Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 30.05.2017 22:41

janka.mik. napisał(a):
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :smo:
Miłego dnia!


Jeśli tylko mogę to służę pomocą :)
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 03.06.2017 08:33

Już pytałem na ,,ogólnym'' Brać o obiadki :), a w okolicy Povji polecacie jakies lokale gdzie można się stołować za rozsądną cene ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.06.2017 08:40

Stara Uljara w Povlji.

P1240160.JPG
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 03.06.2017 08:46

na FB wygląda zachęcająco a jak wygląda cenowo? ( średnia cena jednego zestawu )
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.06.2017 08:58

Tego nie potrafię dokładnie powiedzieć. Wykasowuję te szczegółowe detale z pamięci. ;-) Jadałam tam przez tydzień i zostało mi wrażenie, że ceny były umiarkowane w porównaniu z innymi miasteczkami na wyspie. Może ELIMAR pamięta ceny.
BTW, w Splitskiej polecę jeszcze Panoramę przy drodze przelotowej.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 03.06.2017 18:42

Tayla napisał(a):na FB wygląda zachęcająco a jak wygląda cenowo? ( średnia cena jednego zestawu )


W Starej Uljarze nie jadałam.
Tam tylko kawusia :)
Przepyszna - dla mnie najlepsza w Povlji
Ale na cennik owszem spoglądałam - to ceny spoko. Umiarkowane :)
Jest jeszcze w Povlji Jurova Makina - nie polecam - dla mnie takie typowe żarcie do piwa, pizza, jakieś mięso z grilla - a to nie w moim guście - pizza obrzydliwa ( jak dla mnie ) ale za to w dobrej cenie.
Ale co kto lubi - niektórzy zachwalają bo lubią pizze.
Polecam za to Konobę Kalla. Jedzonko dobre, w umiarkowanej cenie , w miarę szybko podane.
No i poza Povlją jadąc w kierunku Supetaru i Bolu jakieś 5 km za Selcą polecam Hacjendę :)
Pyszne jedzenie , przygotowywane przy kliencie.
Trzeba trochę poczekać ale warto w miłym otoczeniu i przy orzeźwiającym winku.
Tylko ceny dość wysokie , ale .... coś za coś :)
Jak się jest na wakacjach to warto zaszaleć :)

Można tez zjeść dobrze w Sumartinie - Konoba Bernardo i Top.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 03.06.2017 19:42

ELIMAR napisał(a):
Tayla napisał(a):na FB wygląda zachęcająco a jak wygląda cenowo? ( średnia cena jednego zestawu )


W Starej Uljarze nie jadałam.
Tam tylko kawusia :)
Przepyszna - dla mnie najlepsza w Povlji
Ale na cennik owszem spoglądałam - to ceny spoko. Umiarkowane :)
Jest jeszcze w Povlji Jurova Makina - nie polecam - dla mnie takie typowe żarcie do piwa, pizza, jakieś mięso z grilla - a to nie w moim guście - pizza obrzydliwa ( jak dla mnie ) ale za to w dobrej cenie.
Ale co kto lubi - niektórzy zachwalają bo lubią pizze.
Polecam za to Konobę Kalla. Jedzonko dobre, w umiarkowanej cenie , w miarę szybko podane.
No i poza Povlją jadąc w kierunku Supetaru i Bolu jakieś 5 km za Selcą polecam Hacjendę :)
Pyszne jedzenie , przygotowywane przy kliencie.
Trzeba trochę poczekać ale warto w miłym otoczeniu i przy orzeźwiającym winku.
Tylko ceny dość wysokie , ale .... coś za coś :)
Jak się jest na wakacjach to warto zaszaleć :)

Można tez zjeść dobrze w Sumartinie - Konoba Bernardo i Top.


Tak jak Elimar pisze każdy ma różne gusta i smaki no i ja mam troszkę inną opinię niż koleżanka :).
Jurova Makina, fakt mają pizze... o cennik ciężko czasem się doprosić, mają jako jedyni pizzę Jumbo i to tyle. Ponieważ niestety pizze od nich są nie dobre. Stara Uljara jest ok i ja przez 2 tyg. głównie u nich się stołowałem, jedynie piwo było specyficzne ale chyba dlatego że jakieś ich swojskie? (pierwszy raz takie w Cro widziałem). Jedzenie bardzo dobre i bardzo smaczne pizze, mięsko itp. Kala ma najwięcej klientów, jedzenie też ok, aczkolwiek ja u nich byłem raz ponieważ mi nie przypadła :), np. nie można było płacić kartą. Hacjenda jest bardzo śliczna jeśli chodzi o wystrój, jest tam ślicznie i klimatycznie, faktycznie ceny nie są niskie ale też jakoś strasznie nie odstają... co do smaku to standard, dobre jedzenie ale nie to żeby jakoś nas rzuciło na kolana :). Też polecam Sumartin, odkryliśmy tam knajpy pod koniec wyjazdu... w bernardo jedliśmy pekę zamawianą dzień wcześniej dla dwóch osób i nie dało się tego przejeść, porcję duże, smaczne i troszkę taniej niż w Povlji.
To tyle :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 03.06.2017 21:02

:D po Pelješacu, Hvarze, Korculi wreszcie Brać. Bardzo chętnie poczytam...
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.06.2017 22:19

Wiem że to trochę zachodu ale jak już piszecie o konobach do których warto zawitać to podawajcie proszę linki z Google (jeśli dostępne), będzie tam łatwiej trafić :wink:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 03.06.2017 23:10

sdolas napisał(a):Wiem że to trochę zachodu ale jak już piszecie o konobach do których warto zawitać to podawajcie proszę linki z Google (jeśli dostępne), będzie tam łatwiej trafić :wink:

Nie przesadzasz ?:) tam masz kilka knajp na krzyż, wszystko w zasięgu... po co ci linki zwiedzisz to w chwilę, no i będziesz musiał z nich korzystać bo innego wyboru nie będzie :). Aczkolwiek zawsze można promem do Makarskiej a tam już takie polskie krupówki czy inne Władysławowo :).
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.06.2017 23:12

sdolas napisał(a):Wiem że to trochę zachodu ale jak już piszecie o konobach do których warto zawitać to podawajcie proszę linki z Google (jeśli dostępne), będzie tam łatwiej trafić :wink:

W centrum Povlji wszystko to masz w zasięgu wzroku, więc nie rup scen. :wink:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.06.2017 23:24

Nie no sama Povlja to spoko :D
Przewijają się w wypowiedziach, Sumartin, Supetar, Postira .... a to już jest kawałek od tej ''super dziurki'' :wink: co nie :wink:

A przy okazji co do promów ....
Makarska to nie dla mnie :lol: ale Split to co innego, byłem ok 2h, więc warto zawitać na dłużej.
Do Splitu pływa tylko Jadrolinja czy jakieś mniejsze, lokalne, tańsze też ?
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 04.06.2017 07:03

W sezonie pływa jakiś katamaran. Popatrz na stronie Jadrolinii. Tylko nie wiem czy taniej. Sama Jadrolinia - prom 33 kuny od osoby było. Coś pisali o obniżce do 27 kun ale nie wiem czy weszło w życie .
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.06.2017 22:02

Zgodnie z cennikiem 33kn osoba dorosła, 16,5 dziecko do 12 roku życia.
W naszym przypadku to ok 140 PLN w obie strony.

Z innej beczki ...
Jak ogólnie na wyspie wygląda w sezonie z komarami, można bez problemów wieczorkami raczyć się browarkiem ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2017 22:05

sdolas napisał(a):
Z innej beczki ...
Jak ogólnie na wyspie wygląda w sezonie z komarami, można bez problemów wieczorkami raczyć się browarkiem ?

Różnie, raz są raz nie. Zawsze ze sobą bierzemy coś na komary. Spirale na taras, raid do kontaktu i coś do pryskania. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone