Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.08.2017 09:25

Byliśmy wczoraj w Jurovej Makinie... pizza dobra ale kalmary z grilla nie do zjedzenia :( 2 olbrzymie, gumowate i wstrętne, nie wiem czy tylko nam się tak trafiło czy co ale mąż zrażony nie chciał już nic innego zamawiać :twisted:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 23.08.2017 22:25

wiolek_lp napisał(a):Byliśmy wczoraj w Jurovej Makinie... pizza dobra ale kalmary z grilla nie do zjedzenia :( 2 olbrzymie, gumowate i wstrętne, nie wiem czy tylko nam się tak trafiło czy co ale mąż zrażony nie chciał już nic innego zamawiać :twisted:


takie :D :?:
Załączniki:
DSC_1501.JPG
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 23.08.2017 22:35

Z kalmarami to raczej tak jest, jeden stwierdzi że nie do zjedzenia, a drugi się zajada :wink:
Dwa razy w tym roku jadłem ale prażene :wink:, dwa razy przeciętne, jakoś nie mogę już trafić na tak dobre jak jadłem w Plavi Valu w Tribunj :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.08.2017 08:41

lotnik takie wielkie właśnie :) mam tylko takie lipne zdjęcie...

20170822_211415.jpg


jakimiś znawcami nie jestesmy bo w tym roku 1 raz odważyliśmy się zjeść kalmary ale parę dni wcześniej jedliśmy na Pagu przepyszne i z grilla i smażone i porównując do tamtych te były poprostu wstrętne :twisted: może to kwestia tego, że na pagu były małe i nie takie gumowate :evil:

20170816_203527.jpg


pozdrawiam z przepięknej Povlji...dzisiaj ostatni dzień, a jutro rano pakujemy sie na prom w Sumartinie :(

20170823_200218.jpg
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 24.08.2017 21:55

Piękny wieczór w Povlji , szkoda że już się wam wakacje kończą , no i jeszcze ten Pisak nie wypalił :evil:
Może poszukajcie coś w ciemno po drodze :?: :roll:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.08.2017 22:21

Właśnie w ciemno nam się nie chce, chodzić i pytać na tak krótki okres :evil: Z tamtym noclegiem wstrzeliłam się w 2 dni wolne u kobiety i zarezerwałam we wtorek a tu dzisiaj taki numer odwaliła i odwoała rezerwację :( Kombinowałam jeszcze z nocą w Splicie ale mój Rafał się zaparł i twierdzi, że jemu już wystarczy i wracamy. Całe popołudne plan był taki, że płyniemy do Makarskiej, wjeżdzamy na Sv. Jure potem Jadranką na wieczorne zwiedzanie Splitu i do domu. Ale ciągle się jara w Biokovo, za górami dymy idą już 3 dzień a dzisiaj doszedł jeszcze jakiś pożar w górach w stronę wybrzeża :(
Więc jutro jeszcze plażing, potem prom do Splitu, zwiedzanie i dom :-x smutno wyjeżdzać :(
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2017 23:52

wiolek_lp napisał(a): smutno wyjeżdzać :(


Niefajnie wyszło... :(

Może mężowi do rana przejdzie. :wink: Wolnych kwater od groma w różnych rejonach po drodze...
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... 25/08/2017

Może chociaż na Rastoke zerkniecie po drodze, albo znajdziecie coś przy Plitvickich i zwiedzicie jeziora? Tam zawsze w ciemno szukałam kwater. Im dalej od PN tym taniej. We wsiach koło Rakovicy dużo kwater.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 25.08.2017 01:11

Wiolek - tez nie lubie konczyc wakacji szybciej niz zaplanowalam...
Moze faktycznie kolo Plitvic cos jeszcze zahaczycie?
W Krnjaku polecam kwatery, juz duzo taniej niz okolice Plitvickie, a przy glownej drodze duza restauracja z pysznym jedzeniem :)
Znajomi w Zagrzebiu nocleg mieli i zwiedzanie stolicy - tez ciekawa opcja.

My sie miniemy - jutro wsiadamy w auto i z samego rana w sobote mamy w planie pakowac sie w Splicie na prom :)
I w poludnie: witaj Braciu, witaj Povljo <3
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 25.08.2017 07:32

wiolek_lp
Zerknij na PW :wink:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.08.2017 10:50

ELIMAR napisał(a):Jeśli w tym roku we wrześniu będzie czynny ( jeśli to nie problem to poproszę o info ) to chętnie na kawusię tam zawitam :) :) :)

Niestety ale kawy w barze na Puncie sobie nie wypijesz.
Mam info że nadchodzi koniec sezonu, wyspa pustoszeje i bar zamykają na dniach.
W sierpniu były tam pustki a co dopiero wrzesień, aż trudno to sobie wyobrazić :roll:



PS. Zawsze miałem olbrzymi sentyment do latających łódek. W Povlji nasz kajak też dostał skrzydeł :lol: stąd zmiana avatara :wink:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 31.08.2017 09:23

Niestety ale kawy w barze na Puncie sobie nie wypijesz.
Mam info że nadchodzi koniec sezonu, wyspa pustoszeje i bar zamykają na dniach.
W sierpniu były tam pustki a co dopiero wrzesień, aż trudno to sobie wyobrazić :roll:



PS. Zawsze miałem olbrzymi sentyment do latających łódek. W Povlji nasz kajak też dostał skrzydeł :lol: stąd zmiana avatara :wink:

Tak też myślałam ,że bar będzie zamknięty :( Trudno . Pozostaje wyprawa na kawę do Selcy :) :) :)
A to już tak niebawem nastąpi :)
6 września zawitam w Povlji :) :) :)

PS. Aavatar super :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 05.09.2017 20:51

Wróciłam. Zakochana w Povlji, zakochana w wyspie, z własnymi spostrzeżeniami,z własną opinią. Wiele czytałam wcześniej o wyspie, długo wybierałam miejscówkę, zadawałam Wam miłośnicy wyspy pytania, a teraz już mam własne zdanie i chętnie się nim podzielę.

Povlja to takie miejsce gdzie na pewno chcielibyśmy wrócić. Jako miejscówka dla nas idealne. Ciche, piękne, taka "wieś", czyli dokładnie to czego szukamy aby wypocząć.
Natomiast zatoka Ticja Luka....wielkie rozczarowanie. Było tutaj kilka podobnych opinii (min. chyba gusia-s ) i przyłączę się do nich. Brudno, ostre podłoże, miałam wrażenie że plażuję obok kamieniołomu. Dno ubogie, szybki spadek, bałam się córę puścić samą do wody, mąż zapytał czy ja mam zamiar codziennie tam chodzić bo jeśli tak to On wraca do Krvavicy ( pierwszy tydzień Riwiera, drugi Brać ). Uspokojony zapewnieniami że to tylko jeden dzień wytrzymał dwie godziny :roll:
Jedno co przyznam to że jest to ciekawe miejsce do pofotkowania, kolor wody bajeczny. Ale nie każdy lubi to samo ( i bardzo dobrze), ważne że klimat miasteczka nas zauroczył.
I bardzo, bardzo chcielibyśmy tam wrócić bo 6 dni to zdecydowanie za mało.
A na plażę zawsze można dojechać do innej miejscowości co też robiliśmy. :D
Pozdrawiam miłośników i wpisuję się do klubu :papa:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.09.2017 21:21

Bardzo dobrze że każdemu podoba się co innego, bo w przeciwnym razie wszyscy przebywaliby na jednej plaży :lol:
Byliście może po przeciwnej stronie TL czyli na końcu Punty ?
My tam mieliśmy apartman i codziennie plażowaliśmy od rana do wieczora :wink:
Miejsce zdecydowanie lepsze od TL bo woda czystrza i sporo cienia :wink:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 05.09.2017 21:28

Tak, byliśmy wieczorkiem na spacerze, na plaże jeździliśmy jednak do Sumartinu, Bolu i Murvicy.
Bardziej w naszym guście. Drzewka, cykady, agawy, trochę cienia.... Pisząc Bol mam na myśli okolice klasztoru, bo sam ZLATY RAT potraktowaliśmy jako miejsce do godzinnej zabawy w mega dużych falach. :D
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.09.2017 21:39

My tym razem mieliśmy wakacje "na nygusa'' :wink: czyli w 90% plaża przy apartmanie, dokładnie ta plaża :lol: :wink:

P1070321-1224x688.JPG


Już by się chciało tam wrócić :roll:

Ela, jak tam pierwsze kroki po "swoich" rejonach ?
Ostatnio edytowano 05.09.2017 22:16 przez sdolas, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone