagu.
A z relacją to nienerwowo :) niektórzy zaczynają pisać zimą żeby sobie rozjaśnić długie wieczory.
Wspominane lazury lepiej smakują na zimno :mrgreen:
Ostatnio edytowano 15.07.2017 19:54 przez AdamZ, łącznie edytowano 1 raz
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.07.2017 19:49

AdamZ napisał(a):
Habanero napisał(a):Polecam i pozdrawiam

Ale zanęcasz :) Ok, się przymierzę do majowego tym razem (czerwiec okazał się zbyt ciepły) zwiedzania Pagu.

Bardzo nam się tam podobało :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.07.2017 21:04

Habanero napisał(a): Powiem krótko, Pag serca nasze skradł :D

Krótko, ale jakże rzeczowo. :mrgreen:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 16.07.2017 00:26

"Habanero" dzięki za odpowiedź i namiary znamy to miejsce jest super i w tym roku też tam na pewno zawitamy.
Pozdrowionka.
danisnk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) danisnk » 16.07.2017 20:14

Habanero, mógłbyś oznaczyć to miejsce ze zdjęć na mapach google? Pozdrawiam
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 16.07.2017 21:35

danisnk napisał(a):Habanero, mógłbyś oznaczyć to miejsce ze zdjęć na mapach google? Pozdrawiam

https://www.google.pl/maps/dir/44.48423 ... m2!4m1!3e0

Pozdrawiam :papa:
sofix
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sofix » 17.07.2017 19:16

Witamy również miłośników i wpisujemy się na listę,
właśnie niedawno wróciliśmy z tego bajecznego miejsca. Oprócz plaż o których tu się wspomina - Wielki i Mały Zaton, Beretnicy , które naprawdę powalają na kolana, do atrakcji Pagu dopisujemy 2 delfiny :D, udało nam się je wypatrzyć w pobliżu latarenki oznaczający wejście do Zatoki Pag.
Ostrzegamy przed restauracją Golija- znajduje się tuż przy deptaku i jest chyba największa, wc nie istnieje, a małże, i inne rzeczy są po po prostu niezjadliwe, nieoczyszczone , pizza surowa, - nie polecamy!!!
Korzystaliśmy z kwatery Kapetana, o którym tu ktoś wspominał - oczywiście 5+
Duuużo jeszcze zostało do zobaczenia.. :(
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 17.07.2017 22:34

sofix napisał(a):Duuużo jeszcze zostało do zobaczenia.. :(


Oj dużo dużo my jedziemy czwarty raz i nadal będzie co robić.
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 18.07.2017 14:22

Hejo :)

...szykujemy się na wyjazd 19.08 na wyspę Pag ;)

2 lata temu był Brac, czas zmienić klimat trochę ;)
Vidalici, 3 km od Novalija, zobaczymy jak będzie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 291
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone