Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.05.2017 09:33

anakin napisał(a):Jedynym minusem Povlji jest to, że.......wszędzie z niej daleko. :wink:

A tak poza tym to:
yzedef napisał(a):W Povlji jest cisza, spokój i totalne wyciszenie

Na miłośnika raczej się nie nadaję, ale przynajmniej nie nienawidzę.....a to już coś. :oczko_usmiech:

Oj jednak byś trochę sympatii okazał, wszak z rakijowego wodopoju to chyba jednak byłeś zadowolony ?:)
janka.mik.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 18.05.2017 10:13

P9080266.JPG
P9080232.JPG
ELIMAR - super pomysł! tylko Ty, jako stała bywalczyni w Povlji, mogłaś o tym pomyśleć :hearts:
będę tu zaglądać :D
pozdrawiam
Janka
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 18.05.2017 10:18

No właśnie,jeśli nie ELIMAR to kto???
Pozdrawiam więc wszystkich Miłośników oraz Povlję, w której spędziłam swój pierwszy chorwacki urlop :hearts:
janka.mik.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 18.05.2017 10:25

To na dobry początek dodam jeszcze jedno :)
Załączniki:
P9080289.JPG
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.05.2017 10:33

yzedef napisał(a):Oj jednak byś trochę sympatii okazał, wszak z rakijowego wodopoju to chyba jednak byłeś zadowolony ?:)

Nie no sympatycznie jest i owszem. :oczko_usmiech:
A wodopój jest jednym z lepszych jakie napotkałem w Cro. :wink:

Coś dorzucę i od siebie.. :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ELIMAR
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 18.05.2017 11:47

janka.mik.
CroAna
anakin

Super ,że jesteście z nami :)
Zapraszamy do Povlji :)
Pozdrawiamy wszystkich sympatyków :)
Natko_
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 18.05.2017 23:06

Ooo, ale trafiłam :D
Pytania mam do Miłośników Povlji - wszystko w celu zostania również jej miłośniczką ;)

Apartament mam na oku, ale jest przy ulicy tej:
https://www.google.pl/maps/@43.333943,1 ... 312!8i6656
żeby do niego dojść, trzeba jeszcze z 5 domów po lewej minąć :)
I problem mam natury takiej: parking jest wzdłuż drogi (nawet nie wiem, czy tej, bo wąska jakaś ;) ...), ogólnodostępny, właściciel nie zapewnia miejsca konkretnego. Podpowiedzcie kto pamięta, jak jest z postojem auta w tych okolicach? Jest gdzieś niedaleko parking jakiś ogólny, najlepiej darmowy?Taki żeby po powrocie z wycieczki nie szukać miejsca na drugim końcu mieścinki?

Ja osobiście to już kocham Povlję za spokój o którym piszecie, za brak głośnych promenad i dyskotek, za Ticją Lukę i port za schody między kamieniczkami i stary kościółek - tyle mi potrzeba do szczęścia :)
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.05.2017 00:12

Nie kojarzę aż tak dokładnie tej drogi ale parking masz zaraz wyżej (prawie dokładnie przy miejscu które podałas w linku).
Zerknij:
https://www.google.pl/maps/@43.3336315, ... 312!8i6656
Nie było on zatłoczony jak my byliśmy, jak nie tu to może coś na przeciw kościoła aczkolwiek dużo tam miejsca nie ma. Ogólnie w tym rejonie to dosyć ciasne uliczki, do plaży będziecie mieli sporo dreptania... nie pamiętam dokładnie ale jakoś z tego miejsca co dałaś link na dół po schodkach jest ich koło 120 sztuk, ładnie to wchodzi w nogi :), po dwóch tygodniach będziecie mieli kondycje ze hoho :). Miejsce te uliczki, schody jest przepiękne... ja bym pewnie wolał jednak bardziej płasko i bliżej wody, stamtąd do plaży będziesz mieć jednak konkretną wycieczkę... można iśc w miarę łagodnie asfaltem jak prowadzi droga koło kościoła jednak jest to pewna odległość. Co do samego apartamentu, spróbój zagadać z właścicielem żeby jednak jakieś miejsce zorganizował... w sumie jest to w jego interesie aby mieć gości :).

To teraz ja wrzucę jakieś fotki.
Załączniki:
DSC01181.JPG
DSC01091.JPG
DSC01083.JPG
DSC00994.JPG
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.05.2017 00:26

Natko_ napisał(a):I problem mam natury takiej: parking jest wzdłuż drogi (nawet nie wiem, czy tej, bo wąska jakaś ;) ...), ogólnodostępny, właściciel nie zapewnia miejsca konkretnego. Podpowiedzcie kto pamięta, jak jest z postojem auta w tych okolicach? Jest gdzieś niedaleko parking jakiś ogólny, najlepiej darmowy?Taki żeby po powrocie z wycieczki nie szukać miejsca na drugim końcu mieścinki?

Primo: na tej uliczce to ja parkowania nie widzę - a konkretnie auta to tam raczej nie stały, bo jak zauważyłaś dość wąsko jest. Ewentualnie może na chwilę jakiś stały mieszkaniec zostawiał auto.

P1240019.JPG

P1240017.JPG

No chyba, że przyjedziesz traktorkiem z przyczepką. :mrgreen:

P1240634.JPG

Parking najbliższy jest uliczkę wyżej, jak pisał yzedef, naprzeciw kościoła, na placu (Lokva) albo kawałek wzdłuż drogi:
https://www.google.pl/maps/@43.3338153, ... 312!8i6656

ale nikt Ci nie zagwarantuje, że tam zawsze znajdziesz miejsce dla siebie.

W ostateczności zostaje parkowanie na dole, w głębi zatoki albo wzdłuż drogi wokół niej - ale wiadomo, że pod domami to też wyglądało na raczej zaklepane przez kogoś miejsca.
https://www.google.pl/maps/@43.332407,1 ... 312!8i6656
https://www.google.pl/maps/@43.3344416, ... 312!8i6656

Tam do w miarę normalnego jeżdżenia autem w centrum to się nadają dwie drogi: ta przy nabrzeżu i ta biegnąca koło kościoła (aż do Punty i wokół niej). W uliczki w centrum nie ma się co pakować, za wąskie, czasem ślepe, często strome. Jeśli gospodarz nie gwarantuje miejsca parkingowego, to w pobliżu domu może być z nim krucho.

A drugie primo, jak mawia mój teść, to z tego miejsca jest kawał drogi do plaży, którejkolwiek. Zgadzam się z tym co yzedef napisał. Pod tym względem w Povlji najlepiej chyba stacjonować na Puncie, ewentualnie w okolicach Brdanjaka, jak najniżej. W centrum to jest albo nabrzeże do cumowania łodzi, albo po przeciwnej stronie zatoki plaża miejska betonowa.
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ch-ratac-1
Z tej strony najpierw też beton... http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ach-povlja
...a kamieniste plaże już dalej na Puncie, np.: http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... -rt-povlja
...albo w Ticjej Luce... http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ticja-luka

W centrum fajnie się spaceruje uliczkami albo ćwiczy zumba step na schodkach, ale z plażowaniem gorzej.
Natko_
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 19.05.2017 10:59

Ok - tak właśnie sie obawiałam, że jakiś kruczek musi być ;)

Czyli zostajemy przy Brdanjaku i nie kombinujemy więcej ;)

A z Brdanjaka do np Starej Uliary to czasowo ile spaceru? 10 min czy 40? Mniej wiecej - próbuję odległości sobie uzmyslowić :D
A jak jest z obejściem cypla - w sensie żeby z Ticja Luka przejść wzdłuż wybrzeża do portu? A powrót np juz górą?
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.05.2017 11:09

dziurki-czyli-bra-i-inne-zakamarki-2015-t49493-90.html#p1667657

Moja ulubiona droga do miasteczka - doliną. Czyli schodkami w dół, w prawo za Dragicą i około10min. (mniej więcej 500 - 600m do Starej Uljary) przyjemną betonową drogą z murkami. Jak już dotrzesz do kościoła, to potem codziennie możesz sobie wybrać inne schodki / uliczki w dół do nabrzeża. :)
Powrót - zależnie od fantazji. Można z górki na pazurki Brdanjakiem - ale wtedy musisz się na ten Brdanjak (czyli wzgórze) jakoś wcześniej wspiąć schodkami w centrum. :wink: Moja koleżanka w wieku przedemerytalnym wolała więc wracać okrężną dłuższą drogą wokół Punty. :mrgreen: Bardzo przyjemny spacer brzegiem morza, choć trochę dłuższy niż doliną. W sumie to nie są duże odległości.

Renata mówiła, gdzie mają parking? Bo pod dom nie zjeżdżaj lepiej.
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.05.2017 11:49

Mikromir napisał(a):https://www.cro.pl/dziurki-czyli-bra-i-inne-zakamarki-2015-t49493-90.html#p1667657

Moja ulubiona droga do miasteczka - doliną. Czyli schodkami w dół, w prawo za Dragicą i około10min. (mniej więcej 500 - 600m do Starej Uljary) przyjemną betonową drogą z murkami. Jak już dotrzesz do kościoła, to potem codziennie możesz sobie wybrać inne schodki / uliczki w dół do nabrzeża. :)
Powrót - zależnie od fantazji. Można z górki na pazurki Brdanjakiem - ale wtedy musisz się na ten Brdanjak (czyli wzgórze) jakoś wcześniej wspiąć schodkami w centrum. :wink: Moja koleżanka w wieku przedemerytalnym wolała więc wracać okrężną dłuższą drogą wokół Punty. :mrgreen: Bardzo przyjemny spacer brzegiem morza, choć trochę dłuższy niż doliną. W sumie to nie są duże odległości.

Renata mówiła, gdzie mają parking? Bo pod dom nie zjeżdżaj lepiej.

Potwierdza to co pisze Danka wyżej, my też tak chodziliśmy codziennie i ta droga jest najkrótsza i optymalna (no i te śliczne murki), jako ciekawostkę powiem wam że poznani znajomi na miejscu z Polski dwa razy na tej drodze spotkali żmije... my przez 2 tyg. wypatrywaliśmy ale żadnych nie było ale straszak na dzieci był dobry :).
Nie martw się odległościami... tam wszędzie jest blisko i nie są to straszne odległości, naprawdę miło się spaceruje że człowiek czasu nie liczy wcale, na około też chodziliśmy kilka razy zwłaszcza że dzieci miała hulajnogi a droga na około w dużej części asfaltowa i fajne nowe budynki można podziwiać.
Maud
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maud » 19.05.2017 12:25

Mysmy tez spedzili fantastyczne 10 dni w Povljii. Planowalismy napisac jakas relacje ale proza zycia ( czyt. lenistwo :D ) okazala sie skuteczna zapora :)
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.05.2017 12:32

Arka...zanim się utopiła.
Obrazek
Ale tam non stop się coś topi.. :wink:
Obrazek

I jeszcze kawałek Povlji...
Obrazek
Obrazek
ELIMAR
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 19.05.2017 13:30

Natko_ napisał(a):Ok - tak właśnie sie obawiałam, że jakiś kruczek musi być ;)

Czyli zostajemy przy Brdanjaku i nie kombinujemy więcej ;)

A z Brdanjaka do np Starej Uliary to czasowo ile spaceru? 10 min czy 40? Mniej wiecej - próbuję odległości sobie uzmyslowić :D
A jak jest z obejściem cypla - w sensie żeby z Ticja Luka przejść wzdłuż wybrzeża do portu? A powrót np juz górą?

Wzdłuż wybrzeża to z Ticja Luka do Starej Uljary jest ponad kilometr.
Ale droga fajna , asfaltem nie pod górkę, nowe domki, wspaniała widoki na Jadran no i ... można spotkać znajomych z naszego Klubu :) :) :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019