Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010
kemingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 18.03.2010 20:14

Zawsze można mieć wkrętarkę-------------------żart ale też jestem ciekaw, choć w Polsce po 3 tygodniach miałem problem. Zobaczmy może nam coś ktoś powie?? a kiedyś na kempingu, miałem i dodatkowo wiertarkę lutownicę i szlifierkę , czyli parę męskich gadżetów. :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Grunt w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.03.2010 20:28

Humorek napisał(a):Proszę powiedzcie mi jaki grunt , podłoże przeważa w Cro na kempingach
Czy jest to miękka ziemia tak jak u nas , czy przeważa podłoże kamieniste ,skalne.
Chodzi mi o wbijanie szpilek , śledzi itp.
Wbija się łatwo czy są z tym problemy.

Zależy gdzie.
Na tym samym kampingu może być miękkie podłoże pod namiot , ale też i kamieniste.
Przeważnie raczej kamieniste.
Sugeruje przed wybraniem parceli pod namiot najpierw dobrze się rozejrzeć
po kampingu , wbić gdzie nie gdzie śledzia i potem iść na recepcję z numerem wybranej parceli.

Sam pamiętam po sobie , że zrobiłem właśnie odwrotnie pierwszy raz.
Znależliśmy miejsce , cudowne , cisza spokój ,zalesione i malutkim cieniem , wybralismy numer i heja na recepcję.

Przy rozkładaniu namiotu tak sie na wkur...... że śledziami by gdzieś je w ogóle wbić , że byłem już na skraju żeby zwinąć żagle i wyjechać z kampingu Valdaliso .
Dopiero kąpiel w Adriatyku rozładowała moje napięcie.
Po kąpieli spokojnie zacząłem wbijać te śledzie i gdzie rozłożenie mi namiotu zajmuje zaledwie 10-15 min , tu się namęczyłem 2 godz.
.......ale po 10 dniach spędzonych na kampingu stwierdziłem że warto było sie pomęczyć...... :D

Drugi raz już tego błędu nie popełnię, najpierw wbiję parę śledzi.
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010
kempingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 18.03.2010 20:53

Witam
A jak z prądem i wodą.
Czy są stanowiska? jak z możliwością ewentualnie czyszczenia kaset chemicznych? i czy toalety sa podobne jak w Bułgarii na narciarza? czy normalne?
Humorek
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Humorek » 18.03.2010 21:10

Dziękuje Kolego maniust za wyczerpującą odpowiedż .
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009
Re: kempingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 18.03.2010 22:57

Daniel DJR napisał(a):Witam
A jak z prądem i wodą.
Czy są stanowiska? jak z możliwością ewentualnie czyszczenia kaset chemicznych? i czy toalety sa podobne jak w Bułgarii na narciarza? czy normalne?


Jesli chodzi o prąd i wodę to na kempingu Jasenovo były bardzo gęsto rozstawione i wystarczył zwykłej długości przedłużacz. Sanitariaty były nowiutkie (oddzielne kabiny prysznicowe i wc) i od świtu do wieczora sprzątane. Także oddzielne stanowisko do mycia naczyń czy kaset chemicznych. Jest tez pralka :)
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009
Re: Grunt w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 18.03.2010 23:02

Humorek napisał(a):Proszę powiedzcie mi jaki grunt , podłoże przeważa w Cro na kempingach
Czy jest to miękka ziemia tak jak u nas , czy przeważa podłoże kamieniste ,skalne.
Chodzi mi o wbijanie szpilek , śledzi itp.
Wbija się łatwo czy są z tym problemy.
Jak temat był poruszany to proszę o linka , bo szukałem ale nie znalazłem.


Trzeba raczej liczyc się z tym, że podłoże w większości miejsc jest kamieniste. Warto zaopatrzyc sie w "niezniszcalne" śledzie :wink: My po sugestiach na forum pojechaliśmy z gwoździami 30 czy 40 centymetrowymi i to był bardzo dobry pomysł :)
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010
kempingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 20.03.2010 08:11

Mam pytanie czy ktoś z was był na tych kempingach?jakaś wasza relacja?
http://www.camping-monperin.hr/prva.asp ... ranica=708
Czy możecie coś opowiedzieć o tych kempingach?
kd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 26.07.2003
Re: kempingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kd » 21.03.2010 10:43

Daniel DJR napisał(a):Mam pytanie czy ktoś z was był na tych kempingach?jakaś wasza relacja?
http://www.camping-monperin.hr/prva.asp ... ranica=708
Czy możecie coś opowiedzieć o tych kempingach?


forum/viewtopic.php?t=24384

Kemping Colone - parcele bez prądu - ale było tam mnóstwo kamperów - z solarami na dachu - przysłowiowy koniec świata - praktycznie nad samym morzem - pewnie jedyne takie miejsce na Istrii , myślę że taki klimatyczny może być też kemping Tunarica po drugiej stronie półwyspu.

San Polo - trochę większa cywilizacja - bo kilkadziesiąt parceli z prądem , jakaś mała knajpka . Napis przed wjazdem mówi sam za siebie : back to nature

plaża: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed2 ... 6a7a7.html
Ostatnio edytowano 21.03.2010 12:52 przez kd, łącznie edytowano 1 raz
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010
kempingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 21.03.2010 11:24

Dziękuję za tak cenne informacje, więc działam i rezerwuje pole.
Pozdrawiam
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009
Re: Grunt w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 21.03.2010 13:32

maniust napisał(a):


Drugi raz już tego błędu nie popełnię, najpierw wbiję parę śledzi.


Jest to jakis sposob ,

ale innym patentem jest zabranie oprócz śledzi ( koniecznie stalowych ) gwoździ budowlanych takich większych 5 calowych , i oczywiście odpowiedniego młotka .
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010
kemping

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 21.03.2010 16:40

Ah te zdjęcia,już byśmy tam chcieli być.
Bardzo fajnie. Czyli kempingi na totalnym wygwizdowie, i oto chodziło.
Pozdrawiam gdzieś na szlaku :D
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 21.04.2010 08:12

Daniel DJR jedziesz pierwszy raz do CRO ja na twoim miejscu z dużą przyczepą nie pakowałabym się na zadupie CRO to nie Polska pamiętaj że tam gdzie solówka nawróci ty możesz mieć problemy drogi dobrej jakości ale potrafią dostarczyć emocji singlowi a co dopiero z ogonkiem
o ile się nie mylę na Jasenowo jest dosyć ciasny wjazd ale wszystko przed tobą próbuj bracie bylebyś budki na murach nie zostawił :lol:
kasiek_123
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiek_123 » 05.07.2014 18:03

Pierwszy wpis na forum zatem.....
Witam wszystkich cromaniakow

I od razu prosze o pomoc, to bedzie drugi wyjazd pod namiot z 4-latkiem, pierwszy byl nad baltyk (na cro zabraklo odwagi) a kierowana najlepszymi wakacyjnymi wspomnieniami z campingow w "mlodosci" tylko taka forma wypoczynku wchodzi w gre. Poszukuje kempingu b.blisko miasteczka turystycznego w zasadzie 2 kroki, tak zeby bylo co robic poza plaza i wycieczkami, plaza piaszczysta, kemping z pradem, placem zabaw, boiskiem, blisko wody nie typu moloch zeby kazdy sobie obcy i nie typu zadupie taki sredniaczek.
Do tego jeszcze kilka spraw....mam przedluzacz 15m, wystarczy? Lodowka pod prad kuchenka tez czy moze byc czy sa jakies zakazy? Grill weglowy brac? Cienka kolderka wystarczy czy gruba bo spiworow nie toleruje? Czy zeby miec super sloneczna pogode trzeba na poludniowa dalmacje jechac czy tez nie ma gwarancji? Czy wtyczki sa takie jak w polsce czy inne?
Bardzo prosze o pomoc
kasiek_123
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiek_123 » 06.07.2014 06:22

Juz wiem, miejscowosc Porec, ze wzgledu na chec zwiedzenia venecji. Natomiast nadal czekam na odpowiedzi poprzednich pytan a moze ktos wie jak to jest z rejsami z porec do venecji. No i kamping w porec z plaza piaskowa drzewkami czystymi lazienkami i wifi to juz byloby bosko(nie, nie biore lapsa ale tel i tablet tak)
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 06.07.2014 10:34

Witajcie ponownie dawno mnie tu nie było. Podłącze się pod pytanie, czy oprócz kampingów dużych tych molochów są w okolicach Porec takie małe przy domowe z dobrymi warunkami.

Aby odpowiedzieć częściowo na pytanie, girl węglowy brać taki mały z biedronki, najwyżej nie wykorzystasz wszystko zależy od tego gdzie będziesz miał namiot. Swego czasu ale bardziej na południu był zakaz otwartego ognia ze względu na pożary, ale nie wiem jak to jest na północy Chorwacji. Co do kołderek my mieliśmy cienkie kołderki z rozpiętego śpiwora, ale często spaliśmy pod prześcieradłem albo bez oczywiście bez żadnych piżamek ;-) 15 m powinno wystarczyć, ale tez zalezy jaki to camping konkretnie. Wtyczki sa takie i takie na campingach , najlepiej zrobić sobie tak krotka 0.5m przejściówka z naszej wtyczki na campingowa i jesteś nie zależny. Co do pogody to zobacz sobie na prognozy akurat w tej chwili co pisze te odpowiedz takie same temperatury za w Porec i Splicie, chociaż z nieco większa możliwości opadów w Porec. Powiem tak do tej pory uważałem ze prawdziwa Chorwacja zaczyna sie od Zadaru na poludnie. ale po Twoim zasugerowaniu Porec i zobaczeniu tego miasteczka w Google Street widzę ze podobne klimaty sa w miasteczku, a możliwość rejsu do Wenecji jest kusząca propozycja, wiec może w przyszłości Porec czemu nie ;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kempingi - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone