Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
doris84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris84 » 13.07.2017 16:08

marosmaro napisał(a):
doris84 napisał(a):Hej
mam pytanie czy jadac do Chorowacji na Pag lepiej jechac przez Słowenie czy przez Wegry?bo slyszelismy ze na Słoweni sie troche korkuje .. no i Słowenia ma drogie winiety na taki krotki odcinek z tego co wiem..prosze o informacje jak to sie wszystko ma do tegorocznego sezonu pozdrawiam :)


Cześć "doris84". Z tego co czytam to większość jedzie trasą autostradową czyli Czechy, Austria, Słowenia, Cro. My od 1999 roku tylko raz tamtędy jechaliśmy. Nasza trasa prawie zawsze wygląda tak Wieliczka-Bańska Bystrzyca-granica Sahy-Hont-Budapeszt-granica Letenye-Zagrzeb-itd. trasa może wolniejsza ale jak się przekonałem po tylu wyjazdach tylko nie znacznie. Najgorszy odcinek to od granicy w Chyżne do przejścia granicy Sahy -Hont strasznie się marudzi ograniczenia i trzeba się pilnować ale są odcinki gdzie można jechać szybciej. Jak dla mnie to fajna trasa i trochę tańsza o wyżej wymienionej. Co do korków zależy w kiedy się jedzie czyli w jaki dzień. Z piątku na sobotę prawie murowane stanie na granicy a potem Lućko. Ale to wszystko mnie tutaj tylko w dziale (Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...)



No hej marosmaro..
Dzieki za info.. My bysmy jechali z Łodzi i prawdopodobnie w niedzielę bądz poniedziałek.. w zeszlym roku bylismy we Włoszech i wracalismy pobocznymi drogami i chyba sie zbytnio nie przypilnowalismy co skutkowalo mandacikiem :/ bardziej wiec jestem przychylna jechac autostradami tylko tak zeby nie stac w korku.. :)
verick
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) verick » 13.07.2017 16:37

Cześć wszystkim, jestem w Novalji pierwszy raz, miasto dość duże, dużo młodych ludzi, gdzie można zjeść coś dobrego, napić się jakiegoś lokalnego wina? Może jakaś winiarnia w pobliżu? Jakieś atrakcje? Może ktoś coś polecić? :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.07.2017 17:38

Przedłużyłem pobyt do jutra. Mieliśmy wracać dzisiaj, ale nikt nie chciał. Nie wiem, kiedy te dni przeleciały 8O Żal stąd wracać, znaleźliśmy piękną plażę, na której czujemy się jak w raju (dzisiaj tylko my i para golasów). Jak żyć,jak żyć, :roll:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 13.07.2017 18:01

Habanero napisał(a): znaleźliśmy piękną plażę, na której czujemy się jak w raju (dzisiaj tylko my i para golasów). Jak żyć,jak żyć, :roll:

Mam nadzieję że jakąś relację zapodasz albo choć wskazówką rzucisz żeby ułatwić planowanie objazdu Pagu w przyszłym roku (może) :)
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 13.07.2017 19:42

Habanero napisał(a):Przedłużyłem pobyt do jutra. Mieliśmy wracać dzisiaj, ale nikt nie chciał. Nie wiem, kiedy te dni przeleciały 8O Żal stąd wracać, znaleźliśmy piękną plażę, na której czujemy się jak w raju (dzisiaj tylko my i para golasów). Jak żyć,jak żyć, :roll:


Zawsze mam to samo jak się musi wracać. Dwa lata temu też zostaliśmy dwa dni dłużej tak było fajnie. Bardzo proszę o namiary na tą super plażę niedługo tam znowu będę może skorzystamy.
maku
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 17.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maku » 14.07.2017 12:45

Może to ta plaża na winklu jak się jedzie na Św. Marię?
Nie pamiętam jej nazwy, ale na takim zakręcie w Bosanie. Tam te plaże nie mają nigdzie nazw, przynajmniej ja nie widziałam, tylko niektóre. W przewodnikach gdzieś czytałam nazwę, ale nie byłam pewna czy to to.
Trudne zejście na dół, wejście przez lasek. Z jednej strony skały ostre (po lewej stojąc na plazy), z drugiej strony skały okrągłe ( po prawej).
Jeśli to ta plaża... to tam zawsze jakieś golasy :) Dla nas to było najlepsze miejsce, przepiękne.
doris84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris84 » 14.07.2017 13:24

verick napisał(a):Cześć wszystkim, jestem w Novalji pierwszy raz, miasto dość duże, dużo młodych ludzi, gdzie można zjeść coś dobrego, napić się jakiegoś lokalnego wina? Może jakaś winiarnia w pobliżu? Jakieś atrakcje? Może ktoś coś polecić? :D



Hej.. zamierzamy tez jechac w sierpniu na Novalje ale w ciemno.. skoro tam jestes to mozesz mi napisac czy da rade znalezc jakies kwatery w tym miejscu albo w rejonach?
doris84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris84 » 14.07.2017 13:30

doris84 napisał(a):
verick napisał(a):Cześć wszystkim, jestem w Novalji pierwszy raz, miasto dość duże, dużo młodych ludzi, gdzie można zjeść coś dobrego, napić się jakiegoś lokalnego wina? Może jakaś winiarnia w pobliżu? Jakieś atrakcje? Może ktoś coś polecić? :D



Hej.. zamierzamy tez jechac w sierpniu na Novalje ale w ciemno.. skoro tam jestes to mozesz mi napisac czy da rade znalezc jakies kwatery w tym miejscu albo w rejonach?



verick i jak jechaliscie? promem czy wzdluz Pagu i przez most? a pozniej na Novalje?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 14.07.2017 16:05

Doris zawsze jedziemy około 15 sierpnia jak się przyglądałem to zawsze było sporo apartmanów wolnych choć zawsze rezerwujemy wcześniej. Zależy też ile osób lub rodzin bo może być tak że na więcej będziecie podzieleni.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 14.07.2017 19:24

Habanero napisał(a):Przedłużyłem pobyt do jutra. Mieliśmy wracać dzisiaj, ale nikt nie chciał. Nie wiem, kiedy te dni przeleciały 8O Żal stąd wracać, znaleźliśmy piękną plażę, na której czujemy się jak w raju (dzisiaj tylko my i para golasów). Jak żyć,jak żyć, :roll:

Dlatego ja od razu przedłużyłem sobie pobyt z 14 do 17dni:)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 14.07.2017 19:25

maku napisał(a):Może to ta plaża na winklu jak się jedzie na Św. Marię?
Nie pamiętam jej nazwy, ale na takim zakręcie w Bosanie. Tam te plaże nie mają nigdzie nazw, przynajmniej ja nie widziałam, tylko niektóre. W przewodnikach gdzieś czytałam nazwę, ale nie byłam pewna czy to to.
Trudne zejście na dół, wejście przez lasek. Z jednej strony skały ostre (po lewej stojąc na plazy), z drugiej strony skały okrągłe ( po prawej).
Jeśli to ta plaża... to tam zawsze jakieś golasy :) Dla nas to było najlepsze miejsce, przepiękne.

A nie masz czasem na myśli dubravy w Bosanie? Schodzi się do niej po takich wąskich schodkach?
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 14.07.2017 22:25

adrianek90 napisał(a):A nie masz czasem na myśli dubravy w Bosanie? Schodzi się do niej po takich wąskich schodkach?


Byłem, ale golasów nie widziałem. Niemniej to naprawdę super plaża :D
doris84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris84 » 15.07.2017 10:16

marosmaro napisał(a):Doris zawsze jedziemy około 15 sierpnia jak się przyglądałem to zawsze było sporo apartmanów wolnych choć zawsze rezerwujemy wcześniej. Zależy też ile osób lub rodzin bo może być tak że na więcej będziecie podzieleni.



dzieki za info.. my tez teraz tak bedziemy jechac jak i ty marosmaro.. jedziemy tylko w 4 osoby ; dwoje doroslych i dwojka dzieci :) skoro tak mowisz ze zawsze cos tam bylo to juz mi lepiej:) jestem dobrej mysli :) dobrze by bylo znalezc cos w miare szybko :) a ty tez w rejony Novalji sie wybierasz? slyszalam ze tam moze byc troche drozej.. my chcemy na pewno gdzies w rejonie bo chcemy do tej caski sprobowac jak wczesniej wspominales :) no i w ogole wydaje mi sie ze fajne miejsca sa tam dookola :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.07.2017 10:32

doris84 napisał(a):..... bedziemy jechac jak i ty marosmaro.. jedziemy tylko w 4 osoby ; dwoje doroslych i dwojka dzieci :) skoro tak mowisz ze zawsze cos tam bylo to juz mi lepiej:) jestem dobrej mysli :) dobrze by bylo znalezc cos w miare szybko :) a ty tez w rejony Novalji sie wybierasz? slyszalam ze tam moze byc troche drozej.. my chcemy na pewno gdzies w rejonie bo chcemy do tej caski sprobowac jak wczesniej wspominales :) no i w ogole wydaje mi sie ze fajne miejsca sa tam dookola :)

doris84, a słyszałaś może o takich literkach: "ą", "ę", "ć", "ł", "ó", "ż", "ź"?
Chyba jest różnica między "zrób mi łaskę" a "zrób mi laskę"?
doris84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris84 » 15.07.2017 10:45

krutom napisał(a):
doris84 napisał(a):..... bedziemy jechac jak i ty marosmaro.. jedziemy tylko w 4 osoby ; dwoje doroslych i dwojka dzieci :) skoro tak mowisz ze zawsze cos tam bylo to juz mi lepiej:) jestem dobrej mysli :) dobrze by bylo znalezc cos w miare szybko :) a ty tez w rejony Novalji sie wybierasz? slyszalam ze tam moze byc troche drozej.. my chcemy na pewno gdzies w rejonie bo chcemy do tej caski sprobowac jak wczesniej wspominales :) no i w ogole wydaje mi sie ze fajne miejsca sa tam dookola :)

doris84, a słyszałaś może o takich literkach: "ą", "ę", "ć", "ł", "ó", "ż", "ź"?
Chyba jest różnica między "zrób mi łaskę" a "zrób mi laskę"?

spoko krutom poprawię się..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 290
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone