Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.09.2018 07:59

^^
Dobrze wiedzieć, dzięki za raport! I zdrowia dla dziecka!
ziemniak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 09.09.2018 10:54

Cześć,

Jedziemy od 26 września do 7 października. W końcu na wyspę Brać, bo zawsze były jakieś przeciwności i ostatecznie lądowaliśmy gdzie indziej.

Dotychczas byliśmy:

1. Brela
2. Pag - Mandre
3. Hvar - Ivan Dolac (nasz faworyt)
4. Krk - Stara Baska
5. Istria - Kamieniak
6. Rab
7. Korcula - Prizba (drugi fawworyt)
8. Murter
9. Omis - Nemira

Jedziemy w 6 osób plus 3 dzieci (5 i 2,5 roku, 8 miesięcy). Myślimy o Bol. Znaleźliśmy domek parterowy blisko hotelu Borak, kilometr od złotego rogu, 120 metrów od plaży. Domek ma 3 sypialnie, 2 łazienki 100M2 i dość duże podwórko. Cena za noc to 70E.

Proszę o jakieś rady i uwagi czy to dobry wybór. Z mojego punktu widzenia:

- O tej porze roku w Bol nie powinno być tłoczno, a wiele knajpek, sklepów i atrakcji otwartych normalnie
- południowa strona, a zatem cieplej i dłużej słońce będzie operować (o ile nie będzie się chować za górami o zachodzie słońca)
- Blisko do ładnych plaż w Murvicy i wejścia na Vidova Góra
- około 40 minut od promu w Supetar (no właśnie, bo chyba lepiej do Splitu niż do Makarskiej - taniej i mniej czasu za kółkiem)
- Dużo deptaków i zacienionych miejsc żeby spacerować z dziećmi
- Blisko ewentualna pomoc medyczna
- Ładny kolor wody

Jak się zdecydujemy na Bol to będzie nasz pierwszy raz w tak dużym mieście na Chorwacji, ale mamy nadzieję, że o tej porze roku Bol okaże się urokliwym i spokojnym miejscem. Takim jak dotychczas byliśmy przyzwyczajeni będąc w Chorwacji. Dodatkowo odległość, około 1,2 kilometra (Konzum) do centrum miasta da nam poczucie komfortu zakupowego, żywieniowego i zapewnienia atrakcji.

Pozdrawiam i dziękuję za cenne rady.
Bratwojciech
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 09.09.2018 11:32

ziemniak napisał(a):Cześć,

Jedziemy od 26 września do 7 października. W końcu na wyspę Brać, bo zawsze były jakieś przeciwności i ostatecznie lądowaliśmy gdzie indziej.

Dotychczas byliśmy:

1. Brela
2. Pag - Mandre
3. Hvar - Ivan Dolac (nasz faworyt)
4. Krk - Stara Baska
5. Istria - Kamieniak
6. Rab
7. Korcula - Prizba (drugi fawworyt)
8. Murter
9. Omis - Nemira

Jedziemy w 6 osób plus 3 dzieci (5 i 2,5 roku, 8 miesięcy). Myślimy o Bol. Znaleźliśmy domek parterowy blisko hotelu Borak, kilometr od złotego rogu, 120 metrów od plaży. Domek ma 3 sypialnie, 2 łazienki 100M2 i dość duże podwórko. Cena za noc to 70E.

Proszę o jakieś rady i uwagi czy to dobry wybór. Z mojego punktu widzenia:

- O tej porze roku w Bol nie powinno być tłoczno, a wiele knajpek, sklepów i atrakcji otwartych normalnie
- południowa strona, a zatem cieplej i dłużej słońce będzie operować (o ile nie będzie się chować za górami o zachodzie słońca)
- około 40 minut od promu w Supetar (no właśnie, bo chyba lepiej do Splitu niż do Makarskiej - taniej i mniej czasu za kółkiem)
- Ładny kolor wody

Jak się zdecydujemy na Bol to będzie nasz pierwszy raz w tak dużym mieście na Chorwacji, ale mamy nadzieję, że o tej porze roku Bol okaże się urokliwym i spokojnym miejscem. Takim jak dotychczas byliśmy przyzwyczajeni będąc w Chorwacji. Dodatkowo odległość, około 1,2 kilometra (Konzum) do centrum miasta da nam poczucie komfortu zakupowego, żywieniowego i zapewnienia atrakcji.

Pozdrawiam i dziękuję za cenne rady.

W okresie w którym się wybieracie powinno być raczej spokojnie, chociaż to jedna z topowych miejscowości na wyspie. W sezonie nie dał bym się tam zawlec nawet wołami ( nie lubię tłumów ),ale po sezonie czemu nie. Na resztę pytań odpowiedziałeś sobie sam, chociaż z jednym się nie zgodzę. Po drugiej stronie wyspy kolor wody jest taki sam. :D
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.09.2018 08:08

ziemniak napisał(a):Proszę o jakieś rady i uwagi czy to dobry wybór. Z mojego punktu widzenia:

- Ładny kolor wody

Moim zdaniem, Bol dobry wybór po sezonie. Choć ja osobiście wolałbym mieszkać bliżej samostanu niż Zlatniego Ratu - czyli we wschodniej części Bola, bo tam są lepsze plaże (niż przereklamowany ZR). Ale plaże w kierunku Murvicy (a nawet dalej: do Farskiej) faktycznie są warte uwagi, choć i tak będziecie musieli podjechać wozem. Samego wyboru południowej strony wyspy nie kwestionuję - z doświadczenia sam wybieram południe - słońce to jedno, zwrócenie w kierunku morza, nie gór na wybrzeżu to drugie. Co do miejsca do spacerowania, to OK. Nie wiem tylko, jak chcesz z Bola wejść na VG 8O Na Vidovą to jest akurat bliżej z Supetara :lol:
zip20
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 11.09.2018 09:57

Orientujesz się czy z Murvicy przejadę samochodem do środka wyspy. Z satelity widać dobrze drogę częściowo asfaltową później jest docinek szutrowy z serpentynami.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.09.2018 10:26

zip20 napisał(a):Orientujesz się czy z Murvicy przejadę samochodem do środka wyspy. Z satelity widać dobrze drogę częściowo asfaltową później jest docinek szutrowy z serpentynami.

Na upartego przejechać można ale droga szutrowa i niezbyt równa, jechałem tam kilka razy quadem.
morela
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 13.09.2018 15:56

Marsallah napisał(a): kto poleci Postirę, ale pamiętaj, że plaża to tam jest tylko pod hotelem, w dodatku musisz mieć szczęście, żeby nie wiało od przetwórni ryb.

W Postirze są przecież jesczze plaże przy Prja Beach Bar, Konoba Bracera i Cafe Bar Mala Lozna
morela
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 13.09.2018 16:02

Marsallah napisał(a):
"urokliwe miejsce do plażowania" (takie są wg mnie w zupełnie innych częściach wyspy - głównie między Pucisca a Povlja

Ale do tych plaż jest dostęp z lądu? Ludzika googla tam nie idzie postawić, nawet jeśli jest jakaś dróżka, nie wiem, jaki stan dróg.
morela
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 13.09.2018 16:22

Habanero napisał(a):
Lokalizacja nr 5:tutaj

Wybrałbym nr 5 - najbliżej morza, blisko do miasteczka, cicha okolica, plażowanie na skałkach blisko apartamentu :P

A jak bardzo uciążliwa jest ta ulica ciągnąca się wzdłuż nabrzeża? Bo wiele miejscowości na Brac, Sutivan też, ma taką właśnie budowę. Plażing, a 2 m od głowy samochód?
morela
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 13.09.2018 16:24

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):Sutivan!

Popieram Marzenę :oczko_usmiech: ,
ale Splitska i tak jest najcudowniejsza :smo:

Czy cudowniejsza to nie jestem przekonana :oczko_usmiech: . Niewątpliwie mała dziura, nie ma się gdzie rozpędzić więc nie spełnia podstawowych wymagań :smo: .

Splitska to większa dziura niż Povlja czy mniejsza?
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.09.2018 08:24

To Ci się na wykopaliska zebrało...

morela napisał(a):
Marsallah napisał(a):
"urokliwe miejsce do plażowania" (takie są wg mnie w zupełnie innych częściach wyspy - głównie między Pucisca a Povlja

Ale do tych plaż jest dostęp z lądu? Ludzika googla tam nie idzie postawić, nawet jeśli jest jakaś dróżka, nie wiem, jaki stan dróg.

Jak nie idzie, jak idzie? Przynajmniej na plaży w Tri Luke się da :) A zdjęcia z drogi - szutrowej, wygodnej (mówię to, patrząc z perspektywy znacznie bardziej wymagających dojazdów do niektórych plaż na Korčuli czy Visie) znajdziesz na tej stronie mojej relacji.

morela napisał(a):Splitska to większa dziura niż Povlja czy mniejsza?

Splitska to większa dziura niż Povlja. Czyli jest od niej mniejsza :lol:
morela
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 14.09.2018 08:40

No wykopaliska... Nabrałam ochoty na Brać i zabrałam się za czytanie wątku, żeby nie było wrzawy, że pytam, a gdzieś jest odpwoiedź . A że wątek ma 127 stron to doszłam tu gdzie doszłam, a idę od końca, a nie od początku :)....
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2018 19:49

Marsallah
Moim zdaniem, Bol dobry wybór po sezonie. Choć ja osobiście wolałbym mieszkać bliżej samostanu niż Zlatniego Ratu - czyli we wschodniej części Bola, bo tam są lepsze plaże (niż przereklamowany ZR).

Zgadzam się.

Jeśli chodzi o zatłoczenie - byłam w Bolu kilka dni temu...po 20 września. I muszę stwierdzić,że tylko w Dubrovniku i na Makarskiej więcej luda widziałam niż tam...Wieczorem wszystkie knajpy obłożone, a jest ich tam wiele :lol:
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 27.09.2018 22:29

Marsallah napisał(a):
ziemniak napisał(a):Proszę o jakieś rady i uwagi czy to dobry wybór. Z mojego punktu widzenia:

- Ładny kolor wody

Moim zdaniem, Bol dobry wybór po sezonie. Choć ja osobiście wolałbym mieszkać bliżej samostanu niż Zlatniego Ratu - czyli we wschodniej części Bola, bo tam są lepsze plaże (niż przereklamowany ZR). Ale plaże w kierunku Murvicy (a nawet dalej: do Farskiej) faktycznie są warte uwagi, choć i tak będziecie musieli podjechać wozem. Samego wyboru południowej strony wyspy nie kwestionuję - z doświadczenia sam wybieram południe - słońce to jedno, zwrócenie w kierunku morza, nie gór na wybrzeżu to drugie. Co do miejsca do spacerowania, to OK.
Nie wiem tylko, jak chcesz z Bola wejść na VG 8O Na Vidovą to jest akurat bliżej z Supetara :lol:

......są dwie drogi : koło górnego STUDENAC'a, oraz z drogi do Murvicy obrzeżami nowej winnicy. Można również sobie połoić ,jak ktoś lubi.
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 27.09.2018 22:44

Katerina napisał(a):Marsallah
Moim zdaniem, Bol dobry wybór po sezonie. Choć ja osobiście wolałbym mieszkać bliżej samostanu niż Zlatniego Ratu - czyli we wschodniej części Bola, bo tam są lepsze plaże (niż przereklamowany ZR).

Zgadzam się.

Jeśli chodzi o zatłoczenie - byłam w Bolu kilka dni temu...po 20 września. I muszę stwierdzić,że tylko w Dubrovniku i na Makarskiej więcej luda widziałam niż tam...Wieczorem wszystkie knajpy obłożone, a jest ich tam wiele :lol:

W/g mnie najlepszy wybór, to pobyt w "wysokim sezonie" - wtedy można w pełni poczuć 'wakacyjną atmosferę". Odnośnie plaż koło kościoła- ludzie dostają tam, często zapalenia spojówek podczas kąpieli, ale" co kto lubi".
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 127
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019