Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klify Chorwacji - Konavoske stijene

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.01.2011 09:21

Dobrze byloby przy skręcie/wejściu podac jakieś namiary GPS.
szybbkki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Klify południowej Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 01.02.2011 00:40

Jareczek napisał(a):Miejsce przepiękne, prawie bezludne,a było to już koniec czerwca,dopiero popołudniem miejcowi przyszli sobie popływać
Obrazek


Witam. Czy moglbys napisac co warto jeszcze pozwiedzac za Dubrovnikiem? Jakies rejsy etc... wszystkie porady mile widziane. Dzieki i pozdr. MIchal
Jareczek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareczek » 02.02.2011 00:10

Witaj.Mogę zaproponować rejs z Dubrovnika na wyspę mljet, link ponizej,skorzystalismy i byliśmy zadowoleni,cena biletu Dubrovnik-Sobra wynosi 22 kuny od osoby - to nawet taniocha.
Mieszkalismy w Mlini i jakikolwiek stąd rejs np. na wyspę Lokrum to 100kun od osoby.
Tam można wypożyczyć auto. :lol:

http://www.gv-line.hr/raspored.php?linija=3
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 02.02.2011 00:18

polecam wyspę Lopud
Jareczek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareczek » 02.02.2011 00:26

Jak masz fotke z tej wysepki to poprosze :roll:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 02.02.2011 01:31

Jareczek napisał(a):Jak masz fotke z tej wysepki to poprosze :roll:


Zdjęcia

na youtubie też znajdziesz coś do oglądania
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 04.02.2011 00:05

kaszubskiexpress napisał(a):masz fotki z tego miejsca ?

Zdjęcia z Kornati znajdziesz na mojej stronie internetowej www.mojachorwacja.eu
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.02.2011 02:41

Ke Konavelským stěnám se lze dostat lokální silnicí, která odbočuje z magistrály 4 km za Cavtatem (kousek za letištěm) k jihovýchodu směrem na Čilipi. Po silnici se pokračuje až do vesnice Popovići, kde odbočuje úzká silnice k jihozápadu, označena ukazatelem "Naučna staza" (naučná stezka).

:shock:
Jak to przeczytałem, obejrzałem te zdjęcia i ruszyłem wstecz pamięcią, to... okazuje się kurde, że byłem 500m od tych klifów i pojęcia nie mając co tam jest (że w ogóle takie klify są w CRO!) odjechałem dalej.
:? :twisted: :P

W Popovici akurat nocowałem.
Minęły 2 lata niemal i oto z CRO.pl dowiaduję się, co tam było pod nosem...
Cieszyć się, czy wkurzać? :roll: :) :wink:
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 04.02.2011 12:11

Fatamorgana napisał(a):
Ke Konavelským stěnám se lze dostat lokální silnicí, která odbočuje z magistrály 4 km za Cavtatem (kousek za letištěm) k jihovýchodu směrem na Čilipi. Po silnici se pokračuje až do vesnice Popovići, kde odbočuje úzká silnice k jihozápadu, označena ukazatelem "Naučna staza" (naučná stezka).



W Popovici akurat nocowałem.
Minęły 2 lata niemal i oto z CRO.pl dowiaduję się, co tam było pod nosem...
Cieszyć się, czy wkurzać? :roll: :) :wink:


Nie wkurzaj się ciesz się że znowu masz powód by tam pojechać :) :wink:

Napisz gdzie w Popovici nocowałeś, czy były jakieś plaże w pobliżu ? itd....
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 04.02.2011 12:17

FUX napisał(a):Dobrze byloby przy skręcie/wejściu podac jakieś namiary GPS.


W tym roku ponownie zagoszczę w Orasacu na parę dni i z miłą chęcią połazikowałbym tam :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.09.2011 09:48

to teraz dodam coś od siebie.
Jesteśmy na kampie Monika, dziś w planach cały dzień na owej zaginionej plaży. Najpierw będziemy jej szukać. Także jak ją znajdę to postaram się wpisać tu namiary gps plus jakieś fotki jak tam trafić :)
joey
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joey » 09.09.2011 16:37

byłem w tym roku, nie ma problemu z trafieniem. jest parking przy samej ścieżce prowadzącej do plaży pod (dosłownie) klifami. po skręceniu w prawo z głównej drogi należy szukać białej, malutkiej tabliczki wskazującej na szlak edukacyjny. zaraz za nią skręt w prawo za klimatyczną chałupką i przed siebie jakieś 500 metrów.

polecam wszystkim. spróbuję wrzucić w weekend zdjęcia. dodatkową atrakcją w tej okolicy, tuż obok plaży jest dość tajemnicza budowla - dokładnie tunel, o nieznanym mi dotąd przeznaczeniu..
joey
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joey » 09.09.2011 19:57

tak to wygląda..


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 11.09.2011 12:04

Przyłączam się do prośby o współrzędne GPS , co by do Garminka wklepać na "zaś" jak to mówią.
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 14.09.2011 12:14

W którym miejscu jest ten tunel? Byłem na tej plaży w sierpniu, ale nie zauważyłem nic takiego.
Co do tego jak trafić na tą plażę. Zaraz po minięciu wjazdu na lotnisko po lewej trzeba w prawo zjechać na Popovići chyba 6km. Na samym początku Popovici jest biała tabliczka z zielonymi napisami po angielsku coś o ścieżce edukacyjnej w prawo, a dalej już nie da się źle pojechać.
Między zjazdem z Jadranki a Popovići jest jeszcze jedna miejscowość a w niej też ciekawa skalista plaża LUKA z małym barem przyklejonym do skał.
Jeszcze tylko mała uwaga. Byłem z moimi rodzicami (oboje koło 65 lat) i było akurat tego dnia 37 stopni C w cieniu. Zejście a zwłaszcza wejście pod górę w pełnym słońcu dla starszych osób nie jest takie proste jak dla zdrowego. Na samej plaży są 2 pieczary w których jest cień. Wszystko skończyło się bardzo dobrze i po plażowaniu zwiedzaliśmy jeszcze Dubrownik ale rodzice po murach obronnych już chodzić nie chcieli. Może troszkę przesadzam ale nie miałem wyobrażenia jak wygląda zejście plus najbardziej upalny dzień w czasie naszego pobytu i że to nie to samo co plaża Divna na Peljesaku gdzie z parkingu jest 20m do wody.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klify Chorwacji - Konavoske stijene - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone