Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 05.09.2017 22:16

A ja już w drodze do swego raju na ziemi. Pozdrawiam dziś wszystkich Klubowiczów z Madziarska. :hut: Jutro już zawitam w Povlji :papa:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 05.09.2017 22:20

Iwona75 napisał(a):Wróciłam. Zakochana w Povlji, zakochana w wyspie, z własnymi spostrzeżeniami,z własną opinią. Wiele czytałam wcześniej o wyspie, długo wybierałam miejscówkę, zadawałam Wam miłośnicy wyspy pytania, a teraz już mam własne zdanie i chętnie się nim podzielę.

Povlja to takie miejsce gdzie na pewno chcielibyśmy wrócić. Jako miejscówka dla nas idealne. Ciche, piękne, taka "wieś", czyli dokładnie to czego szukamy aby wypocząć.
Natomiast zatoka Ticja Luka....wielkie rozczarowanie. Było tutaj kilka podobnych opinii (min. chyba gusia-s ) i przyłączę się do nich. Brudno, ostre podłoże, miałam wrażenie że plażuję obok kamieniołomu. Dno ubogie, szybki spadek, bałam się córę puścić samą do wody, mąż zapytał czy ja mam zamiar codziennie tam chodzić bo jeśli tak to On wraca do Krvavicy ( pierwszy tydzień Riwiera, drugi Brać ). Uspokojony zapewnieniami że to tylko jeden dzień wytrzymał dwie godziny :roll:
Jedno co przyznam to że jest to ciekawe miejsce do pofotkowania, kolor wody bajeczny. Ale nie każdy lubi to samo ( i bardzo dobrze), ważne że klimat miasteczka nas zauroczył.
I bardzo, bardzo chcielibyśmy tam wrócić bo 6 dni to zdecydowanie za mało.
A na plażę zawsze można dojechać do innej miejscowości co też robiliśmy. :D
Pozdrawiam miłośników i wpisuję się do klubu :papa:


Witamy w Klubie :mrgreen:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 05.09.2017 22:22

ELIMAR napisał(a):A ja już w drodze do swego raju na ziemi. Pozdrawiam dziś wszystkich Klubowiczów z Madziarska. :hut: Jutro już zawitam w Povlji :papa:

No to super to czekamy na fotki i info co tam ciekawego u nich słychać w tej wiosce :).
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 06.09.2017 00:04

Iwona75 napisał(a):miałam wrażenie że plażuję obok kamieniołomu.

Dokładnie to plażowałaś w kamieniołomie :mrgreen:
na szczęście już nieczynnym :wink:

ELIMAR napisał(a):Jutro już zawitam w Povlji :papa:

Już jest jutro :roll:
i co tam słychać :?: :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2017 00:09

Ela śpi teraz w Lenti na Węgrzech.
Dzisiaj zwiedza Zadar, w Povli będzie wieczorem.
Ma zamiar posłuchać tam CRR :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 06.09.2017 00:19

Janusz Bajcer napisał(a):Ela śpi teraz w Lenti na Węgrzech.

Mam taką nadzieję że śpi i odpoczywa :D
ale na szczęście forum to nie telefon że obudzi i będzie musiała odpisywać :mrgreen: :wink:
magos
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magos » 06.09.2017 18:35

Iwona a w samej Povlji które plaże Ci się podobały?W przyszłym roku jedziemy do Povlji i chciałabym zarezerwować w jakimś dogodnym miejscu nocleg.
Ostatnio edytowano 06.09.2017 21:02 przez magos, łącznie edytowano 1 raz
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 06.09.2017 20:57

ELIMAR napisał(a):A ja już w drodze do swego raju na ziemi. Pozdrawiam dziś wszystkich Klubowiczów z Madziarska. :hut: Jutro już zawitam w Povlji :papa:

Życzę cudownych wakacji!
Czekam na kolejną relację!
Pozdrawiam :papa:
Janka
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 06.09.2017 21:39

:hut: Witam Klubowiczów :hut:
Melduję się z mojego raju na ziemi z cudownej spokojnej pachnącej lawendą, kamieniem i rozmarynem Povlji. Jest cieplutko i milutko. Pysznie smakuje Karlovačko :D
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 06.09.2017 21:48

ELIMAR napisał(a):....Jest cieplutko i milutko...

A u nas nie, ciągle pada i nie ma nawet 20 st :twisted:
Rozgrzej nam trochę atmosferę jakimiś fotkami :lol:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 07.09.2017 11:59

O, Ela - nie strać przyjaciela i zalej nas piękną i coraz cichszą Povlją :)

My wróciliśmy z raju wczoraj...

Povlja? Cudna, najbardziej "nasza" na całym Braczu.
Ticja Luka - za naszego pobytu - czysta, spokojna, 3 rodziny na krzyż, Milena całe dnie w płytkiej wodzie na cyplu, starszaki okupowały murki bliżej parkujących łódek - skakali ze wszystkich murków - z tego prawie 3 metrowego przy figach też 8O i uważają, że ta plaża to ich nr 1 w Chorwacji ;) Nigdzie nie trafili jeszcze na takie fajne i bezpieczne miejsca do skakania (dno sprawdzone wcześniej, żadnych niekontrolowalnych kamieni wystających, pogłębione odpowiednio - jednak to ludzki wytwór a nie natura, ten brzeg). Fakt, że pod wodą "nudno", żyjątka standardowe, ale za to dobra zatoczka na pierwsze próby używania pływadeł (mieliśmy pożyczony dmuchany kajak, żeby sprawdzić, czy "to jest to" i dojrzeć ostatecznie do zakupu własnego sprzętu, raczej pontonu).

Przespacerowane chyba wszystkie uliczki i schody w Povlji (a jest ich sporo ;) można za każdym razem inną trasą iść), odwiedzone spacerem obie zatoki - uvala Kljuczna (pięknie położona, trudno dostępna, ale brudna okropnie - z tym, że to nie syf "lądowy", to wszystko morze nanosi, a że nikt tam nie chodzi i nie sprząta, to jest, jak jest) i ta po zachodniej stronie plaży miejskiej za obeliskiem (byliśmy późnym popołudniem, więc widoki mniej zapierające dech w piersi, ale też bardzo przyjemnie i widać, że ktoś o nią dba, że coś tam się zaczyna dziać - posadzone drzewka, posprzątane, dobre dojście) - plaże "zaliczone" wszystkie, plac zabaw przy kościele, lody w Jadranie, pizza w Jurovej Makinie, nawet syn w nogę pograł na boisku z povljanami w jego wieku :D

Pojeździliśmy po Braczu oczywiście (nie dotarliśmy tylko do Milnej i Sutivanu - brakło czasu i "chłodniejszych" dni, przy temperaturach powyżej 35 st nie ruszamy się z plaży :P ), ale że kochamy "dziurki", to właśnie akurat Povlja jest naszego wymiaru. Pucziszcia też klimatyczna i urocza. Supetar już za duży, Sumartin zbyt "tranzytowy" (ale nie dotarliśmy na plażę sv. Rok - może to błąd). W centralnej części polubiliśmy Selcę, pokochaliśmy Szkrip. Bol z innej perspektywy (z Vidovej Gory) jest nawet ładny, więc daliśmy mu jeszcze jedną szansę i część przy Klasztorze nas zauroczyła.
Plaża w Murvicy, na końcu asfaltu i "pionowym betonem" w dół urocza.
Lovreczina bez szału, ale ludzi masa, aut masa, stateczków masa - i najgorsza z tego była właśnie ta "masa" ;)

Jeszcze nie dojrzałam do przejrzenia zdjęć, jeszcze słyszę cykady, jeszcze czuję sól na skórze - a już strasznie tęsknię....


Apartament u Renaty, przy Brdanjaku 44, mogę polecać z czystym sumieniem - wszystko ładniejsze niż na zdjęciach w necie. Mama Renaty przemiła, okolica cicha i rodzinna. Generalnie apartamenty przy Brdanjaku w większości nowe/poodnawiane, czyste, z ciekawymi widokami. Miejsc postojowych "na górze" dosyć dla tych, którzy obawiają się zjazdów na miejsca wyznaczone przy apartmanach (faktycznie trzeba mieć "to coś", żeby zjeżdżać - mój ślubny 2 razy zatrzymywał się przy Villi Renata - na rozładunek i załadunek - na szczęście parking swój Renata ma mniej więcej w połowie górki - już blisko, a sprzęgło nie musi cierpieć). Jak ktoś woli do auta schodzić z górki, to przy samej Ticjej Luce też szło auto zostawić - korzystaliśmy przez kilka dni (oraz na rozładunek i załadunek kajaka).

Povlja pod koniec sierpnia to jeszcze sporo ludzi spacerujących promenadą wieczorami, ale Povlja na początku września, to jakby ktoś przełącznik jakiś przestawił - ludzie "znikają", jest ciszej, luźniej, ale więcej widać prawdziwych Povljan, otwartych i zagadujących, poznających "swoich turystów" z mszy w kościele i z porannych zakupów :)

Zdecydowanie jestem miłośniczką Povlji - kiedyś tu wrócę, jeszcze nie "za rok", ale jest na naszej liście baaaardzo wysoko :hearts:
Ostatnio edytowano 07.09.2017 13:28 przez Natko_, łącznie edytowano 1 raz
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 07.09.2017 12:17

Magos, nie sugeruj się proszę moją opinią, każdy szuka czegoś innego, my Povlję potraktowaliśmy jako miejsce noclegowo - spacerowe i w tym się zakochaliśmy, plaże niestety mnie nie zauroczyły, ale już Natce Ticja Luka się podobała. Trzeba samemu się przekonać.
Pierwszy dzień poświęć na obejrzenie plaż w tym cudnym miasteczku, a jak się Wam nie spodobają to pojeździcie po wyspie i znajdziecie coś dla siebie. Dla nas najbliższa ładna plaża to ta w Sumartinie, w pobliżu cmentarza. Piękne widoki na Biokovo, skałki, a na "właściwej" plaży kamyczki.
Povlja jako baza wypadowa jest już "nasza", stawiamy ją na pewno na pierwszym miejscu w rankingu na najbardziej klimatyczne miasteczko na wyspie. Później Splitska i Puscista. Supetar i Postira już dla nas za duże ( chociaż uliczki i zakamarki sympatyczne ), Bol - wiadomo. W Milnej nie byliśmy, na Sutivan też zabrakło czasu, więc się nie wypowiem.
W rankingu plaż - Murvica, Sumartin ( okolice cmentarza ), Bol (okolice klasztoru). A dojazd z Povlii do tych plaż wydaje nam się przyjemniejszy niż od strony Supetaru, tam jest bardziej górzyście i kręto.
Powodzenia ! :papa:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 07.09.2017 17:18

A tymczasem w Povlji ....
Dzień się budzi w kolorze słońca
:D :D :D

1.JPG


2.JPG


3.JPG


4.JPG


5.JPG


6.JPG


7.JPG


8.JPG


Przesyłam wszystkim KLUBOWICZOM dużo ciepełka i słoneczka :papa: :hut: :papa: :hut:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 07.09.2017 17:23

Dzięki :lol: czekamy na więcej, bo za oknem ciągle pada...
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 07.09.2017 18:40

Dzięki Ela :wink:
Jak tam woda, już po pierwszym pluskaniu w Jadranie ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone