Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ELIMAR
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 30.05.2017 22:41

janka.mik. napisał(a):
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :smo:
Miłego dnia!

Jeśli tylko mogę to służę pomocą :)
Tayla
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 03.06.2017 08:33

Już pytałem na ,,ogólnym'' Brać o obiadki :), a w okolicy Povji polecacie jakies lokale gdzie można się stołować za rozsądną cene ?
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.06.2017 08:40

Stara Uljara w Povlji.

P1240160.JPG
Tayla
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 03.06.2017 08:46

na FB wygląda zachęcająco a jak wygląda cenowo? ( średnia cena jednego zestawu )
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.06.2017 08:58

Tego nie potrafię dokładnie powiedzieć. Wykasowuję te szczegółowe detale z pamięci. ;-) Jadałam tam przez tydzień i zostało mi wrażenie, że ceny były umiarkowane w porównaniu z innymi miasteczkami na wyspie. Może ELIMAR pamięta ceny.
BTW, w Splitskiej polecę jeszcze Panoramę przy drodze przelotowej.
ELIMAR
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 03.06.2017 18:42

Tayla napisał(a):na FB wygląda zachęcająco a jak wygląda cenowo? ( średnia cena jednego zestawu )

W Starej Uljarze nie jadałam.
Tam tylko kawusia :)
Przepyszna - dla mnie najlepsza w Povlji
Ale na cennik owszem spoglądałam - to ceny spoko. Umiarkowane :)
Jest jeszcze w Povlji Jurova Makina - nie polecam - dla mnie takie typowe żarcie do piwa, pizza, jakieś mięso z grilla - a to nie w moim guście - pizza obrzydliwa ( jak dla mnie ) ale za to w dobrej cenie.
Ale co kto lubi - niektórzy zachwalają bo lubią pizze.
Polecam za to Konobę Kalla. Jedzonko dobre, w umiarkowanej cenie , w miarę szybko podane.
No i poza Povlją jadąc w kierunku Supetaru i Bolu jakieś 5 km za Selcą polecam Hacjendę :)
Pyszne jedzenie , przygotowywane przy kliencie.
Trzeba trochę poczekać ale warto w miłym otoczeniu i przy orzeźwiającym winku.
Tylko ceny dość wysokie , ale .... coś za coś :)
Jak się jest na wakacjach to warto zaszaleć :)

Można tez zjeść dobrze w Sumartinie - Konoba Bernardo i Top.
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 03.06.2017 19:42

ELIMAR napisał(a):
Tayla napisał(a):na FB wygląda zachęcająco a jak wygląda cenowo? ( średnia cena jednego zestawu )

W Starej Uljarze nie jadałam.
Tam tylko kawusia :)
Przepyszna - dla mnie najlepsza w Povlji
Ale na cennik owszem spoglądałam - to ceny spoko. Umiarkowane :)
Jest jeszcze w Povlji Jurova Makina - nie polecam - dla mnie takie typowe żarcie do piwa, pizza, jakieś mięso z grilla - a to nie w moim guście - pizza obrzydliwa ( jak dla mnie ) ale za to w dobrej cenie.
Ale co kto lubi - niektórzy zachwalają bo lubią pizze.
Polecam za to Konobę Kalla. Jedzonko dobre, w umiarkowanej cenie , w miarę szybko podane.
No i poza Povlją jadąc w kierunku Supetaru i Bolu jakieś 5 km za Selcą polecam Hacjendę :)
Pyszne jedzenie , przygotowywane przy kliencie.
Trzeba trochę poczekać ale warto w miłym otoczeniu i przy orzeźwiającym winku.
Tylko ceny dość wysokie , ale .... coś za coś :)
Jak się jest na wakacjach to warto zaszaleć :)

Można tez zjeść dobrze w Sumartinie - Konoba Bernardo i Top.

Tak jak Elimar pisze każdy ma różne gusta i smaki no i ja mam troszkę inną opinię niż koleżanka :).
Jurova Makina, fakt mają pizze... o cennik ciężko czasem się doprosić, mają jako jedyni pizzę Jumbo i to tyle. Ponieważ niestety pizze od nich są nie dobre. Stara Uljara jest ok i ja przez 2 tyg. głównie u nich się stołowałem, jedynie piwo było specyficzne ale chyba dlatego że jakieś ich swojskie? (pierwszy raz takie w Cro widziałem). Jedzenie bardzo dobre i bardzo smaczne pizze, mięsko itp. Kala ma najwięcej klientów, jedzenie też ok, aczkolwiek ja u nich byłem raz ponieważ mi nie przypadła :), np. nie można było płacić kartą. Hacjenda jest bardzo śliczna jeśli chodzi o wystrój, jest tam ślicznie i klimatycznie, faktycznie ceny nie są niskie ale też jakoś strasznie nie odstają... co do smaku to standard, dobre jedzenie ale nie to żeby jakoś nas rzuciło na kolana :). Też polecam Sumartin, odkryliśmy tam knajpy pod koniec wyjazdu... w bernardo jedliśmy pekę zamawianą dzień wcześniej dla dwóch osób i nie dało się tego przejeść, porcję duże, smaczne i troszkę taniej niż w Povlji.
To tyle :)
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 03.06.2017 21:02

:D po Pelješacu, Hvarze, Korculi wreszcie Brać. Bardzo chętnie poczytam...
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.06.2017 22:19

Wiem że to trochę zachodu ale jak już piszecie o konobach do których warto zawitać to podawajcie proszę linki z Google (jeśli dostępne), będzie tam łatwiej trafić :wink:
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 03.06.2017 23:10

sdolas napisał(a):Wiem że to trochę zachodu ale jak już piszecie o konobach do których warto zawitać to podawajcie proszę linki z Google (jeśli dostępne), będzie tam łatwiej trafić :wink:

Nie przesadzasz ?:) tam masz kilka knajp na krzyż, wszystko w zasięgu... po co ci linki zwiedzisz to w chwilę, no i będziesz musiał z nich korzystać bo innego wyboru nie będzie :). Aczkolwiek zawsze można promem do Makarskiej a tam już takie polskie krupówki czy inne Władysławowo :).
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.06.2017 23:12

sdolas napisał(a):Wiem że to trochę zachodu ale jak już piszecie o konobach do których warto zawitać to podawajcie proszę linki z Google (jeśli dostępne), będzie tam łatwiej trafić :wink:

W centrum Povlji wszystko to masz w zasięgu wzroku, więc nie rup scen. :wink:
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.06.2017 23:24

Nie no sama Povlja to spoko :D
Przewijają się w wypowiedziach, Sumartin, Supetar, Postira .... a to już jest kawałek od tej ''super dziurki'' :wink: co nie :wink:

A przy okazji co do promów ....
Makarska to nie dla mnie :lol: ale Split to co innego, byłem ok 2h, więc warto zawitać na dłużej.
Do Splitu pływa tylko Jadrolinja czy jakieś mniejsze, lokalne, tańsze też ?
ELIMAR
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 04.06.2017 07:03

W sezonie pływa jakiś katamaran. Popatrz na stronie Jadrolinii. Tylko nie wiem czy taniej. Sama Jadrolinia - prom 33 kuny od osoby było. Coś pisali o obniżce do 27 kun ale nie wiem czy weszło w życie .
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.06.2017 22:02

Zgodnie z cennikiem 33kn osoba dorosła, 16,5 dziecko do 12 roku życia.
W naszym przypadku to ok 140 PLN w obie strony.

Z innej beczki ...
Jak ogólnie na wyspie wygląda w sezonie z komarami, można bez problemów wieczorkami raczyć się browarkiem ?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2017 22:05

sdolas napisał(a):
Z innej beczki ...
Jak ogólnie na wyspie wygląda w sezonie z komarami, można bez problemów wieczorkami raczyć się browarkiem ?

Różnie, raz są raz nie. Zawsze ze sobą bierzemy coś na komary. Spirale na taras, raid do kontaktu i coś do pryskania. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019