Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008
Prośba o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 25.08.2016 21:32

Byłem ze znajomymi na Pelejsacu. U gospodarza w Gornej Vrucicy zakupiliśmy trochę wina i likier. Ta miła i dobrze zaopatrzona winiarnia znajduje się po drodze na plażę Divną, po prawej stronie(poniżej drogi przejazdowej).
W drodze powrotnej do Polski , przy otwieraniu bagażnika wypadła nam butelka likieru - "Mirta", należącego do znajomych. Jeśli byłoby to możliwe, chcielibyśmy odkupić ten likier. Kosztuje 80 kun. Może Wasze wyjazdy będą w pobliżu. Gdyby było możliwe i zakupilibyście ten likier dla nas - moglibyśmy odebrać go w Warszawie lub gdzieś w tzw. Centralnej Polsce. Jesteśmy z Łowicza.
kontakt do mnie: bakarys@wp.p l tel. 604077086 .

Będę bardzo wdzięczny, jeśli uda się Wam mi pomóc.
rock_is
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 12.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rock_is » 30.08.2016 21:40

Niedawno wróciliśmy z wakacji na półwyspie. Dość często stołowaliśmy się w lokalach bawiąc się później w ocenę lokalu w skali od 1 do 10 (głównie za walory smakowe), pozwolę sobie wrzucić wynik. Dodam, że jadaliśmy w minimum 8 osób, a wynik ostateczny to średnia z naszych poszczególnych ocen.

1. Karako – Orebić – Zupa rybna, tuńczyk grillowany, wołowina grillowana – 8,7 – nie ma co dopisywać, zdecydowanie najlepszy lokal w Orebić, tylko o stolik wieczorem bardzo ciężko.
2. Konoba Antunović – Kuna Peljeska – degustowaliśmy sery i wędliny domowe, a do tego czerwone i białe wino 8,6
3. Pizzeria Tedeschi – Korcula – Pizza i Spaghetti Carbonara – 8,0
4. Restauracja Stari Kapetan - Orebić – talerz rybny, zimny talerz – 7,8
5. Pizzeria La casa- Orebić – Pizza, Spaghetti Carbonara, Grillowane warzywa – 7,4 – warto podkreślić, że średnia ocena byłaby znacznie wyższa gdyby nie maleńka porcja grillowanych warzyw jako najdroższa z dań.
6. Panorama – Orebić – Peka z mięsa jagnięcego i cielęcego – 7,3 – prawdopodobnie ocena byłaby wyższa, ale chyba nie wszyscy byliśmy gotowi na smak jagnięciny…
7. Bistro Dalmatino - Orebić – zupa rybna, tuńczyk grillowany, krewetki, pizza – 6,1
8. Bistro Jadran – Orebić – zupa rybna, pizza, sałatka z kalmarów – 5,3
9. Pizzeria Dalmatica – Orebić – jedliśmy kalmary z frytkami, pizza – 5,1
10. Konoba Andiamo – Orebić – Risotto, sałatka owocowa, makaron z mięsem – 4,06 – dodam, że w tym lokalu ocenę średnią zaniżyły tragicznie podana sałatka owocowa i niejadalny makaron z mięsem
11. Konoba Dubrovnik – Trpanj – makaron z owocami morza, smażona dorada, sałatka z ośmiornicą – 4,05 Tą Konobę wszystkim radzę omijać szerokim łukiem.

Lodziarnie:
1. Kiwi – Korcula – 8,1
2. Oaza – Orebić – 6,9
Podejrzewam, że oceną lodziarni wielu osobom się narażę, ale wszyscy byliśmy tego samego zdania. Co prawda w Oazie obsługa zawsze miła i uśmiechnięta, ale smak lodów na Korculi zdecydowanie lepszy, a do tego jedna kuglica na Korculi to dwie z Oazy.

Mam nadzieję, że podsumowanie komuś się przyda ;)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.08.2016 22:23

:D godne podziwu Piotrze...

Co do Korculi, na której ostatnio bywam, zdecydowanie potwierdzam, Pizzeria Tedeschi, jest naprawdę świetna / wyczuwam w niej jednak trochę klimatów włoskich/, , sprawdziliśmy to w ubiegłych latach, w tym roku niestety nie byliśmy i w pizzerii, a i nawet w samej Korculi...

...a i kugle w Kiwi duże i smaczne, a do tego jakże kaloryczne :D

p.s. po takiej degustacji, nic tylko pływać od samego rana...


:D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 30.08.2016 22:49

Ocena godna podziwu 8O
ale na wakacjach pracować jako Magda G. :mrgreen:
to nie dla mnie :roll:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14805
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.08.2016 23:13

rock_is napisał(a):11. Konoba Dubrovnik – Trpanj – makaron z owocami morza, smażona dorada, sałatka z ośmiornicą – 4,05 Tą Konobę wszystkim radzę omijać szerokim łukiem.

Ooo, a co było nie tak?

Jestem ciekawa, bo w 2010 roku jadłam tam pyszne kalmary z grilla. Może się popsuli...
szurr
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) szurr » 31.08.2016 12:21

Witam wszystkich ! Wybieramy sie za tydzien,09.09, 7 osobową ekipą właśnie na Półwysep Peljesac i chcemy prawdopodobnie zatrzymać się w Orebić albo Dingac Borak. Jesteśmy grupa w przedziale wiekowym od 22-25 lat. Jedziemy w ciemno bez zakwaterowania i miałbym troche pytań odnośnie Półwyspu:
-czy macie może jakieś namiary na sprawdzone apratamenty? I czy nie będzie problemu żeby coś znaleźć dla takiej liczby osób?
-jak wygląda to z restauracjami,czy jest ich troche czy raczej nie ma w czym wybierac i jak to wyglada cenowo?
-czy są jakieś plaże na których można np. wypożyczyć skuter wodny ?
-czy są sklepy w których można zaopatrzyć się w produkty takie jak piwo,chleb,wędliny itp?
-czy gdzieś na półwyspie jest kantor ? czy lepiej wczesniej wymienic euro na kuny?
-czy są jakieś bary gdzie leci muzyka do późna i ewentualnie mozna potanczyc ?
-ile kosztuje prom i w jakich godzinach on kursuje i czy nie lepiej przejechac przez Bośnie?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 31.08.2016 13:43

maslinka napisał(a):
rock_is napisał(a):11. Konoba Dubrovnik – Trpanj – makaron z owocami morza, smażona dorada, sałatka z ośmiornicą – 4,05 Tą Konobę wszystkim radzę omijać szerokim łukiem.

Ooo, a co było nie tak?

Jestem ciekawa, bo w 2010 roku jadłam tam pyszne kalmary z grilla. Może się popsuli...



Tez jestem ciekawy co było nie tak. Byłem w tej konobie trzy lata temu oraz w tym roku. Jadłem owoce morza i było pyszne. Moich znajomych oraz moja ocena to bardzo dobry - wszystko świeże, ze smakiem doprawione, obsługa bardzo miła.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 31.08.2016 13:51

szurr napisał(a):Witam wszystkich ! Wybieramy sie za tydzien,09.09, 7 osobową ekipą właśnie na Półwysep Peljesac i chcemy prawdopodobnie zatrzymać się w Orebić albo Dingac Borak. Jesteśmy grupa w przedziale wiekowym od 22-25 lat. Jedziemy w ciemno bez zakwaterowania i miałbym troche pytań odnośnie Półwyspu:
-czy macie może jakieś namiary na sprawdzone apratamenty? I czy nie będzie problemu żeby coś znaleźć dla takiej liczby osób?
-jak wygląda to z restauracjami,czy jest ich troche czy raczej nie ma w czym wybierac i jak to wyglada cenowo?
-czy są jakieś plaże na których można np. wypożyczyć skuter wodny ?
-czy są sklepy w których można zaopatrzyć się w produkty takie jak piwo,chleb,wędliny itp?
-czy gdzieś na półwyspie jest kantor ? czy lepiej wczesniej wymienic euro na kuny?
-czy są jakieś bary gdzie leci muzyka do późna i ewentualnie mozna potanczyc ?
-ile kosztuje prom i w jakich godzinach on kursuje i czy nie lepiej przejechac przez Bośnie?


- Ja od siedmiu lat zatrzymuję się w Orebic u Mariny Roso. z tego co wiem w tym terminie ma wolne apartamenty.
- Restauracji jest kilka w Orebic i jest w czym wybierać za rozsądne ceny. Ostatnio została otwarta konoba za kosciólkiem franciszkańskim - pychorka i ładne widoki.
- Koło apartamentow Roso jest STUDENAC - 60 kroków - w którym można kupic wszystko.
- Kantorów wymiany walut jest kilka.
- Barów z muzyczka jest kilka szczególnie przy marinie.
- nie wiem nak w tym terminie, ale zawsze można wypozyczyć skuter lub łódkę w biurze DALMATINO (tam zawsze wypożyczam riba lub motorówkę tylko trzeba mieć patent) lub na plaży przy hotelu Indiana.
- Ja jadę zawsze przez cały półwysep i zatrzymuje sie w Janinja żeby zakupic dobre winko i inne nalewki :) - dokładne miejsce może podać.
rock_is
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 12.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rock_is » 31.08.2016 14:47

wojstar napisał(a):
maslinka napisał(a):
rock_is napisał(a):11. Konoba Dubrovnik – Trpanj – makaron z owocami morza, smażona dorada, sałatka z ośmiornicą – 4,05 Tą Konobę wszystkim radzę omijać szerokim łukiem.

Ooo, a co było nie tak?

Jestem ciekawa, bo w 2010 roku jadłam tam pyszne kalmary z grilla. Może się popsuli...



Tez jestem ciekawy co było nie tak. Byłem w tej konobie trzy lata temu oraz w tym roku. Jadłem owoce morza i było pyszne. Moich znajomych oraz moja ocena to bardzo dobry - wszystko świeże, ze smakiem doprawione, obsługa bardzo miła.



Po Waszych wpisach, aż wszedłem na steet viev sprawdzić, czy nie spisałem źle nazwy lokalu, no ale nie, mówię o tej Konobie, w której na zewnątrz w ogrodzie są duże okrągłe stoły. Ciężko opisać co było nie tak, ale mimo że zajechaliśmy tam dość głodni po plażowaniu na Divnej wszyscy zgodnie dali niskie oceny - jedzenie w porównaniu innych lokali nie było smaczne. Dodam, że mimo pory obiadowej w lokalu byliśmy całkowicie sami, a kelnerka widząc 10-osobową grupkę zrobiła przestraszoną minę.
rock_is
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 12.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rock_is » 31.08.2016 14:51

lotnikwsk napisał(a):Ocena godna podziwu 8O
ale na wakacjach pracować jako Magda G. :mrgreen:
to nie dla mnie :roll:


Nie byliśmy jak Magda G., bo:
- nie pakowaliśmy się nikomu na kuchnię,
- nie obrażaliśmy właściciela,
- nie rzucaliśmy zastawą,
- po zjedzeniu zawsze rzetelnie płaciliśmy ;)

Takie ocenianie traktowaliśmy jako zabawę, polecam ;)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 31.08.2016 15:05

rock_is napisał(a):
wojstar napisał(a):
maslinka napisał(a):
rock_is napisał(a):11. Konoba Dubrovnik – Trpanj – makaron z owocami morza, smażona dorada, sałatka z ośmiornicą – 4,05 Tą Konobę wszystkim radzę omijać szerokim łukiem.

Ooo, a co było nie tak?

Jestem ciekawa, bo w 2010 roku jadłam tam pyszne kalmary z grilla. Może się popsuli...



Tez jestem ciekawy co było nie tak. Byłem w tej konobie trzy lata temu oraz w tym roku. Jadłem owoce morza i było pyszne. Moich znajomych oraz moja ocena to bardzo dobry - wszystko świeże, ze smakiem doprawione, obsługa bardzo miła.



Po Waszych wpisach, aż wszedłem na steet viev sprawdzić, czy nie spisałem źle nazwy lokalu, no ale nie, mówię o tej Konobie, w której na zewnątrz w ogrodzie są duże okrągłe stoły. Ciężko opisać co było nie tak, ale mimo że zajechaliśmy tam dość głodni po plażowaniu na Divnej wszyscy zgodnie dali niskie oceny - jedzenie w porównaniu innych lokali nie było smaczne. Dodam, że mimo pory obiadowej w lokalu byliśmy całkowicie sami, a kelnerka widząc 10-osobową grupkę zrobiła przestraszoną minę.



dziwne - nam smakowało i ten klimacik stolików pod owocami kiwi
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 31.08.2016 15:09

Od Dubrownika, lepsza knajpka to Trpanj ;-) ta naprzeciwko. Rok temu to tam siedziało więcej ludzi i przyjemniej pachniało :-) My nie jedliśmy, ale "szwagry" korzystały i byli baaardzo zadowoleni.
rock_is
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 12.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rock_is » 31.08.2016 15:10

wojstar napisał(a):dziwne - nam smakowało i ten klimacik stolików pod owocami kiwi


Klimacik fajny, nad głowami owoce kiwi i cytrusy, nie wiem co było przyczyną marnego smaku, być może tego dnia kucharz pokłócił się z właścicielem... żoną... kochanką ??
szurr
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) szurr » 31.08.2016 15:16

wojstar napisał(a):
szurr napisał(a):Witam wszystkich ! Wybieramy sie za tydzien,09.09, 7 osobową ekipą właśnie na Półwysep Peljesac i chcemy prawdopodobnie zatrzymać się w Orebić albo Dingac Borak. Jesteśmy grupa w przedziale wiekowym od 22-25 lat. Jedziemy w ciemno bez zakwaterowania i miałbym troche pytań odnośnie Półwyspu:
-czy macie może jakieś namiary na sprawdzone apratamenty? I czy nie będzie problemu żeby coś znaleźć dla takiej liczby osób?
-jak wygląda to z restauracjami,czy jest ich troche czy raczej nie ma w czym wybierac i jak to wyglada cenowo?
-czy są jakieś plaże na których można np. wypożyczyć skuter wodny ?
-czy są sklepy w których można zaopatrzyć się w produkty takie jak piwo,chleb,wędliny itp?
-czy gdzieś na półwyspie jest kantor ? czy lepiej wczesniej wymienic euro na kuny?
-czy są jakieś bary gdzie leci muzyka do późna i ewentualnie mozna potanczyc ?
-ile kosztuje prom i w jakich godzinach on kursuje i czy nie lepiej przejechac przez Bośnie?


- Ja od siedmiu lat zatrzymuję się w Orebic u Mariny Roso. z tego co wiem w tym terminie ma wolne apartamenty.
- Restauracji jest kilka w Orebic i jest w czym wybierać za rozsądne ceny. Ostatnio została otwarta konoba za kosciólkiem franciszkańskim - pychorka i ładne widoki.
- Koło apartamentow Roso jest STUDENAC - 60 kroków - w którym można kupic wszystko.
- Kantorów wymiany walut jest kilka.
- Barów z muzyczka jest kilka szczególnie przy marinie.
- nie wiem nak w tym terminie, ale zawsze można wypozyczyć skuter lub łódkę w biurze DALMATINO (tam zawsze wypożyczam riba lub motorówkę tylko trzeba mieć patent) lub na plaży przy hotelu Indiana.
- Ja jadę zawsze przez cały półwysep i zatrzymuje sie w Janinja żeby zakupic dobre winko i inne nalewki :) - dokładne miejsce może podać.


Mógłbym namiary dostać na priv ? :)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 31.08.2016 16:14

szurr napisał(a):
wojstar napisał(a):
szurr napisał(a):Witam wszystkich ! Wybieramy sie za tydzien,09.09, 7 osobową ekipą właśnie na Półwysep Peljesac i chcemy prawdopodobnie zatrzymać się w Orebić albo Dingac Borak. Jesteśmy grupa w przedziale wiekowym od 22-25 lat. Jedziemy w ciemno bez zakwaterowania i miałbym troche pytań odnośnie Półwyspu:
-czy macie może jakieś namiary na sprawdzone apratamenty? I czy nie będzie problemu żeby coś znaleźć dla takiej liczby osób?
-jak wygląda to z restauracjami,czy jest ich troche czy raczej nie ma w czym wybierac i jak to wyglada cenowo?
-czy są jakieś plaże na których można np. wypożyczyć skuter wodny ?
-czy są sklepy w których można zaopatrzyć się w produkty takie jak piwo,chleb,wędliny itp?
-czy gdzieś na półwyspie jest kantor ? czy lepiej wczesniej wymienic euro na kuny?
-czy są jakieś bary gdzie leci muzyka do późna i ewentualnie mozna potanczyc ?
-ile kosztuje prom i w jakich godzinach on kursuje i czy nie lepiej przejechac przez Bośnie?


- Ja od siedmiu lat zatrzymuję się w Orebic u Mariny Roso. z tego co wiem w tym terminie ma wolne apartamenty.
- Restauracji jest kilka w Orebic i jest w czym wybierać za rozsądne ceny. Ostatnio została otwarta konoba za kosciólkiem franciszkańskim - pychorka i ładne widoki.
- Koło apartamentow Roso jest STUDENAC - 60 kroków - w którym można kupic wszystko.
- Kantorów wymiany walut jest kilka.
- Barów z muzyczka jest kilka szczególnie przy marinie.
- nie wiem nak w tym terminie, ale zawsze można wypozyczyć skuter lub łódkę w biurze DALMATINO (tam zawsze wypożyczam riba lub motorówkę tylko trzeba mieć patent) lub na plaży przy hotelu Indiana.
- Ja jadę zawsze przez cały półwysep i zatrzymuje sie w Janinja żeby zakupic dobre winko i inne nalewki :) - dokładne miejsce może podać.


Mógłbym namiary dostać na priv ? :)



napisz czy dotarło
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 290
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone