Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klify Chorwacji - Konavoske stijene

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 23.07.2014 10:53

te kiero napisał(a):
ana588 napisał(a):Hej, a czy samochód można zostawić w bezpiecznym miejscu przed pieszą wedrówka do morza?? Jest jakis parking?

ita napisał(a):jest gdzie zostawić samochód, ale trudno to nazwać parkingiem, taki dziki parking :roll:

to chyba to



dzięki, google eartha już przeanalizowałam 5 razy , tak też się domysliłam, że gdzieś tu, bo od tego punktu mapa pokazuje już tylko pieszą drogę.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.07.2014 11:13

Alek70 napisał(a):Z informacji które udało mi się znaleźć w necie i z czeskiej strony (wiadomości jest mało a i o relacje innych trudno) dowiedziałem się że Konavoske stijene to najdłuższy pas klifu na wybrzeżu CRO ciągnie się na długości ok 20 km a wysokość dochodzi miejscami do 300m ale średnio sięga 150

Piękne miejsce, choć nie miałem jeszcze okazji odwiedzić.

Tylko tak z czystej ciekawości się zastanawiam nad podaną wysokością klifu, bo w ubiegłym roku jadąc przez słoweńskie wybrzeże, odwiedziłem Płw. Strunjan, na którym znajduje się - jak podają - najwyższy klif nad Adriatykiem, gdzie wysokość brzegu dochodzi do 80 metrów.

Może ktoś potrafi to zweryfikować :?: :wink:
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 23.07.2014 16:08

Posiłkowałem się danymi z tej strony http://www.chorvatsko.cz/tema/konavst.html i na tamten czas nic innego nie udało mi się znaleźć. Pozdrav.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.07.2014 17:21

Mniejsza o wysokość. Piękne miejsce i wydaje mi się, że klify Konavoske Stijene są bardziej atrakcyjne od tych na słoweńskim wybrzeżu. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.07.2014 05:24

Alek70 napisał(a):Posiłkowałem się danymi z tej strony http://www.chorvatsko.cz/tema/konavst.html i na tamten czas nic innego nie udało mi się znaleźć. Pozdrav.


ładnie i w miarę dokładnie opisany dojazd od Cavtatu itp thx za linkę
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.07.2014 06:41

Byłem. Ogólnie mimo wszystko trzeba się nabłądzić w Popovici gdyż jest tam labirynt mniejszych uliczek. Gdy już się zaparkuje auto, jest kawałek do zejścia.
Klify tam na oko mają jakieś 30-40m i jeden minus (przynajmniej dla mnie) to brak cienia. Ogólnie żarówa daje czadu cały dzień tam i nie ma się jak ukryć. I chyba z roku na rok miejsce coraz bardziej popularne, 3 lata temu było tam z nami paru miejscowych, dwa lata temu już widziałem więcej osób w tym turyści.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.07.2014 12:38

Byłam wczoraj, po wjeździe do Popovici trzeba zaraz odbić w prawo w lasek pod górę i asfaltem dojechać do parkingu po lewej mijając boisko.
Klify przepiękne a fale bajka, ogromne i pieniste. Woda cieplutka, tylko strasznie duszno, zero ruchu powietrza. Najlepiej siedzieć w wodzie.

Poza nami było ze 4 auta a plaża całkiem długa. Przy wjezdzie do wsi nie zauważyłam tablicy informacyjnej która wcześniej była. Chyba zaczynają chronić to miejsce :-o
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 29.07.2014 13:18

rocker napisał(a):Klify tam na oko mają jakieś 30-40m i jeden minus (przynajmniej dla mnie) to brak cienia. Ogólnie żarówa daje czadu cały dzień tam i nie ma się jak ukryć.
My się chowaliśmy w jaskini razem z tubylcami. Ale jak się popatrzyło na "strop" jaskini to trochę strach był :)
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 29.07.2014 18:17

Piękne miejsce. Mało ludzi. Byłem i polecam.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 30.07.2014 05:49

gusia-s napisał(a):Klify przepiękne a fale bajka, ogromne i pieniste. Woda cieplutka, tylko strasznie duszno, zero ruchu powietrza. Najlepiej siedzieć w wodzie.


No to nam trafiły się warunki wręcz idealne, były i fale i wiatr i ciepła woda, temp. coś kole 30 st. zupełnie nieodczuwalna pod klifem :D
gusia-s napisał(a):Przy wjezdzie do wsi nie zauważyłam tablicy informacyjnej która wcześniej była. Chyba zaczynają chronić to miejsce :-o


...albo jakiś "obuz" zdjął :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.07.2014 06:51

po Waszych wpisach już się doczekać nie mogę,
myślę że trafię bez problemu, navi Be-on-road widzi tę dróżkę do boiska
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 30.07.2014 07:06

w Popovici skręca się w stronę klifów zaraz za taką starą opustoszałą knajpą czy bistrem, z tego co pamiętam to widać bo ostały się przykurzone reklamy pepsi :mrgreen: bystre oko wypatrzy :)

my tam zawsze trafialiśmy na mega patelnię, bez fal z ciepłą wodą.

Przy drugiej tablicy informacyjnej zaczyna się ścieżka edukacyjna (poućna staza) idzie się nią w lesie i schodzi przy klifach dalej tą za plażą, do tego miejsca dojście tylko tą ścieżką w lesie, fajne miejsce na foty :roll: no i tam to już człowieka trudno spotkać ;)
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 30.07.2014 07:15

Po wjeździe do Popovići jest taka tablica (dość mała więc można przegapić)

_DSC0547.jpg


po skręcie pojawia się jeszcze raz info (wielkość mikroskopijna :wink: ) już tylko z napisem Poučna staza
po dojechaniu do takich tablic

_DSC0609.jpg


skręcamy na Pasjača beach (prawo) .... dalej droga sama prowadzi :D
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 31.07.2014 12:10

ale to dobrze, że jest to forum, ;-))))) zamierzam tam być i narobić pięknych zdjęc, juz sie nie moge doczekać;d;d;d
Marceli Szpak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marceli Szpak » 03.08.2014 20:01

Witajcie,
Faktycznie przecudna jest ta plaża oraz oczywiście dojście do niej.
Poniżej kilka naszych zdjęć oraz film z zejścia na plażę (sorry za jakość, nie wzięliśmy statywu do kamery, dlatego wstrząsy usunął algorytm YouTube lecąc po jakości...)
Pełny opis wizyty na plaży Pasjača znajdziecie na naszym blogu: http://crolove.pl/konavoske-stijene-str ... -dalmacji/

wideo:


Fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klify Chorwacji - Konavoske stijene - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone