Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 20.06.2017 16:09

Sutivańskie lato.
Stęsknionym Braciofanom dedykuję widoczek z sutivańskiej plaży :hut:
https://youtu.be/w0-y6I0EiIg

Dorzucę aktualny program Sutivańskich atrakcji w sezonie 2017
sutivan prog 1.jpg

sutivan prog 2.jpg


Miłośnikom noclegów przyczepowych i płóciennych podsunę aktualne widoczki lokalnego campingu:
sutivan camp1.jpg

Właściciel zainwestował w zielone płótno osłaniające pierwszy rząd przyczep przed okiem przechodniów.
sutivan camp2.jpg

Z campu do morza będzie ze 20 metrów, do plaży miejskiej aż 50 :)
sutivan camp3.jpg


Rowerzystom odsłonię nowe oznakowania szlaków:
sutivan szlak.jpg


I ogólnie pochwalę miasteczko za ciągłe inwestowanie w otoczenie. Na przykład wschodnia część promenady wzdłuż brzegu zostanie wkrótce czymś obsadzona (może palmy?) w nowych donicach a przy okazji co ok. 50m pojawiły się nowe wygodne schody:
sutivan donica.jpg
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 25.06.2017 21:49

Dojazd do Murvicy.
Wiem że już wcześniej Bywalcy opisywali dość dokładnie jak trafić na tę piękną plażę więc uzupełnię ich wskazówki zdjęciami bo jak wiadomo jeden obraz wart... :)
Wjazd do Bolu. Miasteczko zainwestowało w rondo na którym skręcamy w pierwszy zjazd (w prawo)
MAH00214(1).jpg

W kierunku na Murvicę
MAH00214(2).jpg

7 kilometrów dalej przed wjazdem do Murvicy mijamy konobę Raj (świetne jedzenie :mrgreen: )
MAH00214(3).jpg

za którą po lewej stronie drogi znajduje się wybetonowane zejście na plażę
MAH00214(4).jpg

szukamy miejsca do zaparkowania albo na poboczu
MAH00214(5).jpg

albo na końcu wioski po lewej stronie na ogólnodostępnym, około dziesięciomiejscowym parkingu
MAH00214(6).jpg

Piękna żwirkowa plaża którą warto odwiedzić zwiedzając Brač
Ostatnio edytowano 29.05.2018 19:35 przez AdamZ, łącznie edytowano 1 raz
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 25.06.2017 23:15

A byłeś może kawałek dalej w Uvala Farska :?:
Jestem ciekawy jak wygląda ta szutrówka :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2017 01:08

AdamZ napisał(a):Dojazd do Murvicy.
Wiem że już wcześniej Bywalcy opisywali dość dokładnie jak trafić na tę piękną plażę więc uzupełnię ich wskazówki zdjęciami bo jak wiadomo jeden obraz wart... :)

Dobra Adam przeczytalam, zapamietałam ... możesz skasować już ten opis :mrgreen: :oczko_usmiech:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 26.06.2017 06:54

gusia-s napisał(a):
AdamZ napisał(a):Dojazd do Murvicy.
Wiem że już wcześniej Bywalcy opisywali dość dokładnie jak trafić na tę piękną plażę więc uzupełnię ich wskazówki zdjęciami bo jak wiadomo jeden obraz wart... :)

Dobra Adam przeczytalam, zapamietałam ... możesz skasować już ten opis :mrgreen: :oczko_usmiech:


Również uważam , że opis dojazdu jest zupełnie zbędny , strome zejścia i woda podobno zimna :oczko_usmiech: :mrgreen:

Pozdrawiam
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 26.06.2017 07:21

Rafał78 napisał(a):Również uważam , że opis dojazdu jest zupełnie zbędny , strome zejścia i woda podobno zimna :oczko_usmiech: :mrgreen:

Rzeczywiście zapomniałem dodać że zejście strome, przy plaży jakieś jaskinie z cieniem (bez sensu :mrgreen: ) a wody jakby nie było taka przejrzysta. A na dodatek jakieś kwitnące agawy (i po co to komu :lol: )
Ogólnie warto się poważnie zastanowić przed zejściem :D

lotnikwsk napisał(a):A byłeś może kawałek dalej w Uvala Farska :?:
Jestem ciekawy jak wygląda ta szutrówka :roll:

Niestety dalej już nie dotarłem. Godzinna trasa z Sutivanu w pełnym upale (35 w cieniu) wystarczająco mnie dobiła. Może następnym razem :boss:
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 26.06.2017 09:00

lotnikwsk napisał(a):A byłeś może kawałek dalej w Uvala Farska :?:
Jestem ciekawy jak wygląda ta szutrówka :roll:

Ja dojechałem tylko kawałek (ok. 1,5 km) dalej do Uvali Slatina - piękna zatoczka, tym bardziej, że mieliśmy ją tylko dla siebie. Szutrówka przejezdna, jechałem autem z dość niskim (12 cm) prześwitem i tylko miejscami musiałem bardziej uważać. Miałem w planach jeszcze Uvalę Mali Zagradac, ale nie starczyło czasu :(. Podobno właśnie za tą zatoką stan nawierzchni wyraźnie się pogarsza.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.06.2017 13:52

Adek99 napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):A byłeś może kawałek dalej w Uvala Farska :?:
Jestem ciekawy jak wygląda ta szutrówka :roll:

Ja dojechałem tylko kawałek (ok. 1,5 km) dalej do Uvali Slatina - piękna zatoczka, tym bardziej, że mieliśmy ją tylko dla siebie. Szutrówka przejezdna, jechałem autem z dość niskim (12 cm) prześwitem i tylko miejscami musiałem bardziej uważać. Miałem w planach jeszcze Uvalę Mali Zagradac, ale nie starczyło czasu :(. Podobno właśnie za tą zatoką stan nawierzchni wyraźnie się pogarsza.

Dzięki , spróbuję pojechać ile dam radę ,
też mam niski prześwit :wink:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 26.06.2017 21:26

lotnikwsk napisał(a):spróbuję pojechać ile dam radę , też mam niski prześwit


Jak się zawiesisz to przenocujecie w Murvicy :wink: :lol:

...jak tam :?: spakowani :?:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 26.06.2017 23:52

Jesteśmy już na miejscu :D Jest bajecznie. Sezon wakacyjny dopiero się rozkręca. Wrzucam moje wpisowe i pytam, przyjmiecie do Klubu :wink: :?:
IMG_1590.JPG
IMG_1580.JPG
IMG_1579.JPG
IMG_1570.JPG
IMG_1569.JPG
IMG_1556.JPG
IMG_1550.JPG
IMG_1548.JPG
IMG_1571.JPG
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.06.2017 00:14

Habanero napisał(a):Jesteśmy już na miejscu :D Jest bajecznie. Sezon wakacyjny dopiero się rozkręca. Wrzucam moje wpisowe i pytam, przyjmiecie do Klubu :wink: :?:

Za takie wpisowe to na pewno Cię przyjmą :D :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.06.2017 00:22

Rafał78 napisał(a):Jak się zawiesisz to przenocujecie w Murvicy :wink: :lol:

I to jest myśl :D

Rafał78 napisał(a):...jak tam :?: spakowani :?:

pomału trzeba się przygotowywać :roll:
dzisiaj zakleiłem kajak i dorobiłem ten statecznik (czy jak to się nazywa :?: ) , oryginalny został w Ivanie gdzieś na plaży :lol:
opanowałem fajny patent , wygląda jak z fabryki :mrgreen: jutro zrobię jeszcze jeden to będzie w zapasie :D :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.06.2017 09:10

lotnikwsk napisał(a):
Adek99 napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):A byłeś może kawałek dalej w Uvala Farska :?:
Jestem ciekawy jak wygląda ta szutrówka :roll:

Ja dojechałem tylko kawałek (ok. 1,5 km) dalej do Uvali Slatina - piękna zatoczka, tym bardziej, że mieliśmy ją tylko dla siebie. Szutrówka przejezdna, jechałem autem z dość niskim (12 cm) prześwitem i tylko miejscami musiałem bardziej uważać. Miałem w planach jeszcze Uvalę Mali Zagradac, ale nie starczyło czasu :(. Podobno właśnie za tą zatoką stan nawierzchni wyraźnie się pogarsza.

Dzięki , spróbuję pojechać ile dam radę ,
też mam niski prześwit :wink:


Do tego znaku dojedziesz na pewno, nawet z niskim prześwitem (ja dojechałem tam onegdaj mazdą 323f). Stamtąd już jest zejście w dół na plażę (po tej stromiźnie właśnie). Prosto da się dojechać do wsi Farska.
Załączniki:
ff (600 x 366).jpg
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 27.06.2017 10:31

Habanero napisał(a):Jesteśmy już na miejscu :D Jest bajecznie. Sezon wakacyjny dopiero się rozkręca. Wrzucam moje wpisowe i pytam, przyjmiecie do Klubu :wink: :?:

Podejrzewam że samo postawienie stopy na wyspie i wyrażenie choćby niewielkiego zachwytu powinno wystarczyć jako wpisowe :mrgreen:
Udanego pobytu :papa:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 27.06.2017 12:30

W ramach serii poradników "Jak dojechać do...", dzisiaj uraczę Was przybliżonym opisem dojazdu do zatoki Lovrečina z Supetaru.
Z głównego Supetarskiego ronda zjeżdżamy w kierunku Pučisče.
MAH00202(1).jpg

Około 15 km dalej, po ominięciu zjazdów do Splitskiej i Postiry wypatrujemy specyficznego drogowskazu.
MAH00203(1).jpg

Niedaleko za nim ukazuje się zjazd do zatoki.
MAH00203(2).jpg

Wypatrujemy czy nic nie jedzie właśnie pod górę i zjeżdżamy
MAH00203(3).jpg

Po drodze mijamy zatoczkę do ew. mijanki
MAH00203(4).jpg

Oglądamy Lovrečinę z góry
MAH00203(5).jpg

Dojeżdżamy do płatnego parkingu z wyraźnie opisanymi opłatami za dzień postoju (20 kun samochód, 10 kun motocykl)
MAH00203(6).jpg

Parkujemy.
MAH00203(7).jpg

MAH00203(8).jpg

Sama zatoka nie warta uwagi, płytko, turyści idą na piechotę do swojej łódki, pełno drobnego piachu który włazi wszędzie. :smo:
MAH00206(1).jpg

Pod wodą jakieś ryby ryją w dnie. :oczko_usmiech:
MAH00205(1).jpg

Nic się nie dzieje. :hut:
MAH00206(2).jpg

DSC02801mini.jpg

A na parking spoglądają stada osłów (może ktoś dołączy jak do niego dotrze co uczynił przyjeżdżając tutaj) :mrgreen:
DSC02809mini.jpg

Zgłodniali spacerami po zatoce, znajdą przy parkingu konobę która pewno coś serwuje.
Zostawiam do przemyślenia czy warto 8)
Załączniki:
MAH00206(2).jpg
MAH00206(1).jpg
MAH00205(1).jpg
MAH00202(1).jpg
Ostatnio edytowano 29.05.2018 19:55 przez AdamZ, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 90
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone